Arsenal LondynArsenal Londyn
17:56

Na dzisiaj to tyle, jeśli chodzi o emocje związane z Arsenalem i Wojtkiem Szczęsnym. Na więcej zapraszamy w przyszłości na Ekstraklasa.net.

17:54

Po niesamowicie emocjonującej końcówce Arsenal wygrywa z Sunderlandem, grając w dziesiątkę. Ważne, trzy punkty jadą na Emirates Stadium! Wojciech Szczęsny może być z siebie zadowolony! Gdyby nie on, to Arsenal racze nie dowiózłby tego zwycięstwa do końca.

94'

Nic z tego! Trzy punkty jadą do Londynu!

94'

Mignolet leci w pole karne Arsenalu! Jest rożny!

93'

Diaby do Cazorli. Hiszpan strzela, mocno, ale niecelnie! A mogło być dwa do zera!

92'

Giroud próbuje strzału, ale jest bardzo niecelny! Udało się wyrwać z połowy Arsenalowi.

91'

Znowu wybijają. Piłka trochę dalej wybita, ale co chwila wraca!

91'

Wybijają obrońcy. Kolejny rożny.

91'

Strzał! Broni Szczęsny! PONOWNIE! Rożny.

90'

Cztery minuty nerwówki Arsenalu jeszcze!

89'

Raz po raz wybijają jednak obrońcy Londyńczyków!

89'

Kolejne długie piłki lecą w stronę połowy Arsenalu. Pełny atak Sunderlandu!

88'

Arteta do Ramseya. Walijczyk próbuje podania po ziemii wzdłuż pola karnego. Interweniuje Bramble!

86'

Defensywna zmiana. Walcott schodzi, za niego obrońca.

86'

Mają za co dziękować dzisiaj Polakowi Kanonierzy!

85'

Zaraz rożny i kolejna parada Szczęsnego! Potem jeszcze dobija Bramble i koszmarnie nie trafia!

85'

Bez efektów, ale chwilę potem dośrodkowanie na głowę Fletchera i piękna parada Szczęsnego! Jak on to wyjął!

84'

Cały czas jednak naciska Sunderland! Kolejna akcja i rożny!

83'

Źle rozwiązany rzut wolny. Arsenal wychodzi z opresji.

83'

Walcott fauluje Sessegnona na skraju pola karnego!

82'

Coraz mniej czasu Czarnych Kotów na odrobienie strat!

81'

I jest zmiana za Rose'a. Vaughan!

80'

Zamknięty przez chwilę na własnej połowie był Sunderland, ale Arsenal nie potrafił znaleźć atakiem pozycyjnym wejścia do bramki Mignoleta.

80'

Na razie Sunderland w dziesiątkę.

78'

Danny Rose ma problem. Chyba będzie zmiana.

78'

Znowu Fletcher w centrum uwagi. Próbował zagrać do Sessegnona między obrońcami, ale się nie udało.

77'

Szczęsny! Polak wybrania groźny strzał Fletchera i ratuje zespół przed stratą gola!

77'

Arteta biegnie całkowicie niekryty, ma dużo miejsca. Zagrywa do Walcotta, który jest na spalonym.

76'

Giroud już na nogach. Może kontynuować grę.

75'

A za to zagranie odpowie Colback.

75'

Giroud zwija się z bólu na murawie. Potrzebna pomoc.

74'

WALCOTT! Cazorla fantastycznym, prostopadłym podaniem uruchamia Walcotta. Ten jest sam na sam z bramkarzem, lobuje go i piłka trafia w słupek!

73'

Ramsey do kiepsko krytego Cazorli. Uderzenie! Ponad bramką.

73'

Atakują gospodarze. Dośrodkowanie O'Shea wybite przez obrońców.

72'

Widać wyraźnie brak Jacka Wilshere'a na boisku. Był motorem napędowym tej drużynie. Jeśli dodać brak jedenastego zawodnika, to Arsenalowi gra się teraz piekielnie ciężko.

71'

Okazja dla Sunderlandu! Piękny drybling Sessegnona, który mijał Kanonierów jak tyczki. Odegrał do kolegi z zespołu, ten do niego, a Sessegnon jeszcze próbował dośrodkować, ale piłka dla Arsenalu!

70'

Pomimo gry w osłabieniu Arsenal nie zamknął się na własnej połowie. To nie jest tego typu drużyna. Wciąż próbują strzelić bramkę!

69'

Monreal odgrywa do Diaby'ego, który strzela po ziemi prosto w Mignoleta!

68'

Zmiana w Sunderlandzie. Graham za N'Diaye.

67'

Ależ blisko niefortunnego stracenia bramki był Arsenal. Piłka jakimś cudem przeszła po podaniu Colbacka w pole karne, ale z poświęceniem wybija to Sagna!

64'

Kartka dla Larssona za wcześniejszy faul na Cazorli.

65'

Próba strzału Girouda. Zwiódł obrońcę prostym zwodem, przełożył piłkę na lewą nogę i strzelił bardzo niecelnie.

65'

Rozpychał się teraz łokciami piłkarz Sunderlandu i trafił w nos Walcotta.

62'

Bramble z wolnego z boku pola karnego, ale próba nieudana.

62'

Jenkinson fauluje Sessegnona i sędzia ma już tego dość. Tak jak przewidywaliśmy - Kanonier wylatuje z boiska!

61'

CAZORLA! Hiszpan sam wypracował sobie sytuację strzelecką, szybka praca nóg i potężny strzał po ziemi tuż obok słupka bramki Sunderlandu!

61'

Mina Wilshere'a siedzącego na ławce nie wróży nic dobrego. Bardzo zafrasowany jest Anglik. To może oznaczać, że kontuzja jest poważna.

59'

Ramsey stracił piłkę i było trzech piłkarzy gospodarzy na dwóch Kanonierów. Sessegnon odegrał na lewo do Fletchera, który z dość ostrego kąta próbował pokonać Szczęsnego. Tutaj należy wprowadzić poprawkę - Szczęsny nie interweniował, po prostu Fletcher spudłował.

58'

Fletcher! Broni Szczęsny!!! Chyba najlepsza akcja Sunderlandu.

56'

Kolejny szybki atak skrzydłem Sunderlandu. Tym razem Gardner głównym aktorem tej sceny, ale tylko rożny. A z rożnego nic ciekawego nie wyniknęło.

55'

Giroud! Mocno po ziemii, celował w dalszy słupek i prawie mu się udało! Bardzo groźny strzał.

54'

Chyba jednak skończy się na rozchodzeniu urazu.

53'

Czyżby kontuzja w Arsenalu? Aaron Ramsey utyka. Larssona nastapił mu na kostkę.

52'

Larsson z rzutu wolnego w pole karne. Pełnym poświęcenia rzutem Mertesacker wybija tą piłkę!

51'

Nie wiadomo jak poważna jest kontuzja Wilshere'a, ale na pewno jest to ogromna strata dla Arsenalu. Anglik grał fantastycznie i ciągnął całą grę Kanonierów do przodu.

50'

Od razu długa piłka z rzutu wolnego na wysokiego Diaby'ego. Nic z tego.

50'

I zmiana. Niezadowolony Wilshere schodzi. Za niego Diaby.

48'

Jack Wilshere pada na murawę. Źle to wygląda.

48'

Długa piłka na Fletchera. Główkuje i zaradza niebezpieczeństwu Mertesacker.

47'

Aaron Ramsey traci piłkę na skrzydle.

46'

Podobnie jak w pierwszej połowie, drugą otwiera szybki atak Sunderlandu, zakończony próbą wymuszenia faulu przez Sessegnona.

46'

Od razu zmiana. Na drugą połowę wybiega Larsson.

45'

Zaczynamy!

17:02

Piłkarze już na boisku. Szykują się też zmiany w Sunderlandzie!

16:49

Podsumowując pierwszą część - mecz nie zachwyca, goli mogło być więcej, ale ma potencjał na dużo lepsze widowisko w pierwszej połowie. Wracamy niedługo!

16:48

Bez zarzutów także gra Carl Jenkinson, który w ostatniej chwili zastąpił Laurenta Koscielny'ego. Aczkolwiek Anglik wygląda na nieco spiętego i niepewnego w swoich interwencjach.

16:48

Kanonierzy mogli tutaj wygrywać więcej. Szczególnie szkoda akcji Ramseya z końcówki pierwszej połowy. Szczęsny bez zarzutów, nie miał za wiele pracy. Arsenal rozkręca się z minuty na minutę!

46'

Koniec pierwszej połowy meczu.

45'

Ramsey! Sam na sam z Mignoletem! Miał go dosłownie przed nosem i nie zdołał pokonać! Pięknie dograł mu tą piłkę Giroud.

45'

Minuta doliczona do połowy.

44'

Naciskają mocno Kanonierzy. Sunderland trochę chaotycznie, nie potrafi sobie poradzić z wysokim pressingiem.

44'

Dośrodkowanie Monreala, wybijają je obrońcy Sunderlandu, ale prosto pod nogi Walcotta, który strzela trochę bez wiary. Łapie Mignolet.

43'

Monreal w akcji ofensywnej, głową zgrywa do Girouda, który z kolei podaje do Walcotta, który strzela obok bramki Mignoleta!

42'

Trochę "arsenalowej" gry. Czarne Koty biegają za piłką, która od nogi do nogi krąży między Kanonierami.

41'

Danny Rose podłącza się do akcji ofensywnej. Ogrywa przy linii końcowej Jenkinsona i dośrodkowuje. Z głów napastników Sunderlandu piłkę przejmuje Szczęsny! Brawo!

39'

Arteta na lewą stronę do Wilshere'a, który wślizgiem już zagrywa w pole karne, piłka zmierza pod nogi Walcotta, ale także wślizgiem ratuje tą sytuację Rose, wybijając na rożny!

38'

Naciskali, próbowali i wreszcie się udało. Od paru minut bramka wisiała w powietrzu, ale ataki Arsenalu rozbijały się o defensorów Czarnych Kotów.

36'

Cudowna, trójkowa akcja Wilshere-Walcott-Cazorla. Piłka jak po sznurku przechodziła od jednego do drugiego na linii jedenastu metrów. Na końcu trafiła do Hiszpana, który gdzieś między nogami obrońców, po ziemi pokonał Mignoleta!

35'

GOOL! CAZORLA!

33'

Indywidualna akcja Cazorli. Potem podłączył się do niej Giroud, próbował odegrania do wbiegającego na 9 metr Cazorlę, ale znowu szybsi byli obrońcy!

32'

Ramsey! Mignolet zmuszony do interwencji. Piękna akcja Wilshere'a, który przedzierał się w pole karne, ściągnął uwagę obrońców, a potem zagrał do tyłu, prosto na Walijczyka, który uderzył najmocniej jak mógł sprzed pola karnego, ale broni golkiper Sunderlandu!

29'

Sessegnon do Gardnera, który jest wolny na prawej stronie. Zawodnik Sunderlandu "próbował" dośrodkowania, ale piłka poszybowała w górne sektory stadionu.

29'

Cazorla do Wilshere'a, Anglik próbuje odwrócić się z obrońcą na plecach i wbiec w pole karne, ale radzi sobie Titus Bramble.

27'

Akcja Arsenalu. Cazorla do Ramseya, Walijczyk do Monreala, który wycofuje do niego piłkę. Ramsey próbuje podać do wystawionego w polu karnym Girouda, ale podanie nie dochodzi do celu.

26'

Johnson "crossowym" podaniem szuka kolegów wbiegających w pole karne Szczęsnego, ale piłka nie znalazła nikogo. Potem dobiega do niej Monreal i wybija daleko.

25'

Rose długim podaniem uruchamia Johnsona, ale ten na spalonym.

24'

Cattermole uderzył Cazorlę w tył głowy. Hiszpan jednak może grać dalej.

24'

Leży na boisku Santi Cazorla.

23'

Giroud szukał podaniem Walcotta, ale po raz kolejny interweniują obrońcy gospodarzy.

22'

Colback próbuje pojedynku biegowego z Jenkinsonem. Pojedynek wygrywa Kanonier, ale wybija piłkę na aut dla Sunderlandu.

21'

Pressing Sunderlandu wypycha Kanonierów pod własną bramkę. Mertesacker musi podawać do Szczęsnego, który z kolei zmuszony jest do wybicia piłki daleko wgłąb boiska.

20'

Próba prostopadłego podania Wilshere'a do Walcotta zatrzymana przez defensorów Czarnych Kotów.

19'

Sunderland stosuje cały czas bardzo podobną taktykę. Długie, podkręcone piłki w pole karne. Trochę taka gra "na aferę". Nieszczególnie to atrakcyjne dla oka.

17'

Chwilę później podobna sytuacja. Giroud strzela z ostrego kąta, ale obok bramki!

17'

Cazorla do Wilshere'a. Anglik próbuje technicznego zagrania i przerzucenia obrońców Sunderlandu by podać do Girouda. Nie udało się.

16'

Kolejny rajd Sessegnona i znowu ma problemy z nim Monreal.

15'

Strata Arsenalu, kontra dla Sunderlandu. Sessegnon ogrywa Monreala i strzela! Broni Szczęsny!

13'

Kolejny faul Jenkinsona. Kanonier powinien uważać, bo jedną kartkę już ma...

12'

Dopiero teraz się udało. Uwolnił się Giroud, ale jego strzał nie mógł nikomu sprawić problemów.

12'

Długa wymiana podań między Kanonierami nie przynosi skutku. Podopieczni Wengera nie przesuwają się bliżej bramki Mignoleta.

10'

Nacisnęły Czarne Koty, seria dośrodkowań, zagrań w pole karne Szczęsnego i w odpowiedzi wybicia defensorów Arsenalu.

9'

N'Diaye urządził sobie teraz zapasy z Artetą. Sędzia odgwizduje faul na zawodniku Arsenalu.

8'

Wolny Sunderlandu. Próba dośrodkowania w pole karne, które prosto wyłapuje Szczęsny.

8'

Zaraz potem podobny faul Jenkinsona na Colbacku i kartka dla Kanoniera.

7'

Walcott przedziera się przez zawodników Sunderlandu, jest faulowany, ale bez reakcji sędziego!

7'

Na trybunach da się słyszeć jedną z ulubionych ostatnio piosenek fanów Kanonierów, czyli "Oooh Santi Cazorla!"

5'

Arsenal teraz w charakterystyczny dla siebie sposób rozgrywa powoli piłkę na własnej połowie.

5'

Znowu Walcott z Giroudem. Francuz chciał sprytnie zgrać do swojego kolegi w pole karne, ale mu się to nie udało.

4'

Giroud do Walcotta i Anglik strzela! Mocno, ale zbyt ostry kąt żeby Mignolet sobie z tym nie poradził.

3'

Żółta kartka dla Cattermole'a.

2'

Rożny dla Sunderlandu. Parę wrzutek poszło w pole karne Szczęsnego, ale bez skutku.

2'

Faulowany był Wilshere, piłkę odzyskał Walcott, przedryblował wzdłuż pola karnego i oddał za lekki strzał.

1'

Walcott! Pierwsza szansa dla Arsenalu! Anglik strzela po ziemi, ale łapie to Mignolet!

1'

Szybki atak Sunderlandu. Dośrodkowanie ze skrzydła na N'Diaye, ale ten niecelnie strzela głową.

1'

Pierwszy gwizdek i zaczynamy mecz!

15:58

Wiadomość z ostatniej chwili! Koscielny nabawił się kontuzji na rozgrzewce! W jego miejsce Carl Jenkinson!

15:58

Piłkarze na boisku. Za chwilę start meczu!

15:55

Piłkarze są już w tunelu. Szykują się do wyjścia. Mecz, jak i właściwa część naszej relacji, zaraz się rozpocznie!

15:54

Ponadto Walcott króluje także w klasyfikacji ligowym asystentów, jeśli chodzi o Arsenal oczywiście. Anglik ma już 10 asyst na koncie w Premier League.

15:50

Najskuteczniejszymi strzelcami w Arsenalu i Sunderlandzie są odpowiednio Theo Walcott (11 trafień w lidze) oraz Steven Fletcher (10).

15:47

Przypomnimy szybko pozycję w tabeli obu ekip. Arsenal na miejscu szóstym z 41 punktami. Sunderland na miejscu dwunastym z 29 punktami.

15:45

W ekipie Sunderlandu jedynym zaskoczeniem jest Lee Cattermole, który jednak zdołał się wykurować na ten mecz. Obstawialiśmy, że nie zdąży i na Stadium of Light nie wystąpi.

15:44

Bez niespodzianek w składach obu drużyn. Arsene Wenger postawił na sprawdzony skład, który od dłuższego czasu raczej nie zawodzi.

15:38

Tymczasem, by zabić jakoś czas do meczu, zapraszam do zapoznania się z zapowiedzią tego meczu!

15:37

Skład Sunderlandu na ten mecz już znamy. Niedługo uzupełnimy "jedenastkę" The Gunners.

15:36

Witamy na relacji NA ŻYWO z meczu Sunderland vs Arsenal! Przyjemność poprowadzenia jej dla Was będzie miał - Marek Koktysz.