FC BarcelonaFC Barcelona
22:00

22:00

94'

Gospodarze postawili się Katalończykom, ale tylko w pierwszej połowie. Po przerwie drużyna Gerardo Martino już dopięła swego, zdobyła trzy gole i wybiła piłkarzom Rayo z głowy jakiekolwiek myśli o niespodziance. Barcelona umacnia się na prowadzeniu w ligowej tabeli. Duma Katalonii nadal może się pochwalić kompletem punktów. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn!

93'

Koniec! Barcelona bardzo pewnie wygrywa z Rayo Vallecano 4:0!

92'

Valdes! Bramkarz Barcelony jeszcze na sam koniec meczu broni strzał głową Saula z kilku metrów!

90'

Dwie minuty doliczone.

89'

Tello zbyt długo holował piłkę w polu karnym zamiast zagrać do dobrze ustawionego Messiego. Jeszcze jeden rzut rożny dla Barcy, która rozgrywa te stałe fragmenty krótko, na przetrzymanie piłki.

89'

To spotkanie jest już spokojnie dogrywane do końca. Barcelona pewnie wygra ten pojedynek.

87'

Teraz z kolei podobna sztuka udała się Tello. Kolejny korner.

86'

Adriano w kontrataku Barcelony wywalczył rzut rożny dla gości.

85'

Ciekawy strzał Trashorrasa z 23 metrów - broni jednak pewnie Valdes.

83'

Jonathan dos Santos wchodzi w miejsce Xaviego. Kapitanem Barcelony zostaje Victor Valdes.

82'

Uderzenie Arbilli zza szesnastki nieznacznie mija bramkę Valdesa.

82'

Tello dostał świetne podanie w pole karne, ale uderzył fatalnie i nie mógł pokonać Rubena!

80'

Tello za Neymara. Dobry występ Brazylijczyka, ale znów bez gola.

79'

Posypało się Rayo! Galvez pod własną bramką oddaje piłkę Xaviemu, ten od razu podaje do Ceska, a Fabregas strzałem zza pola karnego zdobywa czwartego gola dla Barcy!

78'

GOOOOOOOOOOOOOOLLLLL!!!! Cesc Fabregas!

77'

Barcelona nie utrzymuje się godzinami przy piłce przy takim wyniku. To jest duża różnica w porównaniu do poprzednich sezonów.

75'

Kapitalna akcja dwójkowa Messiego z Neymarem, jednak strzał Argentyńczyka świetnie broni Ruben!!!

74'

Pierwsza zmiana w Barcelonie. Bohatera wieczoru, Pedro, zmienia Andres Iniesta.

72'

Fantastyczna klepka Neymara z Ceskiem, po czym Brazylijczyk, zamiast strzelać w polu karnym, zagrywa bardzo altruistycznie pod bramkę do niepilnowanego Pedro, a ten kompletuje hattricka strzelając do pustej bramki! 3:0 dla Barcy!

71'

GOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Hattrick Pedro Rodrigueza!

70'

Strzał Galveza z baaaaardzo daleka odbija przed siebie Valdes, ale na jego szczęście dobitka jednego z graczy Rayo była niedokładna.

70'

Posiadanie piłki: Rayo 48%, Barcelona 52%. No, coś takiego to się dawno nie zdarzało w meczach Barcelony.

68'

Odważny strzał Embarby z narożnika pola karnego. Piłka przeleciała jednak daleko od bramki Valdesa.

66'

Słupek!!! Neymar w indywidualnej akcji poradził sobie rywalem i uderzył w słupek bramki Rayo!!! Nie ma szczęścia Brazylijczyk do pierwszego trafienia w La Liga!

62'

Montoya zagrał cudowną długą piłkę w pole karne do Neymara, ten zostawia ją Adriano, a Brazylijczyk zostaje w ostatniej chwili zablokowany!!!

60'

Indywidualna szarża prawą stroną Messiego, ale strzał był zbyt mizerny, aby pokonać Rubena!

57'

Trzecia zmiana w Rayo. Larrivey wchodzi na boisko w miejsce Jonathana Viery.

57'

Płaski strzał z dystansu Baeny wpada w ręce Victora Valdesa.

56'

Po dośrodkowaniu Trashorrasa goście radzą sobie w zamieszaniu podbramkowym. Rayo przycisnęło.

55'

Wszystko już jednak w porządku i gracz Rayo zdążył nawet wywalczyć rzut wolny po ograniu Songa.

54'

Kontuzja Mojiki. Kolumbijczyk ma problem z kontynuowaniem gry.

52'

Messi uderzył tak, że piłka odbiła się od głowy jednego z zawodników gospodarzy i omal nie wpadła do siatki!

50'

Messi faulowany 25 metrów od bramki Rayo. Może być groźnie.

50'

49'

Neymar znalazł dobrze w polu karnym Messiego, jednak Argentyńczyk został złapany na spalonym.

48'

Druga zmiana w Rayo. W miejsce Perey wchodzi Embarba.

47'

Zagapiła się defensywa Rayo, Cesc Fabregas z lewego skrzydła zagrywa przed bramkę do Pedro, a ten dopełnia formalności uderzeniem pod poprzeczkę! Barca szybko zdobywa drugiego gola!

47'

GOOOOOOOOOOOOOOOLLLL! Pedro Rodriguez po raz drugi!

46'

Wracamy na murawę Las Vallecas i zaczynamy drugą połowę spotkania!

46'

W przerwie Tito został zmieniony przez Nacho.

20:47

Spotkanie na Las Vallecas jest bardzo wyrównane i obfituje w sytuacje bramkowe z obu stron. Odrobinę skuteczniejsza jest Barcelona, która prowadzi 1:0 po golu Pedro, ale gospodarze mogli wyrównać po rzucie karnym, którego jednak nie wykorzystał Trashorras. W drugiej połowie musi być ciekawie.

47'

Koniec pierwszej części meczu! Do przerwy Barcelona prowadzi z Rayo Vallecano 1:0!

45'

Adriano już z powrotem na boisku.

44'

Zderzenie głowami Bueno i Adriano. Bardziej oberwał Brazylijczyk, który jest teraz opatrywany na murawie.

44'

44'

43'

Bardzo słaby mecz rozgrywają boczni obrońcy Barcelony. Adriano jest o krok od otrzymania drugiej żółtej kartki, a Montoya jest co chwila ogrywany przez lewoskrzydłowych Rayo.

41'

Chamski faul Baeny na Messim i żółta kartka.

40'

Indywidualna akcja Viery, którego uderzenie pewnie broni jednak Valdes. Co ciekawe, obroniona jedenastka golkipera gości jest drugą w przeciągu czterech dni. W środę Valdes obronił strzał jednego z zawodników Ajaxu w Lidze Mistrzów.

38'

Teraz z kolei to Pedro się przewrócił w polu karnym w starciu z rywalem, ale sędzia nie widział przewinienia.

37'

Broni Valdes!!! Bramkarz Barcelony został na środku linii bramkowej i odbił strzał Trashorrasa!!!

36'

Rzut karny dla Rayo! Ależ dziwna decyzja sędziego po tym jak Adriano wpadł na Trashorrasa w pojedynku główkowym!

35'

Rayo Vallecano - FC Barcelona

34'

I kontratak Blaugrany! Pedro dostał dobre podanie od Messiego i chciał lobować Rubena, ale uczynił to niedokładnie.

33'

Kapitalna akcja Messiego, który poradził sobie z dwoma obrońcami i idealnie wyłożył piłkę na prawą stronę pola karnego do Pedro, który plasowanym strzałem nie dał szans Rubenowi! 1:0 dla Barcelony!

33'

GOOOOOOOOOOOLLLL!!! Pedro Rodriguez wyprowadza Barcelonę na prowadzenie!

32'

Żółta kartka dla Adriano.

32'

Teatrzy Galveza po starciu z Neymarem w narożniku boiska. Nowym Seanem Connerym to obrońca Rayo nie zostanie...

29'

Dobre piąstkowanie Valdesa po dośrodkowaniu Trashorrasa z rzutu wolnego.

28'

Co ciekawe, to gospodarze teraz są stroną dominującą w tym meczu. Barcelonie, która miała kilka klarownych sytuacji do zmiany wyniku, po ich niewykorzystaniu wyraźnie nie idzie w ostatnich minutach.

27'

26'

Tito wywalczył rzut rożny dla gospodarzy.

24'

Żółta kartka dla Trashorrasa za nadmierne protesty po jednej z decyzji arbitra.

21'

Montoya fatalnie podawał do Valdesa i omal nie wpakował piłki do własnej siatki! Futbolówka minęła o centymetry katalońską bramkę!

19'

Messi minął trzech rywali i zagrał w pole karne do Neymara, ale Brazylijczyk znowu spudłował!!!

18'

Bardzo dużo walki w środku pola między obiema ekipami. Barca jeszcze nie opanowała boiskowych wydarzeń.

15'

Kwadrans gry za nami. Póki co bez bramek, ale sytuacji na pewno nie brakowało.

13'

Po centrze Adriano piłka odbiła się od nogi Tito i omal nie zaskoczyła Rubena! Tylko rzut rożny dla Barcy.

12'

Bardzo dobra interwencja na przedpolu Rubena przerywa groźną akcję Barcy. Golkiper Rayo uprzedził Pedro.

10'

Neymar!!! Xavi zagrał z prawej strony wszerz pola karnego, gdzie ustawiony był niepilnowany Neymar, strzał Brazylijczyka mija Rubena, ale trafia w jednego z dwóch ustawionych na linii bramkowej obrońców!

7'

Z kornera nic nie wynikło, ale też Rayo nie potrafiło wyprowadzić kontrataku.

6'

Neymar wywalczył rzut rożny dla Barcelony.

4'

Messi!!! Było bardzo blisko bramki dla Barcelony! Argentyńczyk świetnie poradził sobie z defensywą Rayo, minął bramkarza i wtedy Arbilla zdołał wybić piłkę na rzut rożny!!!

3'

Valdes!!! Mojica idealnie poradził sobie z Montoyą i dośrodkował na głowę Perei, ale jego strzał z kilku metrów genialnie broni Valdes!

2'

Zupełnie nieudane dośrodkowanie Mojiki z lewej strony.

1'

Pierwszy gwizdek Closa Gomeza i zaczynamy!!!

19:55

Kapitanami dzisiaj są Roberto Trashorras (Rayo) oraz Xavi Hernandez (Barcelona).

19:54

Piłkarze obu drużyn wychodzi na murawę Las Vallecas.

19:47

W poprzednim sezonie w pojedynkach między tymi drużynami dwukrotnie wyglądała Barcelona. W Madrycie było 5:0 dla Blaugrany, a na Camp Nou 'tylko' 3:1.

19:41

Rezerwowi Rayo: Cobeno, Galeano, Nacho, Cueva, Adrian Gonzalez, Adrian Embarba, Larrivey

19:39

Ławka Barcelony: Pinto, Alves, Bartra, Iniesta, Dos Santos, Tello, Alexis. Poza składem Barcy pozostał Sergi Roberto oraz Sergio Busquets. Ten ostatni został nawet w stolicy Katalonii, jako że teraz przyszła jego kolej w rotacjach. Kontuzjowani są wciąż Jordi Alba i Afellay, a Cuenca i Puyol jeszcze dochodzą do formy piłkarskiej po urazach.

19:37

Obok prezentujemy wyjściowe składy obu drużyn.

19:08

Rayo Vallecano z kolei rozpoczęło sezon z wysokiego 'C', ale po triumfie nad Elche 3:0 podopieczni Paco Jemeza ponieśli trzy porażki z rzędu, z czego aż dwie w stosunku aż 0:5. Głównym problemem madryckiej drużyny jest słabiutka defensywa - w pierwszych czterech starciach ligowych Rayo straciło aż 12 goli.

19:03

Barcelona być może jeszcze nie przekonuje wszystkich swoim stylem gry, ale prawdą jest, że podopieczni Gerardo Martino do tej pory wygrali wszystkie ligowe mecze, ograli w Lidze Mistrzów Ajax Amsterdam i zdobyli Superpuchar Hiszpanii po zaciętej walce z Atletico Madryt. Dzisiaj również Duma Katalonii jest zdecydowanym faworytem starcia z Rayo.

18:59

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z mecz piątej kolejki La Liga, w którym Rayo Vallecano zmierzy się z FC Barceloną!