Arsenal LondynArsenal Londyn
0 : 0
Everton FCEverton
96'

KONIEC! Spotkanie rozkręcało się z minuty na minutę, jednak kibice na The Emirates nie doczekali się bramek. Za uwagę dziękuje Maciej Frelek.

95'

Oviedo wchodzi za aktywnego dzisiaj Mirallasa.

94'

Dużo chaosu, mało dokładności - tak w skrócie można opisać to, co dzieje się teraz na boisku.

93'

Monreal ukarany za faul taktyczny.

92'

Na placu gry pojawia się Steven Naismith, który zmienia Victora Anichebe,

91'

Cztery minuty doliczone przez arbitra.

91'

Ostatnia zmiana w obozie gospodarzy, Monreal zmienia Gibbsa.

90'

Arteta! Hiszpan dostał świetną piłkę, miał sporo czasu i miejsca wokół siebie, lecz zabrakło zdecydowania - sytuację wyjaśnili obrońcy.

88'

Mirallas dobrze skleił długie zagranie, złamał akcję do środka i.. stracił piłkę.

88'

Oxlade - Chamberlain uderza z linii pola karnego. Piłka musnęła rękę Colemana, jednak nikt nawet nie domagał się jedenastki.

86'

Kanonierzy chcieli pograć w dziadka z przeciwnikami. Przeciwnicy zareagowali dosyć stanowczo i wybili piłkę wysoko w trybuny.

83'

Gibbs zagrywa prostopadle do Podolskiego. Niemiec wpada w szesnastkę, jednak na kontynuowanie rajdu brakuje mu boiska.

81'

Ostatni kwadrans to okres, w którym Kanonierzy podkręcają tempo i strzelają najwięcej bramek. Tempo już jest wysokie, czekamy na gole ;)

80'

Giroud!! Chambarlain zagrywa płasko w szesnastkę, tam piłkę przemuje Giroud. Francuz zdołał ograć rywala, lecz jego uderzenie pozostawiało wiele do życzenia..

78'

Giroud! Kolejny błyskawiczny kontratak Kanonierów. Cazorla wypuścił w bój Chamberlaina, a ten zagrał w ciemno na piąty metr. Tam na piłkę polował Giroud, jednak skuteczną interwencją popisał się Howard.

76'

Ross Barkley kończy swój udział w dzisiejszym spotkaniu. W jego miejsce pojawia się Nikica Jelavić.

76'

Podolski postanowił minąć dwóch obrońców jednym zwodem. Puścił sobie piłkę i chciał już ruszyć za nią w pogoń, na drodze stał jednak Jagielka.

74'

Zamieszanie pod bramką Evertonu. Po wrzutce Cazorli Ramsey próbował zaskoczyć Howarda strzałem piętką. Golkiper gości był na posterunku.

74'

Podolski na próżno próbował zwieść Fellainiego, udało mu się jedynie wywalczyć rzut rożny.

72'

Wymiana piłki po obwodzie między graczami Arsenalu przyniosła tylko aut.

72'

Składna kombinacja The Toffies zakończona wrzutką Gibsona. Piłka wybita przez obrońców.

70'

Barkley napomniany żółtym kartonikiem za faul taktyczny w środku pola.

69'

zaś w miejsce Walcotta pojawia się Podolski.

68'

Dwie zmiany w obozie Arsenalu, Oxlade-Chamberlain zmienia Wilshere'a..

68'

Gospodarze nie mogą znaleźć sposobu na sforsowanie defensywy przeciwnika, po świetnym widowisku w pierwszych minutach po przerwie, intensywność meczu ponownie spada.

66'

Corner nie przyniósł zagrożenia pod bramką Szczęsnego, chwilę później próbował jeszcze Barkley - piłka minęła prawy słupek o kilkanaście centymetrów.

65'

Mirallas ograł Ramseya i wrzucił piłkę w szesnastkę. Futbolówka odbiła się jeszcze od któregoś z graczy Arsenalu i wyszła poza linię końcową.

63'

Anglik już wrócił do gry, przy piłce Kanonierzy.

63'

Walcott na murawie. Ucierpiał po starciu z Colemanem.

60'

Szczęsny zmuszony do wybicia piłki poza linię boczną. Pierwszy kwadrans po przerwie przyniósł kibicom na The Emirates znacznie więcej emocji aniżeli cała pierwsza odsłona.

58'

Błyskawiczna kontra The Gunners. Walcott pognał z piłką prawą flanką i zagrał w ciemno w pole karne. Giroud musiał cofać się po futbolówkę, w wyniku czego akcja straciła na impecie. Później mieliśmy jeszcze dwa cornery dla gospodarzy, jednak bez zagrożenia dla bramki Howarda.

57'

Fatalny błąd Wilshere'a. Pomocnik Kanonierów próbował przyjmować piłkę klatką piersiową we własnym polu karnym. Sytuację wyjaśnił Arteta, jednak zrobił to nieprzepisowo.

55'

Anichebe! Po wrzutce Bainesa napastnik The Toffies doszedł do piłki, lecz nie zdołał skierować jej w stronę bramki.

52'

Gibbs ładnie poradził sobie z Jagielką i wycofał na szensasty metr do Giroud. Francuz strzelił, zbyt jednak lekko aby pokonać Howarda.

49'

Okres przewagi Kanonierów. Gibbs zgrywał głową do Cazorli, a ten bez zastanowienia uderzył na bramkę. Howard sparował piłkę poza linię końcową.

48'

Coleman ładnie ograł Ramseya, ale w starciu z Gibbsem był już bez szans.

47'

Mirallas próbował strzału z dystansu - Szczęsny pewnie interweniuje.

46'

Piłka ponownie w grze. Czy doczekamy się bramek w drugiej odsłonie?

21:39

Statystyki z bieżącego sezonu przemawiają za Kanonierami. Podopieczni Arsene'a Wengera strzelili 40 z 64 bramek po przerwie, z czego aż osiemnaście w ostatnim kwadransie. The Toffies trafiają głównie w pierwszych odsłonach - tak strzelili 29 z 51 goli.

21:34

Jak dotychczas spotkanie zdecydowanie nie spełnia pokładanych w nim emocji. Przez dłuższy okres czasu akcje toczone były w środku pola, do 40.minuty brakowało groźniejszych sytuacji podbramkowych.

21:32

Arsenal - EvertonArsenal - Everton

48'

Neil Swarbrick gwiżdże po raz ostatni w pierwszej odsłonie. Piłkarze schodzą do szatni, a my wracamy po przerwie.

47'

Wrzutka Bainesa pada łupem obrońców.

46'

Sędzia dolicza dwie minuty do regulaminowego czasu gry.

44'

Cazorla! Hiszpan dostał piłkę od Wilshere'a, odważnie ruszył na bramkę i uderzył z ostrego kąta. Strzał zablokowany po fantastycznej interwencji Jagielki.

43'

Świetna odpowiedź Arsenalu. Ramsey popędził prawym skrzydłem i w pełnym biegu zagrał do środka. Giroud atakował piłkę wślizgiem, lecz będąc niepilnowanym uderzył obok bramki.

42'

Podopieczni Davida Moyesa nacierają z coraz większym animuszem. Tym razem Szczęsnego próbował pokonać Fellaini, jednak golkiper Arsenalu szczęśliwie zatrzymał futbolówkę.

40'

Barkley postanowił rozgrzać Szczęsnego. Anglik dostał piłkę na trzydziestym metrze, obrócił się i oddał kąśliwy strzał. Polski bramkarz na posterunku.

38'

Olivier Giroud jest dziś niesamowicie zmotywowany. Francuz, chcąc złapać piłkę przed linią wchodził wślizgiem w nogi Jagielki. Na szczęscie obrońcy nic się nie stało.

36'

Walcott próbował przedrzeć się między dwoma obrońcami gości. Pienaar puścił piłkę, jego już nie - drugi żółty kartonik w dzisiejszym meczu.

34'

Gibson fauluje Walcotta - Kanonierzy domagają się drugiej żółtej kartki dla pomocnika The Toffies, jednak arbiter postanowił ostrzec go po raz ostatni.

31'

Po dwóch kwadransach wciąż lepiej prezentują się goście, jednak jak dotychczas nie potrafili mocniej zagrozić bramce strzeżonej przez Wojciecha Szczęsnego.

29'

Gibson ukarany żółtą kartką za faul na Cazorli.

29'

Wilshere centrował z rzutu wolnego, sytuację wyjaśnia Fellaini.

28'

Ramsey próbował wbiec przed rywala w efekcie czego padł na murawę - gwizdek arbitra milczy.

26'

Fatalne zagranie Cazorli, w poczynaniach Kanonierów widać lekką frustrację.

24'

Po raz pierwszy Arsenal mocniej zaatakował, Gibbs uderzał z dystansu - o metr za wysoko.

22'

Znakomita piłka z głębi pola do Cazorli, jednak Howard popisał się świetnym czytaniem gry.

21'

Giroud zbyt mocno naciskał rywala, arbiter odgwizdał faul w ofensywie.

20'

Arsenal - Everton

19'

Wilshere już w pełni sił, przy piłce wciąż goście.

17'

Jack Wilshere leży na murawie po starciu z Barkleyem. Prawdopodobnie za chwilę powróci do gry.

15'

Po pierwszym kwadransie postronnemu widzowi ciężko byłoby ocenić, która drużyna gra na wyjeździe. To Everton konstruuje akcje, a gospodarze szukają swoich szans w kontratakach.

13'

Cazorla dograł świetną piłkę wzdłuż bramki na piąty metr. Gdyby Giroud nadążył za akcją mielibyśmy już 1:0.

11'

Fellaini próbował uderzenia główą - piłka potoczyła się w kierunku chorągiewki.

10'

Fani The Gunners głośnym dopingiem zachęcają swoich ulubieńców do lepszej gry.

9'

Gibson centrował w pole karne. Anichebe czyhał na błąd Szczęsnego, ten jednak pewnie chwyta futbolówkę.

7'

Pienaar! Szczęsny! Anichebe świetnie zagrał do Pienaara, który wychodził na czystą pozycję. Szczęsny odważnym wyjściem przestraszył pomocnika The Toffies, a ten wyekspediował piłkę wysoko w trybuny.

5'

Pienaar niedokładnie zagrywa do Bainesa. W pierwszych minutach częściej w posiadaniu piłki goście.

5'

Mirallas przedzierał się prawą stroną - piłka w rękach Szczęsnego.

2'

Na początek ładna dla oka wymiana piłki między graczami Evertonu. Efektów jak na razie brak.

20:45

Zaczynamy! Od środka rozpoczynają gospodarze.

20:44

20:40

Drużyna przyjezdnych nie wygrała na wyjeździe od ponad czterech miesięcy, kiedy to pokonali "Sroki" na St James' Park (2:1). Czy wrócą z tarczą ze stolicy? Początek spotkania już za pięć minut.

20:33

Rozjemcą w dzisiejszej rywalizacji będzie arbiter Neil Swarbrick.

20:32

Zarówno gospodarze jak i goście z Liverpoolu są obecnie w wyśmienitej formie. The Toffies stracili zaledwie dwa punkty w ostatnich pięciu meczach, zaś podopieczni Arsene'a Wengera mogą dzisiaj przedłużyć passę czterech kolejnych zwycięstw.

20:28

Tak wyglądało The Emirates przed godziną: arsenal

20:23

W Evertonie na swoją szansę czekają: Mucha, Heitinga, Jelavic, Oviedo, Naismith, Hitzlsperger, Neville.

20:23

Czas na ławki rezerwowe obu zespołów, w Arsenalu są to: Mannone, Vermaelen, Monreal, Rosicky, Oxlade-Chamberlain, Gervinho, Podolski

20:18

16 kwietnia 2013 roku bez względu na wynik będzie z pewnością pamiętną datą dla kilku piłkarzy z Merseyside. Tim Howard zaliczy dzisiaj swój trzysetny występ w Premier League. Steven Pienaar zagra na Wyspach po raz dwusetny, zaś Sylvain Distin obchodzić będzie jubileuszowy sto pięćdziesiąty mecz dla Evertonu!

20:09

Dzisiejsze spotkanie może być kluczowe w walce o lokaty gwarantujące start w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie. Na tę chwilę o miejsca 3-4 rywalizują cztery zespoły: Arsenal, Chelsea, Tottenham i Everton.. W razie ewentualnej porażki na The Emirates podopieczni Davida Moyesa mogą się pożegnać z marzeniami o Champions League.

20:04

Arsene Wenger nie zmienił zdania na temat tego, kto jest pierwszym golkiperem w jego zespole. Wojciech Szczęsny miejsce w wyjściowej jedenastce zawdzięcza kontuzji będącego ostatnio w świetnej formie Fabiańskiego.

20:00

O 20:45 rozpocznie się jedno z ciekawszych starć 33. kolejki Premiership. Arsenal z powracającym do składu Szczęsnym powalczy dzisiaj o punkty ze świetnie spisującym się w tym sezonie Evertonem.