Wtorek, 29 października 2013, godz. 22:00
Celta VigoCelta Vigo
0 : 3
FC BarcelonaFC Barcelona
23:50

Po wyrównanej pierwszej, w drugiej połowie Barcelona podkręciła tempo i nie pozostawiła złudzeń swoim rywalom z Galicji. Katalończycy zdobywają kolejne trzy punkty i umocnieni na pozycji lidera mogą spokojnie obserwować, jak w tej kolejce spiszą się zespoły z Madrytu - Real oraz Atletico. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn!

93'

I jeszcze jeden przegrany przez Messiego pojedynek z Yoelem, po którym sędzia kończy mecz! Celta - Barcelona 0:3!

91'

Jeszcze jedna próba Messiego, po której kapitalnie interweniuje Yoel! Argentyńczyk jest już w dobrej formie, tylko brakuje mu szczęścia.

90'

Dwie minuty doliczone.

88'

Posiadanie piłki: Celta 42%, Barcelona 58%.

88'

Tello fatalnie się pogubił w bardzo groźnym kontrataku Barcelony.

86'

Jeszcze jedna okazja na asystę dla Messiego, jednak tym razem Cristian Tello uderzył w niezłej sytuacji w boczną siatkę!

85'

Santi Mina!!! Charles zagrywa piłkę do 17-latka idealnie w tempo, jednak ten nie był w stanie z kilku metrów pokonać Valdesa!

83'

Ostatnia zmiana w Barcelonie. Cristian Tello pojawia się na boisku w miejsce Alexisa Sancheza. Nie zobaczymy dziś na murawie ani Xaviego, ani Neymara.

81'

Messi mógł zagrać na czystą pozycję do Pedro, ale głodny bramki zdecydował się na akcję indywidualną i kolejny raz został zastopowany przez Yoela!

79'

Indywidualna akcja Messiego zakończona potężnym strzałem z kilkunastu metrów, który jednak odbija Yoel!

79'

Fatalny błąd Puyola niewykorzystany przez gospodarzy, którzy nie potrafili wyjść za akcją '2 na 1'.

78'

Nie będzie dobrze wspominał Luis Enrique swojego pierwszego spotkania przeciwko Barcelonie w roli trenera, choć jego zespół nie gra wcale źle.

76'

Kolejny 'spalony-widmo' odgwizdany przez Fernandeza Borbalana i zasygnalizowany przez jego niedysponowanych asystentów. Na nim Orellana.

74'

Messi bardzo dobrze wpuścił w pole karne Pedro, ten poradził sobie z Hugo Mallo i huknął w poprzeczkę z kilkunastu metrów!

72'

Fatalna jednak wrzutka Orellany z narożnika boiska.

72'

Będzie rzut rożny dla gospodarzy po zablokowanym zgraniu piłki głową przez Rafinhę.

70'

Andres Iniesta zmienia Ceska Fabregasa! Pozostanie więc dwóch defensywnych pomocników Barcy na boisku.

69'

I teraz ten zawodnik zostaje zmieniony przez Fabiana Orellanę.

68'

Nolito trafia w poprzeczkę bramki Barcelony! Świetnie wykonany rzut wolny!

67'

Nolito faulowany przez Alvesa 20 metrów od bramki Barcelony. Może być groźnie.

65'

Znakomite podanie na wolne pole do Alexisa Sancheza, jednak świetnie wyszedł poza pole karne Yoel i uprzedził Chilijczyka.

65'

Charles doszedł do piłki wrzuconej w szesnastce przez Hugo Mallo, ale naciskany przez Bartrę nie był w stanie oddać kontrolowanego uderzenia głową.

64'

Nolito starał się przedrzeć przez defensywę Barcelony i wpaść w pole karne, ale Katalończycy nie przepuścili swojego byłego klubowego kolegi.

62'

61'

26 636 kibiców zgromadzonych dziś na Estadio Balaidos.

60'

Blokowany Messi nie doszedł do podania Pedro Rodrigueza w szesnastce Celty.

59'

Druga zmiana w Celcie. 17-letni Santi Mina na boisku, a opuszcza je Augusto Fernandez.

58'

Efektowne dośrodkowanie przewrotką Augusto Fernandeza nie trafia do żadnego z graczy Celty w polu karnym.

57'

Messi!!! Fabregas chciał odwdzięczyć się Messiemu i kapitalnie zgrał mu piłkę w pole karne, ale Argentyńczyk przegrywa pojedynek z Yoelem!

56'

Toni w miejsce Aurtenetxe w ekipie Celty. Kontuzja gracza wypożyczonego z Bilbao.

55'

Tym razem już nie ma wątpliwości! Cesc dostaje kolejne podanie od Messiego (2. asysta), wpada na pełnej szybkości w pole karne i mocnym płaskim strzałem nie daje szans Yoelowi! 3:0!

54'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLL!!!! Cesc Fabregas!

52'

Charles otrzymał piłkę odwrócony w polu karnym, zdołał jednak oddać strzał na bramkę Valdesa, który jednak pewnie łapie piłkę!

50'

49'

Fabregas strzelcem gola, który zostanie przypisany bramkarzowi Celty, Yoelowi! Cesc przepięknie uderza z dystansu w poprzeczkę, piłka odbija się jeszcze od pleców bramkarza gospodarzy i wpada do siatki! Barca prowadzi 2:0!

48'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!!! Cesc Fabregas!!

47'

Niedokładne dośrodkowanie Daniego Alvesa.

46'

Wznawiamy grę!

23:00

Wracamy na murawę Estadio Balaidos i za chwilę zaczynamy drugą część meczu.

22:56

W pierwszej połowie mieliśmy dwie poważne kontrowersje. Najpierw, w 11.minucie sędzia niesłusznie odgwizdał spalonego, gdy Messi minął już bramkarza Celty i miał przed sobą tylko pustą bramkę. 20 minut później arbiter nie uznał gola dla Celty po faulu Charlesa na Valdesie. To przewinienie było, jednak można się zastanawiać, czy walczący z napastnikiem Celty Marc Bartra wcześniej sam nie popełnił przewinienia.

22:47

Choć sporo chaosu ma miejsce na murawie, to jednak powstaje z niego sporo zagrożenia pod obiema bramkami. Goście z Katalonii byli minimalnie skuteczniejsi i po bramce Alexisa Sancheza są bliżej zdobycia kompletu punktów na Estadio Balaidos.

45'

Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Barcelona prowadzi w Vigo z Celtą 1:0!

46'

Alves dobrze dośrodkował w pole karne do wbiegającego Messiego, jednak ten nie był w stanie skierować piłki w światło bramki Yoela.

45'

Alex Lopez z dystansu nie był w stanie zaskoczyć Victora Valdesa, który pewnie łapie to uderzenie pomocnika Celty.

44'

Centra Hugo Mallo w ręce Valdesa.

41'

Spadło tempo meczu na Estadio Balaidos. Posiadanie piłki: Celta 36%, Barcelona 64%

38'

Rozpędzony Pedro faulowany w okolicach narożnika pola karnego przez Cabrala. Żółta kartka.

35'

Brzydki faul Augusto Fernandeza na Montoyi i żółta kartka.

33'

Dośrodkowanie Aurtenetxe pada łupem Valdesa.

32'

Kontratak Barcelony, ale zarówno Fabregas, jak i później Song zostali zablokowani przez defensywę Celty.

32'

Zmiana. Kontuzjowanego Adriano zmienia Martin Montoya.

31'

Żółta kartka dla Ceska Fabregasa za jakieś protesty.

31'

Piłka w siatce Barcelony, jednak wcześniej faulowany przez Charlesa był Victor Valdes.

30'

Groźna szansa dla Rafinhi! Po chaosie w obronie Barcelony piłka trafia właśnie do tego zawodnika, który uderza płasko z 15 metrów, a Valdes interweniuje na raty!

29'

Rafinha!!! Brazylijczyk wypożyczony z Barcelony popisał się znakomitym strzałem z dystansu, po którym futbolówka dosłownie o centymetry minęła bramkę!

28'

Messi niemiłosiernie zabawił się w polu karnym z Aurtenetxe, ale próbując zaskoczyć Yoela, niezbyt czysto trafił w piłkę i posłał ją obok bramki!

27'

Borja Oubina ponownie dobrze zagrał za linię obrony do Charlesa, ten z okolic narożnika pola karnego zdecydował się na strzał, który jednak pewnie obronił Victor Valdes.

26'

To, że Barcelona niezbyt wiele zagrożenia stwarza z rzutów rożnych, wiadomo od dawna i teraz w kolejnym przypadku się to potwierdziło.

25'

Messi z rzutu wolnego uderza w mur, po czym piłka wylatuje na rzut rożny.

24'

Po rzucie rożnym dla gospodarzy wychodzi kontratak gości, przerwany faulem przez Rafinhę. Żółta kartka.

22'

W odpowiedzi, po błędzie defensywy gospodarzy, zupełnie nieudany strzał Daniego Alvesa, gdzieś daleko w trybuny Estadio Balaidos.

21'

Szybki atakCelty zakończone zablokowanym strzałem Alexa Lopeza w polu karnym.

21'

Messi zablokowany w indywidualnej akcji przez Aurtenetxe i kolejny korner.

20'

Rzut rożny. Po dośrodkowaniu Sancheza koślawy strzał z dystansu Bartry powędrował w bliżej nieokreślonym kierunku.

18'

Dobrze zapowiadającą się kontrę Barcy fatalnie zmarnował Pedro, który nie zdecydował się na pojedynek z obrońcą rywala i podał bardzo niedokładnie do Messiego.

17'

Błąd Puyola, bez zastanowienia uderza z dystansu Alex Lopez i piłka po rykoszecie przelatuje nad bramką Valdesa.

15'

Drobny problem zdrowotny Alvesa, ale Brazylijczyk szybko się podniósł i zgłosił gotowość do kontynuowania gry.

14'

Alexis odebrał piłkę rywalom pod polem karnym, a kilkanaście sekund później był już w polu karnym przeciwnika, gdzie dopadł do dośrodkowania Pedro, ale nie był w stanie z ostrego kąta pokonać Yoela!

13'

12'

Messi wyszedł sam na sam, minął już Yoela, jednak sędzia niesłusznie odgwizdał spalonego! Z pewnością byłoby już 0:2.

11'

Fabregas chciał zagrać za linię obrony do Alexisa, jednak podanie to było nieznacznie zbyt mocne.

10'

Fatalny błąd w wyprowadzeniu piłki Cabrala, Pedro zagrywa prostopadle do Fabregasa, uderzenie Ceska odbija Yoel, ale przy dobitce Alexisa był już bezradny! 0:1!

9'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Alexis Sanchez!

7'

Pedro nie był w stanie minąć na skrzydle Hugo Mallo i wyjechał z piłką poza plac gry.

7'

Fabregas powstrzymany w polu karnym przez Cabrala. A sędzia upomina Sergio Busquetsa, który nieładnie potraktował swojego rywala w środku pola.

6'

Idealne prostopadłe podanie do Charlesa, jednak sędzia dopatrzył się spalonego, którego nie było. Rzut wolny dla Barcelony.

5'

Szarża Messiego zakończona zablokowanym podaniem do Pedro.

5'

Hugo Mallo po indywidualnej akcji z dystansu uderzył równie mocno, co niecelnie.

4'

Bardzo niemrawo w pierwszych minutach Barca. To gospodarze są aktywniejsi i bardziej zmobilizowani od pierwszego gwizdka.

3'

Znakomity pressing Celty już na połowie Barcelony. Valdes musiał wybijać w trybuny.

1'

Pierwszy gwizdek Fernandeza Borbalana i zaczynamy!

21:57

Kapitanami obu drużyn są Carles Puyol (Barcelona) oraz Borja Oubina (Celta)

21:56

Obie drużyny wychodzą na plac gry!

21:49

Rezerwowi Celty: Sergio, Toni, S. Mina, D. Rodriguez, Madinda, Orellana, Costas. Luis Enrique nie skorzysta dzisiaj z Jonny'ego, Jonathana Vili oraz kontuzjowanych Krohn-Dehliego, Bellvisa, Llorki oraz Bermejo.

21:46

Ławka rezerwowych Barcelony: Pinto, Montoya, Mascherano, Xavi, Iniesta, Neymar, Tello. W stolicy Katalonii zostali Pique, Sergi Roberto oraz kontuzjowany Jordi Alba.

21:44

Obok prezentujemy składy obu drużyn! Są niespodzianki w ekipie Barcelony, bowiem Gerardo Martino zostawił na ławce Xaviego, Iniestę oraz Neymara.

21:40

Teoretycznie dzisiaj liderująca w tabeli Barcelona nie powinna mieć większych problemów z pokonaniem szesnastej Celty, jednak to są tak naprawdę tylko pozory. Podopieczni barcelońskiej legendy, Luisa Enrique, była w stanie w ostatnią sobotę rozbić na wyjeździe Malagę aż 5:0, dzięki czemu wydostali się ze strefy spadkowej. Barcelona również będzie podbudowana zwycięstwem nad Realem Madryt w El Clasico, jednak zawodnicy Gerardo Martino powinni mieć na uwadze to, że tydzień wcześniej zaledwie zremisowali bezbramkowo w Pampelunie z Osasuną.

21:35

Witamy serdecznie na relacji na żywo z meczu 11. kolejki hiszpańskiej La Liga, w którym Celta Vigo zmierzy się na własnym stadionie z FC Barceloną!