Poniedziałek, 19 sierpnia 2013, godz. 21:00
4 : 0
newcastleNewcastle United
1. połowa2 : 0
93'

Manchester City wygrywa z Newcastle 4:0 i wskakuje od razu na fotel lidera. Lepszego debiutu w nowych barwach nie mógł wymarzyć sobie Manuel Pellegrini. Jego zespół oprócz tego, że zwyciężył to jeszcze pokazał przy tym kawał dobrego futbolu i nie zmieni tego nawet fakt, iż całą drugą połowę grali z przewagą jednego zawodnika. Za wspólnie spędzony czas dziękuję. Mariusz Lesiak

92'

Sędzia jest bezlitosny i doliczył do drugiej połowy trzy minuty.

88'

Niestety sędzia "okradł" Negredo ze swojego debiutanckiego trafienia. SPALONEGO NIE BYŁO!

87'

Negredo! A jednak nie, sędzia podnosi chorągiewkę!

84'

Agresywny pressing drużyny City jest dziś wręcz wyborny. Brakowało tego w poprzedniej kampanii.

84'

Wielkie brawa powitały Hiszpana na Etihad Stadium, który dziś debiutuje w PL.

83'

Ostatnia zmiana w ekipie Manchesteru. Na murawie pojawia się Negredo, który zmieni Silvę.

81'

Kolejna próba Dzeko, jednak po raz kolejny bezskutecznie.

80'

Na tą chwilę Manchester City jest liderem Premier League.

79'

Narsi dobija "Sroki"! 4:0! Zawahał się Debuchy i Francuz bezlitośnie to wykorzystał.

75'

Próba generalna przed startem sezonu dla Manchesteru City nie była udana. W stolicy Finlandii,Helsinkach, City przegrało 3:1 z Arsenalem.

72'

Niestety złe prognozy dość szybko się sprawdziły. Kompany będzie musiał opuścić boisko. W jego miejsce Javi Garcia.

70'

Na murawie leży Kompany. To może być coś poważnego.

70'

Kolejne dośrodkowanie z rzutu rożnego zakończone strzałem. Dzeko jednak po raz kolejny niecelnie.

67'

Ostatnia zmiana w ekipie "Srok". Ameobi zmieni Ben Arfę.

64'

Genialna interwencja Krul'a po strzale Dzeko zza pola karnego.

63'

Pierwsza zmiana w City. Wchodzi Nasri, a zmieni dobrze grającego dziś Aguero.

60'

Pusta bramka Newcastle, ale dośrodkowanie Clichy'ego nie znalazło adresata. Bardzo źle mogła się zakończyć "wycieczka" poza pole karne Krul'a

57'

Clichy! Ależ okazja. Fantastyczne wycofanie Navas'a, ale strzał Francuza z 14 metrów nie trafił do bramki.

55'

To może być pogrom. City nie odpuszcza, a Newcastle cały czas zdezorientowane i bez pomysłu.

51'

I mamy trzeciego gola! Fantastyczne uderzenie z rzutu wolnego Yaya Toure! Tym razem bez szans Tim Krul.

49'

Aguero do Dzeko, ten jednak z 5 metrów nie pokonał Krul'a. Holender wyciągnął się jak długi i obronił strzał.

46'

Piłkarze są już gotowi. Gospodarze zaczynają drugie 45 minut!

49'

Koniec pierwszej połowy spotkania. Zasłużone prowadzenie ekipy z Etihad Stadium.

49'

Druga zmiana jeszcze przed przerwą w ekipie Newcastle. Schodzi Gouffran za niego Dummett.

49'

Manchester City - Newcastle United

49'

Taylor wyrzucony z boiska! Sędzia nie wahał się ani sekundy!

47'

Trzy minuty doliczone do pierwszej części spotkania.

46'

Dobra centra Aguero, wprost na głowę Dzeko, ale Bośniak minimalnie chybił.

44'

Wymuszona zmiana w ekipie gości. Na placu gry, za kontuzjowanego Gutierrez'a, pojawi się Anita.

42'

Nieodpowiedzialne zachowanie Yanga-Mbiwy, który ostro zaatakował Navasa. Sędzia jednak zlitował się nad piłkarzem Newcastle. Jednak z czystym sumieniem mógł wyrzucić piłkarza gości z boiska.

40'

Sędzia znowu sięga do kieszonki. Tym razem za niesportowe zachowanie ukarany Debuchy.

39'

Ben Arfa po raz kolejny próbuje zaskoczyć Harta, znowu nieskutecznie.

36'

Świetne dośrodkowanie Navasa, ale o milimetry minął się z piłką Dzeko.

34'

Kolejna kartka, zrobił nam się brzydki mecz! Tym razem ukarany nią za złośliwy faul Sissoko.

34'

Obaj zawodnicy zostali ukarani "żółtkiem" za przepychanki między sobą.

33'

Yanga-Mbiwa również ukarany przez Andre Marriner'a.

32'

Zółta kartka dla napastnika Manchesteru.

30'

Andre Marriner ma dość łatwe spotkanie do prowadzenia. Gra jest dość płynna.

27'

Wracając do poprzedniej myśli. Ostatni raz na wyjeździe "Sroki" ograły City w 2001 roku. Spotkanie rozegrano na starym obiekcie Manchesteru - Maine Road.

22'

22'

Aguero! 2:0! Strata Cisse, dwa podania i Hiszpan już był w polu karnym. Argentyńczyk mierzonym strzałem pokonał golkipera gości.

21'

Dzeko, zaskakujący strzał, ale minimalnie koło bramki.

18'

Newcastle jeszcze nigdy nie wygrało na Etihad Stadium.

15'

Zabaleta fauluje. Rzut wolny dla Newcastle z narożnika pola karnego.

51'

Manchester

13'

Kombinacyjna akcja City, pięknie pograli z pierwszej piłki, ostatecznie futbolówka trafiła do Toure, który wbiegł z nią w pole karne, ale trącony stracił równowagę. Sędzia nie dopatrzył się przewinienia.

11'

Piłka w siatce Harta, ale Gouffran na spalonym!

9'

Odgryźć próbowało się Newcastle, ale w porę z bramki wyszedł Hart! Dobra komunikacja w ekipie "Obywateli".

7'

Mamy pierwszego gola na Etihad Stadium! Piłkę do siatki głową skierował Silva.

5'

Be Arfa postraszył Harta, ale jego strzał minął bramkę.

3'

Z prawej strony Zabaleta, wykłada piłkę do Dzeko, który strzela z pierwszej piłki, ale fantastycznie broni Król

1'

Pierwszy gwizdek rozbrzmiał już na Etihad Stadium. Od środka zaczynają goście.

20:50

Ostatnie mecze Manchesteru City z Newcastle:

30.03.2013, City - Newcastle, 4-0 15.12.2012, Newcastle - City 1-3 06.05.2012, Newcastle - City 0-2 19.11.2011, City - Newcastle, 3-1 26.12.2010, Newcastle - City, 1-3

20:46

Kibice gości również mają się z czego cieszyć. Newcastle odrzuciło ofertę Arsenalu za Cabaye'a. Podobno "Kanonierzy" oferowali za Francuza 10 milionów funtów.

20:45

Dobra wiadomość dla kibiców City napływa z Manchesteru. Pablo Zabaleta podpisał nowy kontrakt. Argentyńczyk związał się z klubem z Eastlands do 2017 roku.

20:41

Ostatni raz Newcastle wygrało z "Obywatelami" w 2005 roku. Wtedy to na St.James Park "Sroki" wygrały z City 1-0.

20:38

Oba zespoły zmierzyły się ze sobą 67 razy. 36 spotkań wygrał Manchester, 12 meczów wygrało Newcastle,a w 19 padał wynik remisowy.

20:35

20:34

Zapraszam serdecznie do zapoznania się z zapowiedzią tego meczu

20:33

Ławka Newcastle: Rob Elliot, Paul Dummett, Vurnon Anita, Sylvain Marveaux, Gabriel Obertan, Sammy Ameobi, Shola Ameobi

20:33

Ławka City: Costel Pantilimon, Aleksandar Kolarov, Javi Garcia, Jack Rodwell, James Milner, Samir Nasri, Alvaro Negredo

20:29

Manchester, Etihad Stadium, ostatni mecz pierwszej kolejki Premier League, w którym Manchester City z nowym trenerem na ławce podejmować będzie Newcastle United.