Sobota, 19 października 2013, godz. 22:00
Espanyol BarcelonaEspanyol Barcelona
1 : 0
Atletico MadrytAtletico Madryt
23:53

Ostatnie sobotnie spotkanie La Liga skończyło się chyba niespodziewanym zwycięstwem Espanyolu Barcelona. Co nie zmienia faktu, że te trzy punkty się im należały. Zagrali dobre spotkanie, niezwykle uważnie w defensywie i mogą cieszyć się z przełamania fatalnej passy porażek z rzędu. Za uwagę dziękuję Jakub Trzaska. Zapraszam na kolejne transmisje Primera Division i spotkań Atletico Madryt!

95'

Koniec spotkania!!! Atletico przegrywa pierwszy mecz w sezonie.

94'

Atletico rozpaczliwie atakuje, ale Espanyol świetnie się broni.

94'

Courtoi, który wracał z pola karnego rywala do własnej bramki faulował w środkowej strefie za co obejrzał żółty kartonik.

93'

Może to być ostatnia szansa dla gości. Nawet Courtois w polu karnym rywala! Jednak źle wykonany rzut wolny.

92'

Cztery minuty doliczone, dwie z nich już minęły.

91'

Atletico już wyraźnie odsłonięte. Znów w kontrze Garcia, ale dośrodkowanie ląduje za bramką belgijskiego bramkarza gości.

90'

Zapowiadała się świetna kontra Espanyolu. Wychodzili oni dwóch na jednego, ale fatalne podanie Garcii zepsuło całą akcję.

89'

W polu karnym dobrze uwolnił się spod opieko Rodriguez, który jest bardzo aktywny po wejściu na boisko. Strzał jednak wysoko ponad poprzeczką.

88'

A dośrodkowanie z narożnika pewnie łapie Courtois.

87'

Kiks we własnym polu karnym Rodrigueza jednak bez konsekwencji. Tylko rzut rożny.

87'

Atletico jest stroną dominującą, ale wciąż nie może przełamać szyków obronnych gospodarzy. Ciągle biją głową w mur. Na domiar złego łatwo tracą piłkę na 40 m przed bramką rywala.

85'

Sporo teraz mamy indywidualnych kar. Tym razem Abraham za faul taktyczny. Coraz bardziej iskrzy na murawie.

84'

I również żółtą kartką ukarany Rodriguez.

84'

Kartka dla Garcii za przepychanki z Rodriguezem.

82'

Ostatnia zmiana w Espanyolu. Bardzo wolno z boiska schodzi David Lopez, a w jego miejsce Raul Rodriguez.

82'

Pewny chwyt Castilli po dośrodkowaniu Turana.

80'

Fatalny błąd Aldeweirelda! Na szczęście dla Atletico na straży był jeszcze Courtois i wślizgiem poza polem karnym wybił piłkę.

79'

Atletico jest teraz stroną dominującą. Gospodarze całym zespołem na swojej połowie. Kolejna świetna akcja gości, ale Villa na minimalnym spalonym.

77'

Ostatnia już zmiana Diego Simeone. Na boisku pojawia się "Cebolla" Rodriguez w miejsce Suareza. To kolejna zmiana ofensywna.

76'

Atletico w tym sezonie przegrywało już w pojedynku z Porto, ale wtedy potrafili odwrócić losy spotkania. Dzisiaj też dążą do zdobycia bramki, ale jest im bardzo trudno, ponieważ Espanyol jest dobrze zorganizowany w obronie.

74'

Madrycki zespół gra teraz bardzo ofensywnie i naraża się na groźne kontry ze strony gospodarzy. Jak na razie jednak nie mogą oni podwyższyć prowadzenia.

73'

Kolejna zmiana wśród Espanyolu. Żegnany brawami Pizzi, a w jego miejsce Stuani.

71'

Pierwsza roszada Aguirre. Na boisku pojawia się Alex.

70'

Okazja przed Atletico. Dośrodkowanie Turana, podbite jeszcze przez obrońców, łapie jednak Castilla.

69'

Szansa przed Espanyolem. Dobrą kontrę zatrzymuje dopiero Courtois. Teraz sytuacja w drugą stronę, ale Diego Costa minimalnie niecelnie. Wciąż na prowadzeniu gospodarze.

67'

Piłkarze Atletico strzelają gola, ale bramka nie zostaje uznana, ponieważ aż trójka graczy Los Rojiblancos na spalonym!!!

66'

Atletico gra teraz bardzo wysoko. Zamyka gospodarzy przed ich polem karnym. Teraz faulowany Costa i będzie okazja dla Koke.

63'

Druga zmiana w ekipie gości. Simeone stawia na atak - Adrian zmienia Gabiego.

61'

Po stracie bramki Atletico stara się szybko odpowiedzieć, ale ciężko im jest złamać szyki obronne gospodarzy. Do wejścia szykuje się Adrian Lopez, który wraca po urazie.

59'

Kolejna kartka dla gracza Espanyolu. Ukarany Lopez za niesportowe zachowanie.

58'

Pierwsza roszada u Simeone.

56'

Dobra akcja z lewej strony boiska i dośrodkowanie Simao Sabrosy kończy Garcia. Piłkę trąca jeszcze Courtois i to jemu zaliczona ostatecznie jest bramka, a więc gol samobójczy bramkarza gości.

54'

GOOOOOOOOOOOLLL!!! Espanyol strzela bramkę!!! Zaliczona jest jednak jako bramka samobójcza Courtoisa.

54'

Gwizdy na trybunach. W starciu z Costą ucierpiał David Lopez, ale arbiter nie użył gwizdka.

52'

Świetna okazja dla Espanyolu. Dwa uderzenia z linii pola karnego obronione przez belgijskiego golkipera Atleti.

51'

26 111 - tyle widzów ogląda to spotkanie z trybun Cornella - El Prat.

50'

Faul w środkowej strefie na graczu Espanyolu. Zawodnicy gospodarzy starali się szybko rozegrać rzut wolny, ale na spalonym Sergio Garcia.

50'

Espanyol stara się otworzyć wynik, ale bardzo dobrze gra Atletico w defensywie. Brak Mirandy idealnie zapełnia Alderweireld.

48'

Bardzo dobre uderzenie z dystansu, ale potężną bombę przyjął na ciało Godin.

48'

Już na początku drugiej połowy rzut rożny dla gospodarzy.

46'

Rozpoczynamy drugą odsłonę spotkania.

23:00

Jako drudzy pojawiają się gracze Espanyolu. Obie jedenastki bez zmian.

22:59

Na boisko wracają już zawodnicy gości.

22:55

Wciąż czekamy na rozpoczęcie drugiej odsłony tego ostatniego sobotniego pojedynku La Liga.

22:50

W zakończonym już spotkaniu Osasuna - Barcelona mieliśmy małą niespodziankę bowiem faworyci tylko dzisiaj zremisowali. Jeśli podopieczni Diego Simeone zwyciężą Espanyol będą samodzielnym liderem Primera Division.

22:49

Pierwsza połowa bardzo wyrównana, wydaje się, że Atletico stworzyło sobie groźniejsze sytuacje, ale wciąż jest bardzo nieskuteczne. Jednak wszystkie one były poprzedzone szybkimi wyjściami z własnej połowy. To gospodarze bardziej starają się grać piłką, ale jak na razie nie oddali celnego strzału na bramkę Courtoisa.

46'

Koniec pierwszej połowy. Jak na razie bramek nie oglądaliśmy.

46'

Indywidualna akcja Costy w polu karnym rywala w ostatniej chwili zatrzymana przez Moreno.

45'

W końcówce pierwszej połowy do głosu bardziej dochodzą goście. Stworzyli kilka ciekawych sytuacji do zdobycia bramki.

43'

Diego Costa w polu karnym, ale mamy tylko rzut rożny.

42'

Pierwszy kartonik dla gracza Espanyolu. Javi Lopez zagrał piłkę ręką.

41'

Okazja przed Espanyolem! Akcja lewą flanką zatrzymana jednak przez Godina w ostatniej chwili.

40'

Druga żółta w tym meczu. Tym razem Koke ukarany za faul taktyczny.

40'

Złe wykonanie rzutu wolnego przez Atletico i mamy kontrę gospodarzy.

39'

Dobre dośrodkowanie w pole karne Diego Costy. Do piłki dopadł Koke, ale uderzył w słupek bramki Casilli.

37'

Okazja dla gospodarzy na zdobycie bramki po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Mamy uderzenie, ale bardzo niecelne.

36'

Atletico starało się zamknąć gospodarzy przed ich własnym polem karnym, ale Espanyol bardzo dobrze wyprowadza piłkę.

34'

Statystyka fauli: Espanyol - 6, Atletico - 9.

32'

Dośrodkowanie w pole karne Atletico, z którym Courtois nie miał problemów.

31'

Bardzo zaiskrzyło na boisku i żółtą kartką ukarany David Villa. Zawodnik sam chciał wymierzyć sprawiedliwość zamiast arbitra.

30'

Kartka dla gracza Espanyolu. Ukarany Hector Moreno.

29'

Dobra akcja Diego Costy w polu karnym gospodarzy, ale piłkę wybija obrońca na rzut rożny. Do piłki podchodzi tradycyjnie Koke.

28'

Arbiter ma dzisiaj bardzo dużo pracy. Faule nie są ostre, ale jest ich spora liczba.

26'

Mecz troszeczkę się uspokoił, ale wyraźnie lepsi w posiadaniu piłki są gospodarze. To oni konstruują ataki pozycyjne, Atletico jak na razie liczy na kontry.

24'

Espanyol starał się przeprowadzić akcję prawą stroną boiska, ale dobrze zatrzymani zostali przez Filipe.

21'

Espanyol jest dzisiaj bardzo zmotywowany. Stosuje bardzo wysoki pressing już na połowie rywala.

18'

Mecz się zaostrzył, coraz więcej fauli, ale wciąż bez kartek.

18'

Dobra akcja Pizziego w polu karnym Atletico Madryt. Jego strzał zablokował jednak Godin i bez problemu złapał piłkę bramkarz gości.

15'

Próba wyjścia z kontrą Diego Costy, ale dobrze zachowali się dwaj środkowi obrońcy gospodarzy.

16'

Kolejny faul graczy Atletico. Tym razem faulował Gabi.

15'

Przed szansą Espanyol z rzutu wolnego, ale niestety dla gospodarzy łatwo poradzili sobie obrońcy Atletico.

12'

Faulowany w środkowej strefie pomocnik gospodarzy. Mamy chwilkę przerwy.

8'

Stracie przy linii końcowej i zdaniem arbitra Simao faulował w ataku Juanfrana - rzut wolny dla Atletico.

7'

Przejął piłkę pod polem karnym rywala Diego Costa, ale nie porozumiał się z Villą w celu rozegrania akcji dwójkowej.

5'

Po rzucie rożnym obrońcy Atletico zagrywają przed pole karne, gdzie z dystansu wysoko nad bramką uderza David Lopez.

4'

Groźne uderzenie z dystansu po indywidualnej akcji Pizziego zablokowane i korner dla gospodarzy.

3'

Agresywnie w pressingu grają od początku meczu gospodarze.

1'

Początek spotkania!

21:54

Faworytem dzisiejszego pojedynku pewnie będą goście, ale Espanyol będzie chciał sprawić niewątpliwie dzisiaj niespodziankę.

21:50

Javier Aguirre także wypowiadał się o tym pojedynku: - Przegraliśmy ostatnie trzy mecze i nie był to dla nas łatwy okres. Staramy się jednak eliminować błędy na bieżąco i chcemy jutro dać naszym kibicom powody do radości. Przede wszystkim musimy zmienić nasze nastawienie. Motywacji nie zabraknie, bo kto nie chciałby sprawić niespodzianki i pokonać jedną z najlepszych drużyn w La Liga? Atleti jest w świetnej formie, Diego Costa jest w świetnej formie. Stać nas jednak na to, by ich zatrzymać. Mamy wszystko, by się im udanie przeciwstawić.

21:47

- Nie myślę o żadnych rekordach. Szanuję te wszystkie obliczenia, ale my myślimy o każdym meczu jak o finale. Dla nas spotkanie z Espanyolem jest bardzo ważne. Jeżeli nie zagramy dobrze i zanotujemy słaby wynik, to o tym będzie się mówić, a nie o jakichś statystykach, liczbach. Nasi rywale to solidny zespół, nie będzie nam łatwo zwyciężyć. - tak komentował ten mecz trener dzisiejszych gości na wczorajszej konferencji prasowej.

21:45

Pierwszy gwizdek tego spotkania zaplanowany jest na godzinę 22:00, więc wspólnie czekamy na rozpoczęcie ostatniego dzisiejszego pojedynku La Liga.

21:44

W dzisiejszym spotkaniu zabraknie Joao Mirandy, który jest kontuzjowany. To oznacza, że Diego Simeone musiał zmienić swoją żelazną defensywę. Najprawdopodobniej od pierwszych minut zobaczymy Belga Alderweirelda.

21:42

Atletico Madryt przystępuje do tego meczu z kompletem zwycięstw. Espanyol pragnie przełamać serie spotkań przegranych, która się za nimi ciągnie. W trzech ostatnich spotkaniach schodzili z boiska pokonani.

21:39

Witamy podczas transmisji LIVE z meczu Espanyolu Barcelona z Atletico Madryt. Po lewej stronie prezentujemy składy, w których prawdopodobnie pojawią się na boisku obie jedenastki.