Niedziela, 21 kwietnia 2013, godz. 14:30
Tottenham HotspurWC
3 : 1
Manchester CityManchester City
16:22

Fantastyczny pościg Tottenhamu i wielki powrót Garetha Bale'a. Asysta przy golu Clinta Dempsey'a, potem piękne trafienie Jermaine'a Defoe i równie piękny gol Walijczyka. Gospodarze wygrali po raz pierwszy od 5 spotkań z Manchesterem City. Relację NA ŻYWO z tego świetnego widowiska prowadził dla Państwa Tomasz Górski. Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net.

93'

Koniec! Koguty w 7 minut zadziobały Obywateli

92'

9 spotkań Garetha Bale'a i 9 bramek oraz 3 asysty. Jakże ważny dla Tottenhamu jest ten zawodnik.

91'

Joleon Lescott zmienia Gaela Clichy'ego.

90'

3 minuty doliczone.

89'

Aleksandar Kolarov nad murem... i poprzeczką.

88'

Carlos Tevez faulowany ok. 20 metrów od bramki Hugo Llorisa. Przewinił Moussa Dembele.

87'

Strzał z dystansu Yaya Toure idealnie odzwierciedla grę Manchesteru City w ostatnich minutach. Daleki od ideału, delikatnie mówiąc...

87'

(Mała prywata): Wczoraj miałem przyjemność relacjonować spotkanie Valencii z Malagą, w którym Nietoperze strzelili 4 bramki w 6 minut. Dzisiaj Tottenham trzykrotnie pokonał Joe Harta w 420 sekund.

83'

Scott Sinclair zastępuje Edina Dżeko.

82'

Prostopadłe podanie Toma Huddlestone'a wykorzystuje Gareth Bale! Walijczyk podcinką a' la Tomasz Frankowski pokonuje wychodzącego z bramki Joe Harta!

82'

Gareth Bale dobija Obywateli

81'

[Jeżeli taki wynik się utrzyma do końca spotkania, a jutro Manchester Utd. wygra, to będziemy znać mistrza Anglii.

79'

Podanie na wolne pole do Anglika, który w polu karnym ograł z łatwością Vincent'a Kompany'ego i strzałem po długim rogu pokonuje bramkarza!

78'

GOL, Jermain Defoe!

75'

Joe Hart jeszcze ukarany żółtą kartką przez arbitra.

75'

Podanie do Garetha Bale'a stojącego przy prawym narożniku pola karnego i fałszem zagrywa przed bramkę do Amerykanina, który z bliska pakuje piłkę do siatki!

75'

GOL, Clint Dempsey

74'

Aleksandar Kolarov zagrywa z rzutu wolnego w pole karne i Hugo Lloris pewnie piąstkuje.

73'

Joe Hart broni strzał Clint Dempsey'a. Amerykanin uderzył w sam środek bramki.

72'

Ostatnia zmiana w Tottenhamie: Jermain Defoe zastępuje Emmanuela Adebayora.

69'

Gareth Bale strzela głową. Niecelnie.

69'

Świetne podanie Lewisa Holtby'ego na lewą stronę do partnera. Ten zagrywa w pole karne i na wślizgu Pablo Zabaleta wybija na korner.

66'

Tom Huddlestone ukarany żółtą kartką za faul na Yaya Toure.

64'

Strzelali Gareth Bale i Carlos Tevez. Oba uderzenia niecelne.

63'

Drobna informacja: 26% strzelonych bramek Man City pada między minutami 61-75

61'

Hugo Lloris broni strzał Yaya Toure! Mogło być groźnie - Francuzki był lekko zasłonięty.

60'

... i Tom Huddlestone zmienia Scotta Parkera.

60'

Za Gylfi Sigurdssona pojawia się Lewis Holtby...

60'

Szykuje się podwójna zmiana w Tottenhamie. Gotowi do wejścia są Tom Huddlestone i Lewis Holtby.

59'

Fatalny strzał Walijczyka. Jęk zawodu na trybunach.

58'

Gael Clichy fauluje Scotta Parkera tuż przy linii 16. metra.

57'

47% Posiadanie piłki 53%

56'

Drobna informacja: Tottenham nie strzelił gola w 3 z 16 spotkań u siebie w Premier League w tym sezonie.

55'

Gareth Bale skutecznie przyblokowany przez dwóch zawodników Man City, którzy pozwolili piłce opuścić boisko. Joe Hart z "piątki".

55'

Prostopadłe podanie do Carlosa Teveza zupełnie nieudane. Samir Nasri powinien przećwiczyć ten element.

53'

Świetny cross do Gylfi Sigurdssona. Islandczyk wygrał pojedynek główkowy z Pablo Zabaletą, ale nie dobiegł do piłki.

52'

Niezły pomysł Samira Nasriego by podać górą do Carlosa Teveza. Wykonanie nieco gorsze. Hugo Lloris łapie piłkę.

50'

Jan "tańczący z rywalami" Verthonghen - na małej przestrzeni okiwał trzech (!) zawodników Manchesteru City. Grając "ostatniego" powinien się tego wystrzegać.

48'

Ostre wejście Benoit Assou-Ekotto w nogi Pablo Zabaletty. Ma szczęście, że to spotkanie sędziuje Lee Mason, który nie lubi pokazywać czerwone karki.

46'

Wcześniej wspomniana zmiana: za kontuzjowanego Jamesa Milnera pojawia się Aleksandar Kolarov.

46'

Gwizdek Lee Masona i druga odsłona rozpoczęta.

15:32

I wracamy na drugą połowę. Będziemy mieć zmianę w barwach gości. Tottenham bez zmian.

15:20

Dobry, ciekawy mecz na White Hart Lane. Dużo strzałów i okazji do strzelenia więcej bramek. Oby druga połowa była równie ciekawa. Wracamy z relacją za kilkanaście minut.

47'

Co za okazja gospodarzy! Po ataku pozycyjnym strzał Gylfi Sigurdssona zablokowany, a dobijający Emmanuel Adebayor na spalonym. Po chwili sędzia kończy pierwszą połowę.

45'

2 minuty dolicza Lee Mason.

43'

Matthew Dawson w roli prawoskrzydłowego. Jego dośrodkowanie zostało zablokowane przez Gaela Clichy'ego. Po centrze strzela Clint Dempsey głową nad poprzeczką.

42'

Refleksem popisał się Hugo Lloris, który broni strzał Carlosa Teveza z pięciu metrów!

42'

Carlos Tevez strzela i piłka mija bramkę o ponad 3 metry. Był jeszcze rykoszet, więc mamy serię rzutów rożnych.

41'

Pablo Zabaleta sprytem i doświadczeniem zyskuje rzut rożny nabijając Benoit Assou-Ekkoto.

41'

Matthew Dawson blokuje strzał Carlosa Teveza.

39'

Pojedynek Vincenta Kompany'ego z Emmanuelem Adebayorem na korzyść Belga. Piłka posłana do Edina Dżeko, którego strzał zza "16" broni Hugo Lloris.

38'

Bezbłędnie grają środkowi obrońcy ManC. I Jan Vertonghen na spalonym.

37'

Gareth Bale z rzutu wolnego trafia w mur. Poprawka i Clint Dempsey uprzedzony w ostatniej chwili w polu karnym przez Gaela Clichy'ego. Korner.

36'

Miażdżąca przewaga gospodarzy w posiadaniu piłki. Nie ma to jednak przełożenia na wynik spotkania.

35'

Clint Dempsey, zupełnie niewidoczny do tej pory, złapany w pułapkę ofsajdową.

34'

Arbiter przerwał grę mimo protestów kibiców. Rzut wolny dla Tottenhamu z ponad 35 metrów.

33'

Carlos Tevez w ostatniej chwili uprzedzony przez Jana Vertonghena, który wycofuje piłkę do bramkarza. Na dodatek Belg zmienił koszulkę na numer 49 (pierwotnie gra z "5")

29'

Hugo Lloris broni anemiczny strzał rywala.

27'

Samir Nasri mógł strzelić swojego drugiego gola. Piłka minęła słupek o metr!

26'

When All The Saint (Go Marching In) śpiewają kibice gospodarzy.

26'

Edin Dżeko strzela z 19 metrów. Piłka po rykoszecie przelatuje nad bramką. Korner.

24'

Pablo Zabaleta wybija piłkę na uwolnienie z własnego pola karnego. Tottenham napiera jak na początku spotkania, ale pamiętamy, że w podobnym okolicznościach stracił bramkę.

21'

Kyle Walker! Jak to zmarnował! Wpadł w pole karne i przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gości! Wyborna okazja na doprowadzenie do remisu! Tylko rzut rożny.

18'

James Milner trafia w mur.

18'

Matthew Dawson fauluje Edina Dżeko ok. 28 metrów od bramki Hugo Llorisa. Jeszcze kapitan Kogutów ukarany żółtą kartką.

18'

Kyle Walker zagrywa płasko w pole karne, ale piłkę przejmuje Gael Clichy

16'

Joe Hart ze spokojem łapie piłkę po dośrodkowaniu Scotta Partkera.

15'

Kwadrans gry za nami. Optyczna przewaga po stronie gospodarzy, ale to Obywatele przeprowadzili jedną akcję, po której prowadzą.

14'

Drobna informacja: prowadząc 1:0 i grając na wyjeździe drużyna Manchesteru City nie przegrała jeszcze meczu w tym sezonie.

13'

Belg na boisku. W międzyczasie Benoit Assou-Ekkoto niezgodnie z przepisami zatrzymuje szarżującego jego stroną Jamesa Milnera.

13'

Jan Vertonghen na moment poza boiskiem. Nadział się na bark Carlosa Teveza i z rozciętą wargą podbiegł do sztabu medycznego.

11'

Pierwsza żółta kartka w tym meczu. Ukarany Yaya Toure za faul.

11'

James Milner płasko zagrywa w pole karne i Jan Vertonghen na wślizgu wybija piłkę.

9'

Gospodarze oddają piłkę w myśl zasady fair play. Grają też w komplecie.

8'

Samir Nasri brutalnie atakuje wyprostowaną stopą w piszczel Kyle'a Walkera. Nie ma czerwonej kartki, a zawodnik Tottenhamu leżał na boisku.

6'

Gareth Bale na spalonym.

5'

Tottenham grał, City strzela. James Milner zakręcił obrońcą, zagrał na 8. metr do Francuza, który efektownie strzela. Jan Vertonghen próbował wybić piłkę z linii bramkowej, ale nie udało się.

5'

GOL, Samir Nasri

5'

Kolejna akcja Kogutów. Clint Dempsey popędził prawą stroną i sprzed linii końcowej. Joe Hart broni.

3'

Carlos Tevez ostron zaatakowaany przez zawodnika Tottenhamu. Po chwili strzela Gareth Bale i Joe Hart łapie piłkę na raty.

2'

Emmanuel Adebayor wzięty w kleszcze przez trzech zawodników MC. Piłka odbiła się od Togijczyka i wyszła poza linię końcową. Joe Hart wznawia grę z "piątki".

1'

Pierwszą połowę zaczynają gospodarze.

14:29

Obie drużyny na boisku. Trwa losowanie stron. Obok arbitrów Vincent Kompany i Michael Dawson.

14:28

Do składu Kogutów wraca Gareth Bale. W ataku zagra były zawodnik dzisiejszego rywala, czyli Emmanuel Adebayor. Reprezentant Togo do tej pory strzelił w lidze... 3 gole.

14:26

Arbitrem tego spotkania jest Lee Mason.

14:21

Ostatnie cztery bezpośrednie starcia wygrywali Obywatele. Na White Hart Lane udało się wygrać aż 5:1. Cztery bramki strzelił wówczas Edin Dżeko. Na jesieni MC wygrał u siebie 2:1. Na listę strzelców wpisywali się Sergio Aguero, Edin Dżeko i Steven Caulkier.

14:18

Rzut oka na tabelę: Tottenham jest na piątej pozycji z 58 punktami (po 32 meczach). Do oczko wyżej Chelsea traci 3 "oczka", a trzeciego Arsenalu - 5. Z kolei Manchester City jest wiceliderem (68 pkt.). Ma bardzo iluzoryczne szanse na dogonienie rywala zza miedzy. Czerwone Diabły mają 81 pkt.

14:12

Rezerwowi Manchesteru City: Costel Pantilimon, Joleon Lescot, Aleksandar Kolarov, Kolo Toure, Scott Sinclair, Javi Garcia, Sergio Aguero.

14:10

Rezerwowi Tottenhamu: Brad Friedel, Kyle Naughton, Steven Caulkier, Tom Huddlestone, Lewis Holtby, Jake Livermore, Jermain Defoe.