Niedziela, 10 listopada 2013, godz. 17:10
Manchester Unitedmanchester united
1 : 0
Arsenal LondynArsenal Londyn
93'

Koniec meczu! Manchester United ogrywa w wielkim hicie na Old Trafford Arsenal 1:0. Po pierwszej, przeciętnej jeśli weźmiemy sytuacje bramkowe połowie, drugą oglądało się już bardzo dobrze. Arsenal nie potrafił wykorzystać sytuacji, których sobie stworzył i przez to przegrał. Jego przewaga nad Czerwonymi Diabłami zmalała do pięciu punktów, a w czubie tabeli Premier League jest już tak ciasno, że trudno tam byłoby wcisnąć choćby zapałkę. Z mojej strony to już wszystko, za uwagę serdecznie dziękuję, Damian Wiśniewski.

92'

To MUSIAŁ być gol na 1:1! Świetnie w pole dośrodkował Sagna, ale tuż przed bramką z piłką minęli się i Giroud i Bendtner. Jak oni mogli tego nie wykorzystać?

90'

Trzy minuty dłużej potrwa to spotkanie

89'

Arsenal próbuje zaatakować rywala, ale nic to w tej chwili nie przynosi.

87'

Mądrze w tej chwili grają gospodarze, utrzymują oni rywala daleko od własnego pola karnego.

85'

Ostatnia roszada w tym meczu. Fellaini wchodzi za Van Persiego.

85'

Strzał Vermaelena po wrzutce w pole karne, ale jednak niecelny.

84'

Bardzo dobra akcja Arsenalu, strzał Giroud i tylko rzut rożny. Gol dla gości wisi w powietrzu.

83'

Ostatnia zmiana Wengera. Gnabry za Artetę.

82'

Ależ setka Smallinga! Świetna wrzutka z rzutu wolnego w wykonaniu Van Persiego, a angielski obrońca nie trafia w idealnej sytuacji

78'

I teraz w ekipie gości Bendtner za Cazorle

78'

Zmiana w ekipie gospodarzy. Giggs wchodzi za Kagawę.

77'

Dośrodkowanie w pole karne w wykonaniu Smallinga, ale kompletnie nieudane.

77'

Kieran Gibbs oddał strzał sprzed szesnastki, ale futbolówkę po nodze Van Persiego łapie goalkeeper rodem z Hiszpanii.

75'

Brzydki faul Rooney'a na Ramsey'u i żółta kartka dla tego pierwszego.

74'

Świetna sytuacja dla gospodarzy. Kagawa otrzymał futbolówkę w szesnastce, jednak miast oddać uderzenie, to próbował ją dogrywać i zepsuł tę akcję.

74'

Świetna piłka Sagni w pole karne, gospodarze wybijają na rzut rożny. Po chwili Kanonierzy źle go rozegrali i grę wznowi bramkarz.

72'

Valencia centruje w szesnastkę z prawej strony, ale radzą sobie defensorzy Wengera.

71'

Dobra piłka Ramsey'a w pole karne, ale tam nie poradził sobie Oezil i piłkę złapał bramkarz.

69'

Ogromne zamieszanie na wysokości pola karnego United, Arsenal nie dał rady jednak przebić się przez ścianę obrońców.

67'

Strzał Rooney'a sprzed szesnastki, kompletnie nieudany. Anglik chyba chciał lobować bramkarza drużyny gości, ale mu się to zupełnie nie udało.

66'

Starcie Jonesa i Wilshera w polu karnym gospodarzy i pan Olivier dyktuje rzut wolny dla Czerwonych Diabłów

65'

Cazorla w pole karne United z rzutu wolnego, wybija piłkę Wayne Rooney

65'

Przetrwali mistrzowie Anglii ten mały szturm Arsenalu i teraz gra nam się uspokoiła i wyrównała. Przy piłce na razie goście.

62'

Pierwsza zmiana w ekipie gości. Jack Wilshere za Mathieu Flaminiego.

61'

To powinno być 2:0. Piłkę przed szesnastką otrzymał Rooney, ładnie zrobił sobie on miejsce i w idealnej sytuacji, nie trafił w bramkę.

60'

Strzał z dystansu w wykonaniu Giroud, ale spokojnie łapie piłkę De Gea.

59'

Blisko było gola wyrównującego. Oezil miał mnóstwo miejsca na wysokości pola karnego i oddał dobry, acz minimalnie niecelny strzał

57'

Centra Oezila z lewej flanki, wprost w ręce De Gei. Arbiter (niesłusznie) uznał, że Hiszpan złapał piłkę za linią końcową. Rzut rożny.

56'

Valencia dośrodkował w pole karne z lewej strony, ale nie sięgnął futbolówki Rooney.

55'

Piłkarze Davida Moyesa obecnie w mocnej defensywie. Nie są w stanie przenieść się z futbolówką pod bramkę rywala i może się to dla nich źle skończyć.

53'

Próba wbicia piłki w pole karne w wykonaniu Ramsey'a kompletnie jednak nieudana. Rzut rożny dla gości.

52'

Faul Giroud na Michaelu Carricku, niedaleko pola karnego gospodarzy.

50'

Arsenal jakby się rozkręca. Dwie niezłe okazje na samym początku tej połowy i to ten zespół ma teraz inicjatywę. Zobaczymy jak to się skończy.

48'

Thomas Vermaelen oddał strzał z rzutu wolnego, ale dość mocno się pomylił i grę wznowi David De Gea.

47'

Oezil zagrał piłkę w pole karne, ale tam strzał Ramsey'a zablokował jeden z defensorów United

46'

Arsenal wznawia od środka, rozpoczynamy drugą połowę.

46'

Tom Cleverley wchodzi na boisko za kontuzjowanego tuż przed przerwą Vidicia.

50'

Koniec pierwszej połowy. Jak na razie oglądamy widowisko, w którym z pewnością dzieje się bardzo dużo, jednak niestety za mało jest sytuacji bramkowych. Oby po przerwie to drugie uległo po prawie. Spotkamy się za około kwadrans.

50'

Vidić zszedł do szatni. Trzymamy kciuki, aby wszystko skończyło się dobrze. Serb opuścił murawę o własnych siłach, ale z pewnością zostanie przewieziony do szpitala na badania.

47'

Kolejna kontuzja. Tym razem to Vidić zderzył się z jednym z piłkarzy i leży na boisku. Bardzo nieciekawie teraz to wygląda.

46'

A ja muszę zweryfikować moją opinię co do starcia Rooney'a z obrońcą w polu karnym, sprzed paru minut, jak pokazały powtórki Anglik był jednak faulowany.

45'

Teraz to Jones ucierpiał, a za brzydki faul na nim żółty kartkonik obejrzał Mathieu Flamini

44'

Żółta kartka dla Phila Jonesa. To właśnie on zaatakował polskiego bramkarza i spowodował jego kontuzje. Na szczęście jednak Szczesny już jest gotów do gry.

42'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Szczęsnego i Polak chyba niefortunnie z kimś się zderzył i leży teraz na boisku.

39'

Rooney pada w pole karne, ale była to wyraźna próba wymuszenia rzutu karnego i arbiter słusznie nie użył gwizdka.

37'

Dośrodkowanie Valencii w pole karne, ale piłka zagrana za plecy kolegów i przejęli ją piłkarze Arsene'a Wengera

36'

Ramsey dośrodkował z prawej flanki, futbolówka spadła na głowę Giroud, ale strzał Francuza był niecelny i przeleciała ona nad poprzeczką.

35'

Arsenal absolutnie bez pomysłu. Niewidoczny jest jak na razie Mesut Oezil i sprawia to, że Kanonierzy nie istnieją w ofensywie.

33'

Dośrodkowanie w pole karne United z rzutu rożnego, wybijają jednak piłkę obrońcy.

31'

Faulu dopuścił się Sagna na Evrze i ten pierwszy otrzymuje żółtą kartkę. Jak najbardziej zasłużenie.

29'

Gospodarze doszli do tego, do czego dążyli. Mają prowadzenie i teraz spokojnie mogą pograć sobie z kontry

27'

Gooooool! 1:0 dla United! Wayne Rooney dośrodkował świetną piłkę w pole karne z narożnika, a tam głową kapitalnie uderzył Van Persie i Holender daje prowadzenie swojej ekipie.

26'

W końcu zrobiło się troszkę ciekawiej pod bramką Szczęsnego. Rooney w pole karne, Vermaelen wybija na rzut rożny

25'

Kolejne nieudane próby ataku z obu stron. Za dużo chaosu, niedokładności.

23'

Nie można powiedzieć, żebyśmy byli świadkami wielkiego widowiska. Gra toczy się dość szybko, jednak niestety w ogóle nie przekłada się to na sytuacje podbramkowe. Oby już za chwilę się to skończyło.

21'

Dośrodkowanie Rooney'a z lewej strony, dobrze jednak futbolówkę wybija Vermaelen. Arsenal jednak natychmiast traci piłkę i znów jest ona w posiadaniu Czerwonych Diabłów.

19'

Kolejna szarża Jonesa, ale angielski pomocnik po raz kolejny jak od ściany odbił się od obrońcy Arsenalu.

17'

Pierwszy kwadrans to książkowe badanie się nawzajem. Obie ekipy na razie nie przeprowadziły jeszcze ani jednej akcji, po której można byłoby powiedzieć, iż było blisko gola.

16'

Antonio Valencia mógł wyjść na czystą pozycję, ale Michael Olivier odgwizdał faul Van Persiego na Vermaelenie

15'

Teraz to goście dłużej utrzymują się przy futbolówce, ale efekt jest podobny do tego, jaki widzieliśmy w przypadku United, czyli... brak efektu.

13'

Indywidualna próba Wayne'a Rooney'a, ale jego akcje lewą stroną zatrzymał Bacary Sagna

11'

Kolejna akcja Czerwonych Diabłów, dośrodkowanie Evry z lewej strony, za słabe jednak i futbolówka w rękach bramkarza gości.

9'

Strzał Rooney'a sprzed pola karnego, spokojnie jednak łapie piłkę Wojtek Szczęsny.

8'

Szarża Pihla Jonesa środkiem boiska, zatrzymał go jednak Koscielny, tuż przed bramką Arsenalu.

7'

Arsenal wyraźnie nastawiony tylko na grę z kontry. Cofnięci, czekają na jakiś błąd rywala, aby samemu mogli wyjść z jakimś szybkim atakiem.

4'

Przewagę jak na razie mają gospodarze. To oni dłużej utrzymują się przy piłce, lepiej ją rozgrywają, jednak ja dotąd nic z tego nie wynikło

3'

Faul Giroud na Jonhym Evansie.

2'

Pierwsza sytuacja dla piłkarzy Davida Moyesa, Robin Van Persie dośrodkował z rzutu rożnego, piłkę wybili jednak obrońcy gości.

1'

Andrzej Twarowski za mikrofonem w canal+ i mamy słynne "Siadamy głęboko w fotelach, zapinamy pasy i startujemy!" Pierwszy gwizdek w meczu, zaczynają gospodarze.

17:09

Tradycyjnie dzisiaj, mecz poprzedza minuta ciszy poświęcona weteranom wojennym.

17:07

Piłkarze już wychodzą na boisko, czekamy na wielkie emocje!

17:05

A w Arsenalu ławkę grzeją następujący piłkarze: Fabianski, Wilshere, Monreal, Bendtner, Jenkinson, Gnabry, Hayden

17:04

Po lewej stronie tradycyjnie możecie zobaczyć wyjściowe składy obu ekip. Na ławce rezerwowych United znaleźli się: Lindegaard, Giggs, Chicharito, Nani, Cleverley, Fellaini, Januzaj...

17:04

Witamy! Już za chwilkę, za chwileczkę startujemy z wielkim hitem w angielskiej Premier League, Manchester United kontra Arsenal Londyn. Na relację live zapraszam, Damian Wiśniewski.