Fulham LondynFulham Londyn
20:23

Za uwagę dziękuje Kacper Mironowicz.

20:21

To nie było dobre spotkanie w wykonaniu Chelsea, ale podopieczni Jose Mourinho inkasują trzy punkty w derbach Londynu po golach Oscara i Obi Mikela, wygrywając po raz pierwszy od sierpnia. Gołym okiem widać jednak, że w ekipie The Blues nie wszystko funkcjonuje tak jak powinno. Fulham rozegrało całkiem niezłe spotkanie, ale zabrakło im sił.

94'

Koniec spotkania na Stamford Bridge.

93'

Nieźle jeszcze de Bruyne, piłka kozłuje przed Stockdale'em, jednak łapię futbolówkę bez problemu bramkarz Fulham.

91'

3 minuty doliczone do drugiej części gry.

89'

Richardson bardzo groźnie z ostrego kąta! Cech popisuje się ładną paradą!

86'

De Bruyne za zmęczonego Hazarda. To nie był najlepszy mecz w wykonaniu Belga.

86'

Rodallega za Kasamiego.

85'

To niesamowite, ale John Obi mikel strzelił dziś pierwszą bramkę w swojej przygodzie z Chelsea, która trwa od... 2006 roku. Nigeryjczyk wykorzystał ładne zgranie Terry'ego po ładnym dośrodkowaniu Oscara.

84'

BRAMKA! Obi Mikel!

84'

KAPITALNA interwencja Stockdale'a po znakomitym dośrodkowaniu z rożnego Oscara i mocnej główce Torresa!

83'

Ramires oddaje groźny, ale niecelny strzał po akcji Mikela i Torresa. Będzie rzut rożny.

81'

Nic godnego uwagi nie dzieje się pod obiema bramkami. Akcje Fulham opierają się praktycznie tylko na kiepskich dośrodkowaniach z lewej flanki Kasamiego.

80'

Lampard zmienia aktywnego, choć mało efektywnego Schuerrle.

78'

Choć wydawało się to niemożliwe, Torres radzi sobie w pojedynkach z Hangelandem i Amorebietą jeszcze gorzej niż Eto'o. Tymczasem Romelu Lukaku strzelił dziś swojego pierwszego gola dla Evertonu...

76'

Do końca spotkania coraz mniej czasu, więc do głosu starają się dochodzić zawodnicy Fulham. Na razie jednak nie doprowadzili do ani jednej groźniejszej sytuacji podbramkowej.

73'

Kacaniklicia zmienia nowicjusz - Mesca.

71'

Jak na zawołanie do ataku ruszyli gospodarze. Piłkarze Mourinho próbują na wszelkie sposoby - dośrodkowaniami, centrostrzałami, próbami wymuszenia rzutu karnego. Brakuje tylko dobrych strzałów na bramkę Stockdale'a.

69'

W tej chwili gra wygląda jeszcze bardziej apatycznie niż w pierwszej połowie spotkania. Zawodnicy Chelsea są chyba usatysfakcjonowani jednobramkowym prowadzeniem, a zawodnikom Fulham zdaje się brakować sił.

68'

Słabe dośrodkowanie z rzutu wolnego Schuerrle mało co nie zaskoczyło Stockdale'a.

65'

Wspominany Taarabt zastępuje zmęczonego Duffa. Wiekowy Irlandczyk walczył dziś za dwóch.

64'

Schodzi z boiska Eto'o, a zastępuje go Fernando Torres. Bardzo słaby mecz Kameruńczyka - nie pierwszy, od kiedy zasilił Chelsea.

63'

Do wejścia na boisko w drużynie Fulham szykuje się Adel Taarabt, była gwiazda zdegradowanego w zeszłym sezonie do Championship QPR.

59'

Nieco dynamiczniej atakują teraz zawodnicy Chelsea, ale Schuerrle uderza tak, jak już kilka razy dziś jego koledzy - płasko i niecelnie.

58'

Schuerrle dośrodkowuje z rzutu rożnego, ponownie niezbyt udanie. To już jedenasty korner The Blues, ale z dograń najpierw Oscara, a potem Schuerrle, wynika bardzo niewiele.

56'

Eto'o wygrywa chyba pierwszy dziś pojedynek z Amorebietą, wycofuje do Schuerrle, a Niemiec podaje do Obi Mikela. Nigeryjczyk uderza płasko z dystansu, ale do szczęścia zabrakło dość sporo.

55'

Groźny strzał głową Hangelanda po dośrodkowaniu Kasamiego! Było blisko, ale Norweg nieznacznie się myli.

54'

Zawodnicy Fulham nie podłamali się utratą bramki i ruszyli do ataku. Teraz niezłą sytuację ma z rzutu wolnego Pajtim Kasami.

52'

Schuerrle uderza z ostrego kąta, interweniuje Stockdale, potem dobitkę Eto'o blokują obrońcy Fulham, a w końcu dopina swego płaskim strzałem Oscar!

52'

Gol dla Chelsea!!! Oscar!

52'

Ivanović jest dziś chyba najbardziej zaangażowanym w grę zawodnikiem Chelsea. Serb nęka swojego vis a vis w zespole Fulham, Kierana Richardsona licznymi ofensywnymi wejściami prawą flanką.

50'

Znów przeważają zawodnicy Chelsea, ale objawia sie to tylko wymienianiem entej ilości podań w środku pola i licznymi stałymi fragmentami gry. Bez pomysłu na grę gospodarze.

46'

Zawodnicy już na boisku, oba zespoły rozpoczynają drugą połowę bez zmian.

19:18

Słabo wyglądała pierwsza część tego spotkania, zwłaszcza w wykonaniu Chelsea. Podopieczni Mourinho częściej są w posiadaniu piłki, jednak nie potrafią sforsować świetnie zorganizowanej defensywy Fulham. Lepszą okazję ku objęciu prowadzenia mieli goście, kiedy po znakomitym podaniu Kasamiego sytuacji sam na sam z Cechem nie wykorzystał zastępujący kontuzjowanego Berbatowa Darren Bent.

46'

Koniec pierwszej połowy spotkania na Stamford Bridge.

45'

Wreszcie zagotowało się pod bramką gości! Niezła dwójkowa akcja Cole'a i Hazarda zakończona płaskim uderzeniem Ivanovicia. Interweniuje Stockdale.

43'

Eto'o bardzo nieporadny w polu karnym. Kameruńczyk zostaje powalony w polu karnym przez Amorebietę i od bramki Stockdale.

42'

Bant łatwo radzi sobie z Terrym po prawej stronie, ale błąd starszego kolegi naprawia Cahill.

41'

Hazard bardzo niecelnie z dystansu.

40'

Od kilku minut przy piłce częściej goście. Wciąż brakuje jednak klarownych sytuacji podbramkowych z obu stron... Ostatnią dobrą okazję w tym spotkaniu zmarnował Darren Bent ponad 25 minut temu.

37'

Ładna klepka Kacaniklicia i Duffa daje gościom rzut rożny po interwencji Ivanovicia.

36'

Hazard uderza z woleja po piąstkowaniu Stockdale'a. Niecelnie.

35'

Mikel nieźle w pole karne, ale główka Eto'o ekspediuje piłkę... poza linię boczną pola karnego.

34'

Bardzo słabe uderzenie Oscara odbija się od muru i wpada prosto w ręce Stockdale'a.

33'

Z bardzo groźnej pozycji, około 20 metrów od bramki Fulham, z rzutu wolnego uderzać będą zawodnicy Chelsea. Faulowany Hazard.

32'

Bardzo dobrze prezentuje się dziś stoper Fulham, Fernando Amorebieta. Sprowadzony latem Bask na Stamford Bridge po raz pierwszy wybiegł w podstawowym składzie zespołu Martina Jola.

30'

Pierwszy od dawna strzał gości, jednak uderzenie z dystansu Sidwella Panu Bogu w okno.

29'

Zawodnicy Fulham wciąż nie dopuszczają rywali do groźnych sytuacji podbramkowych. Goście ustawieni ultradefensywnie, starają się kąsać Chelsea szybkimi kontrami. Od czasu doskonałej okazji Benta nie wychodzi im to jednak zbyt dobrze.

27'

Rykoszet po indywidualnej akcji Eto'o, piłka wpada w boczną siatkę Stockdale'a. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Schuerrle bardzo nieudane.

26'

Zawodzi nie tylko Eto'o. Kompletnie niewidoczny do tej pory Eden Hazard, a Oscar i Andre Schuerrle również nie prezentują się najlepiej. Może przydałby się jednak gospodarzom Juan Mata?

24'

Minął się z piłką David Stockdale po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale ani Ramires, ani Cahill nie potrafili skierować futbolówki do siatki.

24'

Sporo piłek wędruje w pole karne Fulham, jednak Samuel Eto'o nie może dojść do klarownej sytuacji. Kameruńczyk ma już swoje lata i trudno stwierdzić, czy okaże się udanym zakupem Jose Mourinho.

19'

Przy piłce teraz niemal bez przerwy piłkarze Chelsea, jednak nic konkretnego z tego nie wynika. Mądrze zachowuje się raz po raz defensywa Fulham.

17'

Niezłe dośrodkowanie z rzutu rożnego Schuerrle, lecz odchylony Terry nie miał prawa dobrze uderzyć piłki głową.

16'

Opatrywany teraz po nieszczęśliwym upadku Ramires, ale Brazylijczyk powinien niebawem powrócić na plac gry.

14'

Piłkarze Chelsea protestują po tym, jak w polu karnym Stockdale'a pada Hazard. W powietrznym starciu Belga z Saschą Rietherem na próżno jednak szukać przewinienia Niemca.

13'

Bent sam na sam z Cechem po znakomitym podaniu Kasamiego! Mizerny strzał napastnika Fulham broni jednak bramkarz gospodarzy. Poważny błąd stoperów The Blues.

10'

Długa piłka do Benta, ale spokojnie "szczupakiem" interweniuje poza polem karnym Petr Cech.

6'

Świetne dośrodkowanie Ivanovicia, spóźniony lekko bramkarz Fulham Stockdale i przed stuprocentową okazją Eto'o! Strzał Kameruńczyka z najbliższej odległości jednak niecelny.

5'

Pierwsza ofensywna akcja Fulham i od razu zagrożenie pod bramką Cecha. Sidwell uderza głową po dośrodkowaniu Duffa. Sporo zabrakło do szczęścia Irlandczykowi.

5'

Łatwo radzą sobie z dośrodkowaniem Oscara obrońcy gości.

4'

Ashley Cole faulowany blisko bocznej linii pola karnego i mamy rzut wolny dla Chelsea.

3'

Podenerwowani na początku spotkania piłkarze Fulham, widać w ich grze lekką tremę.

1'

Eto'o do Oscara i rozpoczynamy derby Londynu.

18:26

Piłkarze obu zespołów już na boisku.

18:16

Martin Jol ma w obwodzie ponadto następujących piłkarzy: Etheridge, Senderos, Zverotić, Karagounis, Taarabt, Mesca, Rodallega. Niespodzianką jest brak powołania dla Askhana Degajaha.

18:15

Na ławce Chelsea zasiądą: Schwarzer, Azpilicueta, Essien, Lampard, de Bruyne, Willian i Torres. Zaskakiwać może absencja w meczowej osiemnastce Davida Luiza i Juana Maty.

18:12

Zapraszamy na relację ze spotkania piątej kolejki Barclays Premier League - w derbach zachodniego Londynu zmierzą się Chelsea i Fulham. Faworytem meczu jest oczywiście zespół The Blues, który pod wodzą Jose Mourinho niezbyt jednak udanie rozpoczął sezon 2013/14. W ostatnim tygodniu gospodarze dzisiejszego starcia doznali dwóch bolesnych porażek, uznając wyższość Evertonu (0:1) na krajowym podwórku i Basel (1:2) w pierwszej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów.