Niedziela, 25 sierpnia 2013, godz. 17:00
Swansea CitySwansea City
18:55

Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net!

18:54

Dobry mecz na White Hart Lane. Dużo emocji, walki i strzałów. Tylko jedna bramka przesądziła o zwycięstwie Spurs. Bramka po rzucie karnym, którego nie powinno być! Tę sytuację można zobaczyć tutaj:

Neil Swarbrick nie zaliczy tego meczu do udanych. Tottenham przedłużył swoją serię do czterech zwycięstw z rzędu nad Swansea.

94'

Koniec! Tottenham skromnie pokonuje Swansea po golu Roberto Soldado z rzutu karnego.

93'

Ależ wściekły jest Angel Rangel! Nie może się pogodzić z decyzją arbitra, który dopatrzył się jego faulu.

92'

Goście walczą do końca, ambicji nie można im odmówić. Centra Chico Floresa z prawej strony zablokowana.

91'

Paulinho zmarnował wyśmienitą okazję do podwyższenia prowadzenia! Najpierw w sytuacji sam na sam z Michelem Vormem strzelił w bramkarza, a jego dobitka była bardzo niecelna – piłka poszybowała nad poprzeczką.

90'

Neil Swarbrick dolicza cztery minuty.

89'

Kibice śpiewają When all the saints. Powoli zaczynają świętować zdobycie trzech punktów.

88'

Ostatnia zmiana w Torttenhamie. Sandro melduje się na boisku zastępując Androsa Townsenda.

87'

Centra Bena Daviesa została skwitowana złośliwym śmiechem kibiców Spurs.

86'

Do wejścia w ekipie Tottenhamu gotowy jest Brazylijczyk Sandro.

86'

Pojedynek na lewej stronie Chico Floresa z Kyle'm Walkerem. Górą Anglik, który nabił rywala. Grę z "piątki" wznawia Hugo Lloris.

84'

Dwóch zawodników Swansea na spalonym.

84'

Poddenerwowany jest Michel Laudrup. Jego podopieczni próbują przebić się w pobliże pola karnego gospodarzy, ale ci umiejętnie blokują dostęp.

82'

Etienne Capoue przerwał kontrę Jose Canasa faulem. Chwila oddechu i na ustawienie obrony.

80'

Gromkie brawa żegnają strzelca jedynej jak dotąd bramki, Roberto Soldado. Na ostatnie 10 minut wchodzi za niego Jermain Defoe.

80'

Kontra Swansea i Pablo Hernandez został odepchnięty przez Kyle'a Walkera. Sędzia gwiżdże faul.

79'

Dobre dośrodkowanie Androsa Townsenda do Michaela Dawsona, który zgrywa piłkę na piąty metr do obrońców Swansea.

76'

Wiele brakowało Wilfriedowi Bony'emu by pokonać Huggo Llorisa. Wynik wciąż bez zmian od 58. minuty.

76'

I Roberto Soldado znalazł się w protokole sędziowskim za faul.

75'

Hugo Lloris łapie piłkę po rykoszecie. Kwadrans do końca...

73'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego nie pierwszy raz było wybite przez obronę Swansea.

73'

Ashley Williams miał problem by zabrać piłkę dobrze zastawiającemu się Roberto Soldado. Żółta kartka za faul na Hiszpanie.

71'

Błyskawicznie rozegrany rzut wolny i Hugo Lloris z najwyższym trudem przenosi piłkę po strzale z woleja Chico Floresa!

71'

Wilfried Bony faulowany przez Paulinho 25 metrów od bramki.

70'

Hugo Lloris na raty łapie piłkę po dośrodkowaniu. Na dodatek był faulowany przez Michu.

69'

Wilfried Bony zastępuje Jonjo Shelve'yego.

68'

Techniczne uderzenie Pablo Hernandeza z 18 metrów i piłka mija bramkę o pół metra!

66'

Piłka mnie minie, przeciwnik już nie – jak pomyślał, tak zrobił Ashley Williams, który sfaulował Jana Vertonghena.

64'

Andre Villas-Boas decyduje się na zmianę: Wpusza Gylfi Sigurdssona, który wchodzi za Moussę Dembele.

63'

Jonjo Shelvey strzela bardzo groźnie. Jednak wynik na tablicy wyników dalej wskazuje 1:0 dla Tottenhamu.

61'

Pablo Hernandez nie miał szans by ograć grającego dzisiaj bardzo dobrze Etienne'a Capoue. Od bramki zacznie Hugo Lloris

60'

Zmiana w Swansea: Alejandro Pozuelo wchodzi za Wayne'a Routledge'a. Zwiększa się hiszpańska kolonia w drużynie gości.

58'

Paradoksalnie w tej sytuacji rzut karny nie powinien być podyktowany. Andros Townsend "dodał" od siebie dramatyzmu.

58'

Bramkarz rzucił się w swoją prawą stroną, a Hiszpan posłał piłkę tuż przy lewym słupku.

58'

ROBERTO SOLDADO pewnie z "jedenastki"!

57'

Andros Townsend pada w polu karnym po starciu z Jonjo Shelvey'm. Rzut karny!

56'

Obie drużyny grają otwartą piłkę, przez co narażają się na kontry. Pablo Hernandez uprzedzony w ostatniej chwili przez Michaela Dawsona.

54'

W odpowiedzi kontra gości i przedzierał się Michu, ale został powstrzymany przez Michaela Dawsona.

53'

Andros Townsend strzela z dystansu tuż nad poprzeczką! Michel Vorm, choć wyciągnął się jak struna, nie sięgnął piłki!

51'

Nacer Chadli powalczył na prawej stronie i w ostatniej chwili Angel Rangel wybija piłkę na rzut rożny.

50'

Goście jeszcze nie przekroczyli linii środkowej. Dominacja i napór Tottenhamu trwa.

48'

Ostre dośrodkowanie Francuza z narożnika i Michel Vorm piąstkuje jak najdalej. Piłka leciała w stronę bramki!

48'

Strzał Etienne'a Capoue zablokowany. Do piłki ruszył jeszcze Roberto Soldado, ale jego uderzenie zostało zablokowane i ostatecznie korner.

47'

Roberto Soldado nie doszedł do piłki po centrze z prawej strony. Z animuszem zaczęli gospodarze.

46'

Andros Townsend na prawej stronie powstrzymany przez dwóch obrońców. Zyskał tylko rzut rożny.

46'

Druga połowa rozpoczęta przez piłkarzy Swansea. Obie drużyny przystępują do niej bez zmian.

17:49

Pierwsza połowa zaczęła się niemrawo, ale z czasem przewaga Tottenhamu była coraz większa. Ale jak nie wykorzystuje się dogodnych okazji, to trudno o korzystny wynik. I tak kontrowersja pod koniec pierwszej połowy.... Swansea kilka razy kontrowało, największe zagrożenie jest ze strony Michu, ale ten jest dobrze kryty. Wracamy za kilka minut.

46'

Koniec pierwszej połowy. Tottenham bezbramkowo remisuje ze Swansea.

45'

Minuta doliczona.

45'

Jonjo Shelvey fauluje Androsa Townsenda w polu karnym! Na jego szczęście sędzia dyktuje rzut wolny na linii pola karnego! Wiel-błąd Neila Swarbricka i przede wszystkim liniowego, który sytuację miał jak na dłoni!

42'

Na strzał z dystansu zdecydował się Chico Flores. Dobre, soczyste uderzenie, ale w sam środek bramki czym ułatwił Hugo Llorisowi w interwencji.

41'

Michel Vorm czekał aż piłka do niego doleci po strzale Etienne'a Capoue. Doczekał się.

39'

No i Michu się doigrał. Tym razem za faul dostaje żółtą kartkę.

38'

Jonathan de Guzman strzela z dystansu obok bramki. Domagał się od arbitra podyktowania rzutu rożnego, ale ten nakazał wznowić grę przez Hugo Llorisa. Nie spodobało się to Michu.

37'

Paulinho strzela z woleja z ośmiu metrów i piłka po koźle przelatuje nad poprzeczką. Michel Vorm tylko odprowadził piłkę wzrokiem!

35'

Michel Vorm paruje strzał zawodnika Tottenhamu na korner! Kolejna groźna okazja gospodarzy.

33'

Tottenham przeważa, ale nie potrafi tego przełożyć na wynik. Zmarnował dwie dogodne sytuacje do objęcia prowadzenia.

31'

Paulinho strzela z dystansu dalej celu niż za pierwszym podejściem.

30'

Źle rozegrany rzut wolny przez gospodarzy. Nieudana centra Danny'ego Rose'a. Brakuje Garetha Bale'a. I to bardzo.

30'

Za brzydki faul na Roberto Soldado żółtą kartką ukarany Jonjo Shelvey.

27'

Nie idzie lewą, to próbują prawą stroną atakować gospodarze. Piłkarze Swansea mają problemy z dobrze dysponowanymi przeciwnikami.

25'

Jonjo Shelvey strzela zza zasłony z 14 metrów i Hugo Lloris paruje strzał na korner.

24'

Jan Vertonghen strzela z rzutu wolnego prosto w zawodnika Swansea. Po chwili dalekie podanie na prawo do Androsa Townsenda, ale nie dobiegł do piłki.

23'

Tottenham przycisnął. Nacer Chadli płasko zagrywa w pole karne z lewej flanki i piłka po rykoszecie wpada ko koszyczka Michela Vorma..

21'

Jak to nie wpadło? Dośrodkowanie w pole karne z prawej strony i Ahley Williams chciał wybić piłkę na rzut rożny, a trafił w słupek! Piłkę przejął na ósmym mecze zawodnik Spurs i strzelił wprost w bramkarza!

19'

Mała ciekawostka: Tottenham nie przegrał żadnego z 6 swoich ostatnich spotkań u siebie.

19'

Wayne Routledge na spalonym.

18'

Pablo Hernandez powstrzymany przez wracającego z asekuracją Nacera Chadli'ego, który wybija piłkę na korner. Po nim nie była zagrożenia pod bramką Hugo Llorisa.

16'

Ben Davies ogląda żółty kartonik.

16'

Nacer Chadli strzela nad murem... i nad bramką.

16'

Nacer Chadli nie doszedł do podania. Rzut z autu na wysokości pola karnego Swansea. Po chwili Andros Townsend faulowany na 19. metrze!

16'

Kwadrans gry za nami. Wyrównany początek meczu w wykonaniu obu stron.

13'

A na trybunach zasiada m.in. wszystkim znany i lubiany Gianni Infantino.

12'

Dalekie podanie na wolne pole do Michu, ale Hugo Lloris uprzedził go wyjściem na 14. metr i złapał piłkę.

11'

Powalczył o piłkę Etienne Capoue. Zdaniem sędziego zbyt agresywnie. Faul w środku pola.

11'

Etienne Capoue strzela lepiej niż Paulinho kilka minut temu, ale z podobnym skutkiem. Michel Vorm łapie piłkę.

9'

Hugo Lloris z trudem paruje strzał Wayne'a Routledge'a! Dobija Michu, ale posyła piłkę obok słupka. Nawet gdyby wpadła, to gol nie byłby uznany – spalony.

8'

Jeszcze jedna centra z lewej strony Danny'ego Rose'a, ale za mocne. Od bramki Michel Vorm.

7'

Paulinho strzela z ponad 25 metrów, ale zbyt lekko by pokonać Michela Vorma. Płaskie i sygnalizowane uderzenie Brazylijczyka nie sprawiło problemów bramkarzowi.

6'

Dobra centra z lewej strony Danny'ego Rose'a w pole karne do Roberto Soldado, ale Hiszpan został uprzedzony.

6'

When all the saints (go marching in) rozbrzmiewa na White Hart Lane. Tottenham niesiony dopingiem przycisnął rywala, który ma problemy z przekroczeniem linii środkowej.

4'

Wysoki pressing gospodarzy stwarza wiele trudności graczom Swansea. Ci ze zmiennym skutkiem radzą sobie.

3'

Zdaniem sędziego w ataku przewinił Jonho Shelvey. Rzut wolny dla gospodarzy na wysokości własnego pola karnego.

2'

Wayne Routledge oddalił grę od własnego pola karnego. Oba stałe fragmenty gry nie przyniosły korzyści dla podopiecznych Andre Villasa-Boasa.

1'

Już pierwsza akcja lewą stroną przynosi rzut rożny dla Tottenhamu. Krótkie dośrodkowanie i jeszcze jeden.

1'

Gwizdek sędziego i pierwszą połowę zaczynają gospodarze.

16:55

Piłkarze już wychodzą na murawę. Za moment rozpocznie się mecz!

16:54

Ostatnie spotkanie na White Hart Lane miało miejsce 16 grudnia zeszłego roku. Tottenham wygrał skromnie 1:0 po trafieniu Jana Vertonghena. W sumie Spurs wygrali trzy ostatnie bezpośrednie spotkanie. Jak będzie dzisiaj?

16:45

Z kolei Tottenham wygrał dwa mecze: w lidze po ciężkim spotkaniu wywiózł komplet punktów z boiska Crystal Palace po golu Roberto Soldado z rzutu karnego, a w LE rozbił na wyjeździe gruzińskie Dinamo Tbilisi 5:0. W tym meczu Hiszpan strzelił dwie bramki, a po jednej dołożyli Andros Townsend, Paulinho i Danny Rose.

16:41

Trzy dni temu walijski zespół wygrał w Lidze Europy z rumuńskim Petrolul 5:1. Na listę strzelców wpisali się Wayne Routledge (2 razy), Michu, wcześniej wspomniany Wilfried Bony oraz Pozuelo.

16:39

W pierwszej kolejce Premier League Swansea przegrało u siebie z Manchester United aż 1:4. Jedynego gola w tym spotkaniu strzelił Wilfried Bony, który dzisiejszy mecz rozpocznie na ławce rezerwowych.

16:37

Ponadto miejsce w "11" znalazło się dla Etienne'a Capoue i Nacera Chadli'ego.

16:36

Duński trener gości, Michael Laudrup, wystawił w wyjściowym składzie aż sześciu Hiszpanów z największą gwiazdą Michu na czele. Ponadto po dwóch Walijczyków, Holendrów i jeden angielski rodzynek – Jonjo Shelvey.

16:36

Za bramki dla Spurs będzie odpowiadał inny hiszpański napastnik, Roberto Soldado, pozyskany w tym okienku transferowym z Valencii.

16:34

Rezerwowi Swansea: 2. Jordi Amat, 7. L. Britton, 10. W. Bony, 14. R. Lamah, 24. Pozuelo, 25. G. Tremmel, 29. A Richards.

16:32

Znamy wyjściowe składy Tottenhamu i Swansea. Kogo Andre Villas-Boas i Michael Laudrup mają w obwodzie? Rezerwowi Tottenhamu: 4. Y. Kaboul, 16. K. Naughton, 18. J. Defoe, 22. G. Sigurdsson, 24. B. Friedel, 28. T. Carroll, 30. Sandro

16:26

Nieco ponad pół godziny dzieli nas do pierwszego gwizdka sędziego Neila Swabricka na White Hart Lane, gdzie Tottenham zmierzy się ze Swansea. Na relację NA ŻYWO z tego spotkania zaprasza Państwa Tomasz Górski