Sobota, 19 października 2013, godz. 20:00
Osasuna PampelunaOsasuna Pampeluna
0 : 0
FC BarcelonaFC Barcelona
21:49

Barcelona miała przewagę nad Osasuną, ale nie przekładało się to na sytuacje bramkowe i ich wykorzystywanie. Barca traci dzisiaj pierwsze punkty, ma już tylko 3 punkty przewagi nad Realem, co zapowiada bardzo ciekawe El Clasico za tydzień. Co jeszcze ciekawsze, grające za 10 minut Atletico w razie zwycięstwa nad Espanyolem zmieni Katalończyków na fotelu lidera. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

94'

Koniec spotkania! Barcelona traci punkty w Pampelunie!

92'

Półtorej minuty i nic nie wskazuje na zmianę wyniku.

91'

Trzy minuty doliczone.

91'

Kartka dla Omwu

87'

Ależ słabo gra dzisiaj Barcelona. Jak taki wynik się utrzyma, to przyszłotygodniowe El Clasico będzie ciekawsze.

86'

Rzut rożny dla Barcelony po odbitym dośrodkowaniu Neymara.

83'

Faul i żółta kartka dla Adriano.

82'

Messi w dobrej sytuacji nie opanował podania Busquetsa w polu karnym! Było groźnie.

81'

Oier wchodzi na plac gry w miejsce De las Cuevasa.

79'

Messi uderza płasko zza pola karnego, ale nie trafia w bramkę.

77'

Żółta kartka za faul na Neymarze dla Punala. Chamskie zachowanie kapitana gospodarzy.

76'

Tello w miejsce Pedro.

73'

Messi próbował zagrać w pole karne do Pedro, ale tego uprzedził zaskakująco mało dziś zapracowany Andres Fernandez.

72'

Messi z Neymarem próbowali się przepchnąć środkiem. Bez skutku.

70'

Fatalna próba z daleka Adriano. Piłka poszybowała wysoko w trybuny.

69'

Osasuna Pampeluna - FC BarcelonaOsasuna Pampeluna - FC Barcelona

68'

Na boisku także Messi, który zmienił Xaviego Hernandeza.

68'

Punal zmienia Oriola Riery.

67'

Fabregas strzela kąśliwie z dystansu i piłka nieznacznie mija bramkę Andresa!

67'

Neymar popisał się świetnym rajdem i wyłożył piłkę w pole karne do Montoyi, który fatalnie się pogubił...

65'

Bardzo niecelne uderzenie z dystansu De las Cuevasa.

64'

Bardzo groźne wstrzelenie piłki w pole bramkowe przez Adriano nie znalazło adresata.

63'

Niesamowicie statycznie gra dziś Barcelona. Jakby podopieczni Martino czekali z bezbramkowym wynikiem na Messiego.

62'

Xavi idealnie wypuszcza w pole karne Fabregasa, ale ten zamiast do siatki uderza gdzieś wysoko w przestworza!

59'

Rozgrzewkę rozpoczął Leo Messi.

59'

Fabregas! Hiszpan po pierwszym błędzie w tym meczu Arribasa w dobrej sytuacji się pogubił i praktycznie podał do bramkarza rywali!

56'

Bartra przerywa kontratak gospodarzy i zagranie w kierunku Oriola Riery.

55'

W odpowiedzi Valdes łapie dośrodkowanie Damii.

54'

Znakomita akcja zespołowa Barcelony! Fabregas wpuścił w pole karne Montoyę, a ten zagrał minimalnie zbyt mocno przed bramkę do Neymara i ten nie sięgnął piłki!

53'

Arribas znakomicie zatrzymał szarżującego Pedro.

52'

Pierwsze pięć minut drugiej połowy bardzo kiepskie w wykonaniu obu drużyn.

48'

Adriano wywalczył rzut rożny.

46'

Wracamy na El Sadar i zaczynamy drugą część meczu!

20:46

Barca gra przeciętnie, nie stwarza zbyt wielu okazji bramkowych, podobnie zresztą jak gospodarze. Ten mecz musi być lepszy po przerwie, szczególnie, że wtedy możemy zobaczyć na placu gry Leo Messiego.

45'

Torres z dystansu uderza wprost w Valdesa i sędzia obwieszcza koniec pierwszej części gry. Do przerwy 0:0 w Pampelunie.

44'

Teraz Montoya wywalczył korner, po którym do strzału głową doszedł Bartra, ale posłał piłkę ponad poprzeczką.

43'

Arribas wygrał pojedynek biegowy z Fabregasem.

42'

Piłkarze Javiego Gracii nie potrafili stworzyć zagrożenia pod bramką Valdesa z tego stałego fragmentu gry.

42'

Rzut rożny dla gospodarzy po interwencji Puyola.

41'

Pedro zagrał dobre podanie na wolne pole do Neymara, ale Brazylijczyk nieco się pogubił w rytmie biegu i w ostateczności nie doszedł do tej piłki.

39'

Po rzucie wolnym dla Barcelony niepewne piąstkowanie zaliczył Andres, piłka spadła pod nogi Pedro, ale ten został zablokowany przez Arribasa.

37'

Stratę na własnej połowie zanotowali gospodarze, ale Barca nie potrafiła z tego skorzystać.

33'

Po groźnym dośrodkowaniu Montoyi nieco wytrącony z równowagi Fabregas zagrywa ręką i żółta kartka.

29'

Zupełnie nieudany strzał z dystansu Omwu.

28'

Neymar nie dał rady dojść do podania Fabregasa, ale wcześniej znakomitą szansę gospodarzy przerwał Bartra.

25'

Zupełnie nieudane dośrodkowanie Roberto Torresa.

23'

Iniesta zza pola karnego posyła piłkę wysoko w trybuny.

21'

20 minut gry za nami, a Barcelona wciąż bez bramki czy też sytuacji stuprocentowej. Tym razem jednak Gerardo Martino ma o tyle dobrze, że w każdej chwili może skorzystać z Leo Messiego.

18'

Andres Iniesta z dystansu uderza wprost w Andresa Fernandeza.

17'

Neymar rozegrał niezłą akcję z Montoyą, ale wychowanek Barcelony nie był w stanie zagrać celnie do któregokolwiek z zawodników ustawionych w polu karnym.

16'

Adriano ze skrzydła posyła piłkę w trybuny.

15'

Faul w ofensywie Riery na Busquetsie.

15'

Neymar przewrócił się w polu karnym po starciu z Bertranem, ale sędzia nie gwiżdże jedenastki. Niejednoznaczna sytuacja.

12'

Po słabym początku Barcelona zaczyna przeprowadzać coraz groźniejsze akcje.

10'

Montoya powstrzymany w polu karnym przez rywali. Tylko korner dla Barcy.

7'

W miejsce Sisiego Omwu pojawia się na murawie.

7'

Neymar złapany na spalonym.

5'

A jednak ten powrót na murawę to nie był dobry pomysł... Sisi zostaje zniesiony na noszach i chyba kończy swój udział w tym meczu. Właśnie z powodu kontuzji kolana ten piłkarz pauzował od grudnia do końca poprzedniego sezonu.

4'

Wyglądało groźnie, ale chyba obejdzie się na strachu, bo Sisi już z powrotem na murawie.

3'

Oj, wygląda na to, że Sisiemu odnowiła się poważna kontuzja kolana, przez którą pauzował ostatnio przez długie miesiące...

1'

Pierwszy gwizdek Pereza Montero i zaczynamy!

19:53

Wyniki rozegranych do tego momentu meczów 9. kolejki La Liga: Real M. - Malaga 2:0, Valencia - R. Sociedad 1:2.

19:52

Ławka rezerwowych Osasuny: Riesgo, Nunez, Oriol, Flano, Punal, Oier, Omwu.

19:52

Ławka Barcelony: Pinto, Song, Dos Santos, S. Roberto, Tello oraz Mascherano i Leo Messi, którzy także wracają do gry po wyleczeniu urazów. W zespole Gerardo Martino nie zobaczymy za to kontuzjowanego Alby oraz Alvesa i Alexisa Sancheza, którzy po prostu dostali wolne.

19:49

Obok prezentujemy składy obu drużyn! Do jedenastki Barcelony, po wielomiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją wraca dziś Carles Puyol!

19:46

Obie drużyny znajdują się obecnie na dwóch różnych biegunach ligowej klasyfikacji. Jak już wspomniałem Barcelona jest liderem La Liga z kompletem 24 punktów, z kolei Osasuna z ledwie 6 oczkami jest w strefie spadkowej i zajmuje 18. miejsce.

19:44

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 9. kolejki La Liga, w którym Osasuna Pampeluna zmierzy się u siebie z liderem rozgrywek, FC Barceloną.