Poniedziałek, 22 kwietnia 2013, godz. 21:00
3 : 0
WikimediaAston Villa
1. połowa3 : 0
22:53

Bardzo miło ogląda się mecze jak ten, ale również one dobiegają końca. Wszystkim obecnym za uwagę dziękuje Mateusz Cieślak, żegnam się i do następnego razu.

22:52

MANCHESTER UNITED MISTRZEM ANGLII W SEZONIE 2012/13!

22:51

Kibice świętują razem z piłkarzami, wszyscy eksplodowali z radości.

22:51

Rozpoczyna się feta na stadionie Manchesteru United. Trzy bramki Robina van Persiego zapewniają zwycięstwo nad Aston Villą i w całym sezonie 2012/13. Paul Lambert gratuluje Sir Alexowi Fergusonowi, piłkarze gratulują sobie nawzajem.

92'

Koniec!

91'

Coraz głośniej na Old Trafford. Kilkadziesiąt sekund dzieli nas od prawdziwej eksplozji.

91'

120 sekund doliczonych przez arbitra.

90'

Przytomnie Welbeck, przejął piłkę i nie dał jej sobie odebrać. Valencia zdołał dośrodkować, ale plany pokrzyżował Vlaar.

88'

Drugi z rzędu rzut rożny dla Czerwonych Diabłów. W ich grze widać stoicki spokój, są już pewni swego.

88'

75,591 widzów ogląda mecz na żywo z trybun.

88'

El Ahmadi bezpośrednio z wolnego, De Gea bez najmniejszych problemów chwyta piłkę.

87'

Blisko pola karnego faulowany Abonglahor, szansa ze stałego fragmentu dla gości.

86'

Piłkarze Manchesteru United bawią się w najlepsze. Ich rywalom, jak wiemy, wcale nie jest jednak do śmiechu.

85'

Świetnie holuje piłkę przy nodze Valencia. Długo zwodził dwóch rywali, ale dośrodkowanie kiepskie.

83'

Brad Guzan odważnym wyjściem uniemożliwia oddanie strzału Antonio Valencii.

83'

Sprytnie Kagawa, futbolówka nie dotykając nikogo mija kilku graczy. Po zamieszaniu pod polem karnym gości nic jednak się nie wydarzyło.

80'

Manchester United - Aston Villa

80'

Kolejna zmiana w zespole gości. Clark spróbuje swoich sił, zastąpi on Josepha Bennetta.

79'

Z bólu zwija się Welbeck po wejściu Westwooda.

78'

Ależ szansę zaprzepaścił Kagawa! Jak na tacy wyłożyli mu piłkę koledzy, ten ograł obrońcę, ale nie trafił do siatki z 8 metrów. Szkoda, mogła być naprawdę ładna bramka!

75'

El Ahmadi z dystansu, De Gea przeniósł nad poprzeczką.

72'

Pierwsza zmiana w zespole United. Welbeck za Rooneya.

72'

Evans bliski zdobycia gola po strzale z półwoleja.

71'

Jeszcze raz Giggs, tym razem wywalczył rzut rożny.

70'

Sporo zamieszania narobił w polu karnym gości Giggs, przekazał futbolówkę Kagawie, ale Japończyk nie wykorzystał szansy. Średni występ tego piłkarza w dzisiejszym spotkaniu.

69'

Gra przerwana, lekarze zajmują się poszkodowanym Bennettem.

67'

Lewą stroną próbują swoich sił goście. Piłka krąży od nogi do nogi, w końcu wylądowała pod korkami Weimanna. Młody Austriak bardzo niecelnie.

64'

Rooney huknął jak z armaty, ale trafił w jednego z obrońców. Poprawił co prawda chwilę później, ale piłka wylądowała na trybunach.

62'

Kręci głową Benteke, niespokojnie na murawę spogląda Paul Lambert.

61'

Van Persie faulowany w okolicach linii wyznaczającej środek boiska.

60'

Jones przytomnie w obronie, przerywa atak rywali.

60'

Pół godziny do końca. Wygląda na to, że znamy już mistrza Anglii w sezonie 2012/13.

58'

Aston Villa kompletnie bezradna w swoich atakach. Kolejne ataki rozbijają się o defensywę Diabłów.

56'

Spokojniej wygląda gra United po zmianie stron. Ale trudno się dziwić, w końcu to nie oni muszą gonić przeciwnika. Aston Villa z kolei próbuje ataku pozycyjnego, ale obrona Diabłów nie zamierza ułatwiać gościom zadania.

53'

Ładny strzał Benteke, ale hiszpański golkiper Czerwonych Diabłów wychodzi zwycięsko z tego pojedynku.

53'

Ostatnie upomnienie dla Patrice'a Evry od sędziego. Następnym razem Francuz wyleci z boiska.

51'

Rafael zatrzymany tuż przed polem karnym. Wyglądało to groźnie, ale bez faulu tym razem. Kontrować starają się piłkarze Paula Lamberta.

50'

Van Persie ratuje United przed stratą bramki i wybija piłkę z linii bramkowej! David de Gea ma dług do spłacenia wobec Holendra.

49'

Dośrodkowanie Weimanna, błąd De Gei, ale Rafael czuwał za golkiperem i zbija piłkę na korner.

47'

Pierwszy rzut rożny dla United. Giggs posyła piłkę w pole karne, ale defensorzy gości wybijają ją. Po chwili jeszcze raz z tego samego miejsca wznowi grę Giggs.

46'

Pierwsza zmiana w zespole gości. Gospodarze bez zmian po przerwie.

46'

Pierwszy gwizdek sędziego w drugiej części bardzo jednostronnego spotkania. Grę wznowili goście, którzy na pewno niechętnie wrócili na murawę.

21:51

Ciężko uwierzyć, że te dwie drużyny grają w tej samej klasie rozgrywkowej. Manchester United w najlepszym wydaniu, dosłownie zmiażdżył rywala w pierwszej części gry. Piłkarze Aston Villi świetnie sprawdzają się w roli chłopców do bicia. Trudno powiedzieć o nich cokolwiek dobrego, zapewne chcieliby, żeby mecz już się skończył.

47'

Ostatni gwizdek arbitra w pierwszej części meczu. Przewaga Manchesteru United pod każdym względem, łącznie z bramkami. 3:0 to sprawiedliwy wynik, ale mogło być wyżej. Sprawa mistrzostwa jest już raczej przesądzona

46'

2 minuty doliczone przez arbitra.

45'

Ron Vlaar strzela z dystansu, możliwe, że piłka wyląduje w ogródku u kogoś z Państwa. Katastrofa.

45'

Niezgodnie z przepisami zatrzymywał rywala Robin van Persie.

42'

Agbonlahorowi udało się strzelić z półobrotu, ale piłka mija prawy słupek.

42'

Ładna klepka gospodarzy z pierwszej piłki, ale ostatecznie piłkę łapie Guzan.

40'

Gdyby mecze trwały po 45 minut, Aston Villa byłaby obecnie na 6. miejscu w tabeli Premier League. Goście zwykli przegrywać w drugiej połowie, ale dziś zebrali łomot już na początku meczu.

37'

Ładna sztuczka techniczna w wykonaniu Benteke, Aston Villa przedzierała się w stronę bramki gospodarzy, ale nic z tego nie wyszło.

35'

To piąty hat-trick van Persiego na angielskich boiskach, ale dopiero drugi w barwach United.

34'

Dogranie Giggsa po raz kolejny wykorzystuje van Persie, po pół godziny gry jest 3:0, wszystkie bramki autorstwa Holendra!

33'

33'

HAT TRICK VAN PERSIEGO!

31'

N'Zogbia strzela, piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny, pierwszy w tym spotkaniu. Zamieszanie pod polem karnym gospodarzy trwało jeszcze przez chwilę, ale podopieczni Sir Alexa Fergusona ostatecznie zażegnali niebezpieczeństwo.

30'

Valencia faulowany przez Bennetta, któremu nie spodobał się fakt, że Ekwadorczyk zabrał mu futbolówkę.

29'

Rozgrzewa się Rio Ferdinand, prawdopodobnie uraz zgłosił Evans.

28'

Lewy obrońca United ukarany żółtym kartonikiem za faul na jednym z rywali.

27'

Bennett dogrywa w pole karne United, piłka ląduje w rękawicach bramkarza. Kiepska próba gości.

26'

Świetnie wymieniają się pozycjami piłkarze United. Carrick doskonale spisał się w roli zmiennika Evansa i przeciął groźne podanie.

24'

Kolejna akcja Manchesteru United. Piłka krąży wokół pola karnego Aston Villi, ale strzału nie było. W trakcie wymiany podań piłka dotarła nawet do Davida De Gei.

21'

Ucierpiał Carrick przy zderzeniu z rywalem, pomocnik gospodarzy lekko utyka, ale kontynuuje grę

19'

Powinna być żółta kartka dla Giggsa, sędzia nie zdecydował się jednak ukarać Walijczyka.

18'

Van Persie dogrywa do Giggsa, ale arbiter podniósł chorągiewkę do góry- spalony. Zapowiadała się dobra akcja.

17'

73% posiadania piłki na rzecz Czerwonych Diabłów, to doskonale odzwierciedla hegemonię graczy w czerwonych koszulkach.

16'

Wrzawa na trybunach Old Trafford, ale ciężko się dziwić. Kibice Manchesteru United zaczynają świętować dwudzieste mistrzostwo Anglii.

13'

Dogranie Rooneya do van Persiego przez pół boiska, Holender z pierwszej piłki posyła rakietę prosto do siatki bezradnego Guzana. Niesamowite!

12'

12'

GENIALNA BRAMKA HOLENDRA!

12'

Kontra Aston Villi na najwyższym poziomie, Benteke strzela nad bramką.

10'

Rafael z dystansu, huknął w słupek! Gdyby gospodarze mieli więcej szczęścia, Aston Villi groziłaby powtórka koszmaru z Chelsea!

9'

Giggs w pole karne z lewej strony boiska, van Persie bliski strzelenia bramki głową. Brakło szczęścia.

8'

Weimann dośrodkował, ale zbyt mocno i do nikogo. Nieskuteczna próba gości. Od bramki wznowił De Gea.

7'

Rafael płasko w pole karne, obrońcy Aston Villi wybijają na out.

5'

Początek wygląda jak starcie Dawida z Goliatem. Gospodarze narzucili swój styl gry, goście są bezradni.

4'

Głębokie dogranie w pole karne United, ale przytomnie zachował się Evans.

3'

Mogło być 2:0! Znów van Persie, zabrakło szczęścia po strzale z woleja.

2'

Dośrodkowanie Rafaela, genialne zgranie Giggsa do Holendra i ten nie pomylił się umieszczając z najbliższej odległości piłkę w siatce. 1:0 już w 2. minucie!

2'

GOOOOOOOOOL! VAN PERSIE!

2'

Rafael faulowany, sędzie nie skorzystał z przywileju korzyści. Na prawym skrzydle wznowią gospodarze.

1'

Pierwszy gwizdek sędziego i ruszamy! Rozpoczęli gospodarze.

20:58

3 minuty do pierwszego gwizdka, wszystkie oczy zwrócone na Old Trafford. Za niecałe dwie godziny będzie wiadomo, czy Czerwone Diabły już dziś zapewnią sobie dwudziesty tytuł mistrza Anglii.

20:54

W ostatnich 5 spotkaniach zarówno gospodarze jak i goście zdobyli po 10 punktów.

20:49

"Ludzie chcieliby zobaczyć, jak Manchester United upada. Przez siedem lat, odkąd tu jestem to zawsze tak wyglądało. Kiedy przegrywasz jeden mecz to jest niemal jak koniec świata. Ale jeśli nie akceptujesz tej presji, nie możesz grać dla United." -stwierdził przed meczem francuski obrońca Diabłów, Patrice Evra.

20:42

Rezerwy gospodarzy: Lindegaard, Ferdinand, Büttner, Nani, Cleverley, Hernandez, Welbeck.

Rezerwy gości: Given, Clark, El Ahmadi, Holman, Bent, Sylla, Bowery.

20:38

Znamy już jedenastki obu drużyn, do meczu niewiele ponad 20 minut. Wita się z Państwem Mateusz Cieślak, zapraszam na relację z meczu, który być może przesądzi sprawę mistrzostwa Anglii w tym sezonie.