Arsenal LondynArsenal Londyn
1 : 0
WCTottenham Hotspur
18:57

Uff. Musiałem chwilę odetchnąć. Świetny mecz. Świetna końcówka tego spotkania. Za wspólne śledzenie tego widowiska dziękuje Oktawian Jurkiewicz. Zapraszam od razu na mecz, który właśnie się rozpoczyna, a relację z niego znajdziecie na Ekstraklasa.net. Real Sociedad - Atletico Madryt. Wieczorem jeszcze jeden hit z La Liga: Valencia kontra FC Barcelona. Miłego wieczoru!

18:55

Co to był za mecz. Co to były za derby! Tottenham walczył do samego końca, ale nie dał rady! Arsenal wciąż panuje w północnym Londynie!

96'

KONIEC! KONIEC TEJ JAZDY BEZ TRZYMANKI. JEDNAK ARSENAL!

95'

Sędzia uznał, że Sandro faulował w polu karnym Arsenalu i chyba już mamy wszystko jasne!

94'

Piłkarze Arsenalu po prostu biegną za piłką. Żeby tylko odebrać ją rywalowi. To tworzy duże zamieszanie. 30 sekund. Co tu się dzieje!

93'

Raz za niskie dośrodkowanie. Raz niedokładne podanie. Albo znów świetna interwencja obrońcy Arsenalu. Tottenham wciąż nie może. Ale teraz będzie rzut rożny.

92'

Sagna za Walcotta.

90'

5 minut dodatkowych! To wystarczająco by odwrócić losy spotkania, ale czy Koguty dadzą radę? Może jednak Arsenal przetrzyma napór?

90'

Arsene Wenger chyba wpuści za moment Bacary'ego Sagna. To powinno urwac trochę czasu. Wciąż czekamy na informację o doliczonym czasie gry, a tego nie powinno być mało.

89'

Teraz to Arsenal postanowił poszanować piłkę na połowie Tottenhamu. Świetnie wymieniali podania, ale ostatecznie piłka wylądowała w rękawicach Llorisa.

86'

Tottenham cały czas walczy i jeżeli traci piłkę to tylko na moment. Szkoda tylko, że ich strzały nie są groźne dla bramki Szczęsnego.

84'

Premier League: Arsenal Londyn - Tottenham Hotspur

83'

Ostatnie minuty. Tottenham przyśpiesza. Mecz nabrał niemal hipnotyzującego tempa. Czy Koguty zdołają coś jeszcze tu wywalczyć? A może Kanonierzy zdobędą bramkę, która pogrzebie nadzieje rywali?

81'

Żółtko obejrzał Defoe.

79'

Monreal za Rosickiego.

77'

CO TU SIĘ STAŁO PO WZNOWIENIU GRY?! Strzał Defoe i rykoszet tuż przed bramką.Szczęsny zdołał to wyciągnąć w dosłownie ułamku sekundy. Później mieliśmy ogromne zamieszanie w polu karnym Arsenalu, aż w końcu niecelny strzał przerwał to szaleństwo. Soldado miał jeszcze uwagi do sędziego i reklamował rękę w polu karnym, ale tak naprawdę nawet kilka powtórek telewizyjnych do końca nie wyjaśnia sprawy.

75'

Na ławkę siada Andros Townsend a na murawę wchodzi Erik Lamela. To koniec zmian w Tottenhamie.

75'

Wspomniana zmiana. Sandro za Capoue. Sytuacja wygląda beznadziejnie, ale mamy nadzieję, że to nic poważnego.

75'

Etienne Capoue opuści boisko na noszach. Za niego wejdzie Sandro.

71'

Michael Oliver przerywa na chwilę spotkanie na stadionie Emirates Stadium. Sztab medyczny sprawdza czy Etienne Capoue może grać dalej.

69'

Jermain Defoe za Moussa Dembele. Warto przypomnieć, że swego czasu Defoe zadeklarował, że trzyma kciuki za Arsenal.

68'

Fenomenalna interwencja Hugo Llorisa! Dobre podanie na dobieg do Giroud, ale Lloris go ubiegł. Jest niesamowicie szybki!

65'

Znudzony biciem głową w mur Paulinho postanowił oddać strzał z daleka, ale był godny politowania. Arsenal wciąż na prowadzeniu.

63'

Cazorla świetnie popędził środkiem boiska i do samego końca czekał z podaniem. W końcu wybrał i zagrał do Giroud. Ten trochę źle przyjął piłkę, ale jednak oddał strzał. Piłka zrykoszetowała od obrońcy i poleciała poza końcową linię.

61'

Tottenham próbuje przyśpieszyć grę, ale cały czas dobry opór stawia defensywa Kanonierów.

59'

57'

Nerwowo spaceruje Andre Villas-Boas. To na pewno nie jest dla niego korzystny rezultat.

56'

Żółtko dla Flamieniego za niebezpieczny wślizg.

53'

Roberto Soldado w polu karnym poczuł na plecach ręce Koscielnego i postanowił się przewrócić. Zapomniał chyba jednak, że już nie jest w Hiszpanii tylko w Premier League, gdzie wypada zachować męskość. Sędzia na szczęście nie dał się nabrać.

50'

Bardzo spokojnie oba zespoły. Próbują teraz zdobyć środek pola, co powoduje, że mecz wygląda bardziej jak piłkarskie szachy, niż żywy i otwarty mecz.

48'

Ramsey z dystansu, ale ten strzał mógł jedynie rozbawić bramkarza Tottenhamu.

18:02

Wracamy do Londynu! Od środka piłkarze Arsenalu!

1 Żółte kartki 0

46'

I to jest koniec pierwszej połowy tego meczu! Mecz momentami szybki i emocjonujący. Czekamy na więcej!

45'

Arbiter dolicza minutę.

43'

Jack Wilschere schodzi z boiska. Wydaje się, że jest to zmiana wymuszona i dotyczy niedoleczonego urazu. W jego miejsce Mathieu Flamini!

40'

Szczęsny zmuszony do interwencji po strzale zza pola karnego Androsa Townsenda. Nie pomylił się jednak na szczęście gospodarzy.

36'

Sporo gry w środku pola teraz. Oby jak najmniej takich minut bo mecz przez to traci na swojej atrakcyjności.

33'

Żółta kartka dla Tomasa Rosickiego.

33'

Aaron Ramsey! Ale pudło! Świetnie Cazorla podał w pole karne, gdzie piłkarze Arsenalu trochę się zamieszali, ale futbolówka trafiła niemal pod nogi Ramseya, który chyba wybił piłkę za stadion.

30'

Bramka na 1:0!

26'

Świetnie na prawym skrzydle popracował Ramsey, po czym podał do Theo Walcotta. Anglik niemal natychmiastowo uderzył na bramkę Llorisa, ale bramkarz Tottenhamu świetnie sobie poradził!

25'

Świetnie trochę miejsca zrobił sobie Rosicki, po czym podał do Walcotta. Ten zbiegł niemal do końcowej linii i podał wzdłuż boiska, tam czekał już Giroud aby dobić futbolówkę. Koszmarny błąd obrony Tottenhamu. Takie rzeczy nie powinny się zdarzać w tak ważnych meczach!

23'

Bundesliga: Eintracht Frankfurt - Borussia Dortmund

23'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! OLIVIER GIROUD!

18'

Tottenham w bardzo mocnym pressingu. Obrońca podał piłkę do Szczęsnego, a ten musiał wybić ją w aut, aby się uwolnić.

17'

Chwilowo to Koguty kontrolują sytuację, ale opiera się to głównie na posiadaniu piłki.

14'

Po akcji prawym skrzydłem piłka trafiła do Soldado, który świetnie się urwał i zdołał strzelić, ale wprost w Mertesackera. To była doskonała okazja i Per miał szczęście, bo to jemu urwał się Roberto.

13'

Chadli bardzo aktywny w na lewym skrzydle. Myślę, że może jeszcze dzisiaj sprawić niespodziankę. Tym razem spróbował strzału, ale Wojtek Szczęsny bez trudu wyłapał tę piłkę.

11'

Krótko rozegrany ten stały fragment gry, ale wyszło to bez pomysłu i goście musieli się wycofać.

10'

Chadli przedzierał się lewym skrzydłem i przy próbie dośrodkowania został zablokowany. Będzie rzut rożny dla gości.

6'

CAZORLA! Przewidział, że mur podskoczy i spróbował uderzenia po ziemi. Wyszło to znakomicie, ale piłka poleciała obok słupka. Santi mógł mieć już 2 gole na swoim koncie!

6'

Giroud do środka, do Walcotta. Skrzydłowy Arsenalu został faulowany. Znów na ok. 20. metrze! Czy Cazorla znów popisze się świetnym uderzeniem?

4'

HUGO LLORIS! Ależ znakomity strzał Santiego Cazorli z rzutu wolnego i jeszcze lepsza obrona francuskiego bramkarza

3'

Theo Walcott i Jenkinsonem próbowali przebić się prawą stroną, ale musieli wycofać piłkę. Ta po kilku podaniach trafiła do Rosickiego, który postanowił spróbować urwać się pilnującemu go piłkarzowi i udało mu się to. Został powstrzymany faulem, więc za moment rzut wolny z ok. 20 metrów!

17:00

Piłkarze Tottenhamu od środka i zaczynamy bitwę o północny Londyn!

16:58

Wymiana uprzejmości, uścisków dłoni i piłkarze już rozstawiają się na murawie.

16:55

Derby północnego Londynu! Arsenal podejmuje Tottenham! Piłkarze już w tunelu i za moment wyjdą na murawę.

16:30

A tak prezentują się składy na dzisiejsze spotkanie: Arsenal - Tottenham

16:28

Liverpool 1:0 Manchester United. Zadecydował gol Sturridge'a w pierwszych minutach meczu.

16:27

Mamy pierwszy dzień września i trwa właśnie hitowy weekend w piłce nożnej. Jest w czym wybierać także dzisiaj. Nas jednak w tym momencie interesuje Anglia. Trwa jeszcze spotkanie pomiędzy Liverpoolem a Manchesterem United. The Reds prowadzą jedną bramką, ale za moment powinien rozbrzmieć końcowy gwizdek.