Poniedziałek, 21 stycznia 2013, godz. 21:00
Southamptonsouthampton
0 : 0
Everton FCEverton
95'

Koniec spotkania. Southampton pod wodzą nowego trenera remisuje bezbramkowo z Evertonem, ale gra ,,Świętych'' mogła się podobać. Artur Boruc zachowuje czyste konto, mimo, że miał trochę pracy w dzisiejszym meczu. Za wspólnie spędzone 90 minut dziękuje Michał Dembek.

94'

Rzut rożny dla Evertonu. Faulowany Boruc przez Naismitha.

93'

Popychany w polu karnym Naismith, domaga się karnego, jednak gwizdek sędziego milczy.

91'

Z dystansu jeszcze strzela Mirallas. Zbyt lekkie uderzenie by zaskoczyć polskiego bramkarza.

89'

Kontratak Evertonu. Niedokładne podanie Pienaara i znów przy piłce gospodarze.

87'

Wymieniali podania w polu karnym piłkarze Southampton i w ostatniej chwili akcję przerywa Baines.

84'

Rzut rożny dla gospodarzy. Dośrodkowuje Puncheon, strzela głową Lambert i minimalnie nad poprzeczką.

82'

Tym razem dośrodkowuje Clyne, ale także bez rezultatów.

80'

Dośrodkowuje Puncheon, wybija głową jeden z obrońców.

78'

Dośrodkowanie w pole karne Evertonu, zgrywać głową próbował Lambert, ale niedokładnie i łapie piłkę Howard.

75'

Dośrodkowuje Anichebe, kompletnie niepilnowany w polu karnym Mirallas spokojnie przyjmuję piłkę i uderza z woleja, minimalnie obok bramki.

72'

Za Ramireza pojawia się na boisku Steven Davis.

70'

Rzut rożny dla Evertonu. Poza pole karne wybijają obrońcy, kolejne dośrodkowanie i tym razem piąstkuje Boruc.

69'

Anichebe znalazł się w sytuacji oko w oko z Arturem Borucem. Świetna para polskiego bramkarza.

68'

Dobry kontratak Southampton, zabrakło tylko ostatniego podania.

67'

Kolejna zmiana w drużynie gości. Boisko opuszcza Jelavic, pojawia się na nim Mirallas.

67'

Faulowany Naismith w środku pola.

65'

Źle wykonany korner i zacznie od bramki Howard.

65'

Dośrodkowuje Cork, wybija jeden z obrońców, będziemy mieli korner.

63'

Zmiana w drużynie Southampton.

63'

Pienaar wyłożył piłkę dla Jelavica na 5 metr pola karnego, jednak nie trafia w piłkę Chorwat.

61'

Kontratak Southampton. Nie miał do kogo podać Puncheon i traci piłkę.

58'

Zmiana w drużynie Evertonu. Za kontuzjowanego Colemana wchodzi Bryan Oviedo.

59'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego, piłka trafia przed pole karne, uderza Osman, obok bramki.

58'

Dośrodkowanie w pole karne gospodarzy, na rzut rożny głową wybija Shaw.

57'

Świetny odbiór Fellainiego.

54'

Przerwa w grze. Trzyma się za nogę Coleman.

52'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego, głową Fellaini, dobrze ustawiony Artur Boruc spokojnie łapie piłkę.

52'

Szansa dla Evertonu. Dośrodkowanie w pole karne, piłka trafia pod nogi Fellainiego, strzela z ok.5 metrów Belg i instynktownie broni Artur Boruc.

50'

Długie podanie do Lamberta, ostatecznie piłka ląduje w rękach Howarda.

48'

Spokojnie rozgrywają piłkę ,,Święci''

46'

Rozpoczynamy II połowę.

45'

Koniec I połowy.

46'

Puncheon prostopadle do Ramireza, czujny Howard pierwszy dopada do piłki.

42'

Dośrodkowanie Puncheona. Mocne uderzenie głową Lamberta, jednak obok bramki.

39'

Dwie świetne sytuacje dla gospodarzy. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, głową strzela Lamberet, piłkę z linii bramkowej ofiarnie wybija Fellaini, piłka wybita poza pole karne, ale za chwile ponownie tam wraca i trafia pod nogi Hoivelda ten z ok. 7 metrów strzela prosto w bramkarza.

37'

Wbiega w pole karne Ramirez, uderza, z trudem paruje strzał Howard.

36'

Dośrodkowuje Ramirez w pole karne, walczy o piłkę Lambert, pada na ziemię, ale gwizdek sędziego myśli.

33'

Kontratak Evertonu. Z ostrego kąta strzela Jelavic, pewnie broni Boruc.

32'

Pada w polu karnym Yoshida, ale tylko rozśmieszyło to sędziego.

30'

Rozgrywają piłkę ,,Święci'', wysokim pressingiem podchodzi Everton, jak na razie bez rezultatów.

27'

Puncheon dograł do Lamberta w pole karne. Uderzenie z ostrego konta, wypluwa przed siebie Howard, próbował jeszcze dobijać głową Prado, ale pierwszy do piłki dopadł Neville.

25'

Faulowany Shaw przez Naismitha na własnej połowie.

23'

Strzela Baines, pewnie łapie Boruc.

22'

Żółta kartka dla Hoivelda i rzut wolny z niebezpiecznego miejsca.

20'

Wychodziło z kotratakiem Southampton, ale wcześniej odgwizdany faul na Osmanie.

21'

Naismith strzela ze skraju karnego, zasłonięty polski bramkarz obronił na raty te uderzenie.

19'

Rzut wolny dla drużyny gospodarzy z ok.30 metrów.

19'

Dośrodkowanie Bainesa z rzutu rożnego na głowę Distina, zbyt słabe uderzenie by zagrozić bramce Artura Boruca.

18'

Odebrał piłkę Schneiderlin, jednak faulował.

17'

Pienaar wbiegł z piłką w pole karne, ale wbiegł między niego a piłkę Yoshida umożliwiając interwencję Arturowi Borucowi.

15'

Statystyki posiadania piłki: 60%-40%.

13'

Ramirez strzela z dystansu, piłka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców i z trudem sparował ją Howard.

12'

Dośrodkowanie w pole karne gospodarzy, głową do Jelavica zgrywał Fellaini, strzał Chorwata obok bramki.

11'

10'

Ostre wejście Puncheona w środku pola, obyło się bez kartki.

9'

Fellain dogrywał w pole karne do Jelavica. Niedokładnie i wybijają obrońcy.

8'

Spokojnie rozgrywało piłkę Southampton, ale świetnie odbiera piłkę Fellaini.

6'

Strzał Puncheona zablokowany przez jednego z obrońców.

4'

Kontra gospodarzy. Dośrodkowanie z prawego skrzydła, przecina je wślizgiem Jagielka, ale mało brakowało, a mielibyśmy bramkę samobójczą.

3'

Faulował w walce o piłkę Lambert.

2'

Faul Pienaara w środku pola.

1'

Rozpoczynają od środka boiska gospodarze.

1'

Przy piłce już Everton.

20:59

Realizator ukazuje nam kibiców z koszulkami i transparentami wspierających Nigela Adkinsa.

20:49

Everton jak na razie rozgrywa bardzo dobry sezon, drużyna przyjezdnych zajmuje 5 lokatę w lidze i traci jedynie 4 punkty do następnego w tabeli Tottenhamu, który ma rozegrany jeden mecz więcej.

20:43

Kilka dni temu doszło do zmiany trenera w drużynie gospodarzy. Nigela Adkinsa który wprowadził ,,Świętych'' do najwyższej klasy rozgrywkowej zastąpił Argentyńczyk Mauricio Pochettino. Była to zaskakująca decyzja, ponieważ klub znajduję się poza strefą spadkową i nie doznał porażki od 5 spotkań, mimo, że na drodze stawały takie kluby jak Chelsea i Arsenal. Spekulowano, że nowy trener będzie stawiał na swojego rodaka bramkarza Paulo Gazzinge, na szczęście dla polskich kibiców dziś między słupkami wystąpi Artur Boruc.