SunderlandSunderland
1 : 1
Stoke CityStoke City
95'

Koniec meczu! Po emocjonującym spotkaniu podopieczni Tonego Pulisa dzielą się punktami z rywalami. Stoke jest nieco bliżej utrzymania się w Premiership, zaś Sunderland wciąż musi z niepokojem patrzeć w stronę strefy spadkowej. Za uwagę dziękuje Maciej Frelek

94'

Phil Bardsley zmienia zmęczonego Johnsona.

93'

N'Zonzi po raz kolejny próbuje uderzać z dystansu. Po raz kolejny nie przynosi to wymiernych efektów.

92'

Peter Crouch kończy swój występ w dzisiejszym spotkaniu. W jego miejscu pojawia się Kenwyne Jones.

91'

Lee Mason dolicza cztery minuty.

90'

Andy Johnson jest dzisiaj niewątpliwie najbardziej aktywnym graczem meczu. Przed chwilą po jego akcji uderzał Vaughan, jednak daleko obok bramki.

88'

McClean przypadkowo znalazł się w posiadaniu piłki na skraju szesnastki, ale źle przyjął sobie futbolówkę - jego późniejsze uderzenie zostało łatwo zablokowane.

87'

Pierwsza roszada w ekipie gospodarzy. Vaughan zmienia Larssona.

86'

N'Zonzi!! Etherington centruje z rzutu wolnego, a czarnoskóry zawodnik próbuje uderzać półprzewrotką! Piłka przelatuje metr nad poprzeczką.

84'

Zmiana w Stoke. Etherington pojawia się na placu gry w miejscu aktywnego dzisiaj Charliego Adama.

82'

McClean!! Oleż to była okazja! Jedna z licznych akcji Johnsona, wrzutka w pole karne, piłka podobnie jak przy bramce dla Sunderlandu mija głowy pierwszych obrońców i trafia na nogę McCleana, który uderza niecelnie.

81'

Rose!! Zejście do środka, mocny strzał po ziemi, a piłka trafia w słupek!

79'

Adam dośrodkowuje spod chorągiewki, Mignolet piąsktuje piłkę daleko poza pole karne.

78'

Kontratak Sunderlandu. Johnson łapie piłkę tuż przed linią boczną, biegnie z nią kilkadziesiąt metrów i zagrywa krzyżowe podanie do McCleana. Ten ostatni fragment to zdecydowanie najgorsza część szarży Johnsona.

76'

Whitehead! Wyrzut z autu, do odbitej piłki dopada Whitehead i posyła mocną bombę na bramkę Mignoleta. Golkiper "Czarnych Kotów" na posterunku.

75'

Zbyt mocne zagranie do Adama. Gdyby dostał lepszą piłkę, stanąłby oko w oko z Mignolet.

73'

Johnson dośrodkowywał z rzutu wolnego. Bardzo niecelnie.

72'

Jerome złapany w pułapkę ofsajdową.

70'

Kolejna szarża Johnsona, tym razem z łatwością powstrzymana przez Adama.

68'

Walters prawdopodobnie będzie mógł kontynuować grę. Wraca na boisko z opatrunkiem na głowie.

67'

Strzelec bramki dla gości uderzony łokciem przez Dannego Rose'a. Potrzebna będzie interwencja sztabu medycznego.

65'

Kolejna bramka po stałym fragmencie. Centra spod chorągiewki mija wszystkich obrońców i trafia do O'Shea, który dostawił nogę i doprowadził do wyrównania!

64'

GOOOOLLLL!!! O'Shea!!

62'

Graham miał za zadanie lekko wycofać piłkę do N'Diaye. Gdyby zagrał dokładnie, jego partner miałby czystą sytuację do strzału. A tak, wciąż bez bramek w drugiej odsłonie.

61'

Kapitalnie rozegranie gości! Kilka podań z pierwszej piłki Walters wycofuje do niepilnowanego N'Zonziego na skraj pola karnego, a ten trafia w głowę obrońcy! Furę szczęścia mieli podopieczni Paolo Di Canio.

58'

Shotton popędził lewym skrzydłem, ale zbyt daleko wypuścił sobie piłkę, przez co bez problemu zabrał mu ją Rose.

58'

Niebezpieczne zagranie O'Shea do Mignoleta. Tuż obok golkipera Sunderlandu na błąd czyhał Crouch. Tym razem obyło się bez kłopotów.

57'

Johnson! Świetna akcja pomocnika Sunderlandu. Johnson zbiegł do środka ze skrzydła, minął dwóch rywali i posłał atomowe uderzenie w stronę Begovica. Na jego nieszczęście, w sam środek bramki.

54'

Walters świetnie ograł przeciwnika "na zamach" i wyłożył piłkę na szesnasty metr do Adama. Ten jednak tylko lekko trącił piłkę.

53'

Paolo Di Canio bardzo energicznie instruuje swoich podopiecznych. Nie bez przyczyny: gdyby Wigan wygrało jutro swój mecz, "Czarne Koty" spadłyby na miejsce zagrożone degrdacją.

50'

Zagranie na skrzydło do McCleana, Shotton wbiegł przez zawodnika Sunderlandu i pozwolił piłce wyjść poza boisko.

49'

Adam miał świetny pomysł na niekonwencjonalne rozegranie akcji. Do jego prostopadłego podania nie ruszył żaden z partnerów - nikt nie domyślił się co chciał zagrać były gracz Liverpoolu.

47'

W przerwie doszło do zmiany w ekipie gości. Nie w pełni zdolnego do gry po kontuzji Wilsona zmienił Cameron.

46'

Rozpoczynamy drugą odsłonę walki o utrzymania w Premiership. Czy "Czarne Koty" będą jeszcze w stanie odwrócić losy tego spotkania?

49'

Koniec pierwszej połowy. Stoke prowadzi na wyjeździe po bramce Waltersa. Goście wygrali dotychczas tylko dwa mecze wyjazdowe, dzisiaj mają do tego świetną okazję, grają bowiem w przewadze. Wracamy za piętnaście minut.

48'

Rzut wolny dla Sunderlandu z ok. trzydziestu metrów. Johnson uderza mocno, ale minimalnie obok słupka.

47'

Adam dogrywa w pole karne, wprost na głowę niepilnowanego Jerome'a. Ten uderzył niecelnie.

46'

Trzy minuty doliczone.

45'

Lee Mason do dzisiaj nie pokazał ani jednej czerwonej kartki w obecnym sezonie Premier League. Jak wiadomo, każda seria ma kiedyś swój koniec.

44'

N'Zonzi ogląda żółtą kartkę za nieprzepisowe przerwanie kontrataku gospodarzy.

43'

Defensorzy Stoke pozwolili Larssonowi wjechać z piłką w pole karne. W pewnym momencie powiedzieli jednak stop. Osamotniony pomocnik "Czarnych Kotów" nie miał zbyt wiele do powiedzenia i musiał oddać futbolówkę rywalom.

42'

Jerome posyła piłkę (w zamyśle) do Croucha. W efekcie trafia ona do bramkarza Sunderlandu. Niecelne dośrodkowania to częsty obrazek widziany w dzisiejszym starciu.

40'

Johnson ambitnie wszedł w szranki z dwoma przeciwnikami. Już chwilę później piłka padła łupem Wilsona.

38'

Złe dośrodkowanie N'Diaye w pole karne - piłka w rękach Begovica.

38'

Larsson ukarany przez Lee Masona za dyskusje.

36'

"Czarne Koty" w sytuacji nie do pozazdroszczenia. Stracona bramka, stracony piłkarz - ciężko szukać argumentów za odwróceniem wyniku na Stadium of Light.

35'

Czerwona kartka dla Gardnera! Pomocnik Sunderlandu bezpardonowo zaatakował Adama wślizgiem wyprostowaną nogą!

33'

Cuellar ukarany za ostry atak na Jerome'a, przerywający kontratak gości.

31'

Jonhnson starał się miękko wrzucić piłkę na głowę Rose'a - dobra interwencja defensywy "The Potters" zażegnała niebezpieczeństwo pod własną bramką.

29'

Adam nie może poradzić sobie z uciekającymi mu przeciwnikami. Kolejny faul pomocnika Stoke, Lee Mason wyraźnie daje znać, że kolejne tego typu przewinienie zakończy się karą indywidualną.

27'

McClean próbował zaskoczyć bramkarza płaskim uderzeniem z ponad trzydziestu metrów. Piłka utkwiła w bandach reklamowych.

26'

"Balonik" w pole karne autorstwa Charliego Adama - Mignolet pewnie łapie piłkę.

24'

Świetny przechwyt Johnsona, zagranie na skrzydło do Colbacka, a chwilę później fatalne przyjęcie piłki przez McCleana, przez co cała akcja legła w gruzach.

22'

Mecz walki - tak pokrótce można określić to, co działo się dotychczas na boisku. Określenie "mecz walki" w Premiership nijak ma się do określanego takim mianem w Ekstraklasie - to starcie da się oglądać bez zgrzytania zębów.

20'

Fatalny cross N'Diaye w poprzek boiska - piłka ląduje w trybunach.

18'

McClean świetnie zwiódł Adama na skrzydle. Były piłkarz Liverpoolu postanowił zatrzymać go za wszelką cenę - rzut wolny dla gospodarzy.

16'

Charlie Adam po starciu z Gardnerem wypadł za bandy reklamowe. Po krótkiej naradzie ze sztabem medycznym postanowił kontynuować grę.

15'

McClean ograł dwóch rywali na skrzydle, złamał do środka i wrzucił piłkę w pole karne. Zagranie piłkarza gospodarzy pewnie wyłapał Begovic.

14'

Whitehead nie zdołał dogonić pędzącego z piłką przeciwnika. Lekko trącił go w nogi, ale to wystarczyło do podyktowania rzutu wolnego. Piłkarz Stoke ukarany również żółtą kartką.

11'

Huth bez ryzyka wybija piłkę na aut.

11'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego, Walters najpierw trafił piłką w obrońcę, ale już za drugim razem pewnym strzałem umieścił ją w siatce.

9'

GOOOOLLLLLL!!! Walters!!

8'

Ryan Shotton balansował z piłką na krawędzi linii bocznej, minął dwóch rywali, ale chwilę później skapitulował wobec dobrej interwencji Rose'a

6'

Pierwszy strzał w dzisiejszym meczu. Sebastian Larsson dopadł do wybitej przed szesnastkę piłkę, ale uderzył fatalnie, wysoko w trybuny.

4'

N'Zonzi świetnie zagrał do wychodzącego na czystą pozycję Jerome'a który jednak przyjął sobie piłkę od bramki, przez co akcja straciła na tempie.

2'

Pierwsza interwencja Begovicia. Golkiper Stoke najpierw bez trudu wyłapał miękkie dośrodkowanie, a później złym wykopem wyekspediował piłkę w trybuny.

21:00

Zaczynamy!

20:53

Drużyna przyjezdnych nie najlepiej radzi sobie w meczach poza Britannia Stadium. Podopieczni Tonego Pulisa w siedemnastu spotkaniach na boiskach rywali strzelili zaledwie jedenaście bramek, co jest najgorszym wynikiem w Premiership.

20:50

Oczy wielu fanów na Stadium of Light zwrócone będą na napastnika gospodarzy, Dannego Grahama. Pod nieobecność Sessegnona i Fletchera to właśnie na nim spoczywać będzie odpowiedzialność za strzelanie bramek. Sprowadzony w zimie zawodnik ostatni raz trafił do siatki szóstego stycznia w meczu FA Cup przeciwko Arsenalowi.

20:45

Ławka rezerwowych (Stoke City) - Sorensen, Jones, Owen, Cameron, Kightly, Etherington, Palacios.

20:44

Ławka rezerwowych (Sunderland AFC) - Bardsley, Kilgallon, Vaughan, Mangane, Marrs, Mandron, Westwood;

20:34

Zapraszam do lektury zapowiedzi tego spotkania: Sunderland - Stoke LIVE! Bitwa o przetrwanie na Stadium of Light

20:33

Za pół godziny pierwszy gwizdek Lee Masona w ostatnim starciu 36. kolejki Premier League. Gospodarze dzisiejszego spotkania od jedenastu lat nie wygrali ligowego spotkania rozgrywanego w poniedziałek. Dzisiaj to Sunderland jest faworytem - czy podopiecznym Paolo Di Canio uda się przełamać złą passę?