Arsenal LondynArsenal Londyn
18:55

Serdecznie dziękuję za wielkie emocje, żegna się Karol Wojnarowski.

18:55

A zatem wyniki meczów Tottenhamu i Arsenalu w tym sezonie były dokładnie takie same jak w ubiegłym - na White Hart Lane Tottenham wygrał 2:1, a na Emirates Arsenal zwyciężał 5:2

98'

Koniec meczu! Tottenham pokonuje Arsenal 2:1 i odzyskuje trzecie miejsce w tabeli!

97'

Jeszcze jedna zmiana na zyskanie czasu Andre Villasa-Boasa, Gallas za Lennona

97'

Czas doliczony już minął, ale jeszcze jedna szansa Arsenalu, do tego żółta kartka dla Walkera

95'

Wojciech Szczęsny był w polu karnym Hugo Llorisa, ale z tego rzutu rożnego nic nie wyszło, Arsenal chyba już nie zdoła wyrównać

95'

Świetna szansa Podolskiego! W ostatniej chwili gospodarzy uratował Dawson

93'

Gareth Bale wykazuje się cwaniactwem, idzie z piłką do narożnika boiska, aby zyskać jak najwięcej cennych sekund

90'

Aż 6 minut dolicza Mark Clattenburg!

88'

W międzyczasie kontuzjowanego Dembele zmienił Jake Livermore

89'

Zdecydował się na uderzenie Walcott, piłka przeszła tuż obok bramki Llorisa

89'

Faulowany Łukasz Podolski, kolejny rzut wolny dla gości, przy piłce Theo Walcott

86'

Moussa Dembele leży na murawie po starciu z Wilsherem, potrzebna pomoc lekarska

85'

Coraz mniej czasu ma Arsenal na odrobienie strat, akcje gości kończą się raczej przed polem karnym Tottenhamu

81'

Niesamowita sytuacja Ramseya! Dostał kapitalną piłkę od Rosicky'ego i z prawego skrzydła uderzył, ale obok bramki

78'

Arsene Wenger ryzykuje - wprowadza Podolskiego za Mikela Artetę. Do końca niecały kwadrans

74'

Teraz uderzał Bale, mocny strzał z woleja w środek bramki, tam gdzie stał polski bramkarz

71'

Tym razem Defoe miał swoją szansę, jego strzał z 16 metrów obok bramki Szczęsnego

70'

Zawalił teraz Sigurdsson! Dostał świetne podanie od Defoe, wyszedł sam na sam i zamiast strzelać, szukał w polu karnym Bale'a, rzut rożny

68'

Faul Sigurdssona na Walcottcie, kolejna szansa na dośrodkowanie - już dziś po jednym takim padła bramka

67'

Załamany Adebayor opuszcza murawę na noszach, w jego miejsce Defoe

66'

Mark Clattenburg spokojny, pozwolił na chwilę przepychanek bez kartek. A tymczasem Emmanuel Adebayor niemal na pewno zostanie zmieniony przez Defoe. Powodem kontuzja

65'

Rozpoczęła się mała awantura, na pewno posypią się kartki

64'

Długie rozgrywanie piłki przez Arsenal, akcja zakończona dośrodkowaniem Ramseya do Walcotta, strzał głową wysoko nad bramką

61'

Pierwsza zmiana w tym spotkaniu - Tomas Rosicky zastępuje Carla Jenkinsona

60'

Świetna sytuacja Bale'a! Dobre dośrodkowanie po ziemi Dembele, ale Walijczyk posyła piłkę w trybuny

59'

Ostre starcie z udziałem Oliviera Giroud, Francuz przy pomocy lekarza na chwilę opuszcza boisko

57'

Gol dla Arsenalu został zaliczony Mertesackerowi, ale realizator sugeruje, że to mogła być samobójcza bramka... Garetha Bale'a

54'

To mógł być świetny powrót Arsenalu! Ostre dośrodkowanie Jenkinsona do Walcotta, ale najszybszy był Lloris

53'

Piekielnie silny strzał Nacho Monreala z lewej strony, piłka przeszła obok bramki Hugo Llorisa

52'

Dobre dośrodkowanie Walcotta na głowę do najwyższego w polu karnym Pera Mertesackera, a ten pokonał bezradnego Llorisa! Wszystko jest jeszcze możliwe

52'

Bramka! Mertesacker!

51'

Faulowany Aaron Ramsey, szansa na dobrą centrę w szesnastkę Hugo Llorisa

46'

Początek drugiej połowy, rozpoczynają Giroud i Ramsey

47'

Koniec pierwszej połowy, Tottenham prowadzi 2:0. Wszystko, co najważniejsze w tym meczu, zaczęło się w 37.minucie. Dwa prostopadłe podania Sigurdssona i Parkera do Bale'a i Lennona dały dwubramkowe prowadzenie. Obrona Arsenalu zagubiona. Wracamy za kwadrans.

46'

Niesamowicie uśpili gości zawodnicy Tottenhamu w ciągu tych dwóch minut. Obrona Arsenalu zupełnie zagubiona w tych akcjach

40'

Tottenham Hotspur - Arsenal Londyn

40'

Iście bliźniacza akcja co dwie minuty wcześniej! Tym razem to Scott Parker znakomicie wypatrzył Aarona Lennona, a ten jeszcze zdążył minąć Szczęsnego i strzelił do pustej już bramki

39'

2:0! Ależ zabójcze dwie minuty!

39'

Nie znam dokładnych statystyk, ale jestem niemal przekonany, że to był pierwszy celny strzał gospodarzy w tym meczu

38'

38'

Fantastyczne prostopadłe podanie Gylfiego Sigurdssona do Walijczyka, ten znalazł się oko w oko z Wojciechem Szczęsnym i strzelił obok niego do bramki

37'

A jednak Bale! 1:0!

36'

W historii Premier League starcia Tottenhamu z Arsenalem są jednymi z dwóch, w których padło najwięcej goli - aż 120. Dziś obie drużyny zaskakująco zachowawczo

32'

30'

Tym razem pierwsza kartka na koncie gości - ukarany Aaron Ramsey za kolejny faul taktyczny

30'

Kolejna indywidualna kara - Vertonghen sfualował Giroud, który mógł wyprowadzić dobrą kontrę

27'

Wreszcie nieco aktywniej gospodarze - Lennon wywalczył rzut rożny po odbiciu piłki od Monreala

24'

Dobre prostopadłe zagranie Cazorli do Walcotta, Lloris wybija piłkę na róg po interwencji Walkera

20'

Ciekawostką jest fakt, że w jesiennym meczu tych drużyn za bardzo podobny faul w podobnym czasie meczu Togijczyk z boiska wyleciał

20'

Ostry faul Emmanuela Adebayora, tylko żółta kartka. Choć to wejście mogło się nadawać na wyrzucenie z boiska

17'

Ale w tej chwili znów bardzo dużo dzieje się w środku pola, goście aż tak odważnie nie atakują

12'

Arsenal o wiele bardziej aktywny w pierwszym kwadransie tego meczu. Gareth Bale na razie niewidoczny

11'

Znów Francuz miał swoją szansę! Już znalazł się sam na sam z Llorisem, ale w ostatniej chwili wyprzedził go Vertonghen

9'

Znów próbował Giroud, jego uderzenie lewą nogą zablokowane, kolejny korner

7'

I już pierwsza okazja Oliviera Giroud, ale zbyt lekki strzał głową, by zaskoczyć swojego rodaka - Hugo Llorisa

7'

Pierwsza okazja Arsenalu, po dośrodkowaniu Jenkinsona Dawson wybija na rzut rożny

6'

Początek meczu niezbyt szybki, oba zespoły skupiają się bardziej na obronie

2'

Nic z tej akcji nie wyszło, po centrze Walijczyka Dawson był na ofsajdzie

2'

Pierwszy rzut wolny po faulu Artety, przy piłce Bale

1'

Rozpoczynają Adebayor z Sigurdssonem!

16:59

Mark Clattenburg z asystentami, a także obie drużyny są już na boisku

16:55

Z drugiej strony, w ostatnim meczu ligowym na swoim stadionie Tottenham pokonał "Kanonierów" 2:1 po bramkach Adebayora i Walkera - obaj gracze są dziś w składzie gospodarzy

16:54

"Koguty" na pewno nie wspominają zbyt dobrze dwóch ostatnich potyczek z Arsenalem, zakończonych porażkami 2:5

16:50

W składzie gospodarzy oczywiście Gareth Bale, który w ostatnim meczu z West Hamem zdobył dwie bramki. W całym sezonie Walijczyk ma ich już 15

16:46

Tottenham gra o powrót na 3.miejsce w tabeli. Arsenal nawet jeśli wygra, to tylko zmniejszy stratę do strefy Ligi Mistrzów

16:43

Ławka Arsenalu: Mannone, Koscielny, Coquelin, Rosicky, Oxlade-Chamberlain, Gervinho, Podolski