Real SociedadReal Sociedad
1 : 1
Sevilla FCSevilla FC
21:55

Real Sociedad od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego był stroną dominującą w tym meczu, ale atak pozycyjny Basków wcale nie był specjalnie groźniejszy niż kontrataki Sevilli. Wszystko kończy się więc remisem 1:1, który nie zadowoli z pewnością nikogo. To tyle z mojej strony z tego spotkania, ale zapraszam już na derby Madrytu, które rozpoczną się w ciągu 5 minut! Za uwagę dziękuje Kuba Seweryn!

95'

Odbity strzał Jose Angela kończy ten mecz! Remis na Anoeta!

94'

Duże problemy ma Real Sociedad ze skonstruowaniem dobrego ataku pozycyjnego. Ten mecz już się kończy...

93'

Centra Jose Angela omal nie zaskoczyła Beto! Portugalczyk odbija piłkę na rzut rożny!

91'

Pięć minut doliczył pan Velasco Carballo do tego spotkania.

90'

Strzela Agirretxe z dystansu, odbija piłkę jeszcze Seferovic, ale broni Beto!

89'

Posiadanie piłki: Sociedad 62%, Sevilla 38%

87'

Jairo opuszcza plac gry, a w jego miejsce Israel Puerto. Musiał wpuścić obrońcę Unai Emery.

87'

Zmiana z udziałem Rubena Pardo oczywiście nie była ostatnia w tym meczu - przepraszam za błąd.

87'

86'

Druga żółta kartka i w konsekwencji czerwona dla Cali! Sevilla w dziesiątkę!

85'

Zurutuza zmienia Rubena Pardo. Ostatnia zmiana w tym meczu.

84'

Fatalnie pogubił się Marin w polu karnym rywala w bardzo dobrej sytuacji!

83'

Jairo wraca jednak do gry i właśnie wywalczył rzut rożny.

82'

Jakiejś poważnej kontuzji twarzy doznał chyba Jairo, który na noszach opuszcza boisko.

81'

Duże zamieszanie w polu karnym Sevilli po rzucie rożnym, ale ostatecznie wyjaśnia je Beto.

80'

Groźnie! Griezmann dobrze zagrywa przed bramkę do Seferovicia, ale ten zostaje zablokowany!

79'

A Bacca wchodzi za Gameiro.

79'

Dwie zmiany w zespole gości. W miejsce Cristoforo wchodzi Marin.

78'

Zupełnie nieudany strzał z dystansu jednego z graczy gospodarzy.

75'

Centrostrzał Griezmanna z rzutu wolnego wpada w ręce Beto.

75'

Kolejna żółta kartka, teraz dla Alberto Moreno, który popełnił błąd w przyjęciu, a potem ostro potraktował Velę.

73'

Cristoforo ogląda żółtą kartkę. To czwarta kartka dla piłkarza Sevilli w tym meczu.

72'

Vela uderza głową niecelnie po akcji Griezmanna! Real coraz bliżej wyjścia na prowadzenie!

71'

Strzał głową Agirretxe trafia w słupek bramki Sevilli, ale wcześniej napastnik Sociedad był na spalonym.

70'

Oho! Nieporozumienie między Bravo a Martinezem starał się wykorzystać Jairo, który przewrócił się w polu karnym. Nie ma rzutu karnego.

69'

Żółta kartka dla Cali za faul na dwóch zawodnikach rywala w jednej sytuacji.

67'

Znowu świetna centra Veli z prawej strony boiska, idealnie na głowę Griezmanna! Strzał Francuza obronił jeszcze Beto, ale przy dobitce był bezradny!

66'

GOOOOOOOOOOLLL!!! Griezmann doprowadza do remisu!

64'

Seferovic wchodzi w miejsce Chory'ego Castro.

61'

Rakitic z rzutu wolnego z lewej strony boiska zdecydował się na strzał bezpośredni, ale piłka poszybowała ponad poprzeczką!

60'

Jairo!!! Piłkarz Sevilli w polu karnym świetnie poradził sobie z dwoma rywalami, ale nie był w stanie pokonać Claudio Bravo!

58'

Dośrodkowanie Carlosa Veli ląduje w rękach bramkarza Sevilli.

58'

W odpowiedzi indywidualna akcja i bardzo niecelny strzał Gameiro.

57'

Słupek! Po dośrodkowaniu Griezmanna z lewego skrzydła Beto odbija piłkę wprost do ustawionego na 16. metrze Veli, ale ten trafia głową tylko w słupek jego bramki! Powinien być remis!

55'

Żółta kartka dla Rakiticia za utrudnianie gry rywalom.

53'

Baskowie całą drugą połowę przesiadują na połowie rywala, ale brakuje ekipie Arrasate klarownych sytuacji strzeleckich.

49'

Szansa! Griezmann głową z grał piłkę w polu karnym do Veli, jednak Meksykanin lewą nogą posyła ją tylko w boczną siatkę!

48'

Alberto Moreno uderza zza pola karnego wysoko ponad bramką Claudio Bravo.

46'

Do dośrodkowania Carlosa Veli nie doszli ustawieni w polu karnym Agirretxe oraaz Griezmann.

46'

Wracamy na Estadio Anoeta i zaczynamy drugą część spotkania!

20:52

20:48

Sociedad ma optyczną przewagę, ale dwie najgroźniejsze sytuacje w tym meczu stworzyła jednak Sevilla. Piłkarze Unaia Emery'ego jedną z nich wykorzystali i dzięki temu prowadzą 1:0. Tempo tego meczu nie powala na kolana i trzeba mieć nadzieję, że po przerwie w tym aspekcie będzie znacznie lepiej.

45'

Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Sevilla prowadzi w San Sebastian 1:0 po bramce z Jairo!

44'

Dośrodkowanie Jairo pewnie łapie Bravo.

43'

Posiadanie piłki: R. Sociedad 64%, Sevilla 36%

40'

Niemożliwe!!! Kapitalne zagranie Jairo, Gameiro z Trochowskim wychodzą sami na bramkarza rywali, Francuz zagrywa do Niemca, a ten nie trafia do pustej bramki!!!

36'

Pardo chciał zaskoczyć Claudio Bravo z połowy boiska, ale uderzył zdecydowanie niecelnie.

35'

Nieudane dośrodkowanie Carlosa Martineza z prawego skrzydła.

34'

Groźna centra Veli z narożnika boiska mija wszystkich ustawionych w polu karnym.

32'

Vela wywalczył rzut rożny dla Basków.

31'

Szansa dla gospodarzy! Castro idealnie wpuścił Griezmanna w pole karne, ale ten nie potrafił oddać czystego strzału będąc przed Beto!

28'

Teraz Francuz złapany na spalonym.

28'

Źle przyjął piłkę w kontrataku Gameiro i zaprzepaścił niezłą szansę.

27'

Pardo uderza z rzutu wolnego wprost w ręce Beto!

27'

Niemiłosiernie męczą się gospodarze w ataku pozycyjnym.

23'

Seria kornerów dla gospodarzy, z których niewiele zagrożenia wynika pod bramką Beto.

22'

Agirretxe zablokowany, rzut rożny dla gospodarzy.

22'

Baskowie przeważali, ale stracili gola po jednym długim podaniu rywala. Teraz Real Sociedad musi odrabiać straty.

19'

Skuteczna szybka kontra Sevilli! Długa piłka w stronę Jairo, ten nieco zgubił Inigo Martineza i przyjął ją sobie bardzo dobrze, po czym pokonał w pojedynku '1 na 1' Claudio Bravo! Sevilla na prowadzeniu!

18'

GOOOOOOOOOOOOLLL!!! Jairo Samperio!

16'

Żółta kartka dla Figueirasa za faul taktyczny na Chorym Castro. Skończyła się tolerancja arbitra.

13'

Vela był powstrzymywany w polu karnym przez Pareję, to mogła być jedenastka.

12'

Słabe tempo tego meczu od pierwszej minuty. Jeszcze nie mieliśmy żadnej sytuacji podbramkowej.

10'

Jeszcze raz faulowany Griezmann. Irytuje się już Francuz.

7'

Baskowie od początku meczu w ataku pozycyjnym, z kolei Sevilla skupiona na defensywie i ewentualnych kontratakach.

4'

Faul taktyczny Moreno na Griezmannie i pierwsza reprymenda słowna arbitra w tym meczu.

2'

Bardzo agresywnie oba zespoły rozpoczęły to spotkanie.

1'

Gramy!

20:01

Wszystko gotowe do rozpoczęcia. Real Sociedad w swoich tradycyjnych biało-niebieskich strojach, natomiast Sevilla na czerwono.

19:58

Zawodnicy już wychodzą na murawę Estadio Anoeta!

19:46

Rezerwowi Sevilli: Varas, Coke, Israel, Marin, Rabello, Perotti, Bacca. W drużynie Unaia Emery'ego zabraknie dzisiaj Czeryszewa, Navarro, Mbii, Carrico, Vitolo oraz Reyesa.

19:44

Ławka rezerwowych R. Sociedad: Zubikarai, De la Bella, Ansotegi, Elustondo, Zurutuza, Hervias, Seferovic. W zespole z Kraju Basków nie mogą dziś grać kontuzjowani Xabi Prieto, Esteban Granero oraz Dani Estrada.

19:42

Znamy już składy wyjściowe obu drużyn, które prezentujemy obok.

19:40

Po tym spotkaniu zapraszamy jeszcze na wyśmienity deser! Na Santiago Bernabeu w derbach Madrytu Real podejmie Atletico.

19:35

Po meczu Almerii z Barceloną kontynuujemy nasz wieczór z ligą hiszpańską na portalu Ekstraklasa.net. Czas na spotkanie dwóch drużyn z wysokiej półki, które jednak w tym sezonie ligowym wyraźnie zawodzą. W sześciu dotychczas rozegranych meczach, Real Sociedad zdobył 6, a Sevilla ledwie 5 punktów. Obie drużyny przez to znajdują się w dolnej połówce tabeli.

19:30

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z mecz 7. kolejki Primera Division, w którym Real Sociedad zmierzy się z Sevillą!