1. połowa2 : 1
17:55

Dziękuję za uwagę.

95'

Koniec meczu! Southampton pokonuje sensacyjnie Chelsea Londyn. The Blues tracą trzecie miejsce w tabeli Premier League!

92'

Hazard centruje z rzutu wolnego, powinien być rzut rożny, ale sędzia uznał że to Torres ostatni dotknął piłki.

91'

Sędzia doliczył cztery minuty.

89'

Na uderzenie z rzutu wolnego zdecydował się Lampard, ale piłka minęła poprzeczkę bramki.

88'

Hazard faulowany i żółta kartka dla Schneiderlina.

87'

Hazard w kierunku Benayouna, ale zbyt mocno i od bramki rozpocznie Kelvin Davis.

85'

Zmiana w Southampton. Steven Davis opuszcza boisko, a zamiast niego pojawił się Fox.

84'

Żółta kartka dla Lamberta, za niesportowe zachowanie.

83'

Zamieszanie pod bramką Świętych, po zgraniu piłki w pole karne przez Azpilicuete, ale zostało zażegnane.

81'

Moses dochodzi do dośrodkowania Azpilicuety, ale uderzenie było zbyt słabe i znalazło się w dłoniach bramkarza Świętych.

78'

Mogła paść bramka wyrównująca, ale zamiast podawać do lepiej ustawionego Lamparda, Hazard uderzył niecelnie na bramkę z ostrego kąta.

76'

I ostatnia zmiana w Chelsea, Za Oscara pojawił się Benayoun.

75'

Żółta karta dla Torresa za faul na zawodniku gospodarzy.

74'

Clyne zdążył dośrodkować w pole karne, ale nikt nie doszedł do piłki z zawodników Southampton.

73'

Kolejna zmiana w Chelsea. Słabo grającego Obi Mikela na boisku zastąpi Ramires.

72'

I kolejna dobra akcja Southampton. Ale młody Ward-Prowse zamiast uderzać, chciał podawać i piłkę przejęła Chelsea.

70'

Dobra akcja Torresa i podanie do Mosesa. Pogubił się jednak Nigeryjczyk i obrońcy Świętych odebrali mu piłkę.

69'

Moses upadł w polu karnym po starciu z Yoshidą, ale było to walka ciałem i nie mogło być mowy o rzucie karnym dla Chelsea.

67'

Jay Rodriguez otrzymał piłkę z lewej strony boiska i mimo asysty obrońców Chelsea uderzył na bramkę. Cech jednak obronił jego uderzenie, a dobitka Ward-Prowse była niedokładna.

66'

Dobra wrzutka z prawej strony Azpilicuety, ale dobrą interwencją popisał się Steven Davis.

64'

Niepewna interwencja Terry'ego i będziemy mieli rzut rożny dla gospodarzy.

63'

I zmiana w Southampton. Za Puncheona pojawił się Ward-Prowse.

61'

Zmiana w Chelsea. Za Marina pojawi się Hazard

60'

Nie ma bramki! Moses znalazł się w polu karnym, zdecydował się na uderzenie, które zmierzało do bramki! Ale piłkę przeniósł nad poprzeczkę Davis!

56'

Clyne dośrodkowywał z prawej strony w kierunku bramki, ale podanie było zbyt długie, aby mógł do niego dojść Rodriguez.

54'

Lampard do Marina, ale strzał tego drugiego został zablokowany.

53'

Frank Lampard w zamieszaniu uderza na bramkę, broni to instynktownie Davis. Bramki i tak by nie było, bo anglik był na pozycji spalonej.

50'

Bertrand z lewej strony miał dużo miejsca i mógł pędzić w kierunku bramki, ale zdecydował się na podanie, które było zbyt słabe i zostało przejęte przez obrońcę Świętych.

48'

Clyne uderza z prawej strony i Cech zmuszony był wybić piłkę poza boisko.

47'

I wymuszona prawdopodobnie zmiana w Southampton. W miejsce Boruca pojawił się Davis.

46'

Po pierwszej emocjonującej połowie czas na drugą, rozpoczynamy!

47'

Koniec pierwszej połowy. Southampton gra lepiej i zasłużenie prowadzi 2-1.

46'

Sędzia doliczył dwie minuty.

44'

Z prawej strony przedzierał się Moses, ale nie miał szans w pojedynku z dwójką defensorów gospodarzy.

43'

Lambert w kierunku Rodrigueza, ale tym razem górą są defensorzy Chelsea.

40'

Dalekie, dobre podanie w kierunku Lamberta, napastnik Świętych przejął piłkę, ale znalazł się na pozycji spalonej.

38'

Clyne z prawej strony dośrodkowywał w kierunku Lamberta, ale piłka bez problemów znalazła się w dłoniach Cecha.

35'

I mamy już 2:1! Lambert podszedł do rzutu wolnego i precyzyjnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce!

33'

Goolll! 1-1! Do dośrodkowania z rzutu rożnego najwyżej wyskoczył John Terry i doprowadził do wyrównania!

32'

Na uderzenie zdecydował się Moses, piłka po rykoszecie znalazła się nad bramką Southampton.

29'

Piłka podana na wolne pole do Bertranda, ale zawodnik Chelsea znalazł się na pozycji spalonej.

26'

Piłka w bramce Southampton, ale Torres był na pozycji spalonej.

23'

Gooolll! Zasłużone prowadzenie Southampton! Przepiękna trójkowa akcja Lamberta, Davisa i Rodrigueza. Bramkę zdobywa ten ostatni!

22'

Posiadanie piłki to 73%-27% dla Southampton.

20'

Dwadzieścia minut za nami, obraz gry nie uległ zmianie. Atakuje w większości Southampton, a Chelsea tylko sporadycznie i nie zagrażają one bramce strzeżonej przez Artura Boruca.

17'

Dobra akcja ofensywna Clyne'a, który wywalczył rzut rożny dla gospodarzy.

15'

Z lewej strony pędził osamotniony Rodriguez, ale nie miał szans z obroną Chelsea.

14'

I kolejna akcja Sotuhamptonu. Z prawej strony dośrodkował Puncheon, ale pierwszy do piłki doszedł Terry.

12'

Na boisku dominuje Southampton. Dobrym dryblingiem w początkowej fazie popisał się Jason Puncheon, ale w końcu się pogubił.

11'

Rodriguez pędził w kierunku bramki, mógł podawać do dobrze ustawionego Puncheona, ale zdecydował się na uderzenie, które bez problemu znalazło się w dłoniach Petra Cecha.

10'

Mogło być groźnie pod bramką Chelsea, ale do podania Puncheona nie doszedł Davis.

8'

Moses z prawej strony do Oscara, jego uderzenie na rzut rożny wybił jeden z defensorów Southampton.

6'

Pierwsza dobra akcja przeprowadzona przez Chelsea Londyn, na dośrodkowanie z prawej strony zdecydował się Moses, ale było ono zbyt głębokie.

5'

Początek spotkania należy do zawodników gospodarzy, którzy starają się stworzyć jakąś sytuację na strzelenie bramki.

2'

I już pierwsze uderzenie w spotkaniu, zdecydował się na nie Rickie Lambert, ale piłka powędrowała nad bramką.

2'

Jonatham Moos, a nie Martin Atkinson jest sędzią dzisiejszego spotkania.

1'

Pierwszy gwizdek i zawodnicy Chelsea mogą rozpocząć spotkanie!

15:58

Piłkarze są już na murawie, za kilka minut rozpocznie sie spotkanie.

15:46

Ponownie w czołówkach wszystkich angielskich gazet znajduje się Jose Mourinho. Świat obiegła informacja, że zostało osiągnięte porozumienie na linii Portugalczyk-Abramowicz, w sprawie powrotu do zespołu Chelsea. Starał się je rozsiać sam Mourinho stwierdzając: - Myślę sobie, że muszę pewnego dnia tam wrócić, do Chelsea lub innego angielskiego klubu.

15:43

Chelsea chce przedłużyć serię dwóch spotkań z zachowanym czystym kontem i zdobyć trzy punkty, aby podbudować się przed prawdziwym piłkarskim maratonem czekających na graczy ze Stamford Bridge. The Blues w ciągu dziewięciu najbliższych dni rozegrają bowiem aż cztery spotkania.

15:42

Należy przypomnieć że w tym sezonie, takie zespoły jak Manchester City czy Liverpool, wyjeżdżały z St Mary’s Stadium z bagażem trzech bramek.

15:40

Poprzednia kolejka została rozegrana dwa tygodnie temu. Obie drużyny zwyciężyły w swoich spotkaniach. Southampton pokonał Liverpool 3:1, po bramkach Schneiderlina, Lamberta i Rodrigueza, a Chelsea pokonała West Ham United 2:0. Swój udział w zwycięstwie miał Frank Lampard i Eden Hazard.

15:39

Ławka rezerwowych Chelsea Londyn:Cole, Luiz, Ramires, Hazard, Turnbull, Ba, Benayoun

15:37

Ławka rezerwowych Southampton: Davis, José Fonte,Fox, Forren, Ward-Prowse, Guly, Ramírez