Valencia CFValencia
1 : 0
malagaMalaga CF
00:50

Szału nie było - tak można podsumować dzisiejszy mecz. Oba zespoły oddały po zaledwie jednym celnym strzale, ale jeden z nich trafił do siatki, po tym jak Ricardo Costa wykorzystał błąd Caballero. Trzy punkty zostają więc na Estadio Mestalla. To tyle z naszej strony - za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

93'

Koniec! Valencia pokonuje Malagę 1:0 na rozpoczęcie sezonu ligowego!

93'

Bez jakiejkolwiek akcji ofensywnej Malaga w tych ostatnich minutach.

91'

Valencia przytomnie utrzymuje piłkę na połowie rywala.

90'

Trzy minuty doliczone przez arbitra.

89'

35 tysięcy widzów zgromadziło się dzisiaj na Estadio Mestalla.

88'

Powinno być 2:0 dla Valencii, ale tym razem Angeleri znakomicie uprzedził przed bramką Postigę!

87'

Znowu było groźnie. Do dośrodkowania Antunesa doszedł niepilnowany Seba Fernandez, ale niecelnie strzelił głową z kilkunastu metrów.

86'

Faul Ricardo Costy i żółta kartka dla Portugalczyka.

86'

Canales na ostatnie minuty zmienia Evera Banegę.

84'

Dośrodkowanie na krótki słupek, gdzie był Tissone i głową minimalnie się pomylił!!!

83'

Seria rzutów rożnych dla gości, którzy ostro zabrali się do pracy!

82'

Jeszcze jeden potężny strzał z dystansu Andersona, rykoszet od Ramiego i piłka poza boiskiem. Rzut rożny.

81'

Seba Fernandez za Dardera. To ostatnia zmiana Bernda Schustera.

80'

Równie mocny, co niecelny strzał z dystansu Bobleya Andersona.

79'

Roszada w Valencii. W miejsce Viery wchodzi Guardado.

79'

Banega ponownie z rzutu wolnego przenosi piłkę ponad poprzeczką.

77'

Faul Olingi na Joao Pereirze tuż przed polem karnym Malagi. Żółta kartka dla gracza gości i bardzo groźna szansa dla Valencii.

75'

Centrę Gameza pewnie wyłapuje Diego Alves.

73'

Zupełnie nieudane dośrodkowanie Banegi, piłka poza placem gry.

70'

... oraz Samuel za Moralesa.

70'

Dwie zmiany w Maladze: Anderson za Dudę...

69'

Doszedł do sytuacji strzeleckiej Postiga, jednak Portugalczyk uderzył głową bardzo niedokładnie.

69'

Feghouli po raz pierwszy pokazał się w akcji ofensywnej. Francuz nie znalazł jednak Postigi w szesnastce. Tylko korner.

68'

Co ciekawe, strzał Ricardo Costy był dopiero pierwszym celnym uderzeniem Valencii w tym meczu.

67'

Pierwsza zmiana w tym meczu. W miejsce Fede wchodzi Sofiane Feghouli. Siła ofensywna gospodarzy na pewno wzrośnie.

66'

Faul taktyczny Dardera na Banedze i żółta kartka.

66'

Szybka odpowiedź gości. Strzał Dudy zza pola karnego zablokowany.

65'

GOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Fatalne wyjście Caballero do piłki zagranej w pole karne, ta wypada z rąk Argentyńczyka i Ricardo Costa pakuje piłkę do siatki! Wreszcie mamy gola na Mestalla!

63'

Jeszcze jeden korner i znowu nic ciekawego pod bramką Willy'ego się nie działo.

61'

Tradycyjnie (w tym meczu) nic z tego stałego fragmentu nie wynikło.

60'

Rzut rożny dla Valencii.

58'

Na minimalnym spalonym złapany teraz Ever Banega.

57'

Jedyne elementy gry, które mieliśmy w ostatnich minutach, to faule w środku pola. Poziom meczu ani trochę się nie poprawia, może jeszcze się coś zmieni.

54'

Dośrodkowanie Gameza, interwencja Ricardo Costy i rzut rożny dla Malagi. Drugi w tym meczu.

53'

Faul taktyczny Pereiry i żółta kartka dla Portugalczyka. Wcześniej stratę zaliczył Banega, który zwyczajnie nie miał komu zagrać piłki. Fatalnie grają bez niej podopieczni Djukicia.

50'

Aktywnie rozpoczął drugą połowę Fede. Kolejna akcja rozpoczęta przez Argentyńczyka, jednak nie porozumiał się on po chwili z Bernatem.

48'

Nie wychodzą dzisiaj stałe fragmenty gry bardzo precyzyjnemu zazwyczaj w tym aspekcie Dudzie. Kolejne złe dośrodkowanie.

47'

I już żółta kartka dla Antunesa, za uporczywe szarpanie za koszulkę Fede Cartabię.

46'

Wracamy do gry i rozpoczynamy drugą część meczu!

48'

Mecz stoi na bardzo słabym poziomie. Statystycy hiszpańscy naliczyli tylko jedną sytuację bramkową i jeden celny strzał - to mówi wszystko... Jedynie Antoni Piechniczek byłby dumny z Valencii, która prowadzi w statystyce rzutów rożnych 6:1. Oj, trzeba zaparzyć sobie dobrą kawę na drugą połowę...

45'

Koniec pierwszej połowy. Do przerwy na Estadio Mestalla mamy bezbramkowy remis.

45'

Chen naprawia błąd Angeleriego i uprzedza Postigę w polu karnym. Rzut rożny dla gospodarzy.

44'

Kilka niedokładnych dośrodkowań z rzędu w wykonaniu piłkarzy Malagi.

43'

Posiadanie piłki: 63%-37% na korzyść Valencii.

42'

Będący na spalonym Jonathan Viera niepotrzebnie przeciął podanie skierowane do Bernata, przez co ciekawa akcja Valencii spaliła na panewce.

41'

Idealna centra w pole karne na głowę Angeleriego, ale ten z niewyjaśnionych przyczyn nie trafił w piłkę!

40'

Poziom tego meczu jest daleki od porywającego. Obu drużynom straszliwie brakuje ostatniego podania.

38'

Młodziutki Panamczyk, Roberto Chen, ukarany żółtą kartką za faul taktyczny. Stoper Malagi musi bardzo uważać od tej pory.

38'

Przebijał się młody Sergi Darder przez defensywę Valencii, ale piłka ostatecznie trafia do bramkarza gospodarzy.

37'

Helder Postiga złapany na spalonym.

35'

Duda przegrał pojedynek w polu karnym Valencii z Bernatem. Była okazja do kontry, ale Valencii na razie się zupełnie nie śpieszy.

34'

Michel dośrodkowuje w pole karne z prawego skrzydła, rykoszet i pewna interwencja Caballero.

31'

Indywidualna akcja Viery, który wszedł między kilku rywali i oddał niecelny strzał zza pola karnego.

28'

Olinga przegrał pojedynek 'bark w bark' z Pereirą. Od bramki rozpocznie Alves.

26'

Żółta kartka dla Moralesa za niebezpieczne zagranie w kolano Javiego Fuego.

25'

Rzut wolny z drugiej strony boiska. Koszmarne dośrodkowanie Dudy i piłka wychodzi za linię końcową boiska.

24'

Banega uderza z rzutu wolnego z 27 metrów - ponad bramką.

23'

Wspomniany strzał Moralesa był dopiero pierwszym celnym uderzeniem w dzisiejszym meczu...

22'

Znakomita akcja Olingi na lewym skrzydle, wycofanie futbolówki na 16. metr, dopada do niej Morales, strzela płasko, ale wprost w ręce Diego Alvesa.

20'

Idealna centra z narożnika boiska na głowę Ramiego! Francuz uderza jednak nad poprzeczką!!!

19'

Pereira dośrodkowuje w pole karne, dobra interwencja Angeleriego i jeszcze jeden rzut rożny dla gospodarzy.

17'

Uwolnił się spod opieki obrońców Postiga, jednak nie sięgnął piłki zagranej przez Banegę. Futbolówka i tak leciała w światło bramki, ale znakomicie interweniował Caballero!

16'

Zdecydowanie zbyt mocne zagranie do Postigi. Piłka trafia do Willy'ego Caballero.

14'

Pierwsza żółta kartka w tym meczu. Ukarany nią Michel.

14'

Ławka rezerwowych Malagi: Kameni; Sergio Sánchez, Samuel, Camacho, Anderson, Portillo, Seba Fernández

13'

Ławka rezerwowych Valencii: Guaita; Víctor Ruiz, Guardado, Feghouli, Oriol Romeu, Canales, Alcácer

12'

Długa piłka w pole karne do Santa Cruza, ten zgrywa piłkę głową pod nogi Moralesa, ale strzał tego ostatniego zablokowany.

11'

Oho! Viera przewracany przez Antunesa w polu karnym Malagi - zdaniem arbitra faulu nie było. Portugalczyk trafił w piłkę, ale czy czasem nie przez nogi?

11'

Bardzo spokojnie grają na razie oba zespoły. Ani jedni, ani drudzy na razie nie szaleją. W międzyczasie Postiga wywalczył korner dla Valencii.

9'

Strzał Fede zablokowany, seria rzutów rożnych dla 'Nietoperzy'.

8'

Postiga dostał dobre podanie w pole karne, jednak został w ostatniej chwili zablokowany przez Chena.

7'

Ciekawostka: trener Malagi, Bernd Schuster jest jedynym w stawce szkoleniowcem w La Liga, który ma na swoim koncie mistrzostwo Hiszpanii. Niemiec zdobył je z Realem Madryt w 2008 roku.

5'

Świetna centra Dudy na głowę Santa Cruza, jednak Paragwajczyk nie trafił czysto w piłkę!

4'

Rzut rożny dla Malagi wywalczony przez Santa Cruza.

3'

Jeszcze jeden faul, tym razem Banegi na Dudzie.

2'

Olinga fauluje Pereirę w środku pola.

1'

Po raz pierwszy uruchomiony Fede na prawej stronie, ale jego zagranie niedokładne.

1'

Pierwszy gwizdek arbitra, Postiga do Banegi i zaczynamy!

22:59

Kapitanami obu drużyn są Ever Banega (Valencia) i Duda (Malaga).

22:57

Obie drużyny wychodzą już na murawę Estadio Mestalla wyprowadzane przez sędziego Alvareza Izquierdo.

22:50

Dzisiaj rozegrano jeszcze dwa inne mecze La Liga. Oto ich wyniki: Real Sociedad - Getafe 2:0 (Vela, Seferović), Real Valladolid - Athletic Bilbao 1:2 (Ebert - Susaeta, Muniain)

22:26

W drużynie Malagi nie ma jeszcze w ogóle Bartłomieja Pawłowskiego, którego certyfikat nie dotarł jeszcze do Andaluzji, jako że nie widać końca w sporze między dwoma polskimi klubami - Widzewem Łódź i Jagiellonią Białystok, które roszczą sobie prawa do utalentowanego skrzydłowego. Możliwe, że sprawa rozstrzygnie się ostatecznie w poniedziałek i Pawłowski będzie mógł zagrać w meczu drugiej kolejki przeciwko wielkiej Barcelonie.

22:25

Będzie to nasza pierwsza relacja z meczu hiszpańskiej ekstraklasy w nowym sezonie 2013/14. Mecz zapowiada się bardzo ciekawie, bowiem spotykają się dwie klasowe drużyny, będące jednak w sporej przebudowie. To wszystko można zresztą zobaczyć na jedenastkach obu drużyn, które przedstawiamy obok.

22:23

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu pierwszej kolejki La Liga, w którym Valencia zmierzy się na własnym stadionie z Malagą!