Niedziela, 28 kwietnia 2013, godz. 17:00
Arsenal LondynArsenal Londyn
1 : 1
manchester unitedManchester United
94'

Koniec meczu! Arsenal remisuje z Manchesterem United 1:1. Za czas wspólnie spędzony czas dziękuje Mateusz Faderewski.

93'

... i nic. United uspokaja grę.

91'

Chamberlain stracił piłkę, kontra United...

90'

Sędzia doliczył cztery minuty.

90'

Ostatnia zmiana w United. Hernandez za Rooney'a.

89'

Szybkie zagranie Rooney'a do Giggs'a. Walijczyk zwiódł dwóch obrońców. Strzał w ostatnim momencie zablokowany!

88'

Kolejny rzut rożny. Losy meczu odwracają się...

88'

Ależ strzał Cazorly. Hiszpan zza pola karnego, de Gea wybija na rzut rożny!

86'

Chamberlain chciał w pojedynkę przedrzeć się przez obronę United. Nie dał rady.

85'

Skuteczna interwencja Szczęsnego.

84'

United naciera. Czy Arsenal to przetrzyma?

83'

40-letni weteran Giggs wchodzi za Naniego.

82'

I żółta kartka dla Anglika.

80'

Ostatnia zmiana w ekipie Arsenalu. Chamberlain za Ramsey'a.

78'

I znów Walcott. Jego strzał zablokowany przez jednego z defensorów. Rzut rożny.

78'

Walcott oddał anemiczny strzał. Szkoda, bo była dogodna okazja na zdobycie gola.

76'

Evra chciał sprytnie minąć Sagnę. Wyszło marnie.

75'

Wilshere zawinął trzema obrońcami United, ale już zagranie do Cazorli niecelne.

74'

Pierwsza zmiana w United. Rafael schodzi, w jego miejsce Brazylijczyk Anderson.

74'

Koscielny minimalnie nad poprzeczką!

74'

Ramsey zablokowany w ostatniej chwili. Rożny dla gospodarzy.

72'

Gervinho za Podolskiego.

71'

Niedokładne dośrodkowanie Valencii.

71'

Arsenal zepchnięty do defensywy.

71'

United w natarciu. Najpierw Rooney, potem Valencia.

67'

Cazorla bardzo niecelne z rzutu wolnego.

66'

Valencia zagrywa ręką przed polem karnym. Żółta dla Ekwadorczyka.

66'

Evra przedarł się przez defensywę gospodarzy, ale na posterunku był Wojtek Szczęsny.

64'

Zaskakująca zmiana. Czech rozegrał bardzo dobre spotkanie i wyróżniał się ze wszystkich graczy Arsenalu.

63'

Pierwsza zmiana w Arsenalu. Wilshere za Rosicky'ego.

62'

Sagna z tyłu zaatakował Evrę. Powinna być żółta kartka.

62'

Rosicky groźnie z dystansu, piłka odbiła się od jednego z obrońców United.

62'

Newralgiczna gra Arsenalu. Gospodarze oddali inicjatywę United. Brakuje płynności i pomysł w grze londyńczyków.

58'

Rozkręca nam się niedzielny pojedynek.

58'

Evra dośrodkował wprost na głowę Rooney'a. Anglik oddał groźny strzał, Wojtek obronił z kłopotami.

57'

Ramsey świetnie zagrał do Podolskiego. Niemiec nie zdążył przejąć futbolówki.

55'

Rafael zza pola karnego minimalnie nad poprzeczką!

54'

United przy piłce.

53'

Szybki atak United. Van Piersie wjechał z lewej strony. Jego podanie wzdłuż linii pola karnego minęło o centymetry Rooney'a.

52'

Interwencja Szczęsnego na przedpolu. Było groźnie.

50'

Ramsey z daleka. De Gea nie miał problemów z wyłapaniem piłki.

49'

Było blisko! Rosicky zewnętrzną częścią stopy uderzył tuż obok słupka!

48'

Spokojne rozpoczęcie drugiej części meczu przez zawodników obu drużyn.

47'

Chelsea wygrała swoje spotkanie z Swansea 2:0 i w tym momencie wyprzedziła Arsenal w tabeli.

46'

Wracamy na Emirates Stadium. Gramy!

17:50

Na Emirates Stadium oglądamy bardzo dobre spotkanie, mimo tuzinu żółtych kartek. Arsenal jest lepszym zespołem, gra bardziej agresywnie, ale nie przekłada się to na ilość fauli. Nowi mistrzowie Anglii grają bardzo schematycznie, niepewnie. Bramka z karnego nieco ustawiła ten mecz, ale jeszcze wiele może się wydarzyć. Zapraszamy po przerwie.

48'

Koniec pierwszej części meczu.

47'

Sędzia doliczył trzy minuty.

47'

Szkoda bramki, ponieważ póki co to Arsenal prezentuje się znacznie lepiej. Gracze Wengera będą mieli jeszcze drugą połowę na zdobycie bramki.

45'

Van Piersie - Szczęsny 1:0. Polak wyczuł intencje Holendra, rzucił się w odpowiednią stronę, ale Wojtek nie sięgnął piłki.

44'

Ależ błąd Sagny! Najpierw fatalne podanie do van Piersiego. Następnie, aby naprawić błąd, Francuz pognał za Holendrem i gdy ten był w polu karnym Arsenalu, Sagna skosił rywala z trawą. KARNY!

42'

Jones wkradł się w szyki obronne Arsenalu. Gracz United szczupakiem próbował pokonać naszego Wojtka, ale piłka odbiła się o głowy Jonesa w taki sposób, że poszybowała wysoko nad poprzeczką.

41'

Wojtek doznał lekkiego urazu podczas strzału van Piersiego, ale już stoi w bramce.

41'

Ależ okazja United! Fenomenalny Polak!! Niesamowite jak on to zrobił! Szybki atak gości, dośrodkowanie z lewej strony Naniego do van Piersiego. Holender strzałem głową z blisko metra został zatrzymany niczym obroną w stylu Sławka Szmala, bramkarza Vive Targi Kielce! Polecamy późniejsze video z tego meczu!

37'

... nieudana akcja Czecha Rosicky'ego.

37'

Nani uprzedzony przez Metersackera. Szybki atak Arsenalu i...

34'

Sagna wywalczył rzut rożny.

34'

33'

Dzisiaj oglądamy więcej fauli i kartek niż czystej gry. Tym razem ukarany Walcott.

32'

Szybka kontra Arsenalu, podanie do Podolskiego. Strzał z trudem obronił de Gea.

32'

Ramsey dośrodkował wprost w ręce de Gea.

31'

Gracze United bardzo agresywnie grają. Na boisku szarpanina, a goście zbierają tuzin żółtych kartek. Kolejną został ukarany Evans. Jak na świeżo upieczony mistrzów Anglii gracze Fergusona grają bardzo brzydko.

29'

Van Pierse brutalne zaatakował Mertesackera. Sędzia Dowd słusznie ukarał niesfornego napastnika United. Kibice Arsenalu mocno wygwizdali zawodnika.

28'

Ten sezon nie był udany dla Arsenalu, o czym już na początku wspomniałem. Sukcesy rywali otworzyły właścicielom klubu oczy. Wiadomo, że tego lata Arsene Wenger będzie miał do dyspozycji sporo gotówki. Nieoficjalnie mówi się o 70 milionach funtów.

26'

Dotychczas z czołowymi zespołami tabeli Arsenal wygrał tylko raz - 5:2 z Tottenhamem. Reszta spotkań kończyła się remisami bądź - co częściej - porażkami.

24'

Rafael przewinia, nieprzepisowo powstrzymał Rosicky'ego.

23'

Arsenal agresywnie gra przeciwko świeżo upieczonym mistrzów Anglii. Póki co to przynosi pożądane skutki.

21'

Cazorla źle przyjął piłkę w polu karnym, ale błąd obrońcy United pozwolił chociaż uzyskać rzut rożny.

19'

Ależ było blisko! Van Piersie dośrodkował w pole karne do Jonesa. Zawodnik United minimalnie chybił tuż obok słupka.

18'

Walcott podszedł do rzutu wolnego. Wyszło mu marnie, piłka daleko od bramki de Gea.

18'

Brutalne wejście Phila Jonesa w Artetę. Arbiter nie miał wątpliwości - to było przewinienie na żółtą kartkę.

16'

Sagna spowolnił sytuację Arsenalu. Od autu Kanonierzy.

14'

Ferguson wściekły, wykrzykuje swoje pretensje do arbitra technicznego. Arteta siłą przepchnął Naniego, a ten drugi padł jak rażony prądem na murawę. Sędzia nie dopatrzył się przewinienia.

12'

Pierwszy strzał Van Piersie. Wysoko nad poprzeczką.

10'

Arsenal uspokaja grę. Przy piłce gospodarze.

9'

Pressing Arsenalu skuteczny. United nie potrafi przebić się pod bramkę Szczęsnego.

9'

Rosicky fauluje. Wolny dla ManUtd.

8'

Arsenal na gazie. Kibice od początku meczu żywiołowo reagują na każde podanie swoich graczy.

8'

Cazorla świetne zza pola karnego z lewej nogi. Mogła być bramka roku!

6'

Strzał Rosicky'ego obok bramki.

6'

Kolejna akcja Arsenalu. Podolski uprzedzony przez Evansa.

5'

Zagranie Rosicky'egi na wolne pole do Wallcotta, który jak się okazało, był na spalonym. Anglik wjechał w pole karne i strzałem pod ręką de Gea pokonał bramkarza ManUtd.

3'

Walcott! Arsenal na prowadzeniu!

1'

Pierwsza interwencja Szczęsnego. Van Piersie naciskał, ale Polak przytomnie złapał piłkę.

1'

Gramy!

16:57

Piłkarze na murawie. Arsenal utworzył szpaler dla nowych mistrzów Anglii.

16:56

Van Pierse grał dla Arsenalu osiem lat. W tym zdobył tylko Puchar Anglii.

16:55

W szlagierze wystąpi Wojtek Szczęsny, który obecnego sezonu nie może zaliczyć do udanych. Arsenal w składzie z Polakiem miał walczyć o mistrzostwo, ale... nie udało się. United na kilka kolejek przed końcem rozgrywek zapewniło sobie mistrzostwo, a duża w tym zasługa... byłego gracza Arsenalu - Robina van Piersiego. Holender jest najskuteczniejszym graczem zespołu Sir Alexa Fergusona.

16:49

Ten mecz jest szczególny dla Arsenalu, który ucieka Chelsea, Tottenhamowi i Evertonowi. Podopieczni Arsene Wengera mają na koncie 63 punkty.