West Bromwich AlbionWest Bromwich Albion
1 : 2
Arsenal LondynArsenal Londyn
17:57

Za wspólnie spędzony czas - nie tylko przez ostatnie 20 minut - dziękuje Państwu Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net!

17:55

Arsenal szczęśliwie (i przede wszystkim rozpaczliwie) dowiózł zwycięstwo do końca. Pogoń WBA w ostatnich 20 minutach zakończyła się niepowodzeniem. Duża w tym zasługa pewnie broniącego Łukasza Fabiańskiego i olbrzymiej nieskuteczności gospodarzy.

96'

Foster podholował piłkę aż do środka boiska! Widocznie zmęczył się tym "rajdem" i zagrał anemicznie w pole karne Arsenalu. Obrońca Kanonierów wybija piłkę i Webb kończy mecz!

95'

Giroud, który w międzyczasie wrócił na boisko, strzela z półobrotu obok bramki Fostera. Pierwsza udana akcja Francuza w tym spotkaniu!

94'

Jednak Webb zmienia decyzję - dopatrzył się pozycji spalonej reprezentanta Belgii.

93'

Francuz na moment poza boiskiem. A Lukaku zyskuje korner. Jedna z ostatnich akcji.

93'

Kanonierzy wybijają piłkę jak najdalej od własnego pola karnego. Giroud leży na boisku od dobrych kilkunastu sekund, a mimo to Webb nie przerwał akcji WBA. Wściekły Wenger...

92'

Long chciał strzelił z woleja, ale "skosił" powietrze. Poprawiał jego kolega i piłka poszybowała w górne sektory za bramką Fabiańskiego.

90'

Webb dolicza 5 minut!

89'

Coquelin za Cazorlę. Wenger "muruje" dostęp do własnej bramki wpuszczając kolejnego obrońcę.

88'

Piłka nie chce wpaść do bramki Fabiańskiego! Long strzela z narożnika pola bramkowego nad poprzeczką.

87'

Odważne wyjście Fabiańskiego, który uprzedza przeciwnika na 5. metrze.

86'

Ridgewell niezgodnie z przepisami zatrzymuje przeciwnika i żółta kartka.

84'

Lukaku z 12 metrów strzela obok bramki. Mógł popatrzyć i przymierzyć... Wybrał wariant siłowy. Fabiański odetchnął z ulgą

83'

Lukaku lekko strzela głową i Fabiański łapie piłkę. Skradł kilka cennych sekund.

83'

Arsenal kolekcjonuje kartki: Arteta za faul taktyczny ukarany "żółtkiem",

81'

Za strzelca dwóch bramek dla Arsenalu, Rosicky'ego, pojawia się Gibbs.

80'

Napór West Brom trwa! Goście nerwowo raz po raz wybijają piłkę. Korner i McAulley strzela głową minimalnie obok słupka!

78'

Jones fauluje Artetę i tutaj Webb nie miał wątpliwości - żółta kartka.

77'

Monreal ostro potraktowany przez Longa. Hiszpan pokazał Webbowi ślady po interwencji rywala, ale nie przekonał go do pokazania żółtej kartki.

76'

Lukaku wygrał pojedynek główkowy z Vermaelenem, ale strzela głową wysoko nad bramką.

74'

Ridgewell na minimalnym spalonym. Gospodarze poczuli wiatr w żagle. Ponadto ożywiły się trybuny.

73'

Fabiański nie może narzekać na brak pracy. Łapie piłkę po zagraniu z bocznego sektora pola karnego.

73'

Vermaelen za Gervinho.

71'

Fabiański był blisko - piłka otarła się po nodze bramkarza i wpada do siatki. WBA łapie kontakt.

70'

Sytuacja sprzed kilku minut Mertesackera! Teraz kosi w polu karnym Longa! Czerwona kartka i rzut karny

69'

Stała scena w dzisiejszym meczu - Giroud fauluje...

67'

Brunt z woleja świetnie ustawiony Fabiański broni. Jeszcze Mertesacker wybija piłkę na rzut rożny. Po nim bez zagrożenia i ostatecznie polski bramkarz wznawia grę z "piątki" - niecelnie głową strzelał Long.

65'

Pewnie i spokojnie interweniuje Fabiański po strzale Lukaku.

65'

Żółta kartka dla Koscielnego. Ratował Martesackera, który popełnił błąd i za słabo podał do Francuza.

63'

Rosenberg za Thomasa. Trener WBA wzmacnia siłę ognia.

62'

Pierwsza zmiana w WBA: Lukaku pojawia się w miejsce Dorransa;

59'

Cazorla strzela ponad poprzeczką.

57'

Sagna co prawda zablokował na lewej stronie przeciwnika. ale zdołał zapobiec opuszczenia boiska przez piłkę. Korner i Fabiański piąstkuje.

53'

Tuż po stracie gola intensywną rozgrzewkę rozpoczął Lukaku.

53'

Najczęściej można wymówić nazwisko Giroud gdy fauluje. Tam było i tym razem. Ustna reprymenda od Webba ma ostudzić Francuza.

51'

Odchylony Brunt przenosi piłkę nad bramką Fabiańskiego.

50'

Pierwsze uderzenie Czecha z 17. metrów sparował bramkarz, ale wobec dobitki był już bez szans.

50'

GOL, Tomas Rosicky po raz drugi!

49'

Tylko korner dla gości. A jeszcze urazu doznał Foster, lecz po krótkiej pomocy medycznej jest w stanie kontynuować grę.

48'

Kontra Arsenalu powinna zakończyć się golem. Sagna dostaje piłkę na tacy w polu karnym i nie trafia w światło bramki.

46'

I wracamy na drugą połowę. Oba zespoły przystępują do niej bez zmian.

46'

Koniec pierwszej połowy. WBA przegrywa na własnym stadionie z Arsenalem 0:1. Bramkę strzelił Tomas Rosicky, dla którego to pierwszy gol w Premier League od... ponad 3 lat.

45'

Webb dolicza minutę do pierwszej połowy.

45'

Przerwa w grze - Fabiański ucierpiał w polu karnym. Po chwili wszystko jest w porządku.

44'

Podopieczni Steve'a Clarke'a przed przerwą chcą doprowadzić do remisu. Póki co muszą się zadowolić rzutem rożnym.

43'

Jeszcze raz Francuz - głową i nad poprzeczką po centrze z rzutu rożnego.

42'

Koronkowa akcja Arsenalu przed i w polu karnym gospodarzy i Giroud z 5 metrów strzela obok bramki!

40'

Nieudany strzał z dystansu Morrisona. Fabiański od bramki.

37'

Gervinho zatrzymywany przez obrońcę WBA po lewej stronie pola karnego. Webb nie dopatrzył się faulu.

36'

W odpowiedzi Arsenal i Sagna wywalcza rzut rożny dla swojej drużyny? Kiedy on nauczy się dośrodkowywać?

36'

Brunt trafia w mur.

36'

Tylko żółta kartka dla Rosicky'ego za brzydki faul. Powinien dziękować Webbowi, że nie dostał czerwonej.

33'

Fabiański łapie piłkę po rykoszecie od nóg Monreala. Gdyby nie czujność Polaka, to mógłby być remis.

32'

Koscielny nie przebierał w środkach by zatrzymać Longa. Nawet przekraczają przepisy. Rzut wolny dla WBA z ok. środka pola.

30'

Thomas w pole karne i Koscielny wyskoczył najwyżej. Głową wybija piłkę z "16". Dobra interwencja Francuza.

28'

Giroud, zdaniem arbitra, fauluje przeciwnika w kole środkowym. Francuz nie może pogodzić się z decyzją Webba.

26'

Ramsey strzela w sam środek bramki i Foster łapie piłkę. Wcześniej bramkarz WBA nogą obronił uderzenie Gervinho.

26'

Mała ciekawostka: prowadząc 1:0 i grając na wyjeździe Arsenal nie przegrał jeszcze meczu w tym sezonie.

26'

Żółtka kartka dla Ramseya.

25'

Było groźnie! Brunt strzela i nie ma gola.

22'

Kanonierzy idą za ciosem i Ramsey po solowej akcji prawą flanką zyskuje rzut rożny. Bez zagrożenia pod bramką Fostera.

20'

Gervinho zatańczył z piłką w polu karnym i dośrodkował na 5. metr, gdzie Rosicky strzałem głową otwiera wynik spotkania.

20'

GOL, Tomas Rosicky

16'

Long tym razem zdecydował się na strzał po indywidualnej akcji. "Ściął" z prawej strony na środek pola karnego i strzelił... bardzo niecelnie. Ostatnie minuty to przewaga gospodarzy.

16'

Long centruje w pole karne i pewnie piłkę łapie Fabiański.

15'

Billy Jones popędził prawą stroną, ale został zablokowany przez Monreala. Fabiański z "piątki" wznawia grę.

14'

Piknikowa atmosfera na The Hawthorns. "Kibice" bardziej korzystają z uroków słońca niż boiskowych wydarzeń.

11'

Próba poprawki i "pusty przelot" polskiego bramkarza. Na jego szczęście WBA nie zdołał wykorzystać szansy.

11'

Zamieszanie w polu karnym Fabiańskiego i Koscielny dla uwolnienia wybija na rzut rożny. Centra i Rosicky wybija z linii bramkowej.

11'

Thomas na lewej stronie chciał ograć Sagnę i dośrodkować, ale Francuz nie dał się nabrać. Korner dla gospodarzy.

9'

3:0 dla WBA w spalonych. Long.

8'

Rosicky fatalnie strzela z 14 metrów. Foster od bramki.

7'

Akcja Arsenalu i strata Ramseya. Gospodarze po przechwycie posłali daleką piłkę do Thomasa, ale Fabiański wyjściem z bramki uprzedza rywala.

5'

Drugi spalony zawodnika WBA. Tym razem Jonesa.

3'

Atak pozycyjny Kanonierów i płaskie wstrzelenie piłki przez Sagnę zablokowane.

3'

Rosicky faulowany w środku pola przez Jacoba. Wcześniej goście wymienili kilkanaście podań.

1'

Dalekie podanie do Longa na wolne pole, ale ten był na spalonym.

1'

Zaczęli!

16:01

Arbitrem spotkania będzie Howard Webb. Jeszcze kilka chwil i rozpocznie się spotkanie.

15:52

Wojciech Szczęsny nie pierwszy raz znajduje poza kadrą meczową. Arsene Wenger wyraźnie daje odpocząć 22-letniemu bramkarzowi reprezentacji Polski.

15:43

Rezerwowi Arsenalu: V. Mannone, T. Vermaelen, C. Jenkinson, K. Gibbs, F. Coquelin, L. Podolski, A. Oxlade-Chamberlain.

15:38

Rezerwowi WBA: B. Myhill, G. Popov, S. G. Tamas, M. Rosenberg, R. Lukaku, M-A Fortune, I. Brown

15:34

Artur Boruc zachował czyste konto w przed chwilą zakończonym spotkaniu Reading - Southampton. Na Madejski Stadium "Święci" wygrali 2:0. Czy Łukasz Fabiański też nie będzie musiał wyciągać piłki z siatki w spotkaniu z WBA?