Real MadrytReal Madryt
3 : 1
Athletic BilbaoAthletic Bilbao
13:53

Real dość spokojnie wygrywa dzisiaj z Baskami z Bilbao, którzy spisywali się bardzo przyzwoicie, ale mniej więcej do linii pola karnego rywala, bo potem brakowało im zdecydowanie precyzji. Królewscy po trzech meczach mają na swoim koncie komplet 9 punktów, dzięki czemu Carlo Ancelotti notuje najlepszy start sezonu Realu Madryt od kilku lat. To tyle z mojej strony! Za uwagę dziękuje Kuba Seweryn - zapraszam na kolejne relacje na żywo w serwisie Ekstraklasa.net.

94'

Koniec meczu! Real Madryt pewnie pokonuje Athletic Bilbao 3:1!

93'

Na spalonym złapany Cristiano Ronaldo. Portugalczyk jest wyraźnie sfrustrowany tym, że od początku sezonu nie jest zawodnikiem decydującym o grze Realu Madryt.

92'

Modric spod linii końcowej wycofał futbolówkę do Isco, a ten uderzył wysoko nad poprzeczką.

92'

Po świetnym podaniu Isco, Jese wywalczył tylko rzut rożny.

91'

3 minuty doliczone przez Closa Gomeza do tego spotkania.

89'

Jeszcze raz idealnie przeczytał zamiary rywali Iago i przed polem karnym uprzedził Ronaldo.

87'

Ostatnia zmiana w tym meczu. Opuszcza plac gry Marcelo, a w jego miejsce wchodzi Carvajal.

85'

Bezpańska piłka trafia w polu karnym do Jese, a ten niecelnie uderza powietrza!

82'

Real Madryt - Athletic Bilbao

82'

Zupełnie źle wykonany rzut rożny przez Basków.

80'

GOOOOOOOOOLLL! Piękna akcja Bilbao! De Marcos zagrywa piłkę w pole karne, gdzie nie trafia w nią Susaeta, ale ustawiony za nim rezerwowy Ibai Gomez już nie marnuje sytuacji! Honorowy gol dla Athletiku!

77'

Ronaldo w polu karnym poradził sobie z Gurpegim, ale płaskim uderzeniem trafił wprost w Herrerina!

74'

Jese zmienia wspomnianego Benzemę. Ponownie słychać drobne gwizdy dla Francuza.

73'

GOOOOOOOOOOOLLL! Po składnej akcji Cristiano i Benzemy, gości dobija uderzeniem z 15 metrów fenomenalny Isco! 3:0!

70'

Casemiro wchodzi za Khedirę. Pierwsza zmiana Ancelottiego.

69'

Bardzo groźna kontra Athletiku, ale przerywa ją kapitalny powrót Modricia! Ogromna owacja dla Chorwata na Bernabeu.

68'

Uderza groźnie z rzutu wolnego Portugalczyk, jednak znowu czujny okazał się Iago!

67'

Faul Benata na rozpędzonym Ronaldo i kartka dla defensywnego pomocnika Athletiku.

66'

Ostatnia zmiana w Athletiku. Poobijanego Muniaina zmienia Ibai Gomez.

63'

Faul Gurpegiego na Ronaldo na lewym skrzydle. Musi uważać gracz gości, który ma na koncie żółtą kartkę.

61'

Do sytuacji strzeleckiej doszedł Laporte, ale głową posłał piłkę ponad poprzeczką!

60'

Rzut rożny dla ekipy Ernesto Valverde.

58'

Karim Benzema miał okazję wyjść sam na sam z Iago, ale zawahał się, a tę chwilę świetnie wykorzystał golkiper gości.

55'

Ładna akcja gości! Aduriz wyłożył piłkę na 16. metr do Iraoli, a ten płaskim strzałem nie był w stanie zaskoczyć Diego Lopeza!

54'

Kontratak podopiecznych, ale Cristiano Ronaldo został zablokowany przez defensywę rywala.

53'

Zbyt mocne zagranie w pole karne Realu do De Marcosa.

51'

Laporte kapitalnie zatrzymał na skrzydle atakującego Di Marię.

50'

Na spalonym Cristiano Ronaldo.

50'

Dobra interwencja Iago Herrerina przed własnym polem karnym.

49'

Pierwsze minuty drugiej połowy obfitują tylko w faule piłkarzy obu drużyn.

46'

Jeszcze w przerwie Moran zmienił Iturraspe.

46'

Rozpoczynamy drugą część spotkania.

46'

Wracamy do gry. W zespole Athletiku Ander Herrera za Mikela Rico.

12:50

Baskowie rozpoczęli bardzo dobrze, przez pierwsze 20 minut byli ekipą lepszą od Królewskich, po czym zaczęli popełniać proste błędy. Dwa z nich kosztowały utratę dwóch goli, a taką stratę ciężko będzie odrobić ekipie Ernesto Valverde. Mecz wygląda na rozstrzygnięty, choć pamiętajmy, że to jest futbol.

47'

Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Real pewnie prowadzi z Athletikiem Bilbao 2:0!

45'

GOOOOOOOOOOOLLLLL!!!! Znów zaspała obrona gości i niepilnowany Ronaldo po stałym fragmencie gry wykonanym przez Di Marię głową umieszcza piłkę w siatce! 2:0!

45'

Zakotłowało się przed szesnastką Athletiku. Baskowie skutecznie jednak zatrzymali akcję Królewskich na małej przestrzeni.

44'

44'

Wprawdzie do centry Susaety przebił się Aduriz, ale odbił piłkę głową w niekontrolowany sposób. Zero zagrożenia dla bramki Lopeza.

43'

Mikel Rico blokowany przez Modricia i szansa dla Basków z rzutu rożnego.

43'

Przepiękne zagranie Marcelo do Isco rozpoczęło szybki atak Realu. Hiszpan następnie pociagnął przez kilkadziesiąt metrów, po czym dobrze dograł do Benzemy, jednak Francuz został zablokowany. Bardzo ładna akcja Królewskich.

41'

Kontratak Realu, wrzutka Di Marii w szesnastkę, gdzie niecelnie głową uderza Benzema!

41'

Po mizernym dośrodkowaniu Benata, Cristiano Ronaldo był bliski bramki samobójczej, ale na jego szczęście piłka minęła bramkę!

40'

Rzut rożny dla Basków.

39'

Indywidualna akcja Di Marii zakończona groźnym strzałem zza szesnastki! Piłka poszybowała nad poprzeczką!

37'

Świetna składna akcja Realu, jednak Ronaldo po raz kolejny złapany w pułapkę ofsajdową.

36'

Po piąstkowaniu Herrerina piłka trafia do Modricia, ten uderza bez zastanowienia, ale też bez jakiejkolwiek precyzji.

36'

Kolejny korner dla Realu po interwencji Mikela Rico.

35'

Aritz Aduriz ucierpiał w jednym ze starć boiskowych, ale szybko wrócił na boisko.

33'

Krótkie rozegranie i dośrodkowanie do nadbiegającego Khediry, jednak strzał głową Niemca okazał się bardzo niecelny.

33'

Po odbitym dośrodkowaniu Marcelo będzie rzut rożny dla Realu.

31'

Dobra akcja Athletiku, z dystansu ostatecznie uderza Iraola, ale w nogi defensorów Realu.

30'

Benat uderza ze stojącej piłki kilkadziesiąt centymetrów od słupka!

29'

Benat trafia w mur, ale sędzia dopatrzył się zagrania ręką Khediry! Żółta kartka i jeszcze groźniejszy stały fragment gry.

27'

Mikel Rico faulowany 25 metrów od bramki Diego Lopeza. Szansa na odpowiedź dla Athletiku.

26'

GOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Isco! Młody pomocnik Realu był zupełnie niewidoczny do tego momentu, ale dostał idealne podanie za linię obrony i pokonał Herrerina! Real prowadzi 1:0!

25'

Po rzucie rożnym głową uderza Sergio Ramos i piłka nieznacznie mija bramkę!

24'

Cristiano Ronaldo w swoim stylu ściął z piłką do środka, uderzył mocno i płasko zza pola karnego, ale dobrze odbił piłkę golkiper Athletiku!

22'

Uderza Cristiano z rzutu wolnego, ale prosto w mur przyjezdnych.

21'

Gurpegi fauluje rozpędzonego Cristiano Ronaldo nieco ponad 20 metrów od bramki Herrerina. Żółta kartka i groźna sytuacja dla Realu.

20'

Ale ten sam piłkarz fatalnie dośrodkowuje z narożnika boiska.

20'

Benat wywalczył korner dla gości.

19'

Zero zagrożenia dla bramki Realu po dośrodkowaniu Benata.

18'

Faul Ramosa w walce o górną piłkę. Groźny rzut wolny dla Basków. Do bramki 30 metrów.

17'

Kolejny ofsajd gospodarzy. Tym razem nadział się na skuteczna pułapkę Arbeloa.

16'

Di Maria dostał dobrą piłkę za linię obrony, ale zdecydował się tylko na strzał z daleka, który nie mógł zaskoczyć Herrerina.

15'

Cristiano Ronaldo na spalonym.

14'

Kontratak gości szybko skasowany przez Marcelo.

13'

Khedira wywalczył rzut rożny dla swojego zespołu.

12'

Na spalonym złapany Aritz Aduriz.

11'

Wreszcie obudził się Real, niezłe dośrodkowanie Di Marii odbija poza szesnastkę defensywa gości.

9'

Susaeta dośrodkował z prawego skrzydła w pole karne, gdzie najlepiej ustawiony był jednak Sergio Ramos.

6'

Real Madryt ma ogromne problemy ze skonstruowaniem jakiejkolwiek akcji w tych pierwszych minutach spotkania.

5'

Na uderzenie z dystansu zdecydował się Mikel Rico. Piłka mija bramkę Lopeza w znacznej odległości.

3'

Długim podaniem uruchomiony Markel Susaeta, jednak jego uderzenie z ostrego kąta było bardzo kiepskie.

2'

Długa piłka od Modricia dociera tylko do bramkarza gości.

1'

Gramy! Królewscy przy piłce!

11:59

Wszystko gotowe do rozpoczęcia meczu, za chwilę pierwszy gwizdek arbitra.

11:56

Obie jedenastki wychodzą już na murawę Santiago Bernabeu.

11:56

Rezerwowi Athletiku: Iraizoz, Erik Morán, Ander Herrera, Albizua, Ibai, San José, De Marcos. Nawet na ławce nie ma Gaizki Toquero

11:54

W ekipie Realu nie ma w osiemnastce kontuzjowanych Illarramendiego, Varane'a i Alonso oraz chcących opuścić klub Kaki i Coentrao.

11:51

Obok prezentujemy składy obu drużyn. Ciężko mówić o niespodziankach, choć w Realu nie ma wyjściowej jedenastce Ozila oraz Casillasa.

11:50

Obie drużyny bardzo dobrze rozpoczęły sezon. Zarówno Real, jak i Athletic mają po sześć punktów w ligowej tabeli. Dzisiaj tylko jedna z nich będzie mogła się pochwalić kompletem oczek po trzech kolejkach.

11:40

Rozpoczynamy niedzielne popołudnie z ligą hiszpańską. Zapraszamy na relację LIVE z meczu Realu Madryt - Athletic Bilbao.