Niedziela, 10 listopada 2013, godz. 15:05
SunderlandSunderland
1 : 0
Manchester CityManchester City
93'

Koniec! Wielka sensacja na Stadium Of Light, Sunderland niespodziewanie, ale na pewno nie niezasłużenie ogrywa 1:0 Manchester City. Z mojej strony to już wszystko, teraz zapraszam wszystkich na relację live z wielkiego hitu, czyli pojedynku Manchesteru United z Arsenalem.Za uwagę dziękuję, Damian Wiśniewski.

93'

Piłka jednak wyszła na rzut rożny. Po dośrodkowaniu z narożnika boiska przestrzelił już Lescott.

93'

Rzut wolny na wysokości pola karnego Sunderlandu, to może być piłka meczowa...

90'

Trzy minuty więcej nadziei dla gości, trzy minuty nerwów dla gospodarzy.

89'

Kolejna akcja City, ale dośrodkowanie Navasa z prawej strony blokuje Bardsley. Jak na razie strzelec gola to główny kandydat do nagrody Man Of The Match

87'

Ostatnia zmiana w meczu. Fabio Borini za Adama Johnsona.

86'

Gospodarze cofnęli się teraz we własne pole karne, a goście starają się przebić przez ten mur. Wydaje się to tylko kwestią czasu.

83'

Tym razem Adam Johnson spróbował strzału sprzed szesnastki, dobrze jednak spisał się bramkarz City.

82'

Kolejna próba Kolarova i wyraźnie było widać, że w końcu siadła mu piłka. Choć i tak minimalnie minęła ona bramkę.

79'

Kolejne dośrodkowanie z prawej strony w pole karne Mannone, ale kolejne świetnie zablokowane przez Browna. Głęboko cofnięci teraz gospodarze.

78'

Nasri dośrodkował z prawej flanki, ale w polu karnym źle uderzył Lescott. Po interwencji Aguero mamy jeszcze rzut rożny dla City.

78'

Druga zmiana w Sunderlandzie. Alitdore zmienia Fletchera.

76'

Dobrze teraz grają w obronie piłkarze Gusa Poyeta. Co prawda to rywal ma inicjatywę, ale nic z niej wynika.

73'

No i mamy zmianę u gospodarzy, Gardner za Emanuele Giaccheriniego.

72'

Ależ wejście Dżeko! Pierwszy kontakt z piłką Bośniaka i już był on blisko wyrównania, Kapitalnie jednak znów spisał się bramkarz. Wciąż mamy 1:0.

71'

...oraz Zabaleta za Richardsa

71'

Podwójna zmiana w Manchesterze City. Dżeko za Negredo...

70'

Nasri dośrodkował na bliższy słupek z rzutu rożnego, głową przestrzelił Kolarov.

68'

Kolejna zmarnowana okazja do wyrównania. Kapitalną indywidualną akcję Aguero zakończył dobrym strzałem, świetnie obronionym przez Vito Mannone.

67'

Fatalny strzał Kolarova, futbolówka poszybowała wysoko ponad bramką.

65'

Teraz do Micah Richards oddał strzał na bramkę, ale spokojnie piłkę złapał bramkarz Czarnych Kotów.

64'

Dobra jak na razie zmiana Jesusa Navasa. Hiszpan wniósł sporo ożywienia w szeregach swojej drużyny, to przez niego przechodzi większość akcji w ofensywie.

62'

Tak jak teraz. Problem mają goście ze stworzeniem sobie sytuacji bramkowej i stać ich tylko na takie jak to, czyli nieudane, uderzenie z dystansu Milnera.

60'

The Citizens starają się wyrównać, podchodzą pod bramkę rywala, ale za dużo w tym wszystkim niedokładności i próby kończą się niepowodzeniem.

58'

Bardzo dobre uderzenie Ki sprzed szesnastki, piłka nieznacznie minęła bramkę. Mogło być 2:0.

56'

Brzydki faul Richardsa na Bardsley'u, ale arbiter nie dał żółtej kartki.

54'

Sprytne dośrodkowanie Navasa z prawej strony, piłka przeszła jednak przez wszystkich piłkarzy w polu karnym i wyszła na aut bramkowy.

52'

Piłkarze Manuela Pellegriniego nie pozwalają teraz rywalowi na zbliżenie się pod własną bramkę. Przed chwilą w pole karne dośrodkował Emanuele Giaccherini, ale zrobił to fatalnie.

50'

Kapitalna okazja dla The Citizens. Aguero podał do Navasa, ale ten zamiast trafić do bramki, to tylko obił jednego z obrońców gospodarzy.

49'

Goście teraz wciąż utrzymują się przy piłce i starają się tworzyć sytuacje do strzelenia gola, nieskutecznie jednak. Jak teraz, kiedy Aguero został zablokowany na lewej stronie.

47'

Pierwsza akcja Hiszpana. To właśnie on teraz dośrodkował w szesnastkę, gdzie niecelnie jednak uderzył Negredo.

46'

Pierwsza zmiana w ekipie gości. Jesus Navas za Javiego Garcię

46'

Mamy gwizdek Mike'a Deana, grę wznawiają goście.

46'

Koniec pierwszej połowy. Phil Bardsley dał prowadzenie swojej ekipie i utrzymało się ono aż do przerwy. Prowadzenie jest to jak najbardziej zasłużone, goście może i dłużej utrzymują się przy futbolówce, jednak kompletnie z tego utrzymywania się nic nie wynika. Na razie to tyle, spotkamy się za około kwadrans.

45'

Teraz to Nasri dośrodkowywał, ale świetnie Aguero uprzedził Ondrej Celustka. Corner dla The Citizens, wykonany bardzo źle zresztą.

44'

Yaya Toure wrzucił futbolówkę w szesnastkę, ale tam były bramkarz Arsenalu spokojnie poradził sobie z tym zagrożeniem.

43'

Dośrodkowanie w pole karne gości z rzutu wolnego, piłka spadła na głowę Wesa Browna, który oddał jednak niecelne uderzenie.

41'

Adam Johnson przeprowadził ładną akcję lewą stroną, ograł paru rywali, ale skończył tę akcję kompletnie nieudanym dośrodkowaniem.

40'

Nasri w pole karne z rzutu wolnego, Javi Garcia zgrywa futbolówkę głową, a następnie łapie ją goalkeeper gospodarzy.

38'

Dobra wrzutka z rzutu wolnego w pole karne Czarnych Kotów, ale tam Colback sprytnie poradził sobie z Aguero i goście nie mają nawet rzutu rożnego.

36'

Giaccherini groźnie dośrodkował w pole karne, ale tam w ostatniej chwili Demichelis uprzedził Fletchera. Po chwili Adam Jones wyłożył się w szesnastce, ale arbiter nie dał się nabrać na tę próbę wymuszenia rzutu karnego.

34'

Negrodo otrzymał piłkę tuż przed polem karnym, ale oddał bardzo nieudany strzał i grę wznowi Mannone

33'

Ależ to była okazja dla Man City! Kolarov dośrodkował z lewej strony i Aguero nie trafia głową w światło bramki, w wydawać by się mogło, sytuacji nie do zmarnowania. Powinno być 1:1.

31'

Teraz to goście prowadzą grę, dłużej utrzymują się przy piłce, jednak niestety dla nich, nie równa się ze stwarzaniem sytuacji podbramkowych.

29'

Strzał Kolarova sprzed linii szesnastego metra, bardzo dobrze blokuje go Wes Brown,

28'

Dośrodkowanie w pole karne gospodarzy z rzutu rożnego, spokojnie radzą sobie Czarne Koty w obronie.

25'

Żółta kartka za faul dla Javiego Garcii.

24'

Piłkarze chilijskiego szkoleniowca płacą zasłużoną cenę za słabą do tej pory grę. Gospodarze grają bardzo konsekwentnie w obronie i zasłużenie prowadzą w tym spotkaniu. Teraz znów to oni dłużej utrzymują się przy piłce.

21'

Goooool! 1:0 dla Sunderlandu! Długa piłka z głębi pola, błąd w ustawieniu linii obronnej gości, przewrócił się dodatkowo James Milner i sam na sam z bramkarzem wyszedł Bardsley. Były zawodnik Manchesteru City nie dał szans bramkarzowi.

20'

To powinna być czerwona kartka dla Sebastiana Larssona. Zawodnik gospodarzy w brutalny sposób, wyprostowaną nogą wjechał w nogę Javiego Garcii i... nie otrzymał za to żadnej kary. Błąd, ewidentny błąd pana Mike'a Deana.

18'

Ładna akcja lewą stroną w wykonaniu Negredo, wrzutka w pole karne i gwizdek sędziego. Jak się okazało, Hiszpan wyjechał z piłką za linię końcową.

15'

Troszkę zbyt dużo chaosu oglądamy w poczynaniach jednych i drugich. Żadna ze stron nie jest w stanie dłużej utrzymać się przy piłce i akcje są bardziej szarpane, niż rozgrywane w sposób przemyślany.

14'

Mogło być 1:0! Fantastyczna wrzutka z Larssona z prawej strony, ale źle głową przymierzył Fletcher i grę od bramki wznowi Costel Pantilimon.

11'

7:0 z Norwich, a po paru dniach 5:2 z CSKA, takie były ostatnie wyniki The Citizens. Sunderland da radę powstrzymać tę strzelecką kanonadę? Jak na razie nie dopuszcza rywala pod własną bramkę.

8'

Został on jednak fatalnie rozegrany. Po kilkunastu sekundach sprzed pola karnego uderzył Milner, spokojnie futbolówkę złapał Mannone.

7'

Kolarov dośrodkował z lewej strony w pole karne, tam jednak zablokowany został Negredo. Rzut rożny dla gości.

6'

Obraz gry jak na razie się nie zmienia. Czekamy wszyscy na jakieś sytuacje podbramkowe.

3'

Jak na razie obie ekipy badają się nawzajem. Żadna ze stron nie zdecydowała się jeszcze na atak na rywala, gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska.

1'

Koniec ciszy na stadionie, pan Mike Dean daje sygnał i zaczynamy to spotkanie.

15:04

Oczywiście, zanim zabrzmi pierwszy gwizdek mamy minutę ciszy na cześć weteranów wojennych.

15:02

Trzy minuty już tylko zostały do startu meczu. Będzie to kapitalna rozgrzewka przed hitem, który rozegra się za dwie godziny. Mowa oczywiście o spotkaniu Manchesteru United z Arsenalem.

14:59

Poprzednią kolejkę obie ekipy kończyły w całkiem odmiennych nastrojach. Sunderland przegrał na wyjeździe z Hull, 0:1, a The Citizens rozgromili aż 7:0 Nowich City.

14:54

Zawsze mówię, że futbol jest teraźniejszością, nie przeszłością, więc nawet jeśli nie wygraliśmy na tym boisku od czterech lat, to każdy mecz jest inny i mam nadzieję, że dzisiaj skończymy tę złą passę zwycięstwem.

14:53

Manchester City już od dłuższego czasu nie może wygrać na stadionie Sunderlandu. Co na ten temat ma do powiedzenia szkoleniowiec tego zespołu?

14:49

Mecz ten będzie z pewnością wyjątkowy dla Wesa Browna i nie tylko dlatego, że bardzo długo występował w drużynie Manchesteru United. Obrońca ten zagra dziś po raz pierwszy od 22 miesięcy.

14:44

Każdy inny wynik niż zwycięstwo Obywateli nad Czarnymi Kotami będzie dzisiaj ogromnym zaskoczeniem. Sunderland z ledwie czterema punktami w dziesięciu meczach, wraz z beniaminkiem Crystal Palace, zamyka ligową tabelę. Podopieczni Manuela Pellegriniego również spisują się poniżej oczekiwań i zajmują siódme miejsce w tabeli, ze stratą sześciu oczek do liderującego Arsenalu, ale trudno sobie wyobrazić, by dzisiaj nie wygrali.

14:41

...a gospodarzy następujący: Cabral, Gardner, Altidore, Diakite, Borini, Mavrias, Westwood

14:40

Na ławce rezerwowych gości znajdują się następujący zawodnicy: Hart, Rodwell, Clichy, Navas, Boyata, Dzeko, Zabaleta...

14:40

Po lewej stronie oczywiście możecie zapoznać się z zawodnikami, których obaj menedżerowie desygnowali do pierwszych składów swoich ekip.