Niedziela, 3 listopada 2013, godz. 12:00
ValenciaValencia CF
13:56

Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net

13:55

Całe spotkanie rozczarowało, chociaż średnią podnosi nieco pierwsza połowa i końcówka drugiej. Miroslav Djukić jest jeszcze bezpieczny. Najbliższe mecze też będą decydujące" z St. Gallen w LE (7.11) i trzy dni później z Realem Valladoid.

95'

KONIEC! Valencia z trudem dowozi komplet punktów z trudnego terenu. Zwycięstwo dało awans na 9. pozycję, Getafe pozostaje na szóstym miejscu. Seria porażek na Coliseum Alfonso Perez została przerwana!

94'

Piłkę meczową mieli też piłkarze Getafe! Gavilan mógł pogrążyć swój były zespół, lecz jego uderzenie na skraju pola karnego był niecelne - piłka przelatuje nad poprzeczką!

93'

... a drugą Alexis Ruano.

92'

Jedną z nich dostał Vicente Guaita...

92'

Przepychana w "16" Valencii! Padł jeden z zawodników gospodarzy i nagle wokół sędziego było z 10 piłkarzy! Posypały się żółte kartki

91'

To była piłka meczowa dla gości! Cartabia przejął piłkę na 30 metrze od bramki rywala i popędził na bramkarza. Zamiast gola był zderzenie dwóch zawodników. A w sukurs poszedł jeszcze Paco, który oczekiwał podania. Nie doczekał się.

90'

I pierwsza kartka dla zawodnika Valencii! Paco Alcarer fauluje w środku pola i kartonik dla młodego napastnika.

88'

Ever Banega centruje w pole karne, lecz górą Escudero.

87'

A po chwili w notesie sędzia notuje też Sergio Escudero.

86'

I czwarta kartka w tym meczu dla zawodnika Getafe. Mosquera przytrzymywał za koszulkę Evera Banegę.

84'

Lisandro Lopez strzela głową zbyt lekko by pokonać Guaitę. Do bramki miał... 15 metrów.

85'

Gospodarze są coraz bliżej powodzenia! Piłka po uderzeniu z z narożnika pola karnego mija nieznacznie dalszy słupek!

83'

Niepewna interwencja Guaity po strzale Escudero. Na szczęście bramkarza Valencii piłka wychodzi na korner.

81'

Jak nie idzie gospodarzom to nie idzie. Ale na agresję nie ma miejsca, szczególnie na boisku. Ciprian Marica skosił jak trawę na wiosnę Jeremy'ego Mathieu. Słuszna żółta kartka.

79'

Obaj trenerzy wykorzystali limit zmian; za chaotycznego Pablo Piattiego wchodzi Sergio Canales.

79'

Pedro Leon przesadził z agresją w walce o piłkę i zostaje upomniany żółtą kartką.

77'

Ostatnia roszada u gospodarzy: za Alvaro Arroyo pojawia się Gavilan, który też miał epizod w Valencii.

76'

Atak pozycyjny Nietoperzy przed "16" Getafe zwieńczona złym podaniem do Paco. Na dodatek był na spalonym.

74'

Valencia ofiarnie broni dostępu do własnej bramki. Zamiast trzymać piłkę z dala od własnego pola karnego, to postawiła przegubowiec na 20. metrze. Rajd Cartabii przerwany tuż za linią środka boiska.

71'

Od kilku minut przeważają gospodarze. Sarabia został w ostatniej chwili powstrzymany przez Mathieu. Aut na wysokości pola karnego Valencii.

69'

Pedro Leon bliski doprowadzenia do remisu! Wpadł w pole karne i strzela przy bliższym słupku! Czujny Guaita paruje na korner!

66'

Cartabia melduje się na boisku zmieniając Pabona.

63'

Mosquera fauluje w środku pola. Mogła być kartka za to przewinienie, ale arbiter wstrzymał się.

62'

Pabon chciał powtórzyć wyczyn z pierwszej połowy gdy popisał się kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego. Pomylił się znacznie.

61'

Ever Banega uprzedzony przez obrońcę Getafe, który wybija piłkę na rzut rożny.

60'

Getafe biega za piłką, którą długo rozgrywają między sobą piłkarze Valencii.

58'

Prostopadłe podanie Pedro Leona w "16" do Mariki było niedokładne. Guaita przejmuje piłkę.

55'

43 Posiadanie piłki (%) 57, 2/3 Strzały celne/niecelne 5/5, 2 Spalone 1

56'

Drugą zmianę przeprowadza Luis Garcia: wprowadza Diego Castro, a zdejmuje z boiska Angela Lafitę.

53'

Ever Banega posyła dobre podanie w pole karne rywala, ale obrona spisuje się bez zarzutu.

50'

Zmiana w Getafe: Mehdi Lacen wchodzi za Borję Fernandeza.

50'

Piatti strzela głową nie w bramkę, a w rękę Ruano. Jest rzut... rożny.

48'

Moya znakomicie broni! Ever Banega z łatwością przedziera się przez obronę i strzela z dystansu. Jego niski strzał skierowany był na środek bramki, ale zostaje zatrzymany przez bramkarza!

47'

Centra Juana Bernata nie sprawiła kłopotów w obronie Getafe.

46'

I wracamy na drugą połowę, którą obie drużyny zaczynają bez zmian personalnych.

12:53

Pierwsza odsłona nie była zbyt porywająca. To gospodarze powinni prowadzić dwiema bramkami, ale na przeszkodzie stał (jeszcze) Diego Alves. Valencia biła głową w mur. Pabon widział naruszoną cegiełkę i huknął z dystansu nie do obrony. Wracamy za kilkanaście minut na drugą połowę.

48'

... który teraz rozbrzmiewa na Estadio Coliseum Alfonso Perez. Getafe przegrywa do przerwy 0:1 po pięknym golu Pabona.

47'

Goście mądrze "trzymają" rywala z dala od swojego pola karnego. Czekaja na gwizdek sędziego...

45'

Ignacio Iglesias Villanueva dolicza 3 minuty do pierwszej połowy.

45'

Piatti tym razem został obsłużony dokładnym podaniem. Dobrze zgasił piłkę i jego uderzenie z woleja zostało zablokowane!

43'

Odpowiedź gospodarzy zupełnie nieudana. Przechwyt Valencii i momentalna daleka piłka w stronę Piattiego. Pomysł dobry, wykonanie tragiczne. Moya łapie piłkę.

40'

Kapitalne uderzenie Kolumbijczyka z ponad 25 metrów w lewy górny róg bramki strzeżonej przez Moyę!

40'

GOOL, DORLAN PABON!!!

39'

Sarabia strzela z 18 metrów obok bramki Guaity.

38'

Akcja Valencii i jeden z obrońców gospodarzy musnął piłkę, która wychodzi poza linię końcową. Rzut rożny. Nic wielkiego z niego nie udało się wykrzesać.

36'

Ta kontra powinna przynieść gola Getafe! Marica dostaje piłkę w polu karnym, odgrywa na 11. metr – na wprost bramki – do Sarabii, ale ten był spóźniony i nie zakończył akcji strzałem. Na dodatek fauluje Barragana za co dostaje żółtą kartkę.

34'

Pedro Leon na prawym skrzydle ograł Mathieu, ale z asekuracją przybył Ricardo Costa. Korner.

33'

Jeszcze raz Pabon zagrywa z prawej strony, ale zbyt głęboko. Piłkę przechwytuje Moya. Valencia stwarza największe zagrożenie prawą flanką. Lewa tylko się przygląda.

32'

Piatti centruje w ciemno. Escudero spokojnie zgrywa piłkę głową do bramkarza.

31'

Centra Pabona i Paco nie sięga piłki. Ta przechodzi wzdłuż pola karnego. Ostatecznie Moya od bramki.

28'

Ever Banega strzela z dystansu. Nad poprzeczką.

27'

Piatti na lewej stronie nie dał rady ograć Arroyo. Czysty wślizg obrońcy Getafe, za który został nagrodzony brawami.

26'

Strzał Pedro Leona pozostawię bez komentarza. Powiem tylko, że takowy był... Może powinien spróbować sił w rugby?

24'

Arroyo przedarł się w polu karnym Valencii i strzela prawie wślizgiem obok bramki. Wściekły Guaita podbiegł kilka metrów z pretensjami do liniowego i swoich obrońców.

23'

Paco strzela głową po bardzo dobrej centrze Barragana i piłka uciera się o poprzeczkę! Moya tylko patrzył. Odetchnął z ulgą.

22'

Kontra Getafe i korner. Bez zagrożenia pod bramką Nietoperzy. A na boisku leży Borja. W asyście medyka opuszcza na moment murawę. Powinien na nią niebawem wrócić.

20'

Moya piąstkuje po strzale Parejo! Piłka leciała prawie w okienko bramki Getafe!

20'

Rzut wolny dla Valencii z ok. 23-24 metrów. Może być groźnie.

19'

Początek meczu należał do gospodarzy, ale z czasem do głosu doszli piłkarze Miroslava Djukicia.

17'

Dośrodkowanie Barragana nie sprawiło problemów obrońcom gospodarzy. Po chwili strzela Pabon, ale zbyt słabo by pokonać Moyę.

16'

Piatti nie zdołał strzelić na bramkę. Bardzo dobrym podaniem do Argentyńczyka popisał się Pabon.

13'

Uraz mięśniowy uniemożliwia brazylijskiemu bramkarzowi dalszą grę. Niespodziewanie między słupkami pojawia się Vicente Guaita. Pechowa 13. minuta dla Diego Alvesa.

12'

Z Portugalczykiem jest jednak w porządku. Okazuje się, że zmieniony będzie... Diego Alves!

11'

Przerwa w grze. W walce u piłkę ucierpiał Ricardo Costa. Będzie konieczna zmiana!

9'

Kapitalna parada Diego Alvesa! Broni strzał głową Mariki z 8 metrów!

7'

Barragan znalazł się na pozycji środkowego pomocnika i podaje w "16" do Piattiego, ale ten nie opanował futbolówki.

6'

Nakładka Mosquero w środku pola. Faulowany Parejo.

5'

Ever Banega strzela z dystansu zbyt słabo by pokonać Moyę, notabene byłego bramkarza Valencii.

3'

Idealne podanie w tempo do Mariki, który nie był na spalonym. Popędził na bramkę Valencii, ale w polu karnym powstrzymał go Ricardo Costa. Co ważne, zgodnie z przepisami. Na dodatek – zdaniem arbitra – Portugalczyk był na spalonym.

2'

I jeszcze jeden. Jak poprzedni, bez zagrożenia.

1'

Marica strzela z pół obrotu zza pola karnego i piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny.

1'

Valencia, która zaczyna ze środka.

11:59

Losowanie stron: Ricardo Costa vs. Pedro Leon. Górą...

11:52

Jakim wynikiem zakończy się ten mecz? Zachęcam do pisania swoich typów w komentarzach.

11:46

Tak graficznie przedstawia się ustawienie taktyczne obu drużyn: Getafe - Valencia

11:43

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego warto zapoznać się z zapowiedzią spotkania: Getafe - Valencia LIVE! Mecz prawdy dla (trenera) Nietoperzy

11:41

Asystentami Ignacio Islesiasa VillanuevyAlfonso Costoya oraz Enrique Ramos. Sędzią technicznym jest za to Emilio Costas.

11:40

I rezerwowi Valencii: 13. V. Guaita, 5. Vicotr Ruiz, 6. Oriol Romeu, 7. Jonas, 9. Helder Postiga, 23. Canaes, 28. Cartabia.

11:35

Znamy wyjściowe "jedenastki" obu drużyn. A oto rezerwowi Getafe: 5. M. Lacen, 10. Gavilan, 13. Codina, 15. Rafa, 17. Diego Castro, 20. Juan Valera, 21. Michel.

11:31

Relację z tego spotkania poprowadzi dla Państwa Tomasz Górski.

11:30

Dzisiejszą porcję relacji NA ŻYWO w Ekstraklasa.net zaczynamy od Primera Division. Za 30 minut Getafe zagra na Coliseum Alfonso Perez z będącą w kryzysie Valencią CF.