Atletico MadrytAtletico Madryt
3 : 2
WikimediaLevante UD
21:52

Atletico sporo męczyło się z Levante, ale ostatecznie zwycięża 3:2 i przynajmniej na dzień przeskakuje Barcelona, która jutro będzie musiała co najmniej 2:1 ograć Getafe, aby wrócić na fotel lidera. Kolejne dwie bramki dorzuca dziś Diego Costa, który wyprzedza Cristiano Ronaldo w klasyfikacji strzelców. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

93'

Koniec! Atletico pokonuje Levante 3:2 i zostaje nowym liderem La Liga!

93'

Widzimy w powtórkach, że sedzia przesadził z kartką dla Juanfrana, bo Filipe Luis mocno przyaktorzył. Tymczasem żółta kartka dla Godina.

90'

Seria rzutów rożnych dla grającego w '10' Levante.

89'

Czerwona kartka dla Juanfrana (Levante) za uderzenie Filipe Luisa!

89'

Rzut rożny dla Levante.

88'

I już kartka dla tego zawodnika za sfaulowanie Costy.

88'

Sergio Pinto zmienia Simao.

87'

Żółta kartka dla Raula Garcii, który tak jak Gabi wyczyścił się przed meczem z Barceloną i nie zagra w Maladze w przyszłej kolejce.

85'

Zmiana w Levante. Angel na boisku w miejsce Pedro Lopeza.

83'

David Navarro ewidentnie zagrał piłkę ręką na pograniczu pola karnego. Sędzia tego nie widział.

83'

Kopia sytuacji sprzed dwóch minut. Po dośrodkowaniu Rubena Garcii Courtois nie miał problemów z interwencją.

81'

Posiadanie piłki: Atletico 73%, Levante 27%.

80'

Centrę Pedro Lopeza z rzutu wolnego pewnie łapie Courtois.

79'

Już raz w tej połowie Atletico prowadziło i nie potrafiło tego prowadzenia utrzymać. Czy teraz Levante również będzie w stanie doprowadzić do wyrównania?

77'

GOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Diego Costa z 11 metrów wyprowadza ponownie Atletico na prowadzenie!

76'

Karny dla Atletico! Faulowany w polu karnym Juanfran!

71'

Faul w ataku Raula Garcii na Navasie po wrzutce Gabiego.

71'

Tiago zdobywa korner dla Los Colchoneros.

70'

Levante w drugiej części gry stawia jeszcze twardszy opór niż przed przerwą. Dzięki temu ten mecz nie jest grany do jednej bramki.

68'

Ostre wejście Diopa w nogi Godina i kolejna żółta kartka.

67'

Z rzutu wolnego dośrodkowywał Gabi, a w polu karnym najwyżej wyskoczył Navas i wypiąstkował piłkę.

66'

Po wrzutce Diopa, David Barral zdołał oddać strzał głową, jednak posłał piłkę obok bramki.

65'

Juanfran złapany na spalonym.

64'

Jeszcze jedna zmiana w Atletico. Adrian Lopez zmienia Koke.

62'

Odbite dośrodkowanie Filipe Luisa z lewej strony boiska wpada w ręce Keylora Navasa.

60'

Raul Garcia zmienia Davida Villę. Błyskawiczna reakcja Diego Simeone.

59'

Mało kto się chyba spodziewał tego, że Levante jest w stanie doprowadzić do wyrównania. Gracze Joaquina Caparrosa po raz kolejny zaskakują dzisiaj wszystkich obserwatorów!

57'

Po fatalnej stracie Koke piłkę jeszcze na własnej połowie przejął Pedro Rios, minął Filipe Luisa i popędził na bramkę Courtoisa, którego pokonał uderzeniem zza pola karnego! Ponownie mamy remis w Madrycie!

57'

GOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLL!!!! Pedro Rios!!! Co za rajd!

56'

Villa uderza w mur.

55'

Żółta kartka dla Pedro Lopeza.

55'

Diego Costa faulowany 17 metrów od bramki Navasa. Bardzo groźny rzut wolny dla Atletico.

54'

Gabi oddał strzał z 20 metrów, który jednak trafił w obrońcę.

54'

Bardzo spokojnie gra już Atletico. Los Colchoneros prowadzą i mogą spokojnie konstruować kolejne akcje, które pozwolą im zdobyć kolejne bramki.

49'

50 tysięcy widzów przyszło dzisiaj na Estadio Vicente Calderon.

47'

Ależ rozpoczęli tę drugą połowę Atletico! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Gabiego Diego Costa uciekł Karabelasowi i uderzeniem z powietrza pokonał Navasa! Atletico na prowadzeniu!

47'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!! Diego Costa!

46'

Zaczynamy drugą część spotkania!

20:49

Szybko objęte prowadzenie przez gości sprawiło, że wywalczenie trzech punktów dla Atletico przestało być prostym zadaniem. Podopieczni Diego Simeone męczą się przeciwko Levante, ale zdążyli już doprowadzić do wyrównania i po przerwie będą starali się przesądzić o własnym zwycięstwie. Czy to się uda? Przekonamy się.

46'

Koniec pierwszej połowy! Do przerwy mamy remis 1:1!

45'

Karabelas ukarany żółtą kartką za faul na Gabim.

44'

Wpadł w pole karne Barral, gdzie został wytrącony z równowagi przez Courtoisa, jednak sędzia nie podyktował karnego. Dyskusyjna sytuacja.

42'

Piłka dość przypadkowo trafia na 12. metr do Godina, który posyła ją wysoko w trybuny.

41'

Kolejny rzut rożny dla Atletico po interwencji Vyntry.

40'

Villa minął się z piłką w polu karnym po dośrodkowaniu Ardy.

38'

Bardzo głęboko cofnięte jest Levante. Do końca meczu jeszcze bardzo dużo i ciężko będzie wytrzymać gościom w tak skomasowanej defensywie.

37'

Zabrakło centymetrów Coscie, żeby dojść do odbitego zagrania Davida Villi. Po rzucie rożnym też nic ciekawego nie wynikło pod bramką Levante.

37'

Po dośrodkowaniu Gabiego Navarro Vyntra uprzedził Diego Costę.

34'

Zmiana w Levante. Kontuzjowanego Andreasa Ivanschitza zmienia Pedro Rios.

33'

Diego Costa znalazł się przed Navasem, ale bramkarz Levante wygarnia piłkę spod nóg Brazylijczyka!

30'

Podopieczni Diego Simeone dopinają swego! Juanfran dośrodkował idealnie na głowę Diego Godina, a ten posyła uderzenie nie do obrony dla Keylora Navasa! Mamy remis na Vicente Calderon!

30'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Diego Godin!

29'

David Villa próbował oddać strzał z 15 metrów, ale został zablokowany.

27'

Atletico prezentuje typowe walenie głową w mur. Los Colchoneros bez żadnej sytuacji strzeleckiej w tym meczu, podczas gdy goście mogli już prowadzić 2:0.

24'

Arda Turan dwukrotnie powstrzymany w polu karnym przeciwnika.

23'

Atletico ogranicza się do dośrodkowań z bocznych stref boiska, które póki co nie przynoszą żadnych efektów.

20'

A Portugalczyka Tiago być może nie powinniśmy oglądać na boisku, bowiem w sposób absolutnie niesportowy bez piłki zaatakował on obrońcę gości w polu karnym. Arbiter nie reaguje.

19'

Uderzenie głową Villi zablokowane przez rywali, a po kolejnym rzucie rożnym piłka wpada w ręce bramkarza Levante, Keylora Navasa.

17'

Jeszcze jeden rzut rożny dla gospodarzy. W tej statystyce mamy remis 3:3.

16'

Można odnieść wrażenie, że piłkarze Diego Simeone nieco zlekceważyli swojego przeciwnika. Dośrodkowanie Ardy Turana łapie Keylor Navas.

15'

Levante bardzo dobrze się broni w tym spotkaniu.

15'

Zaskakująco słabo spisuje się do tej pory Atletico, które jeszcze nie skonstruowało żadnej ciekawej akcji. Juanfran wywalczył korner dla gospodarzy.

13'

Druga żółta kartka w tym meczu. Ukarany nią Gabi za faul na Barralu.

13'

Obie drużyny mają sporo stałych fragmentów gry, ale po żadnym z nich jeszcze nie było uderzenia na którąkolwiek z bramek.

11'

Ruben przerywa faulem kontrę Atletico i ogląda żółtą kartkę

11'

Dobrze grający goście mieli kolejne rzuty rożne, ale dośrodkowania Ivanschitza nie znalazły adresata w polu karnym.

10'

Courtois!!! Nieporozumienie Mirandy, Barral radzi sobie z Godinem i uderza na bramkę Atletico, gdzie kapitalną interwencją popisuje się Courtois!

8'

Z rzutu rożnego nic nie wynikło, jednak Atletico także nie potrafiło wyprowadzić kontrataku.

7'

Barral wywalczył rzut rożny.

6'

Teraz rzut wolny po drugiej stronie. Jednak defensywa Atletico poradziła sobie z centrą Ivanschitza.

5'

Koke centrował w pole karne Levante, gdzie Diopa sfaulował Diego Godin i rzut wolny dla gości.

4'

Totalne zaskoczenie na Vicente Calderon, bowiem to gospodarze mieli od pierwszego gwizdka sędziego rzucić się na rywala i wygrać jak najwyżej, żeby nawet po jutrzejszym meczu Barcelony być liderem La Liga.

2'

Co za początek Levante! Już w 57. sekundzie spotkania kapitalne prostopadłe podanie w pole karne otrzymuje Ivanschitz i z ostrego kąta pokonuje Thibauta Courtoisa!

1'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Andreas Ivanschitz!

1'

Pierwsza akcja gości zakończona niedokładnym dośrodkowaniem Barrala.

1'

Zaczynamy!

19:56

Obie drużyny wychodzą już na murawę Vicente Calderon.

19:49

Ławka rezerwowych Atletico: Daniel Aranzubia, Toby Alderwiereld, Javier Manquillo, Josuha Guilavogui, Cristian Rodriguez, Adrian Lopez, Raul Garcia.

19:48

Rezerwowi Levante: Javi Jimenez, Remi Gomis, Issam El Adoua, Pedro Rios, Sergio Pinto, Nabil El Zhar, Angel.

19:46

Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn.

19:45

O ile Levante jest w tym sezonie typowym zespołem środka tabeli La Liga (11. miejsce, 20 punktów), to Atletico na poważnie włączyło się do walki o tytuł mistrza Hiszpanii. Podopieczni Diego Simeone przed tą kolejką ustępowali liderującej Barcelonie tylko i wyłącznie jednym strzelonym golem w całym sezonie. To sprawia, że dzisiaj Los Rojiblancos wystarczy tylko remis, żeby przynajmniej na dzień zasiąść na fotelu lidera.

19:39

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 17. kolejki hiszpańskiej La Liga, w którym Atletico Madryt zmierzy się na własnym stadionie z Levante.