Chelsea LondynChelsea Londyn
18:54

Relację NA ŻYWO z tego (słabego) spotkania prowadził dla Państwa Tomasz Górski i zapraszam na kolejne tekstowe sprawozdania w Ekstraklasa.net

18:54

Przynajmniej padła jedna bramka "dzięki" interwencji Johnny'ego Evansa, który sparował strzał na tyle, że ta wpadła do bramki. Chelsea stworzyła więcej sytuacji, a Manchester United obudził się tak naprawdę w końcówce. The Blues wracają na trzecie miejsce w tabeli spychając Arsenal za podium.

94'

Koniec (nareszcie). Hit rozczarował, ale Chelsea wygrała po bramce Juana Maty w końcówce.

93'

Ramires był bliski podwyższenia wyniku. Ale ten pozostaje bez zmian. Petr Cech zaczyna grę na czas.

92'

Czerwone Diabły rzuciły się do ataku. Trochę za późno..

90'

Howard Webb dolicza cztery minuty.

90'

Nathan Ake zmienia strzelca jedynej bramki, Juana Matę.

90'

Javier Hernandez "Chicarito" wchodzi za Antonio Valencię.

89'

Ostro na Old Trafford. Rafael da Silva nie wytrzymuje i kopie z całych sił w nogi Davida Luiza. Czerwona kartka.

86'

A jednak coś się udało strzelć. Oscar podaje na lewą stronę pola karnego do Hiszpana, a ten uderza po długim rogu, tuż przy słupku. Anders Lindegaard bez szans.

87'

GOL, JUAN MATA!

86'

Ostre dyskusje kilku zawodników Chelsea z Howardem Webbem. Na nic się zdały. David Luiz zostaje ukarany żółtą kartką.

84'

Robin van Persie na spalonym.

82'

Piłkę po ładnym strzale Davida Luiza łapie... kibic.

82'

Patrice Evra odpycha Juana Matę, który wykorzystał to i pada 23 metry od bramki MU.

81'

Phil Jones ukarany żółtą kartką.

80'

Branislav Ivanović bliski gola samobójczego! Piłka odbija się od jego nogi po strzale Rafaela Da Silvy i jest "tylko" rzut rożny.

77'

I korner z drugiej strony. Anders Lindegaard wychodzi obronną ręką.

76'

Juan Mata nie sięgnął piłkę głową na 5. metrze! Zgubione krycie i zamiast bramki jest rzut rożny. Piłka odbija się od zawodnika MU.

76'

Za Victora Mosesa pojawia się El Nino w masce: Fernando Torres.

75'

74'

Podanie Ryana Giggsa w pole karne do napastników przecięte przez obrońcę Chelsea. Cesar Azpilicueta ucierpiał w walce o piłkę.

72'

Petr Cech pewnie piąstkuje. Poprawka centr i Wayne Rooney strzela głową wysoko nad poprzeczką.

72'

Akcja gospodarzy daje korner.

71'

Podanie na 16-sty metr do Wayne'a Rooney'a za mocne i Anglik nie przejmuje piłki.

70'

Chelsea zdobywa przynajmniej jednego gola w 14 kolejnych spotkaniach. Mały pozytywny akcent dający nadzieję.

68'

... i Wayne Rooney zastępuje Andersona.

68'

Podwójna zmiana w Manchesterze Utd.: Alexander Buttner zmienia Toma Cleverley'a...

67'

W polu karnym gospodarzy pada Demba Ba. Bardziej z głodu niż w ferworze walki.

67'

Rzut wolny dla Chelsea ok. 25 metrów od bramki Czerwonych Diabłów. Juan Mata strzela prosto w mur.

65'

Ryan Giggs faulowany na lewej stronie, ale Howard Webb podyktował aut dla Chelsea na połowie gospodarzy. Póki co "hit Premier League" jest tylko z nazwy.

18:17

Gdyby na trybunach siedziało więcej Polaków, to pewnie by to śpiewali:

59'

Otwierający drugą połowę kwadrans przypomina całą pierwszą odsłonę. Zawodnicy prowadzą własną grę i strzelają w kibiców. 3/7 Strzały celne/niecelne 2/7

57'

Fabio pada po starciu z Juanem Matą. Dodał trochę od siebie i Howard Webb odgwizduje faul zawodnika Chelsea.

54'

Branislav Ivanović wybija piłkę z własnego pola karnego po centrze Antonio Valencii.

55'

Frank Lampard strzela w trybuny.

52'

Nemanja Vidić fauluje w walce o górą piłkę Dembę Ba. Howard Webb pokazuje żółtą kartkę, pierwszą w tym meczu.

52'

Phil Jones strzela(?) i... wynik pozostaje bez zmian.

49'

Dobra centra Victora Mosesa w pole karne do Demby Ba. Napastnika Chelsea uprzedza na wślizgu stoper Man Utd. Korner.

47'

Antonio Valencia po szarży prawą stroną podaje do Holendra na wolne pole. Gwizdek sędziego: spalony.

46'

Chelsea "step by step" zbliża się pod pole karne przeciwnika. Wreszcie się udało i Petr Cech daleki podaniem uruchamia Robna van Persie'ego, lecz uprzedza go Anders Lindegaard.

46'

I wracamy na drugą odsłonę. Obie drużyny przystępują doń bez zmian personalnych. My oczekujmy jednej zmiany: wyniku.

17:50

Pierwsza połowa nie rozpieszcza. Jak napisałem wcześniej, mamy wiele strzałów ponad bramką. Kibice zabraliby do domów sporo piłek i włodarze MU musieliby kupić wiele nowych piłek... Początek należał do Chelsea, która w sobie znany sposób nie wykorzystała kilku dogodnych okazji. Wracamy za kilka minut.

45'

Howard Webb nie dolicza nawet minuty i kończy pierwszą połowę.

45'

Petr Cech pewnie łapie piłkę po strzela głową Robina van Persie'go.

44'

Ryan Giggs strzela z powietrza z 15 metrów nad bramką. Mamy dużo strzałów, ale dosłownie kilka dobrych do zauważenia.

43'

Oscar posyła kąśliwy strzał z 18 metrów tuż obok słupka.

41'

Phil Jones wpadł w pole karne i podaje przed bramkę do Robina van Persie'go, ale wprost w ręce

40'

Victor Moses przedzierał się przez czerwone zasieki i przed polem karnym został wzięty w kleszcze. Howard Webb widział zdecydowaną walkę Nigeryjczyka i odgwizdał jego faul.

38'

Frank Lampard "popisał się" takim samym zagraniem jak Hiszpan. Anders Lindegaard wznawia grę z pięciu metrów.

36'

Ryan Giggs w momencie podania był na minimalnym spalonym.

36'

Niedokładne podanie Juana Maty w pole karne Czerwonych Diabłów. Przepraszający gest Hiszpana trochę uspokoił nerwową reakcję Demby Ba.

34'

Ostre wstrzelenie piłki w pole karne Chelsea i Petr Cech "szczupakiem" piąstkuje przed szesnastkę. Tam dopada do futbolówki Tom Cleverley, który strzela w wyższe rzędy na trybunie za bramką.

33'

Strzał Robina van Persie'ego zablokowany, ale szybko odzyskuje piłkę i zagrywa w pole karne... do nikogo.

30'

Demba Ba chciał posłać "rogala" w stronę dalszego słupka bramki gospodarzy. Pomysł dobry, ale zabrakło precyzji. I dwóch metrów do powodzenia.

28'

Ryan Giggs przeprowadza indywidualną akcję lewą stroną i z dziecinną łatwością piłkę odbiera mu Branislav Ivanović

28'

Dobre uderzenie Franka Lamparda z dystansu w sam środek bramki, więc bramkarz MU nie miał problemów.

27'

Manchester zamknięty na własnej połowie. Chelsea długo rozgrywa piłkę od nogi do nogi. Gospodarze jakoś nie kwapią się do pressingu.

25'

I jeszcze raz. Seria kilkunastu podań zawodników Rafy Beniteza zakończona dośrodkowaniem jego rodaka. Anders Lindegaard łapie piłkę.

22'

Anders Lindegaard wyłapuje piłkę po centrze Juana Maty. I tak kończy się atak pozycyjny The Blues...

20'

Odpowiedź Chelsea skutkuje wywalczeniem rzutu rożnego. Szybkie rozegranie i centra na piąty metr do Demby Ba. Ten uprzedzony przez Rafaela Da Silvę który wybija piłkę na drugi korner.

19'

Po chwili z dystansu huknął jak z armaty Tom Cleverley, ale trafił w plecy kolegi z zespołu.

18'

Robin Van Persie strzela z narożnika pola karnego obok bramki Petra Cecha.

17'

Nieco ponad kwadrans za nami. Chelsea powinna prowadzić dwiema bramkami, ale nie potrafiła wykorzystać swoich wybornych sytuacji. Do głosu powoli dochodzą gospodarze.

16'

Victor Moses z 16 metrów strzela na wiwat. "W gołębie" dokładniej rzecz ujmując.

14'

Oscar! Jak nie Demba Ba marnuje setkę, to on dla przeciwności powinien wykorzystać swoją okazję!

13'

Juan Mata, zdaniem sędziny liniowej, był na spalonym. Jeszcze Anders Lindegaard wznawia grę od bramki.

11'

Antonio Valencia... Kolejny niecelny strzał.

9'

Odpowiedź Czerwonych Diabłów natychmiastowa. Tom Cleverley huknął zza pola karnego. Do bramki Petra Cecha brakowało 5 metrów.

7'

Kolejna akcja Chelsea. Tym razem uderza Ramires, ale niecelnie.

2'

Demba Ba strzela głową z 5 metrów nad poprzeczką! Nie wykorzystał świetnego dośrodkowania Juana Maty!

1'

Piłka skozłowała przed Antonio Valencią na prawej flance i nie zdołał jej opanować. Dalekim i niemal dokładnym wykopem popisał się Anders Lindegaard.

1'

Howard Webb gwiżdże i ze środka zaczynają Demba Ba z Victorem Mosesem.

16:58

Obie drużyny już wychodzą na murawę Old Trafford. Za chwilę rozpocznie się spektakl w Teatrze Marzeń.

16:53

Skrótem o tabeli: jeżeli czwarta Chelsea wygra z mistrzem Anglii, to wyprzedzi w tabeli trzeci Arsenal (67 pkt.). Kanonierzy skromnie pokonali QPR 1;0, a cały mecz rozegrał Wojciech Szczęsny.

16:47

Ławka rezerwowych Manchesteru: De Gea, Büttner, Ferdinand, Scholes, Kagawa, Rooney, Chicharito.