3 : 1
LiverpoolLiverpool
1. połowa2 : 1
17:53

Zasłużona wygrana Świętych, którzy stworzyli dziś zdecydowanie więcej podbramkowych sytuacji. Święci zagrali też nieźle w defensywie, a kiedy już goście przedarli się pod ich bramkę, na posterunku był Artur Boruc.

93'

Koniec meczu. Southampton ogrywa Liverpool 3:1.

92'

Boruc - Suarez 0:1. W żółtych kartkach. Napastnik The Reds utrudniał Polakowi wznowienie gry i się doigrał żółtej kartki.

90'

Nie rezygnuje Liverpool, ale źle zakończył akcję Jose Enrique. Po świetnym dośrodkowaniu Glena Johnsona, Enrique uderzył słabo i niecelnie.

87'

Wściekły na sędziego Boruc musiał oddać piłkę piłkarzom Liverpoolu. Sędzia zdecydował, że Polak wyszedł z piłką poza boisko, po swojej interwencji.

86'

Zmiana również w Southampton. Guly wchodzi za Lallanę.

85'

Henderson zmienia Sturridge'a.

80'

Ośmieszył obrońców Liverpoolu Jay Rodriguez, który nie miał wielkiego wyboru w akcji ofensywnej, więc poszedł na przebój, wszedł w pole karne i na raty pokonał Jonesa. Southampton już nie straci punktów w tym meczu.

80'

GOOOL! Jay Rodriguez strzela trzecią bramkę dla Świętych!

78'

Brad Jones ratuje Liverpool przed stratą trzeciego gola! Świetnie wyszedł z bramki Australijczyk i zatrzymał szarżującego na jego bramkę Adama Lallanę.

77'

Steven Gerrard strzela z dystansu i znów bez problemu piłkę łapie Boruc.

74'

Dynamiczna akcja Schneiderlina, który wszedł w pole karne i dośrodkował, ale trafił jednego z obrońców w głowę. Było groźnie.

72'

Odwróciły się role w drugiej połowie. To goście są groźniejsi, chociaż nie potrafią sforsować defensywy Świętych. Dobrze na przedpolu gra Artur Boruc, więc o bramkę po dośrodkowaniu niezwykle ciężko. Szykują się emocje w końcówce.

65'

Suarez zdecydował się na strzał z niemal 30 metrów, ale Boruc nie miał problemów ze złapaniem piłki, mimo że ta skozłowała mu tuż przed nosem.

64'

Niepotrzebnie fauluje przed własnym polem karnym Nathaniel Clyne. Kartki nie ma, ale będzie za to groźna szansa dla gości.

60'

Zdecydowanie mniej jest w drugiej połowie soczystych strzałów i klarownych sytuacji podbramkowych. Co nie znaczy, że bramkarze mają mniej pracy, bo w odstępie kilku ostatnich minut Brad Jones interweniował kilka razy po dośrodkowaniach "Świętych".

57'

Bardzo bliski szczęścia był Luis Suarez. Dobre prostopadłe podanie i Boruc uprzedził Urugwajczyka w ostatniej chwili.

50'

Na murawie na razie spokojnie. Lekka przewaga Liverpoolu, który w drugiej połowie będzie pewnie prowadził grę.

47'

Jednak to co najbardziej zmieniło się przez ostatni kwadrans to pogoda. W Southampton leje jak z cebra.

46'

Liverpool wychodzi na drugą część gry z jedną zmianą. Lucas Leiva wchodzi w miejsce Joe Allena.

46'

Zaczynamy drugą połowę.

16:49

Mogą, a nawet powinni pluć sobie w brodę piłkarze Southampton, bo mieli ten mecz pod kontrolą. Święci byli zespołem zdecydowanie lepszym od Liverpoolu, ale w końcówce stracili bramkę do szatni, która daje The Reds duże szanse na odrabianie strat w drugiej połowie.

47'

Koniec pierwszej połowy.

45'

Doskonale spisał się tym razem Sturridge, który wziął na plecy obrońcę i oddał strzał na bramkę Boruca. To uderzenie zostało zablokowane, ale dobitka Coutinho wpadła już do siatki. Boruc bez szans.

45'

GOOOL! Philippe Coutinho strzela kontaktową bramkę Liverpoolu.

43'

Koronkowa akcja gospodarzy, którą kończy strzałem Adam Lallana. Szkoda, że tak niecelnie uderzył Anglik.

40'

Firmowy pajacyk Boruca zatrzymał Philippe Coutinho! Brazylijczyk miał grać niczym Messi, ale w tej sytuacji zachował się słabo. Boruc nie miał wielkich problemów by wygrać z nim sytuację sam na sam.

40'

Co za kontratak Southampton! Długie podanie do Jaya Rodrigueza, który fantastycznie zgasił piłkę i oddał błyskawiczny strzał. Brad Jones byłby w opałach, ale piłka minęła o centymetry jego bramkę.

37'

Kluczowym piłkarzem w ekipie jest Sturridge. Znów dostał dobre podanie od Downinga, ale źle dograł w pole karne do Aggera, który zapędził się w pole karne gospodarzy.

33'

Sporo szczęścia mają teraz Święci. Rickie Lambert zdecydował się na strzał z rzutu wolnego z 30 metrów. Piłka na pewno nie wpadłaby do siatki, gdyby nie rykoszet. Tor lotu piłki zmienił Sturridge, a zaskoczony Brad Jones niewiele mógł w tej sytuacji zrobić.

33'

Goool! Rickie Lambert strzela drugą bramkę dla Świętych!

32'

Wymuszona zmiana w zespole Southampton. Kontuzjowanego Hooivelda zmienia Jose Fonte.

31'

The Reds troszkę się rozkręcają, ale przeszkadza im troszkę sędzia. Po świetnej akcji Stewarta Downinga, na bramkę Boruca strzelał z czystej pozycji Sturridge. Polak obronił, a sędzia i tak uznał, że Anglik był na spalonym.

29'

Daniel Sturridge strzela z... 35 metrów. Niemal bezrobotny w pierwszej połowie Boruc spokojnie złapał piłkę.

27'

Wreszcie dobra akcja gości, ale przerwał ją w dość dziwnych okolicznościach sędzia. Luis Suarez wybiegł błyskawicznie do prostopadłej piłki i chyba trącił przy tym obrońcę Świętych. Sędzia odgwizdał faul w ataku, ale była to sytuacja bardzo kontrowersyjna.

21'

Aleź szansa dla Świętych!. Lallana dość przypadkowo dostał piłkę w polu karnym. Chciał przelobować bramkarza, piłka spadła na piątym metrze, gdzie błyskawicznie z półobrotu uderzył ją Ramirez. Spudłował!

20'

Mija 20 minuta meczu, a Liverpool wciąż nie potrafi wyprowadzić składnego kontrataku!

17'

Gaston Ramirez mocno i płasko strzelił z dystansu. Jones nie do końca pewnie, ale w końcu łapie piłkę.

15'

Faul Suareza w ofensywie. Na razie Urugwajczyk zupełnie niewidoczny, bo cały Liverpool gra słabiutko.

10'

Rickie Lambert marnuje sytuację sam na sam! Napastnik Świętych dostał doskonałą prostopadłą piłkę od Schneiderlina i mógł zrobić co tylko mógł z piłką. Przegrał jednak sytuację sam na sam z Jonesem, próbując puścić piłkę między jego nogami.

9'

Znów groźnie pod bramką liverpoolczyków. Adam Lallana zakończył całą akcję strzałem wysoko ponad bramką.

7'

Doskonała akcja gospodarzy. Po dośrodkowaniu w pole karne, zgranie głową w kierunku Schneiderlina, a ten sprytnym strzałem pokonał Jonesa. Fantastyczny gol Francuza, który wykazał się w tej sytuacji sprytem.

6'

GOOOL! Morgan Schneiderlin i 1:0 dla Świętych.

5'

Jest odpowiedź Southampton. Długo składał się do strzału Gaston Ramirez, dostał piłkę w polu karnym, strzelił nożycami, ale zbyt lekko by zaskoczyć Brada Jonesa, rezerwowego bramkarza Liverpoolu.

3'

Już się dzieje pod bramką Boruca! Polak w swoim stylu wyskoczył przed Daniela Sturridge'a zatrzymując strzał z bliskiej odległości. I tak był spalony, ale Boruc świetnie wszedł w ten mecz.

3'

Pierwsza dobra akcja gości. Suarez przechwycił piłkę w środku pola, a po chwili dobrze dośrodkował w kierunku Sturridge'a. Będzie rzut rożny dla Liverpoolu.

1'

Zaczynamy! Pogoda do gry wymarzona - w miarę ciepło i słonecznie.

16:00

Na trybunach jest Roy Hodgson, selekcjoner reprezentacji Anglii.

15:57

Liverpool w czarnych wyjazdowych strojach, a na czerwoni dziś Święci. Oba zespoły już na boisku.

15:52

Artur Boruc stanie dziś przed nie lada wyzwaniem. Przeciwnikiem Świętych jest Liverpool z najlepszym strzelcem Premier League - Luisem Suárezem. Czy Polak zatrzyma Urugwajczyka?

15:47

Ławka rezerwowych Liverpoolu: Peter Gulacsi, Jordan Henderson, Leiva Lucas, Suso, Jonjo Shelvey, Jordon Ibe, Andre Wisdom

15:47

Ławka rezerwowych Southampton: Kelvin Davis, Jose Fonte, Steven Davis, Vegard Forren, James Ward-Prowse, Guly Do Prado, Jason Puncheon

15:42

Witamy w relacji live z meczu 30. kolejki angielskiej Premier League. Southampton podejmie na St. Mary's Stadium Liverpool.