Manchester Unitedmanchester united
2 : 1
Swansea CitySwansea City
18:59

Za chwilę dekoracja nowych Mistrzów Anglii, a ja już kończę transmisję. Dziękuję bardzo i zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net

18:56

Krótka przemowa Fergusona, który dziękuje również Scholesowi i zaznacza, że to koniec pewnego etapu, a David Moyes będzie potrzebował dużo wsparcia na początku pracy

18:54

Sam Ferguson podziękował teraz wszystkim związanym z United.

18:52

Dzisiaj z boiskiem, żegna się także Paul Scholes, który w swojej seniorskiej karierze prowadzony był tylko przez Fergusona

18:52

Teraz mała uroczystość na środku boiska, żegnany sir Alex Ferguson

94'

Koniec ostatniego meczu Fergusona przed własną publicznością. Teraz czas na radość i dekorację

91'

"Fergie Time" potrwa dziś 3 minuty

90'

Jeszcze próbował Anderson z dystansu, ale niecelnie

88'

Po rzucie rożnym bramkę zdobył Ferdinand. Anglik ustawił się na długim słupku, piłka spadła mu idealnie na nogę, a ten uderzył z woleja nie do obrony

88'

A tuż przed bramką Ferdinanda, na boisku pojawił się Agustien, który zastąpił Hernandeza

86'

W dobrej sytuacji był też Hernandez, ale za długo dryblował i piłkę wyłuskał mu obrońca. Po tym odbiorze do szybkiej kontry ruszył Manchester, ale strzał van Persiego nad bramką

85'

Tym razem dośrodkowanie Routledg'a wybił de Gea

85'

82'

Teraz okres lekkiej dominacji Manchesteru, ale nic z niej nie wynika

79'

Dobra akcja gospodarzy. Z rożnego, głową strzelał Vidić, ale uderzył obok bramki

76'

Ostatnią zmianę wykorzystał już Alex Ferguson. Giggs wszedł za Hernandeza

75'

Druga zmiana u gości. Angel Rangel zastępuje swojego rodaka Michu

70'

Od razu po wejściu dobrą szansę miał Anderson. Przed pole karne, piąstkował Tremmel, a z pierwszej piłki strzelał Brazylijczyk ale uderzył obok bramki

66'

Zmiana także w ekipie gospodarzy. Anderson zastępuje kończącego karierę Scholesa

66'

Mieliśmy podwójną zmianę w ekipie Fergusona. Na boisku, w miejsce Welbecka, pojawił się Valencia

66'

Zmiana w Swansea. Davies za Taylora

64'

Kolejna akcja Swansea. Strzelał Chico, ale zablokowali jego uderzenie obrońcy. Piłkarze z Walii reklamowali jeszcze rękę Evansa, ale powtórki pokazały bezzasadność tych protestów

62'

Świetną okazję miał Hernandez, ale uderzył po krótkim rogu, prosto w bramkarza

59'

Dośrodkowywał Evra, odpychany był van Persie, ale arbiter nie dopatrzył się faulu na Holendrze

53'

Na boisku leży teraz Dyer

53'

Teraz naciskają goście. Świetnie Routledge poklepał z Michu, w efekcie czego to Anglik wyszedł praktycznie sam na sam z bramkarzem, ale strzelił obok bramki

50'

Po rzucie rożnym, w zamieszaniu, w polu karnym nikt nie wybił piłki, ta poleciała bod linię boczną. Tam dośrodkował Dyer, a w "16" świetnie wbiegł Michu i z woleja, zewnętrzną częścią stopy huknął nie do obrony

48'

Dośrodkowanie Hernandeza wybija na róg Evans

46'

Rozpoczyna się drugie 45 minut

17:48

A już za kwadrans druga część spotkania

17:47

Pierwsza połowa zdecydowanie pod dyktandko "Czerwonych Diabłów", którym po 40 minutach oblężenia bramki Swansea, w końcu udało się sforsować defensywę i wyjść na prowadzenie

46'

Sędzia doliczył minutę i skończył pierwszą część meczu

45'

Po raz drugi, z daleka próbował van Persie, ale tym razem strzelał nad bramką

43'

Dobry strzał van Persiego z daleka, ale dobrze broni Tremmel

40'

Wkońcu udało się Manchesterowi. Dośrodkowaną piłkę prosto pod nogi Hernandeza wybił Williams, a Meksykanin dopełnił formalności

37'

Manchester atakuje ale nie potrafi stworzyć dobrej sytuacji. Dośrodkowywał Evans, ale zeszła mu piłka z nogi i za głębokie dośrodkowanie, prosto do rąk Tremmela

33'

Dośrodkowaną piłkę, w polu karnym przyjmował Kagawa, odgrywał od razu do van Persiego, ale w wmomencie podania był odpychany. Sędzia jednak nie użył gwizdka.

30'

Pierwsze pół godziny nie za ciekawe. Co prawda, mecz toczony w szybkim tempie, ale brakuje dobrych sytuacji podbramkowych

26'

Kolejna akcja United. Strzelał Scholes, ale nieczysto trafił w piłkę i z łatwością złapał ją Tremmel

22'

Dobra akcja Manchesteru. Strzelał Evra, ale prosto w ręce Tremmela

18'

Niezła sytuacja Swansea, ale Routledge źle przyjął piłkę i nici z tej akcji

15'

Teraz Kagawa dośrodkowywał do Hernandeza, ale Meksykanina zablokował jeden z defensorów United

13'

Manchester pieczałowicie buduje swoje akcje. Wymieniają dużo podań, ale na razie nic z tego nie wynika

9'

Teraz gra szybko przenosi się z jednej połowy na drugą. Obie drużyny jednak uważnie w obronie, nie pozwalają rywalom na wiele

5'

Świetna akcja Manchesteru. Henandez, z lewej nogi uderzył z całej siły, ale trafił w poprzeczkę

5'

Od początku inicjatywę przejeli gospodarze i oni zdecydowanie atakują

1'

Rozpoczyna się mecz

16:58

Za tydzień Ferguson ostatni raz poprowadzi Manchester. United zmierzą się na wyjeździe z West Bromwich

16:56

Piłkarze obu drużyn ustawili się teraz w szpaler. Na boisko wszedł Ferguson. Kibice wiwawutują na cześć menedżera United

16:54

Po prawie 27 latach pracy odchodzi sir Alex Ferguson. Od nowego sezonu zastąpi go David Moyes

16:53

Swansea: Cornell, Angel Rangel, Davies, Shechter, Monk, Lamah, Agustien

16:48

Ławki rezerwowych obu ekip Manchester: Lindegaard, Evans, Buttner, Valencia, Anderson, Giggs, Cleverley

16:44

Będzie to ostatni mecz Alexa Fergusona na Old Trafford.

16:43

Rozpoczynamy relację z meczu 37 kolejki Premier League pomiędzy Manchesterem United i Swanse. Michał Przybycień. Zapraszam