Niedziela, 14 kwietnia 2013, godz. 13:00
SunderlandSunderland
14:56

Dziękuję za relację, żegna się Karol Wojnarowski.

96'

Koniec spotkania! Dość nieoczekiwanie Newcastle wysoko przegrywa u siebie z Sunderlandem 0:3. Przewaga gospodarzy zdała się na nic. Kontrataki drużyny Paolo Di Canio udały się w stu procentach. Sunderland znacznie zwiększył swoje szanse na utrzymanie w Premier League.

94'

Jeszcze rzut wolny dla Sunderlandu i szansa na czwartą bramkę, ale Sessegnon nie spieszy się z rozegraniem stałego fragmentu

90'

Sędzia Howard Webb dolicza do drugiej połowy meczu aż 6 minut

88'

Nieśmiałe próby zdobycia honorowej bramki przez Newcastle kończą się jeszcze przed polem karnym. Sunderland spokojnie kontroluje wydarzenia boiskowe

84'

Akcję rozpoczął Sessegnon rajdem ze środka boiska, później znalazł na 16.metrze Davida Vaughana, który bez namysłu uderzył lewą nogą idealnie w okienko bramki Elliotta! Fantastyczne uderzenie

82'

Ależ bramka!!! 0:3!

79'

Pechowy strzał Jonasa Gutierreza, który trafił piłką w Papissa Cisse

75'

Adam Johnson został ukarany żółtą kartką za zdjęcie koszulki po bramce

76'

A widok radości Paolo Di Canio prawdopodobnie obiegnie sportowe serwisy całego świata

75'

Kapitalna indywidualna akcja Adama Johnsona, zejście z prawej strony do środka i piękny strzał lewą nogą w długi róg bramki Elliotta!

74'

Chyba jest po meczu! 2:0!

72'

Ostatnia zmiana w ekipie gości - Mangane zastępuje Cuellara

71'

Stuprocentowa szansa Ben Arfy! Otrzymał podanie głową od Debuchy'ego, ale sam posłał piłkę nad bramką z około 10metrów

69'

Danny Graham łapie się za głowę - nie może uwierzyć, że sędziowie nie zauważyli ewidentnego zagrania ręką Yanga-Mbiwy, to powinna być jedenastka

66'

Mamy kolejną zmianę - David Vaughan zastępuje Jamesa McCleana

65'

Realizator ukazuje kolejną powtórkę - nie było spalonego przy podaniu do Papissa Cisse. Bramka była prawidłowa

64'

Wygląda na to, że Alan Pardew wykorzystał wszystkie trzy zmiany z konieczności - trzech kontuzjowanych zawodników

63'

A na boisku pojawia się Hatem Ben Arfa, a boisko dość niespodziewanie opuszcza kapitan Yohan Cabaye - to chyba efekt kontuzji

62'

Teraz z kolei Stephane Sessegnon domagał się rzutu karnego po starciu z Gutierrezem

61'

Papiss Cisse strzela bramkę, wszyscy byli przekonani o bramce, ale asystent sędziego podniósł chorągiewkę - wydaje się, że niesłusznie

61'

Mocne uderzenie Papissa Cisse z 20 metrów, pewnie interweniuje Mignolet

58'

I już pierwsze dobre wyjście z bramki Elliotta po rzucie rożnym gości

55'

Tim Krul doznał kontuzji przy interwencji po rzucie wolnym, najprawdopodobniej będzie konieczna zmiana bramkarza

57'

Lekarz Newcastle dał do zrozumienia, że zmiana jest nieunikniona. Staje się ona faktem - do bramki wchodzi Rob Elliott

54'

Jednak Bardsley musi opuścić boisko, zastępuje go Jack Colback

53'

Stephane Sessegnon dał się sfaulować i wywalczył cenny rzut wolny przed polem karnym

52'

To mógł być kosztowny błąd Mathieu Debuchy'ego! Przegrał pojedynek powietrzny z Adamem Johnsonem, ale skrzydłowy gości nie zdołał pokonać Krula

50'

Phil Bardsley potrzebuje pomocy lekarskiej, może być konieczna zmiana

46'

W przerwie nastąpiła zmiana - być może Yoan Gouffran odczuwał skutki starcia z Cuellarem, zastąpił go Shola Ameobi

46'

Rozpoczynamy drugą połowę, od środka gracze Newcastle

49'

Howard Webb kończy emocjonującą pierwszą część spotkania. Prowadzi Sunderland, ale jednak przewagę wciąż mają gospodarze. Świetnie spisuje się jednak Simon Mignolet. Zostańcie z nami, wracamy za kwadrans.

48'

I Taylor za nadmierną agresję otrzymuje żółtą kartkę

47'

Pierwsza sprzeczka między zawodnikami, wszystko z powodu faulu Stevena Taylora na Simonie Mignolecie

46'

3 minuty doliczone przez Howarda Webba, trwa napór gospodarzy

43'

Kolejna kartka, tym razem Papiss Cisse źle potraktował Phila Bardsleya

41'

Kapitalne dośrodkowanie, świetnie do strzału głową doszedł Sebastian Larsson, ale dobrze obronił Tim Krul

40'

Rajd Sessegnona zatrzymany przez obrońców Newcastle, kolejna szansa gości na zagrożenie bramki Krula

37'

Danny Rose ukarany żółtą kartką za ostre wejście w Mathieu Debuchy'ego

35'

Teraz z kolei Danny Graham ucierpiał przy strzale, staranował go Mapou Yanga-Mbiwa

32'

Gouffran przy strzale głową zderzył się z Carlosem Cuellarem, chwila przerwy

31'

Cóż teraz wybronił Simon Mignolet! Znów Papiss Cisse niepilnowany na 15.metrze od bramki strzelał po ziemi, a Belg wyciągnął się jak struna i obronił ten strzał

29'

I mogła być błyskawiczna odpowiedź! Papiss Cisse był sam na sam, ale zatrzymał go Mignolet!

28'

Wszystko rozpoczął Jonas Gutierrez, który podarował piłkę McCleanowi w okolicach środka boiska. Szkot na 30.metrze zauważył Sessegnona, który pobiegł w stronę bramki i z 18 metrów strzałem po ziemi pokonał Tima Krula

27'

Bramka! Sessegnon!

23'

Yoan Gouffran ostro potraktował Adama Johnsona, Howard Webb mógł nawet pokusić się o wyrzucenie Francuza z boiska

23'

Z tej przewagi jednak nic nie wynika, a Newcastle próbuje szybkich kontr po rzutach rożnych i wolnych

22'

Znów szansa Sunderlandu, faulowany Adam Johnson. Kilka minut przewagi Sunderlandu

18'

Rzut wolny dla Sunderlandu, szansa dla Sebastiana Larssona na dośrodkowanie w szesnastkę

18'

Słaby początek spotkania, a jak to zwykle bywa w derbach, są walki do upadłego, sporo kartek i bramek

11'

Wielki chaos przed polem karnym Sunderlandu, seria dośrodkowań, w końcu Tiote zbyt mocno podał w stronę Papissa Cisse

8'

Znakomite wyjście z kontrą Francuzów - Marveaux i Gouffrana, ale strzał tego drugiego zablokowany przez Phila Bardsleya

7'

Pierwszy rzut rożny dla gości po interwencji Mapou Yanga-Mbiwy

6'

Świetne podanie od Yanga-Mbiwy otrzymał Cisse, ale odważne wyjście z bramki Mignoleta pozwoliło zażegnać niebezpieczeństwo

3'

Faulował N'Diaye, rzut wolny i szansa na dośrodkowanie w pole karne gości

1'

Pierwszy gwizdek Howarda Webba i zaczynamy! Newcastle w czarno-białych pasach, Sunderland w czerwono-białych

12:55

Sunderland ma o co grać - tylko lepszym bilansem bramkowym wyprzedza osiemnaste w tabeli Wigan Athletic

12:52

Ławka Sunderlandu: Westwood, Kilgallon, Colback, Vaughan, Mangane, Mandron, Laidler

12:52

Ławka Newcastle: Elliot, Perch, Haidara, Anita, Ben Arfa, Campbell, Shola Ameobi