Niedziela, 10 listopada 2013, godz. 21:00
1 : 4
FC BarcelonaFC Barcelona
1. połowa0 : 2
22:49

Betis pokazał bardzo ciekawy futbol z przodu, ale zdecydowanie zbyt kiepski z tyłu, żeby dzisiaj pokonać Barcelonę. To był naprawdę bardzo dobry mecz, który jednak kończy się wysokim zwycięstwem Blaugrany, która umacnia się na prowadzeniu w ligowej tabeli! To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn!

93'

Koniec! Barcelona pokonała Betis 4:1!

92'

GOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Molina pokonuje Valdesa!

91'

Żółta kartka dla Brazylijczyka!

91'

Karny dla Betisu za faul Alvesa na Matilli!

90'

89'

Zablokowany strzał z dystansu Iniesty. Po chwili wychodzący sam na sam z bramkarzem Pedro złapany na ofsajdzie.

88'

Posiadanie piłki: Betis 44%, Barcelona 56%

87'

Wyszedł sam na sam z Valdesem Chuli, ale bramkarz Barcy kapitalnie zatrzymał rywala na 30. metrze przed własną bramką!!!

86'

Efektowny doping kibiców gospodarzy, pomimo wysokiej porażki! Piękne zachowanie!

85'

Caro doszedł do strzału głową, ale zrobił to zdecydowanie zbyt lekko, by pokonać Valdesa.

84'

Chuli! Rezerwowy napastnik Betisu świetnie zabrał się z piłką i uderzył dość prosty strzał dla Valdesa.

81'

Ostatnia zmiana w tym meczu. Lekko kontuzjowanego Ceska Fabregasa zmienia Sergi Roberto.

81'

Dośrodkowanie Daniego Alvesa z prawej flanki i Fabregas precyzyjnym strzałem głową podwyższa wynik na 4:0!

80'

GOOOOOOOOOOOOOOOLL!!! Cesc Fabregas!

78'

Stracili koncentrację Puyol i Song, którzy zaczęli się bawić w okolicach własnego pola karnego. Na ich szczęście, bez konsekwencji.

77'

Kartka dla Xaviego Torresa za sfaulowanie Iniesty.

76'

Zmiana także w Betisu. Matilla za Nono.

74'

Schodzi z boiska niemiłosiernie kopany przez Steinhofera Neymar. W jego miejsce Cristian Tello.

72'

Dośrodkowanie w pole karne Barcelony i bardzo niecelny strzał głową Jorge Moliny.

69'

Pojedynki Neymara ze Steinhoferem są ozdobą tego pojedynku.

67'

Druga zmiana w Betisie. Didac Vila za Juana Carlosa.

67'

Żółta kartka dla Nono za przewinienie na Neymarze.

66'

64'

Co za błąd w obronie Betisu! Po podaniu Iniesty aż pięciu piłkarzy Barcelony wychodzi na bramkarza Verdiblancos! Montoya zagrywa do Fabregasa, ten do pustej bramki i jest 3:0!

64'

GOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Cesc Fabregas!

63'

Chuli zmienia Joana Verdu.

62'

Nie jest to mecz Neymara, który dostał kilka świetnych podań od swoich kolegów, ale zbyt często po prostu podejmuje dziś złe decyzje.

60'

Neymar!!! Genialne podanie za linię obrony Fabregasa, ale Neymar dwukrotnie nie potrafił pokonać Guillermo Sary! Brazylijczyk uderzał wprost w bramkarza Betisu!

56'

Na spalonym Alvaro Vadillo.

55'

Żółta kartka dla Juana Carlosa za ostre wejście na nogi Alvesa.

54'

Kontuzja Leo Messiego dotyczy znowu tego samego mięśnia dwugłowego uda lewej nogi. Jutro zostaną przeprowadzone badania, które określą czas pauzy Argentyńczyka.

52'

Znowu znacznie lepiej w mecz wchodzą gospodarze i ponownie brakuje im odrobiny dokładności!

51'

Słupek! Z dalekiego dystansu uderza Steinhofer, ale trafia tylko w obramowanie bramki Valdesa!!!

50'

Bartra! Koszmarne zachowanie Iniesty pod własnym polem karnym, Vadillo dostał bardzo dobrą piłkę od Verdu, ale został zablokowany przez młodego obrońcę Barcy!

49'

Bartra świetnie poradził sobie z Juanem Carlosem w polu karnym.

47'

Techniczny strzał z dystansu Joana Verdu o centymetry mija bramkę Valdesa!

46'

Zablokowany potężny strzał z dystansu Nono.

46'

Wznawiamy grę!

21:58

Wracamy do Sewilli, gdzie za chwilę zaczniemy drugą połowę spotkania. Do przerwy Betis przegrywa z Barceloną 0:2.

21:52

Pedro dwa

21:50

Neymar raz

21:48

Tak jak wspominałem, Betis rozegrał znakomite 30 minut, ale nie potrafił zdobyć ani jednego gola, a potem do głosu doszła Barcelona, jeden gol Neymara, drugi gol Pedro, kilka kolejnych sytuacji do podwyższenia wyniku i pewne prowadzenie do przerwy 2:0. Czy coś się zmieni w drugiej połowie? Gospodarze na pewno stracili sporo sił w pierwszej części spotkania i ciężko będzie im zagrać kolejne tak intensywne pół godziny.

46'

Koniec pierwszej połowy! Barcelona prowadzi w Sewilli 2:0!

45'

Niesamowite!!! Neymar wyszedł sam na sam z bramkarzem, zagrał przed bramkę do lepiej ustawionego Pedro, ale ten został zablokowany przez Figuerasa!

44'

Zaraz przerwa. Ciekawe, jak zareagują po niej piłkarze gospodarzy, którzy grali świetnie przez 30 minut, ale tradycyjnie nie potrafili tego przełożyć na gole i zobaczyli od Barcelony, na czym polega futbol.

42'

Betis - Barcelona

40'

39'

Szalał Betis, szalał, a wystarczyły dwa zabójcze ataki Barcelony i teraz o punkty gospodarzom będzie niezwykle ciężko.

38'

Wreszcie zrehabiltował się Pedro!!! Hiszpan przez pół boiska przebiegł wobec dobrego zachowania Neymara i zaskoczenia totalnego defensywy Betisu! Rodriguez nie daje szans Sarze i 2:0! Co za podwójne uderzenie Barcelony!

37'

GOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL!!! Pedro Rodriguez!

37'

Genialne podanie na wolne pole Songa do Fabregasa, Cesc z Neymarem wychodzą dwóch na bramkarza, Hiszpan do Brazylijczyka, ten do siatki i 1:0!

36'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL! Neymar!

35'

Pedro! Świetne podanie Fabregasa i Kanaryjczyk nie potrafił pokonać Sary!

33'

Bartra zagrał świetnie do Neymara w pole karne, ale ten znowu na spalonym.

32'

Sara łapie wrzutkę Daniego Alvesa.

30'

Pół godziny gry za nami. Betis jest lepszy, agresywniejszy od swojego renomowanego przeciwnika.

29'

Centra Steinhofera z prawej strony i kiepski strzał głową Jorge Moliny mija bramkę gości.

28'

Bartra! Fantastycznie obrońca Barcelony zdjął z nogi piłkę Alvaro Vadillo, który wygrał pojedynek z Montoyą i już składał się do strzału w polu karnym!

26'

Nie sięgnął piłki Caro po dośrodkowaniu Juana Carlosa. Było dość groźnie.

25'

Świetna centra Alvesa i Neymar głową strzela wprost w ręce Guillermo Sary!

24'

Powtórki pokazują, że Messi doznał kontuzji po bardzo ostrym wejściu Jose Caro, po którym sędzia nie widział nawet faulu i o to do niego miał pretensje Valdes, za co zobaczył żółtą kartkę.

22'

22'

Iniesta wchodzi na plac gry w miejsce Argentyńczyka. Ależ pecha ma w 2013 roku Leo Messi...

21'

Chyba kolejnej kontuzji doznał Leo Messi. Już rozgrzewa się Andres Iniesta.

20'

Żółta kartka dla Valdesa za niesportowe zachowanie. Niemniej jednak w pierwszych minutach sędziowanie wydaje się stronnicze.

18'

Valdes!!! Kapitalna interwencja bramkarza Barcelony po główce Juana Carlosa!!!

16'

Molina poradził sobie z Bartrą w polu karnym, ale z ostrego kąta nie był w stanie pokonać Victora Valdesa!!!!

15'

Xavi zagrał minimalnie zbyt mocną długą piłkę na skrzydło do Alvesa.

14'

Na wiele pozwala dzisiaj sędzia Gonzalez Gonzalez. Neymar będzie miał bardzo ciężko z bardzo twardo atakującymi go obrońcami Verdiblancos.

12'

Neymar po dobrym podaniu Pedro znakomicie poradził sobie z obrońcą, ale nie potrafił dokładnie zagrać do Messiego przed samą bramkę!

11'

Dośrodkowanie Verdu z trudem odbija Victor Valdes.

11'

Molina zablokowany w polu karnym przez Bartrę! Pierwsza okazja dla gospodarzy, ale będzie tylko rzut rożny.

10'

W beznadziejnym stanie jest murawa na Benito Villamarin. To będzie na pewno utrudnienie dla Barcelony.

9'

Wychodzący na czystą pozycję Neymar złapany na spalonym.

8'

Sprytne rozegranie kornera. Piłka na drugi słupek, gdzie Figueras zgrywa ją do Xaviego Torresa, który jednak uderza nad bramką.

7'

Steinhofer wywalczył rzut rożny dla Betisu.

5'

Centrę Alvesa zdołał przerwać Figueras.

4'

Dość chaotyczny początek spotkania.

1'

Zaczynamy mecz!

21:01

Zawodnicy Betisu wyszli na ten mecz z koszulkami wspierającymi kontuzjowanego Damiena Perquisa.

20:58

Kapitanami obu drużyn są Carles Puyol (Barcelona) oraz Nacho (Betis). Arbitrem spotkania z kolei jest pan Jose Luis Gonzalez Gonzalez.

20:58

Obie ekipy wychodzą na murawę Estadio Benito Villamarin!

20:49

Zakończyło się spotkanie na El Madrigal. Villarreal - Atletico 1:1. Barcelona, jeśli nie zostanie rozgromiona przez Betis 6 bramkami (mamy tu miłośników science-fiction?), to na pewno utrzyma pozycję lidera.

20:38

Zmiana wyniku na El Madrigal, gdzie Villarreal już remisuje z Atletico Madryt 1:1.

20:28

Tak to wyglądało ostatnio w meczu obu drużyn:

20:22

W zespole Betisu zagrać dziś nie mogą kontuzjowani: Damien Perquis, Paulao, Ruben Castro, Juanfran, Nosa, Reyes i Salva Sevilla. Zgodzicie się, że można to nazwać plagą kontuzji.

20:19

Ławka rezerwowych Betisu: Andersen, Amaya, Didac Vila, Matilla, B.Rodriguez, Chuli, Cedrick.

20:17

Gerardo Martino nie może dziś skorzystać z kontuzjowanych Jordiego Alby i Gerarda Pique. Ten ostatni był dzisiaj zajęty oglądaniem wyścigów motocyklowych MotoGP w Walencji, gdzie tytuł mistrza świata w najważniejszej klasie wyścigowej zapewnił sobie 20-letni kibic Barcelony, Marc Marquez. Ponadto w stolicy Katalonii pozostał Sergio Busquets, który dostał wolne od argentyńskiego szkoleniowca.

20:15

Ławka rezerwowych Barcelony: Pinto, Mascherano, Adriano, Sergi Roberto, Iniesta, A. Sanchez, Tello.

20:13

Obok prezentujemy składy wyjściowe obu zespołów!

20:13

W przypadku Barcelony na wyniki na pewno nie można narzekać, więc Gerardo Martino musi się tłumaczyć ze stylu, w jakim zwycięża jego zespół. Zdaniem wielu, ten styl jest po prostu nudny. Fajna to nuda, kiedy drużyna w 18 oficjalnych meczach notuje 14 zwycięstw i cztery remisy, z czego dwa miały miejsce w bardzo wyrównanym dwumeczu z Atletico Madryt w Superpucharze Hiszpanii.

20:08

Betis notuje w chwili obecnej serię pięciu meczów bez zwycięstwa, a w ostatnim pojedynku podopieczni Pepe Mela przegrali na wyjeździe z Malagą 2:3. Na usprawiedliwienie szkoleniowca Verdiblancos pozostaje fakt, że w tym sezonie jego zespół dziesiątkuje plaga kontuzji. Jedną z jej ofiar jest były reprezentant Polski, Damien Perquis, który nie zagra przez najbliższe sześć tygodni z powodu złamania szczęki w dwóch miejscach.

20:02

W pozostałych meczach 13. kolejki Primera Division: Osasuna - Almeria 0:1, Granada - Malaga 3:1, Real Madryt - Real Sociedad 5:1, Getafe - Elche 1:1, Athletic - Levante 2:1, Celta - Rayo 0:2, Espanyol - Sevilla 1:3, Valencia - Valladolid 1:3. W trwającym jeszcze pojedynku Villarreal przegrywa z Atletico Madryt 0:1, co sprawia, że w tej chwili liderem La Liga są podopieczni Diego Simeone.

18:17

Co ciekawe, będzie pojedynek dwóch drużyn, które w niedzielę weszły na dwóch zupełnie różnych biegunach ligowej tabeli. Gospodarze z Sewilli, po wczorajszym zwycięstwie Rayo nad Celtą, są obecnie czerwoną latarnią ligi, natomiast Barcelona całej stawce przewodzi z bardzo dobrym bilansem jedenastu zwycięstw i jednego remisu.

18:14

Witamy serdecznie na meczu 13. kolejki hiszpańskiej La Liga, w którym Betis Sewilla podejmie lidera rozgrywek, Barcelonę.