SunderlandSunderland
0 : 1
manchester unitedManchester United
96'

Tym akcentem sędzia kończy to spotkanie. 3 punkty wędrują na konto Czerwonych Diabłów, słaba passa piłkarzy Sunderlandu trwa dalej. Manchester United zwycięża po raz siódmy z rzędu w Premier League.

96'

Stuprocentowej sytuacji nie wykorzystuje van Persie!

95'

W stronę bramki rywala zmierzają piłkarze Czerwonych Diabłów, ale utrzymują piłkę nie decydując się na strzał.

93'

Faulowany van Persie, nie spieszą się z wykonaniem wolnego goście. Buttner posyła długą piłkę prosto w ręce Mignoleta.

92'

Van Persie na spalonym, blisko bramki Kotów. Ci nie zwlekają i szybko wznawiają grę.

91'

W związku z przedłużającą się grą w drugiej połowie Friend dolicza aż 6 minut.

90'

Wickham strzela, ale David De Gea łapie piłkę.

89'

Van Persie runął na murawę, ale szybko wstał. Słusznie Czarne Koty nie oddają piłki gościom.

88'

Niewiele brakło, a mielibyśmy powtórkę przykrego zdarzenia z 60. minuty, tym razem obeszło się jednak bez zderzenia.

87'

43.760 widzów na Stadium of Light ogląda dzisiejsze zmaganie Czarnych Kotów z Czerwonymi Diabłami.

85'

I ostatnia zmiana również w jedenastce gospodarzy. Colback za Rose'a.

84'

Limit zmian w zespole Sir Alexa Fergusona wykorzystany. Cleverley zastępuje dobrze grającego Andersona.

83'

McClean oszukał dryblingiem nie tylko Valencię, ale również samego siebie. Rusza kontra United.

81'

Buttner strzałem zza szesnastki i fantastyczną obroną swój zespół ratuje Mignolet!

81'

I w miejsce Kagawy Danny Welbeck.

81'

Zmiany w obu zespołach, Larsson za Bardsleya.

77'

Kolejny raz piłkarze gospodarzy nie popisali się skutecznością strzałów- piłka na trybunach.

76'

Roszada w zespole gospodarzy.

76'

Brzydki i mocno spóźniony wślizg Bardsleya. Gdyby sędzia pokazał czerwoną kartkę, nikt nie miałby za to pretensji.

74'

Odważniej niż w pierwszej połowie grają Czarne Koty, chętniej naciskają na rywali, ale nie przekłada się to na najważniejszą piłkarską statystykę- wynik. Kwadrans do końca.

73'

Długa piłka na lewe skrzydło do Buttnera, ten dośrodkowuje płasko, ale piłka mija się z celem i wybija jeden z defensorów Kotów. Po kontrze Johnson postraszył bramkarza gości, ale piłka mija lewy słupek bramki.

72'

Valencia fauluje blisko pola karnego rywali.

71'

Kontratak Sunderlandu, który zamienił się w atak pozycyjny. Zwieńczony kapitalną wrzutką, ale piłka po zagraniu głową jednego z piłkarzy ląduje za linią boczną. Od outu United.

69'

Sessegnon lewym skrzydłem, ale odprowadził piłkę za linię końcową. Fatalnie.

68'

Atak pozycyjny piłkarzy Manchesteru United. Wymiana piłki między graczami i wyczekiwanie na okazję.

66'

Zamieszanie w polu karnym United, Smalling wybija na out. Ciężar gry przeniósł się na połowę gości.

65'

Bardsley przewraca się w polu karnym, ale Friend nie dał się oszukać i zamiast na jedenastkę wskazuje na rzut rożny.

64'

Po rzucie sędziowskim gracze Sunderlandu nie chcieli dostać piłki, doszło do walki o nią i w głupi sposób gospodarze tracą ją z powrotem.

63'

Na szczęście David De Gea otrząsnął się po całym zajściu i prawdopodobnie będzie kontynuował grę.

62'

Vidić pluje krwią, ale samodzielnie porusza się po murawie. W gorszym stanie golkiper United, którym opiekują się teraz lekarze.

60'

Zderzenie De Gei z Vidiciem w polu karnym. Hiszpański bramkarz zwija się na murawie z bólu.

59'

Johnson ambitnie przedzierał się prawym skrzydłem. Bradsley wykończył akcję w fatalnym stylu i piłka ląduje w rękach kibiców siedzących za bramką.

58'

Groźnie wyglądało wejście van Persiego w stronę Bardsleya. Jak się potem okazało, Holender nawet nie dotknął zwijającego się na murawie rywala, ale sędzia dał się oszukać i pokazał żółtą kartkę.

57'

Również Sessegnon potwierdza słabość miejscowej drużyny. Anderson bez najmniejszych problemów odbiera mu piłkę i United rusza do kontry.

53'

Słynny charakter i zawziętość gospodarzy dziś niewidoczna. Dowodem na to kolejna akcja, w której brakło zaangażowania i polotu. Czerwone Diabły łatwo odzyskują piłkę.

51'

Kagawa z prawej strony próbował dogrywać piłkę do holenderskiego napastnika Czerwonych Diabłów, ale zagranie przeczytali obrońcy Czarnych Kotów.

51'

Strzał Holendra z wolnego blokuje Danny Rose. Zrobił to jednak tak niefortunnie, że piłka odbiła się od jego nosa.

50'

Faul byłego gracza Manchesteru United na Robinie van Persim. Po słownym ostrzeżeniu przyszedł czas na żółty kartonik.

48'

Faulowany van Persie. Gra wznowiona, ale w grze zapanował chaos i piłka zmienia właścicieli co kilka sekund.

47'

Żaden z trenerów nie zdecydował się w przerwie na zmiany, więc zespoły grają w takich samych składach jak przed przerwą.

46'

Po przerwie piłkarze wrócili na murawę. Grę wznowili piłkarze United.

14:33

Po pierwszej połowie wszystkie statystyki przemawiają na rzecz gości, stąd wynik 0:1 jak najbardziej sprawiedliwy.

46'

Ostatni gwizdek Frienda, nie ma niespodzianek na Stadium of Light. Jednobramkowe prowadzenie drużyny z Manchesteru.

46'

Van Persie z półwoleja, piłka ląduje na trybunach.

45'

Minuta doliczona przez angielskiego arbitra.

44'

Kontrowersyjne zachowanie Younga, pomocnik Manchesteru położył się pod słabym naciskiem rywala. Rzut wolny.

43'

Bezradni są dziś piłkarze Sunderlandu. Adam Johnson pogubił się w dryblingu na skraju pola karnego gości i United rozpoczyna kontratak.

42'

Strzał holenderskiego napastnika, bezpośrednio na bramkę rywala. Piekielnie mocny strzał wybronił jednak golkiper i piłka wyszła na rzut rożny.

41'

Van Persie faulowany blisko pola karnego, może być groźnie.

38'

I znów akcja duetu Young-Buttner. Ten pierwszy finalnie podał do van Persiego, który strzelił na krótki słupek. Piłka w rękach Mignoleta.

36'

Rzut wolny dla gospodarzy, ale Johnson prosto w plecy Younga. Nadal próbują gospodarze, ale na nic to się nie zdaje- Czerwone Diabły w pełni kontrolują grę.

35'

Bez pomysłu na akcje piłkarze Martina O'Neila. Stracona bramka wyraźnie podcięła im skrzydła.

34'

Gorąco w polu karnym Kotów! Anderson wpadł rozpędzony, ale uprzedził go golkiper gospodarzy.

33'

Strzał Younga z rzutu wolnego, ale pewnie broni Mignolet.

33'

Zmiana w defensywie United wymuszona urazem Brazylijczyka.

32'

Po długiej analizie bramka jednak zaliczona na konto Bramble'a- oczywiście samobój.

31'

Phil Bardsley strzela z dystansu, ale prawie wykopał piłkę za stadion.

27'

GOOOOOOOL! Przepiękne zachowanie Holendra w polu karnym i dzięki odrobinie szczęścia goście obejmują prowadzenie!

27'

Piłkarz gospodarzy ukarany za faul na Valencii.

26'

Powoli budowany atak gości. Bardsley zdołał dośrodkować, ale Vidic wybił piłkę.

24'

Dośrodkowanie Valencii i wybicie piłki przez obrońców Sunderlandu. Póki co wrzutki gości bezskuteczne.

22'

Van Persie w polu karnym po podaniu Kagawy, jednak łatwo traci piłkę.

20'

Lewa strona drużyny z pierwszego miejsca tabeli o wiele bardziej aktywna niż prawa. Duet Young-Buttner od początku pracowity i kreatywny w swoich poczynaniach.

19'

Young strzela zza pola karnego, Mignolet piąstkuje. Trzeci rzut rożny dla United.

18'

Rzut rożny dla United, piłka wybita przez gospodarzy, ale wraca ona pod nogi gości, którzy kontynuują oblężenie bramki rywali spokojnie wyczekując na dogodny moment.

17'

Zderzenie na skraju pola karnego gości, arbiter nie reaguje.

14'

Anderson zagrał w pole karne, ponownie Buttnera powstrzymuje dopiero Mignolet.

13'

Ciężar gry przerzucony na połowę Sunderlandu. Umiejętna klepka Czerwonych Diabłów, gospodarze rzadko mają kontakt z piłką.

12'

Buttner bliski szczęścia! Obrona gospodarzy w starciu z nim wyglądała bardzo niepewnie, powstrzymał go dopiero golkiper.

9'

Wrzutka aktywnego Younga w pole karne, ale niebezpieczeństwo szybko zażegnane przez defensorów Czarnych Kotów.

8'

Young bardzo niecelnie z wolnego i od bramki grę wznowią gospodarze.

7'

Ręką blokuje piłkę Bardsley po strzale Younga i rzut wolny na skraju pola karnego.

6'

Po próbie dośrodkowania przez McCleana piłka odbija się od Rafaela i wychodzi na rzut rożny.

5'

Błąd bramkarza United! Na szczęście Sessegnon na kilometrowym spalonym i wszystko kończy się szczęśliwie dla gości.

4'

Kagawa dostał się w pole karne, ale strzał Japończyka zbyt słaby, aby zagrozić bramce gospodarzy.

3'

Lewą stroną probowali goście, ale Young nie porozumiał się z Büttnerem i od bramki wznowi Mignolet.

3'

Uraz Vidicia, piłka wybita poza linię boczną, ale Serb wraca do gry.

1'

Pierwszy gwizdek angielskiego arbitra i rozpoczynamy spotkanie. Rozpoczęli gospodarze.

13:35

Arbitrem głównym dzisiejszego spotkania będzie pan Kevin Friend z Anglii. W 17 meczach, które prowadził w tym sezonie pokazał 61 żółtych oraz jedną czerwoną kartkę.

13:32

Manchester United wygrał ostatnie 6 ligowych spotkań, natomiast Sunderland zremisował w dwóch i przegrał aż w czterech.

13:23

Statystyki przemawiają zdecydowanie na rzecz gości. Sunderland wygrał zaledwie jeden z poprzednich dwudziestu trzech meczy z Manchesterem United w lidze.

13:22

Nieco ponad dwadzieścia minut do pierwszego gwizdka, znamy już obie jedenastki. Czarne Koty zagrają dziś bez Stevena Fletchera i Lee Cattermole'a, których w tym sezonie już nie obejrzymy z powodu kontuzji. Z kolei w składzie Czerwonych Diabłów nie ma Ferdinanda, Evry, Giggsa, Scholes'a, Naniego i Rooney'a, których Sir Alex Ferguson postanowił oszczędzić na poniedziałkowy mecz z Chelsea.