Niedziela, 13 stycznia 2013, godz. 17:00
1. połowa0 : 2
18:57

Za wspólnie spędzony czas dziękują Państwu Michał Wieczorek i Tomasz Górski. Zapraszamy na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net!

18:56

Druga połowa tak na prawdę zaczęła się w 75. minucie po niesłusznej czerwonej kartce dla Kompany'ego. Arsenal próbował "gonić" wynik, ale zabrakło czasu i wykończenia.

95'

Koniec! Arsenal 0, Manchester City, wynik ustalony już w pierwszej połowie.

95'

Kompletnie nieudane zagranie Wilshere'a w pole karne. Hart zaczyna z "piątki".

94'

Pierwsza akcja Serba, w której... fauluje w okolicach środka pola. Zagranie w pole karne i Hart spokojnie łapie piłkę.

93'

Kolarov wchodzi na ostatnie sekundy zmieniając Silvę.

92'

Vermaelen wybija piłkę na rzut rożny.

90'

Mike Dean dolicza 5 minut.

90'

Nie ma gola dla Arsenalu! Lescott niemal sprzed linii bramkowej wybija piłkę po strzale Walcotta!

90'

Wilshere w międzyczasie wrócił na boisko. Szczęsny wznowi akcję dalekim wykopem po spalonym.

89'

Balotelli zmienia Dżeko, strzelca pierwszego gola w tym meczu. A wcześniej zmarnował "jedenastkę".

87'

Wilshere na chwilę poza boiskiem. Arsenal gra przez moment w "9" i ma 3 minuty na odwrócenie losów spotkania.

86'

Żółta kartka dla Barry'ego.

85'

Sędzia Mike Dean pozostaje niewzruszony na protesty piłkarzy Arsenalu. Ich zdaniem Glichy zagrał piłkę ręką w polu karnym.

84'

Goście zepchnięci do głębokiej defensywy. Chwila oddechu po wybiciu Silvy na aut.

83'

Kolejne starcie Silva - Wilshere. Przewinił Hiszpan.

82'

Glichy uprzedził nabiegającego Walcotta w polu karnym.Arsenal w ostatnich minutach przeważa.

81'

Milner fatalnie przestrzelił z narożnika pola karnego. Bliżej było chorągiewki niż bramki Szczęsnego.

79'

Arsenal musi postawić wszystko na jedną kartę jeżeli chce uzyskać korzystny wynik. Kibice dopingiem próbują wspierać swoich ulubieńców.

78'

Giroud wyprowadza kontrę, lecz za mocno wypuścił sobie piłkę co wykorzystał jeden z zawodników City i dał się sfaulować.

78'

Lescott wchodzi, Tevez opuszcza boisko.

75'

Wślizg Belga lekko spóźniony, a Wilshere "dodał coś od siebie".Naciągana kartka, a siły wyrównane!

75'

Czerwona kartka dla kapitana Manchesteru City, Vincenta Kompany'ego!

74'

Nieco ponad kwadrans gry do końca, a Roberto Mancini nie przeprowadził do tej pory ani jednej zmiany.

72'

Świetne dośrodkowanie do niepilnowanego Giroud, ale źle złożył się do strzału i piłka poleciała nad poprzeczką bramki Harta.

72'

Gael Glichy ukarany żółtą kartką ku uciesze kibiców Arsenalu.

71'

Powinno być 0:3. Wzorowo przeprowadzona kontra Dżeko, który podał na wolne pole do Teveza. Ten popędził na bramkę Szczęsnego, lecz dogonił go Sagna i trącił piłkę

68'

Mike Dean odgwizduje faul Dżeko na Sagni. Bośniak nie może pogodzić się z tą decyzją sędziego.

68'

Sagna zażegnuje niebezpieczeństwo z własnego pola karnego wybijając piłkę na rzut rożny.

67'

Zdaniem sędziego Giroud fauluje Kompany'ego po dalekim wykopie Szczęsnego.

65'

Vermaelen przeciął podanie do Teveza. Gdyby nie on to Argentyńczyk byłby sam na sam ze Szczęsnym.

64'

Cazorla dośrodkowuje w pole karne, a tam piłkę łapie Hart.

63'

Gorąco w polu karnym Kanonierów. Szczęsny ratuje swój zespół przed rzutem rożnym.

64'

Żółta kartka dla Wilshere'a.

62'

Próba dwójkowej akcji Dżeko-Tevez, ale niedokładne podanie tego drugiego w pole karne i piłkę łapie Szczęsny.

61'

Ramsey wchodzi w miejsce Diaby'ego.

60'

Gwizdy na trybunach kiedy Mike Dean gwiżdże przewinienia zawodników Arsenalu.

59'

Sagna centruje w pole karne do Giroud. Francuz chciał zgrać do Walcotta, ale nie trafił czysto w piłkę. Akcja szybko przeniosła się pod drugie pole karne i Szczęsny poza polem karnym kiksuje i piłka wyszła na aut.

57'

Giroud zmienia Podolskiego.

55'

Odskoczyła Milnerowi piłka i spóźniony wślizg w nogę Wilshere'a. Żółta kartka dla piłkarza Manchesteru.

57'

Kilka z rzędu nieudanych podań Diaby'ego. Widać brak zgrania.

51'

I wewnętrzny rewanż - Silva fauluje Wilshere'a w środku pola. Strzał Gibbsa z ok. 20 metrów zablokowany.

50'

Wilshere najpierw centrował z rzutu wolnego, ale po nieudanym zagraniu musiał faulować Silvę.

52'

Milner świetnie dośrodkował do Dżeko, który minimalnie przestrzelił. Szczęsny spodziewał się podania do ziemi i na jego szczęście Bośniak przestrzelił.

48'

Prostopadłe podanie do Walcotta, jednak liniowy podniósł chorągiewkę. Spalony.

47'

I Zabaleta. Dalekim wykopem zaczyna Wojciech Szczęsny.

46'

Walcott na spalonym.

46'

Arsenal zaczyna drugą połowę. A gwizdy "przywitały" wchodzącego na boisko Mike'a Deana.

17:50

Niemiłosiernie wygwizdany schodzący do szatni sędzia Mike Dean, którego decyzje nie spodobały się fanom Arsenalu. Prawda jednak jest taka, że arbiter nie pomylił się w pierwszej połowie.

45'

Koniec pierwszej połowy!

45'

Thomas Vermaelen spóźniony z interwencją wycina równo z trawą Dzeko. Słuszna żółta kartka.

45'

Aż 3 minuty doliczone do pierwszej połowy.

43'

Gorąco pod bramką Arsenalu. Dobra główka któregoś z gości i piłkę z linii bramkowej wybija głową Jack Wilshere! Po chwili dopada do niej Milner, który uderza ją z całych sił, ale nie trafia w bramkę.

42'

Wślizgnął się w pole karne z piłką Abou Diaby, ale jego strzał był tyle silny, co niecelny.

40'

W ekipie Arsenalu wyróżnia się Podolski, który potrafi jako jedyny wyprowadzić szybką kontrę swojego zespołu. Kanonierzy jeszcze nie tracą nadziei w tym spotkaniu.

38'

Tempo meczu wyraźnie siadło. Goście grają bardzo spokojnie, rozgrywając piłkę na połowie rywala. Dwubramkowe prowadzenie wyraźnie dodało im pewności siebie.

35'

Dobra, błyskawiczna akcja Poldiego, który podał piłkę do Diabiego, ruszył w pole karne, gdzie dostał piłkę z powrotem. Strzał Niemca nie mógł jednak zaskoczyć Harta.

32'

Szczęsny nie ma dziś łatwego położenia. Płaskie dośrodkowanie w pole karne przecina Tevez, a strzał Argentyńczyka z dużym trudem broni Polak. Co z tego skoro przed bramką stał niepilnowany Dzeko, który wbił piłkę do pustej bramki. 2:0 dla City. To może być pogrom Londyńczyków...

32'

GOOOL! Edin Dzeko podwyższa prowadzenie!

30'

Błyskawiczna kontra Arsenalu zakończona znów słabym zagraniem Walcotta, który próbował zagrać długo piłkę do Cazorli na długi słupek.

28'

Theo Walcott ma dziś mocno rozregulowany celownik. Anglik z rzutu wolnego zamiast podać kolegom, mocno przestrzelił.

27'

Krótkie rozegranie, dośrodkowanie w pole karne i bliski szczęścia główkujący Javi Garcia.

26'

Kolejny atak City na bramkę Arsenalu zakończony strzałem. Silva chyba się teraz pospieszył, a jego uderzenie zostało zablokowane. Rzut rożny.

26'

Szczęsny łapie z łatwością piłkę po strzale Teveza zza pola karnego.

24'

Milner rozochocony po strzelonej bramce, zdecydował się na kolejne uderzenie, tym razem z dalszej odległości. Efekt dużo gorszy.

22'

Sprytnie rozegrali rzut wolny goście, Tevez popisał się "no look pass" do Milnera, a ten w polu karnym huknął z półobrotu z całej siły. Piłka wpadła tuż przy długim słupku. Piękny gol! Szczęsny bez szans!

21'

GOOOOL! James Milner! Piękna bramka Anglika.

20'

Koronkowa akcja City. Barry do Silvy, ten głową zgrał do Dżeko, a ten fatalnie spudłował, zamiast zgrywać jeszcze do kolegów.

17'

Walcott miał świetną sytuację na strzał, ale po rzucie rożnym strzelił zza pola karnego bardzo niecelnie.

16'

Arsenal wreszcie wyprowadził atak. Sagna na prawym skrzydle próbował dośrodkować i wywalczył rzut rożny. Choć powinien być rzut wolny, bo piłka trafiła w rękę obrońcy.

15'

Dośrodkowanie na długi słupek, a tam Tevez bliski muśnięcia piłki.

14'

City ciągle na połowie rywala. Szczęsny obronił rzut karny, ale to połowa sukcesu. "The Gunners" 80 minut będą grać w osłabieniu.

12'

Arsene Wenger błyskawicznie posyła na boisko drugiego stopera. Per Mertesacker zmienia Oxlade-Chamberlaina.

12'

Dżeko strzelił w środek bramki, Szczęsny wyciągnął nogi, od których odbiła się piłka. Później trafiła jeszcze w słupek, a Polak przytomnie złapał ją na linii bramkowej! Niesamowita sytuacja!

11'

Wojtek Szczęsny bohaterem! Polak broni karnego!

10'

Niesamowite, czerwona kartka dla Koscielnego! Sędzia nie ma wątpliwości, bo Bośniak mógł stanąć sam przed bramkarzem, a stoper Arsenal złapał go wpół i powalił na ziemię.

10'

Laurent Koscielny fauluje w polu karnym Dzeko! Szczęsny ratuje Arsenal, ale to nie ma znaczenia, bo wcześniej stoper Arsenalu faulował napastnika gości!

9'

Kolejne spięcie pod polem karnym polskiego bramkarza. Zabaleta zgarnia piłkę po rzucie rożnym, uderza, ale piłka nie dolatuje do bramki. "Kanonierzy" wybili na uwolnienie.

8'

Dokładne podanie Garetha Barry'ego do Silvy w pole karne. Hiszpan miał dobrą sytuację, ale jego strzał został przyblokowany.

5'

Odważna indywidualna akcja Diaby'iego, ale po chwili źle dośrodkował w pole karne Bacary Sagna. "Kanonierzy" próbują przejąć inicjatywę.

3'

Ruszyli od początku do ataku piłkarze w błękitnych koszulkach. Pierwszy rzut rożny wykonywał David Silva, ale nie dało to żadnego efektu pod bramką Arsenalu.

1'

Dośrodkowanie Zabalety i pewnie interweniuje Szczęsny, który łapie piłkę.

1'

Zaczynamy mecz!

16:57

W Arsenalu nie zagra dziś Mikel Arteta, który nabawił się kontuzji. W jego miejsce zagra rekonwalescent Abou Diaby.

16:53

Pierwsza potyczka obu zespołów na Etihad Stadium zakończyła się remisem, który rzutem na taśmę uratowali Kanonierzy. (1:1)

16:50

Oba zespoły w tym sezonie gonią - Manchester City lidera United, a Arsenal strefę pucharową. Zespół z Manchesteru zdobył dotąd 45 punktów i do United traci aż 10. Arsenal do czwartego Tottenhamu traci 6 punktów, ale ma dwa mecze do rozegrania.

16:40

Ławka rezerwowych City: Lescott, Sinclair, Kolarov, Pantilimon, Suarez, Rekik, Balotelli.

16:39

Ławka rezerwowych Arsenalu: Mannone, Jenkinson, Santos, Mertesacker, Ramsey, Coquelin, Giroud.

16:37

W drugim niedzielnym hicie Premier League Arsenal podejmie mistrza Anglii - Manchester City. Emocje gwarantowane - zapraszamy na relację LIVE!