FC BarcelonaFC Barcelona
1 : 0
Espanyol BarcelonaEspanyol Barcelona
22:51

Jedna znakomita akcja Neymara i gol Alexisa Sancheza sprawił, że bardzo przeciętna dziś Barcelona zdobywa kolejne trzy punkty. Przez najbliższe pół roku to Duma Katalonii będzie rządzić w stolicy tego regionu. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

94'

Koniec! Barcelona skromnie ogrywa w derbach Espanyol 1:0!

93'

Na spalonym Pedro.

92'

Po dośrodkowaniu Alvesa Rodriguez bardzo spokojnie zgrywa piłkę do własnego bramkarza.

91'

Trzy minuty doliczone do tego spotkania.

91'

Spóźniony Lanzarote fauluje Fabregasa i ogląda żółtą kartkę.

90'

Messi uderza zza pola karnego, a odbita piłka powędrowała ponad bramką.

89'

Bartra zmienia tymczasem kontuzjowanego Mascherano.

89'

Akcja rezerwowych. Fabregas uruchamia Pedro w kontrataku, ale ten nie dał rady płaskim strzałem pokonać Casilli!

88'

Messi minął dwóch rywali, a chciał minąć jeszcze dwóch kolejnych i wpaść w pole karne, ale to już się nie udało.

88'

Alves z bardzo daleka uderza wyraźnie obok bramki Casilli. Do gry już szykuje się Bartra.

87'

Espanyol odbiera piłki Barcelonie już na jej połowie. Ten mecz wcale nie jest rozstrzygnięty.

86'

Jeszcze jedna zmiana. Cesc Fabregas wchodzi w miejsce Iniesty.

85'

Fuentes dośrodkował piłkę właśnie na głowę Lanzarote, ale ten odchylony uderza nad bramką.

84'

Natomiast w Espanyolu Lanzarote zmienia Abrahama.

83'

Dwie zmiany. W Barcelonie Pedro za Sancheza.

83'

Messi zdecydował się na strzał w kierunku rogu pilnowanego przez Casillę, ale nieznacznie się pomylił!

82'

Victor Sanchez fauluje Messiego około 23 metrów od bramki przeciwnika. Szansa dla Barcy. Messi? Xavi?

80'

Sergio Garcia! Gracz Espanyolu świetnie poradził sobie z Montoyą i Mascherano i oddał strzał z ostrego kąta ponad bramką Valdesa!

79'

Jeśli jest tu ktoś, kto stwarza zagrożenie dla bramki Espanyolu, to na pewno jest nim Neymar. Jego koledzy przechodzą przez ten mecz niemal niezauważeni.

77'

Żółta kartka dla Mascherano za faul na Victorze Sanchezie.

77'

Wychodzący z bramki Casilla minął się z piłką i omal nie sfaulował Neymara.

73'

Odbity strzał Davida Lopeza zza pola karnego wypada na rzut rożny, z którego jednak nie było zagrożenia pod bramką Valdesa.

72'

Teraz Espanyol zaatakował gospodarzy agresywnie pressingiem już na ich połowie. Barcelona nieco się gubi.

70'

69'

Neymar!!! Brazylijczyk tak jak w Gran Derbi założył jednym podaniem dwie 'siatki' piłkarzom Espanyolu i jeszcze wyłożył piłkę Sanchezowi tak, że nie mógł on spudłować do pustej bramki! Kapitalna akcja Neymara i gol Chilijczyka!

68'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Alexis Sanchez!

67'

Faul taktyczny Victora Sancheza na Inieście. Żółta kartka.

65'

Na spalonym złapany Sergio Busquets.

63'

Jhon Cordoba zmienia niedysponowanego Thievy'ego.

62'

Neymarrrrrrrr!!!! Prześliczne uderzenie z dystansu Brazylijczyka o centymetry mija bramkę Casilli!

61'

Thievy opatrywany przez fizjoterapeutów po starciu z Montoyą.

58'

Alexis Sanchez głową uderza w blizej nieokreślonym kierunku.

56'

Xavi z dystansu posłał piłkę nieznacznie obok bramki rywala.

54'

Messi!!! Argentyńczyk oddał precyzyjny strzał głową po centrze Alvesa, jednak świetnie interweniował Casilla!

53'

79 977 kibiców dzisiaj na Camp Nou.

50'

Iniesta dośrodkował minimalnie za wysoko do dobrze ustawionego w szesnastce Sancheza. Słabo to wygląda w wykonaniu gospodarzy.

48'

Alexis nie sięgnął piłki po dośrodkowaniu Alvesa. Chwilę później Iniesta znakomicie przeczytał grę i odzyskał piłkę w polu karnym rywala, po czym został zablokowany.

46'

Wznawiamy grę po przerwie.

21:47

Słaby mecz Barcelony, która ma ogromne problemy z przedarciem się przez szczelną defensywę Espanyolu. Stąd bezbramkowy remis i zobaczymy jak będzie po przerwie.

46'

Koniec pierwszej połowy! Do przerwy 0:0.

45'

Taktyczny faul Fuentesa na Alexisie Sanchezie w narożniku boiska.

44'

Teraz Dani Alves zza pola karnego trafia w słupek bramki Espanyolu!!!

44'

Iniesta huknął z dystansu i odbija piłkę przed siebie Casilla!

43'

Seria rzutów rożnych dla Barcelony.

41'

Posiadanie piłki: Barcelona 73%, Espanyol 27%.

40'

Xavi uderza niecelnie z dystansu.

38'

Dośrodkowania Alvesa lądują wszędzie tylko nie u jego kolegów z zespołu. Raz poza boisko, raz do bramkarza, raz w ogóle nie wiadomo gdzie.

38'

Rzut rożny dla Barcelony po interwencji Hectora Moreno, jednak ciężko to nazwać okazją dla Dumy Katalonii.

36'

Ależ błąd Alvesa! Brazylijczyk w juniorski sposób przepuścił Victora Sancheza, który jednak przegrał pojedynek z Valdesem! Bramkarz Barcelony ratuje skórę swojemu koledze!

35'

Messi uderza wysoko nad poprzeczką. Nie jest Argentyńczyk w najwyższej formie.

34'

Messi faulowany tuż przed polem karnym przez Victora Sancheza. Będzie groźnie.

31'

Neymar zatańczył w polu karnym z Raulem Rodriguezem, jednak ostatecznie nie potrafił go minąć.

30'

Strzał z dystansu Torje pewnie broni Valdes.

29'

Bardzo ładna akcja Barcy! Iniesta długim podaniem dostrzegł w polu karnym Alvesa, ten zgrał piłkę głową do Alexisa Sancheza, który nie trafił w nią czysto i ta trafiła we Fuentesa.

25'

Gra Barcelony przypomina walenie głową w mur.

21'

Kolejna nieudana centra Daniego Alvesa. Barcelona ma poważny problem z przedarciem się przez defensywę gości.

19'

Jeszcze jeden rzut rożny dla Barcelony wywalczony przez Alvesa.

16'

Piłka w siatce Espanyolu, jednak wcześniej sędzia odgwizdał spalonego Daniego Alvesa.

15'

Dwójkowa akcja Messiego z Neymarem, Argentyńczyk zostaje jednak zablokowany, tak jak kilka sekund później Montoya.

15'

Mija pierwszy kwadrans przeciętnego jak dotąd pojedynku.

13'

Kiko Casilla już w 13. minucie spotkania rozpoczął grę gości na czas.

13'

Próba akcji ofensywnej Espanyolu zakończona bardzo niecelnym zagraniem Victora Sancheza.

10'

Neymar minął dwóch rywali przed polem karnym, ale trzeci, Sidnei, już zdołał go zatrzymać.

8'

Dośrodkowanie Neymara zablokowane i będzie korner dla gospodarzy.

7'

Alexis Sanchez otrzymał piłkę w polu karnym i uderzył 'spod kolana', a jego strzał dobrze odbił Kiko Casilla.

5'

Ładna akcja kombinacyjna Espanyolu zakończony niecelnym uderzeniem z dystansu Rumuna Gabriela Torje.

4'

Szybki Neymar poradził sobie z Raulem Rodriguezem i nie najlepiej dośrodkował w pole karne, gdzie Alexis Sanchez nie był w stanie uderzyć czysto głową.

3'

Dośrodkowanie Leo Messiego łapie Kiko Casilla.

3'

Alexis Sanchez zdobywa rzut rożny dla Barcy.

2'

Thievy Bifouma mógł w wyjść sam na sam z Valdesem, ale nie opanował do końca długiej piłki, a potem w indywidualnej akcji został zablokowany.

1'

Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy!

20:59

Minuta ciszy poświęcona zmarłemu w wypadku samochodowym bramkarzowi Girony, Nilowi Marinowi.

20:56

Obie drużyny wychodzą na boisko. Piłkarze Barcelony ubrani są w koszulki poświęconymi Jonathanowi Dos Santosowi, który w ostatnich tygodniach zerwał więzadła krzyżowe w kolanie.

20:47

Rezerwowi Espanyolu: German, Cordoba, Lanzarote, Capdevila, Tejera, Alex Fernandez, Colotto. Javier Aguirre zostawił poza osiemnastką takich graczy jak Stuani, Pizzi, Simao oraz Mattioni, czym totalnie zaskoczył obserwatorów. Oprócz tego Victor Alvarez i Javi Lopez są kontuzjowani.

20:46

Ławka rezerwowych Barcy: Pinto, Bartra, Song, Fabregas, S. Roberto, Tello, Pedro. Poza kadrą znaleźli się kontuzjowani Jordi Alba, Jonathan Dos Santos i Adriano oraz, decyzją szkoleniowca, Carles Puyol.

20:41

Nie ma w tych wyjściowych składach większych niespodzianek. Te sprawił szkoleniowiec gości już przy podawaniu kadry meczowej, o czym za chwilę.

20:41

Obok prezentujemy oficjalne wyjściowe jedenastki obu drużyn!

20:40

W La Liga obie drużyny rozegrały 156 spotkań. Bilans tych potyczek to 88 zwycięstw FC Barcelony, 34 Espanyolu i 34 remisy.

20:39

To będą 192. w historii Derby Barcelony między Barcą a Espanyolem. Aż 107 z tych spotkań padło łupem Blaugrany, w 43 lepsze były Papużki, a 41-krotnie padał wynik remisowy.

20:34

Espanyol Javiera Aguirre również nie najgorzej wystartował w sezonie 2013/14. Popularne 'Papużki' mają na swoim koncie 15 punktów i są na ósmym miejscu w tabeli. Największym mankamentem Espanyolu jest nierówna forma tego zespołu, bowiem 'biało-niebiescy' potrafili przegrać z Getafe 0:2 i Elche 1:2, by potem ograć na własnym stadionie Atletico 1:0, a następnie zostać rozbitym przez Levante aż 0:3. Które oblicze Sergio Garcia i spółka pokażą dzisiaj?

20:30

Zdecydowanym faworytem tego spotkania jest Barca, która w 11 dotychczasowych pojedynkach zdobyła aż 31 punktów. W tym sezonie podopieczni Gerardo Martino jeszcze nie przegrali żadnego meczu oficjalnego i w pełni zasłużenie zajmują pierwsze miejsce w tabeli La liga.

20:26

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 12. kolejki La Liga, w którym Barcelona zmierzy się na Camp Nou ze swoim lokalnym rywalem, Espanyolem.