Niedziela, 20 stycznia 2013, godz. 14:30
Chelsea LondynChelsea Londyn
2 : 1
Arsenal LondynArsenal Londyn
95'

Dużo się działo w ostatnich minutach doliczonego czasu gry ale ostatecznie gospodarze obronili 3 punkty wygrywając z Arsenalem 2:1. Za wspólne 90 minut dziękuje Szura Bartłomiej i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO z Ekstraklasa.net!

93'

Girorud wywalczył rzut rożny

90'

Aż 5 minut doliczył sędzia

88'

120 sekund do końca regulaminowych 90 minut

87'

Marin zmienia Hazarda

86'

Cole na linii pola karnego fauluje Sagne i będzie świetna okazja dla Arsenalu

83'

Co teraz zrobił Demba Ba!! Minął Szczęsnego przed polem karnym ale strzelając już na pustą bramkę trafił w Mertesackera.

82'

Arshavin próbował akcji prawą stroną ale na śliskim boisku uciekła mu futbolówka poza końcową linię

80'

Demba Ba zmienia bezbarwnego Torresa

79'

Demba Ba za chwilę pojawi się na boisku

77'

Uspokoiło się zdecydowanie na boisku. Mając w pamięci pierwsze 60 minut tego meczu możemy powiedzieć, że oglądamy obecnie nudne widowisko

75'

Arshawin na ostatnie 15 minut wchodzi na boisko

75'

Dużo walki w środku pola w ostatnim fragmencie. Kwadrans do końca meczu.

71'

Bertrand za Oscara

71'

Kontra dwójki Torres-Hazard zakończona rzutem rożnym dla Chelsea

69'

Kapitalnie zatrzymał Wojciech Szczęsny Torresa wychodząc z bramki i zatrzymując Hiszpana odważnym rzutem pod nogi

66'

Mata dostaje kartkę za odkopnięcie piłki po gwizdku sędziego

65'

Jakże inny przebieg ma drugie 45 minut. Teraz to Arsenal przeważa, to Arsenal dąży do wyrównana a Chelsea wydaje się za bardzo cofnięta.

63'

Lampard przewrócony przez Sagne i rzut wolny dla Chelsea

60'

Pół godziny do końca meczu. Kontaktowa bramka dla gości sprawia, że mecz powinien zrobić się jeszcze bardziej interesujący. Arsenal bowiem wrócił do gry!!

59'

Ramsey na boisku

58'

G o o o o o o o l l l l l l l l l ! ! ! ! ! Santi Cazorla pięknie prostopadle podaje do Walcotta, który z 16 metrów pewnie pokonuje bramkarza Cecha

57'

Olivier Giroud źle trafił w piłkę uderzając ją głową i Cech futbolówkę złapał

54'

Obraz gry zmienił się diametralnie. Teraz to Arsenal prowadzi grę a Chelsea oczekuje na swojej połowie na rywala wyprowadzając kontry.

52'

Giroud leże na boisku po przypadkowym zderzeniu z Ramiresem

51'

Arsenal zdecydowanie w natarciu. Chelsea cofnięta na swojej połowie czeka na kontry.

49'

Theo Wallcott wychodzi sam na sam z bramkarzem ale uderza kolejny raz źle i Cech łapie piłkę.

47'

To mogło być piorunujące otwarcie Arsenalu. Per Mertesacker dopadł do bezpańskiej piłki na 8 metrów od bramki Cecha ale uderzył wprost w golkipera gospodarzy!

47'

Rzut wolny dla Arsenalu po faulu A.Cole

46'

Drugą połowę rozpoczynają goście

15:30

Już za moment rozpoczniemy drugie 45 minut.

45'

Po doliczeniu 1 minuty Atkinson kończy pierwszą połowę meczu. Chelsea bezdyskusyjnie prowadzi z Arsenalem 2:0. Arsene Wenger musi mocno zmobilizować swoich podopiecznych aby w drugiej części nawiązali kontakt z rywalem. Zapraszam po przerwie.

44'

Chyba ostatnia szansa dla Chelsea na zdobycie 3 bramki. Po faulu na Ramiresie Lampard dośrodkował w pole karne do piłki doszedł Torres ale uderzył wysoko nad bramką.

44'

Do końca pierwszej połowy pozostała minuta.

41'

Rykoszet po strzale Lamparda i kolejny rzut rożny

41'

Nerwowo na wydarzenia na boisku reaguje menadżer Arsenalu

39'

Sagna wrócił na boisko.

37'

Sagna potrzebował pomocy lekarskiej i na moment musi opuścić boisko

36'

Na Stanford Bridge śnieg cały czas sypie, warunki do gry są coraz trudniejsze. Chelsea zadowolona z wyniku stara się kontrolować mecz a Arsenal próbuje uzyskać kontaktową bramkę

34'

I mamy spalonego z drugiej strony boiska. Tym razem Wallcott na pozycji spalonej

33'

Oscar po podaniu Lamparda na spalonym.

31'

Pół godziny spotkania za nami. Po tym fragmencie przewaga Chelsea jest ogromna. Arsenal jak do tej pory nie ma środków i pomysłu jak pokonać obronę gospodarzy.

30'

Oscar próbował dwukrotnie ograć Sagna ale Francuz ostatecznie sobie poradził

26'

Juan Mata dziś jest nieosiągalny dla rywali. Jego szybkie rajdy sieją zamęt w szeregach Arsenalu

25'

Chwila spokoju na boisku choć ciągle to Chelsea ma przewagę i to gospodarze są bliżsi strzelenia kolejnych goli

22'

Mata jak w masło wchodzi po raz kolejny w defensywę Arsenalu ale przy linii końcowej źle przyjmuje piłkę i Szczęsny od bramki

21'

Hazard jak dziecko ograł rywala ale będąc już w polu karnym zabrakło mu siły i łatwe uderzenie spokojnie obronił Szczęsny

18'

Arsenal po 18 minutach ciężko znokautowany przez rywali. Na ile podopiecznych Wengera będzie w tym meczu stać zaatakować rywali?

16'

G o o o o l l l l ! ! ! ! ! Lampard myli Szczęsnego i gospodarze prowadzą już 2:0!!

16'

Polak dostaje kartkę za faul na Ramiresie

15'

Karny dla Chelsea!!!

13'

Vermallen klatką piersiową zagrywa do Szczęsnego będąc naciskanym przez Torresa

10'

Świetne spotkanie w Londynie! Przed momentem świetnie interweniował po uderzeniu Edena Hazarda Wojciech Szczęsny!

9'

Santi Cazorla kapitalnie uderza z 20 metrów ale jeszcze lepiej broni bramkarz Chelsea wybijając piłkę na rzut rożny.

7'

Kapitalnie rozpoczął się ten mecz. Chwilę przed bramką doskonałą okazję miał Giroud ale będąc sam na sam z Cechem przestrzelił

5'

G o o o o o o l l l l l l ! ! ! ! ! ! ! ! Juan Mata kapitalnie wykorzystał podanie z głębi pola i strzałem z 11 metrów pewnie pokonał Szczęsnego!!

4'

Arsenal usiłuje wyjść z własnej połowy ale gospodarze są dobrze ustawieni i odbierają piłkę Kanonierom rozpoczynając kolejną akcję

3'

Faulowany Torres i Lampard wykonywał rzut wolny po którym do piłki dopadł Ivanović ale jego uderzenie głową przeleciało nad poprzeczką

1'

Rozpoczynamy derby Londynu!!!

14:25

Do meczu pozostało 5 minut!! Emocje sięgają zenitu kto będzie lepszy w wojnie o Londyn??

14:08

Arbitrem głównym będzie 41-letni Martin Atkinson

14:06

Oba zespoły mają także w swoich składach wiele gwiazd.

14:06

Derby Londynu to jedno z najbardziej interesujących pojedynków w Anglii. Zagra wszak 3 z 6 drużyną w tabeli.

13:53

Rezerwowi Arsenalu: L. Koscielny, André Santos, A. Ramsey, A. Arshavin, V. Mannone, C. Jenkinson, E. Frimpong

13:51

Zawodnicy rezerwowi gospodarzy: Paulo Ferreira, M. Marin, R. Turnbull, J. Terry, D. Ba, R. Bertrand, N. Ake