2 : 3
FC BarcelonaFC Barcelona
1. połowa2 : 3
22:55

Durga porażka z rzędu piłkarzy Miroslava Djukicia. Z tą różnicą, że dzisiaj zaprezentowali się o niebo lepiej niż z Espanyolem. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net! DOBRANOC

93'

Jose Teixeira kończy mecz. Wynik ustalony w pierwszej połowie. Valencia zagrała bardzo dobrą drugą odsłonę, ale nie zdołała doprowadzić do remisu. Blaugrana bardzo szczęśliwie wygrywa, chociaż Lionel Messi powinien podwoić swój dorobek bramkowy.

93'

Jonas strzela głową i Victor Valdes łapie piłkę. Wielka ulga na twarzy bramkarza.

92'

Rzut rożny dla Valencii. Bez zagrożenia.

90'

Trzy minuty doliczone.

90'

Sergi Roberto wchodzi na ostatnie minuty za Neymara.

89'

Przypadkowe zderzenie Sergio Busquetsa z Javierem Mascherano. Konieczna była pomoc medyczna. Obaj zawodnicy mogą grać dalej.

89'

Jonas strzela głową zbyt słabo by doprowadzić do remisu.

88'

DIEGO ALVES! Co on wyprawia w bramce! Najpierw strzelał Jordi Alba i broni bramkarz, a dobitka Lionela Messiego znowu trafia w Brazylijczyka.

87'

Ricardo Costa ofiarnym wślizgiem blokuje strzał Cristiana Tello.

85'

Victor Valdes wyciągnął się jak struna i zdołał musnąć piłkę!

85'

Odpowiedź Valencii i Jonas z 18 metrów trafia w słupek!

84'

Kolejna "setka" Lionela Messiego. Bez trudu wpadł z piłką w pole karne i strzela wprost w Diego Alvesa!

83'

Wyborna akcja Barcelony i piłka przechodzi obok słupka! Bliski szczęścia Lionel Messi!. Wynik z pierwszej połowy nie uległ zmianie.

81'

po tym, jak Daniel Parejo wejdzie na boisko zastępując Michela.

81'

Andres Iniesta nie doszedł do prostopadłego podania. Diego Alves od bramki...

80'

Uderzenie Lionela Messiego z pola karnego zablokowane. Korner.

80'

Jonathan dos Santos wchodzi za zmęczonego Cesca Fabregasa.

78'

Niezła centra i Ricardo Costa strzela głową nad poprzeczką.

78'

Składna akcja Valencii i Jonas strzela zza pola karnego obok słupka. Piłka poszła jeszcze po nodze Gerarda Pique.

76'

Helder Postiga na spalonym po zagraniu Ricardo Costy.

76'

Jordi Alba blokuje dośrodkowanie Sofane'a Feghouli'ego. Korner.

75'

Neymar pojawia się w protokole sędziowskim (i naszym) w dziale "żółta kartka". Nie idzie mu w drugiej połowie tak dobrze, jak w pierwszej.

75'

• 36% Posiadanie piłki 64%
  • 7/2 Strzały na bramkę/niecelne 6/5
  • 1 Spalone 4
72'

Victor Valdes pewnie chwyta piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

71'

Cristian Tello melduje się na boisku. Zastępuje Pedro Rodrigueza.

70'

Dwa strzały z rzędu zawodników Valencii zostały zablokowane przez graczy Barcelony. Gospodarze domagali się podyktowania rzutu karnego po zagraniu piłki ręką przez Cesca Fabregasa. Zagranie było jak i ręka przy ciele.

68'

... i Jonas za Sergio Canalesa.

68'

Sofiane Feghouli wchodzi za Evera Banegę...

67'

Słaby strzał z dystansu Dani Alvesa. Zablokowany w przez Ricardo Costę.

66'

Lionel Messi zgrywa piłkę klatką piersiową do Pedro Rodrigueza, lecz ta przed nim skozłowała co wykorzystał Andres Guardado.

65'

Lionel Messi popędził sam na bramkę i podaje nie w tempo do Neymara. Ever Banega przechwycił piłkę i został sfaulowany przez Dani Alvesa. Żółta kartka dla Brazylijczyka.

64'

Pedro Rodruguez nie wykorzystuje "setki"! Idealne zagranie na piąty metr Andresa Iniesty i skrzydłowy Barcelony strzela głową obok słupka!

62'

Helder Postiga popracował w polu karnym i uprzedzając Gerarda Pique wybija piłkę na rzut rożny.

62'

Rzut wolny dla Barcelony. Neymar został odepchnięty przez... Joao Pereirą w pobliżu lewego narożnika pola karnego.

61'

Kontra Valencii przerwana przez trzech zawodników FCB. Odpowiedź gości i dwójkowa akcja Pedro Rodrigueza z Lionelem Messim zakończona anemicznym uderzeniem Argentyńczyka w sam środek bramki.

60'

Joao Pereira fauluje Sergio Busquetsa. Powinien uważać, bo ma na koncie już żółtą kartkę.

59'

Atak pozycyjny gości i podanie na lewą stronę do Dani Alvesa. Ten centruje w pole karne za mocno.

57'

Lionel Messi na spalonym.

56'

Diego Alves z najwyższym trudem przenosi piłkę nad poprzeczką po strzale Lionela Messiego!

56'

Bardzo dobry mecz Dorlana Pabona. Gra bez kompleksów, a z drużyną miał zaledwie 2 treningi!

54'

Valencia dominuje! Szybkie przejście z obrony do ataku i akcja na lewej stronie Evera Banegi z Dorlanem Pabonem. Ten podaje w pole karnego... do nikogo.

53'

Niekryty na lewej stronie był Andres Guardado! Dostał piłkę, wpadł w pole karne i strzela... bardzo źle. Fatalnie złożył się do strzału.

52'

Ożywił się Ever Banega. Padł po starciu z Javierem Mascherano, ale sędzia nie dał się nabrać.

51'

Helder Postiga poradził sobie z Javierem Mascherano i chciał zagrać w "16" do Evera Banegi. Uprzedził go Jordi Alba.

50'

Ever Banega skopany przez Jordi Albę i rzut wolny. Do bramki ok. 30 metrów. Centra i górą obrońcy FCB.

48'

Kontra Valencii i Jordi Alba wślizgiem wybija piłkę spod nóg Heldera Postigi. Początek obiecujący.

47'

Dośrodkowanie i piłka wybita na korner.

47'

Pierwszy rzut rożny dla Blaugrany. Bez dośrodkowania. Lionel Messi został wypchnięty na 30. metr i sfaulowany przez Dorlana Pabona.

46'

Wracamy na Estadio Mestalla. Obie drużyny przystępują do niej bez zmian personalnych.

21:54

21:54

21:54

Helder Postiga 2:3 Lionel Messi. Jak będzie w drugich trzech kwadransach? Zachęcam do (kulturalnego!) komentowania.

21:52

21:52

Z tymi chusteczkami to (pewnie) przesadziłem. Do 40. minuty kibice szukali ich po kieszeniach czy torebkach, a tu Helder Postiga w trzy minuty strzela dwie bramki FC Barcelonie! Zapowiada się bardzo dobra druga odsłona. Wracamy za kilkanaście minut.

21:52

48'

Koniec pierwszej połowy!

48'

Bardzo dobra centra z rzutu rożnego Evera Banegi i najwyżej w polu karnym wyskoczył Helder Postiga, który strzałem głową daje kontakt Valencii!

48'

GOL, HELDER POSTIGA

46'

Pedro pomylił się nieznacznie! Piłka po jego strzale o centymetry minęła słupek!

45'

Fenomenalny gol. Joao Pereira centruje w pole karne i Helder Postiga strzela z woleja tuż przy słupku! Victor Valdes odprowadził piłkę wzrokiem.

45'

(KAPITALNY) GOL, HELDER POSTIGA

44'

Helder Postiga poszedł do końca i uprzedził wychodzącego z bramki Victora Valdesa. Trącił piłkę, lecz ta odbiła się od bramkarza i wyszła na korner.

42'

Oj, chyba niedługo pojawią się białe chusteczki w dłoniach kibiców Valencii.

41'

Neymar bez problemu mija przy lewej stronie pola karnego Joao Pereirę i zagrywa do środka do Lionela Messiego, który bez przyjęcia pokonuje Diego Alvesa. Trzeci raz.

41'

HATTRICK, LIONEL MESSI

39'

Strata przed własnym polem karnym Evera Banegi przy wyprowadzaniu piłki i Cesc Fabregas podaje do Lionela Messiego, który strzela swojego drugiego gola w tym meczu.

39'

LIONEL MESSI RAZY 2

38'

Po chwili Adil Rami huknął z dystansu nad poprzeczką.

37'

Tici-taca... Valencii przed polem karnym Valencii i Helder Postiga uruchomił prostopadłym podaniem Dorlana Pabona! Ten strzela z 12 metrów wprost w bramkarza!

35'

Javi Fuego powalczył o piłkę z Sergio Busquetsem za bardzo. Faul pomocnika Valencii.

34'

Zdaniem liniowego Dani Alves był na spalonym. A kiedy był u okulisty? Nie ma mowy o spalonym!

32'

Barcelona ośmiesza gospodarzy grając w dziadka jak na treningu. Buczenie na Estadio Mestalla. I przeraźliwe gwizdy.

31'

Dorlan Pabon strzela z dystansu i Victor Valdes broni na raty.

30'

Dobre dośrodkowanie w pole karne Barcelony i Victor Valdes pewnie piąstkuje.

29'

Jordi ALba dostaje żółtą kartkę za ostry atak w nogi Joao Pereiry.

28'

Valencia postawiła autokar przed swoim polem karnym. I drugi mniejszy...

27'

Diego Alves z trudem paruje strzał Cesca Fabregasa do boku!

26'

Garść statystyk:

• 34% Posiadanie piłki 64%
  • 0/0 Strzały celne/niecelne 1/2
  • 7 Faule 4
24'

23 podania (liczyłem) wymienili Katalończycy. Akcję niecelnym strzałem zakończył Andres Iniesta.

22'

Kontra(!) Blaugrany i niecelne podanie na lewą stronę do Jordi Alby. Ten nie poszedł za akcją

20'

Kopia akcji z przeciwległej flanki. I znowu szybszy obrońca Valencii.

20'

Jordi Alba zagrywa z lewej flanki do środka pola karnego w poszukiwaniu Cesca Fabregasa, lecz uprzedzili go zawodnicy Los Che.

19'

Michel fauluje Cesca Fabregasa. Valencia dobrze weszła w to spotkanie, ale po stracie bramki sytuacja się odwróciła.

18'

Lionel Messi podaje do Neymara na 25. metr, a ten po ścięciu na prawą nogę strzela bardzo niecelnie. Diego Alves z "piątki".

17'

Żółta kartka dla Joao Pereiry za faul dla Neymarze.

16'

Bez zagrożenia. I kolejny atak pozycyjny mistrzów Hiszpanii.

16'

Rzut wolny dla Valencii po zagraniu piłki ręką przez Pedro Rodrigueza. W środku pola.

14'

Strzał Michela stracił na impecie po rykoszecie. Victor Valdes czekał aż piłka wpadnie w jego rękawice.

14'

Dalekie podanie do Neymara. Brazylijczyk znowu na spalonym.

14'

12'

Odpowiedź Valencii i Dorlan Pabon centruje w pole karne. Victor Valdes łapie piłke.

11'

Co się odwlecze... Prostopadłe podanie Cesca Fabregasa na wolne pole do Lionela Messiego, ten wygrał pojedynek biegowy z przeciwnikiem i przebitkę z Diego Alvesesm, po czym posłał piłkę do siatki.

11'

GOL, LIONEL MESSI

10'

Neymar kieruje piłkę do siatki. Nie cieszył się z powodu gwizdka sędziego. Spalony!

10'

Joao Pereira w ostatniej chwili powstrzymał Neymara! A byłby sam na sam z Diego Alvesem!

9'

avier Mascherano niezbyt dokładnym podaniem rozpoczął akcję Barcelony z własnej połowy.

7'

Lionel Messi strzela nietypowo dla siebie prawą nogą. Obok bramki.

6'

Prostopadłe podanie Sergio Canalesa... do Victora Valdesa. Helder Postiga nie miał szans by dojść do piłki.

5'

Zagranie w pole karne gości i bramkarz FCB łapie piłkę.

5'

Rzut wolny dla Valencii w pobliżu linii środkowej . Przewinił Neymar.

4'

Neymar mimo ostrego krycia przez Joao Pereirę zdołał dośrodkować w "16". Za mocno i Dorlana Pabona fauluje Dani Alves.

3'

Mocne dośrodkowanie z prawej strony Dani Alvesa i piłkę na lewej stronie przejął "przywitany" gwizdami Jordi Alba. Podanie w pole karne niedokładne.

2'

Efektowne zgranie Heldera Postigi na wolne pole do Dorlana Pabona, ale niedokładne i piłkę łapie Victor Valdes.

1'

Z animuszem rzucili się gospodarze na rywala. Ale po chwili zaczęła się tici-taca Katalończyków.

1'

Valencia zaczyna pierwszą połowę.

20:59

Spotkanie poprzedzi minuta ciszy poświęcona Ignacio Izaguirre - byłemu bramkarzowi m.in. Osasuny.

20:58

Za moment nastąpi losowanie stron z kapitamani: Victorem Valdesem i Ricardo Costą.

20:58

I już są! Kibice gospodarzy przygotowali efektowną kartoniadę: złote litery VCF na ciemnym tle nad pomarańczową "koroną".

20:57

Ale my wracamy na Estadio Mestalla. Obie drużyny za moment wyjdą na murawę.

20:56

Jeszcze informacja dotycząca Bartłomieja Pawłowskiego. Były pomocnik Jagiellonii i Widzewa spotkanie Sevilla – Malaga rozpocznie na ławce rezerwowych.

20:48

Przed momentem zakończyło się spotkanie Real Sociedad – Atletico Madryt. Rojiblancos wygrali 2:1 po bramkach Davida Villi i Koke. Dla gospodarzy trafił Xabi Prieto.

20:45

Kwadrans do rozpoczęcia spotkania... Valencia jeżeli wygra dzisiaj to awansuje z 12. miejsca w tabeli do pierwszej szóstki. Barcelona może wskoczyć na fotel lidera.

20:41

Jeszcze wypowiedź Lionela Messiego o... arbitrze dzisiejszego spotkania: – Nie lubię się wypowiadać na temat arbitrów, jednak czasami są aroganccy i grożą tylko pokazaniem kartki. Skąd te słowa? Ostatnie spotkanie między tymi zespołami prowadził właśnie Jose Teixeira. Argentyńczyk był bardzo często faulowany co bardzo mu się nie podobało. Kiedy chciał zwrócić uwagę sędziemu, to ten nie słuchał. Co więcej, nie podyktował rzutu karnego za faul na Carlesie Puyolu.

20:33

Zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią tego spotkania.

20:29

Ostatnie 3 spotkania z rzędu na Estadio Mestalla kończyły się remisami. W tym to z 3 lutego br., kiedy to przyjezdni musieli gonić wynik, a z pomocą przyszedł im niespodziewany rzut karny...

20:18

W "11" Dumy Katalonii jest Cesc Fabregas, który gra w miejsce oszczędzanego Xavi'ego. Obronę Nietoperzy nękać będą Pedro-Lionel Messi-Neymar. Javier Mascherano nie pierwszy raz gra z przymusu na środku obrony.

20:14

I obiecana analiza składów. Zacznijmy od gospodarzy. Wielkim zaskoczeniem jest obecność debiutanta Dorlana Pabona, który zastępuje Jonasa. Ponadto na lewej stronie zagra Meksykanin Andres Guardado, choć mówiono, że na tej pozycji miejsce ma Jeremy Mathieu (notabene łączono go z przenosinami do FCB).

20:11

Jeszcze dodatkowa, mniej istotna, informacja: Asystenstami Jose Teixeiry są César García i Moisés Mateo. Arbitrem techczniych jest za to Miguel Ortiz.

20:10

Rezerwowi FC Barcelona: J. Dos Santos, Pinto (GK), Marc Bartra, Alex Song, Chrisitan Tello, Adriano, Sergi Roberto.

20:08

Rezerwowi Valencii: Oriol Romeu, Jonas, Sofiane Feghouli, Vicente Guaita (GK), Juan Bernat, Dani Parejo, Jeremy Mathieu.

20:06

Znamy składy Valencii i FC Barcelona. Za moment przeanalizujemy obie "jedenastki".

20:05

Miroslav Djukić, trener Valencii: –

Musimy myśleć o wygraniu tego spotkania, ponieważ jesteśmy Valencią. Wiemy o trudnościach z jakimi się spotkamy. Jeśli chodzi o mecz z Barceloną to nie trzeba mówić o postawie naszej drużyny. Będziemy grali bardzo intensywnie, ponieważ bez tego będzie niemożliwe, aby coś zdziałać przeciwko takiej drużynie.
20:02

Z kolei Miroslav Djukić nie wystawi m.in. Antonio Barragana, Victora Ruiza – a więc defensorów, bo ta formacja jest w gospodarzach dzisiejszego meczu bardzo dziurawa.

20:00

Isaac Cuenca, Ibrahim Afellay, Carles Puyol, Xavi, Alexis Sanchez – to nieobecni w składzie Barcelony. Pierwsza trójka z powodu kontuzji, a drudzy odpoczywają.

19:59

Valencia, no cóż, w pierwszej kolejce pokonali wcześniej wspomnianą Malagę 1:0. A druga zakończyła się porażką z Espanyolem Barcelona 1:3. Po Nietoperzach przeszła ogromna fala krytyki za to spotkanie i "styl",

19:56

Katalończycy po dwóch meczach mają komplet punktów. Na inaugurację rozbili lokalnego przeciwnika Valencii CF, Levante, aż 7:0, a tydzień temu z wielkim trudem pokonali Malagę 1:0. Dla nas ten mecz pozostanie w pamięci nie ze względu na popisy piłkarzy Gerardo Martino, a na debiut Bartłomieja Pawłowskiego.

19:54

Na Estadio Mestalla i ostatnie dzisiaj spotkanie 3. kolejki Primera Division zabiera Państwa Tomasz Górski!

19:50

A propos Jordi Alby: – Byłem tam [w Valencii] trzy lata i wiem jak na Mestalla traktują mecz z Barceloną. Jest to zawsze wyjątkowy dzień dla fanów, piłkarzy i trenerów. Ten mecz traktują jak finał.

19:45

Co to spotkanie ma wspólnego z meczami... Legii z Widzewem? Kilka lat temu starcia obu ekip były szlagierami w rodzimych ligach. Emocje, wielcy zawodnicy... którzy teraz są jedynie w Dumie Katalonii. A ci, którzy się pojawili na Estadio Mestalla, są sprzedawani do innych zespołów by załatać gigantyczną dziurę budżetową. Tak było w ostatnich latach m.in. z Davidem Villą, czy ostatnio Jordim Albą...