FC BarcelonaFC Barcelona
2 : 1
Villarreal CFVillarreal CF
21:51

Trudne spotkanie dla Barcelony zakończone ważnym zwycięstwem, które pozwoli Katalończykom utrzymać pierwsze miejsce w ligowej tabeli. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn!

94'

Koniec! Barcelona pokonuje Villarreal 2:1!

94'

Neymar teraz zablokowany w szesnastce Villarreal.

93'

Ależ kapitalna kombinacja Neymara z Sergim Roberto zakończona uderzeniem w poprzeczkę Brazylijczyka!

92'

Neymar kapitalnie dostrzegł w polu karnym Pedro, ale ten uderza tylko w boczną siatkę!

91'

Cztery minuty doliczone.

91'

Zamieszanie w polu karnym Barcelony wyjaśnione przez defensywę gospodarzy, a kontrę Blaugrany marnuje złym zagraniem Sergi Roberto.

89'

Błyskawiczna kontra Barcy zakończona zablokowanym dośrodkowaniem Montoyi.

88'

Pique w głupi sposób oddał gościom rzut rożny, z którego na szczęście dla niego nic nie wynikło.

88'

Kartka dla Neymara z kolei jest jego piątą w tym sezonie i przez to Brazylijczyk nie zagra za tydzień z Getafe.

87'

Sergi Roberto zmienia Fabregasa.

86'

Żółta kartka dla Neymara za domniemaną grę na czas. Sędzia postanowił jeszcze zaistnieć w tym meczu.

84'

Alba wywalczył korner dla gospodarzy.

84'

Alexis Sanchez opuszcza boisko, w jego miejsce Pedro.

83'

Alexis znakomicie podrzucił piłkę Inieście na szesnasty metr, ten strzela z powietrza, ale Asenjo świetnie broni!!!

79'

Pinto łapie dośrodkowanie Triguerosa.

79'

Będzie rzut rożny dla Villarreal. Pamiętamy, co było w 48. minucie...

78'

FC Barcelona - Villarreal CFFC Barcelona - Villarreal CF

75'

Na ostatni kwadrans w zespole Villarreal melduje się Jonathan Pereira, który zastępuje Javiera Aquino.

74'

Fabregas zza pola karnego posyła piłkę nad poprzeczką.

71'

W kontrataku Barcelony Neymar minął rywala, ale z ostrego kąta nie zdołał pokonać Asenjo!

70'

Bojan Jokić zmienia Hernana Pereza w zespole gości.

69'

Fabregas idealnie w tempo zagrał piłkę do wychodzącego Sancheza, ten wykłada piłkę jak na tacy Neymarowi, a ten strzałem do pustej bramki dopełnia formalności! 2:1!

68'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!! Neymar po raz drugi!!!

68'

Bartra wyszedł z kontrą '3 na 3', ale niedokładnie podawał w stronę Alexisa.

66'

Nic z rzutu wolnego nie wynikło i już akcję buduje Barcelona.

65'

Sędzia dopatrzył się faulu Pique na Giovanim. Rzut wolny dla gości.

64'

Mamy zmianę także w Villarreal. Uche wchodzi za Ramosa.

63'

Po fantastycznym podaniu Alexisa Ceesc Fabregas wyszedł sam na sam z Asenjo, ale przegrał z nim pojedynek!

62'

Xavi Hernandez zmienia Alexa Songa.

61'

Jeszcze jakiegoś urazu łydki doznał bramkarz Villarreal.

61'

Dobre piąstkowanie Asenjo po rzucie rożnym.

60'

Dobrze teraz ograli defensywę rywala gospodarze, ale Montoya zdążył zostać zablokowany przez Costę.

60'

Wracamy do obrazu gry z pierwszych 30 minut spotkania, kiedy to Barcelona bije głową w mur. Villarreal broni się prawie całą jedenastką.

56'

Neymar dośrodkowywał piłkę w pole karne i ta padła łupem Asenjo.

55'

Iniesta faulowany kilka metrów przed polem karnym. Rzut wolny dla Barcy.

54'

Kolejny rzut rożny dla Villarreal i jeszcze jedna szansa dla gości.

54'

W odpowiedzi groźnie z dystansu uderzył Alexis Sanchez, ale skutecznie interweniował Asenjo!

52'

52'

Świetna akcja Dos Santosa, który z prawej strony ściął do środka i uderzył zza pola karnego nieznacznie obok bramki!

51'

Świetnie rozpoczęła się ta druga połowa dla gości. Barcelona teraz musi od nowa szukać gola, który dałby jej prowadzenie.

50'

Wychodzący sam na sam z Asenjo Sanchez złapany na spalonym.

49'

Świetna centra Triguerosa, Musacchio wyprzedza Bartrę i głową pokonuje Pinto! Remis i zaczynamy mecz od nowa!

49'

GOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Mateo Musacchio!

48'

Dos Santos wywalczył rzut rożny dla gości.

47'

Długa piłka w kierunku rozpędzonego Neymara, ale dobrze wyszedł z bramki Asenjo i złapał futbolówkę.

46'

Wznawiamy grę!

20:59

Wracamy na Camp Nou, gdzie za chwile rozpocznie się druga część gry.

20:46

Barcelona słabo sobie radziła ze skomasowaną defensywą Villarreal, ale z pomocą przyszli jej sami goście, a konkretnie Mario, który sprokurował niepotrzebną jedenastkę. Z karnego bramkę zdobył Neymar i gospodarzom powinno się grać teraz zdecydowanie łatwiej.

45'

Koniec spotkania! Barcelona prowadzi do przerwy z Villarreal 1:0!

43'

Pinto poradził sobie z dośrodkowaniem Aquino.

42'

Do groźnej centry Alexisa Sancheza nie doszedł żaden z zawodników Barcy.

40'

Asenjo!!! Kapitalna interwencja bramkarza Villarreal, który broni strzał Sancheza z kilku metrów! Powinno być 2:0!

38'

Manu Trigueros ukarany żółtą kartką za faul na Neymarze.

37'

Posiadanie piłki: Barcelona 73%, Villarreal 27%

36'

Goście w ostatnim fragmencie meczu przejęli inicjatywę na boisku.

34'

Dobra interwencja Jose Pinto przed własnym polem karnym przerywa akcję gości.

33'

Złe dośrodkowanie Neymara ze stojącej piłki.

32'

Montoya faulowany na prawym skrzydle przez rywala. Rzut wolny.

30'

FC Barcelona - Villarreal CF

30'

GOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Neymar spokojnie pokonuje Asenjo i 1:0!

30'

W powtórce widzimy, że Mario odbił ręką zagranie Alby, a nie Neymara, ale to Brazylijczyk będzie wykonywał karnego.

29'

Rzut karny dla Barcelony! Po zagraniu Neymara ręką odbił piłkę Mario Gaspar.

26'

W szybkim ataku gospodarzy Neymar został zatrzymany w polu karnym przez Musacchio.

24'

Trigueros uderza z dystansu, a odbita piłka wpada do koszyczka Pinto.

23'

Niezła kombinacja Barcy, ale Montoya złapany na spalonym.

21'

Bardzo niemrawo spisują się gospodarze, którzy nie są w stanie przeprowadzić choćby jednej groźnej akcji.

18'

Nie jest to rewelacyjne spotkanie, na pewno gorsze niż to Osasuny z Realem Madryt.

15'

Wreszcie akcja Villarreal. Rozpędził się lewą stroną Giovani, dobrze dograł piłkę w pole karne do Aquino, ale ten nie jej nie opanował.

11'

Alex Song znalazł się ponownie w polu karnym, ale nie był w stanie dokładnie dograć piłki do lepiej ustawionych Neymara lub Sancheza.

10'

Dobra centra Neymara z rzutu rożnego i niecelny strzał głową oddaje Bartra.

8'

Alexis Sanchez złapany w polu karnym na spalonym.

7'

Słupek! W zamieszaniu po rzucie rożnym w polu karnym najlepiej odnalazł się Alex Song, ale posłał bombę wprost w słupek bramki Asenjo!

6'

Gospodarze zdołali wywalczyć rzut rożny.

3'

Spotkanie rozpoczęło się od niezbyt śmiałych ataków Barcelony.

1'

Zaczynamy mecz!

19:56

Obie drużyny wychodzą na plac gry.

19:52

Dzisiejsze spotkanie poprowadzi sędzia Ignacio Iglesias Villanueva.

19:42

- Jesteśmy w dobrej formie, gramy dobre mecze i osiągamy dobre rezultaty. Dlatego też chcemy sprawić problemy Barcelonie i zagrać tam dobry mecz. Musimy wykonać ogromną pracę zarówno indywidualną, jak i kolektywną. To jest nasz pomysł na grę - to z kolei opinia szkoleniowca Villarreal, Marceliino Garcii.

19:41

Trener Barcelony, Gerardo Martino, przed meczem: - Wszystkie mecze są ważne. Przeciwko różnym rywalom prezentowaliśmy dobre i złe fragmenty gry. Jakikolwiek błąd może nas drogo teraz kosztować. Szukamy dobrego poziomu gry i dobrze byłoby go zaprezentować już przeciwko Villarreal. Spotkamy się z bardzo mocnym rywalem, to nie ulega wątpliwości.

19:34

W ekipie gości zabraknie dziś wspomnianych Caniego i Bruno Soriano, a także Pablo Inigueza oraz Angela Lopeza.

19:33

W zespole Barcelony nie zobaczymy dzisiaj Leo Messiego, Adriano, Daniego Alvesa oraz Jonathana dos Santosa.

19:33

Ławka rezerwowych Villarreal: Juan Carlos, Gabriel, Moi Gomez, Bojan Jokić, Jeremy Perbet, Ikechukwu Uche, Jonathan Pereira.

19:31

Rezerwowi Barcelony: Oier Olazabal, Carles Puyol, Javier Mascherano, Xavi Hernandez, Sergi Roberto, Cristian Tello, Pedro Rodriguez.

19:30

Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn. Sporo zmian w jedenastce Barcelony, natomiast w zespole gości zobaczymy tercet defensywnych pomocników.

19:30

Beniaminek z Villarreal przez długie miesiące plasował się na czwartej pozycji, ale w ostatniej kolejce został przeskoczony przez Athletic Bilbao. Dla Żółtej Łodzi Podwodnej piąta lokata to również bardzo dobry wynik, a do Basków traci ona zaledwie jeden punkt. Zobaczymy, jak dzisiaj poradzi sobie ten zespół bez swoich dwóch liderów, Caniego oraz Bruno Soriano. Obu nie zobaczymy w tej konfrontacji.

19:27

Jak już wspominaliśmy, Barcelona jest liderem rozgrywek i dzisiaj może powiększyć do pięciu punktów przewagę nad trzecim w tabeli Realem Madryt, który zremisował w Pampelunie z Osasuną 2:2. Katalończycy wyglądają na takich, którzy przezwyciężyli krótki kryzys, bowiem w ostatnim spotkaniu Ligi Mistrzów rozbili Celtic Glasgow aż 6:1. Hattrickiem w tym pojedynku popisał się Brazylijczyk Neymar, który tym samym zaliczył swój najlepszy występ w bordowo-granatowej koszulce.

19:25

To jest bezsprzecznie hit tej serii spotkań w Hiszpanii. Lider, Barcelona, gra bowiem z czwartym w tabeli zespołem Villarreal. Spotkanie zapowiada się niezwykle ciekawie ze względu na ofensywny styl gry obu drużyn. Na Camp Noi powinniśmy obejrzeć wiele bramek.

19:15

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 16. kolejki hiszpańskiej Primera Division, w którym Barcelona podejmie na Camp Nou rewelacyjną ekipę Villarreal.