Koniec meczu! Southampton zwycięża, po części zawdzięczając to Borucowi!

W doskonałej okazji Davis nie potrafił oddać celnego strzału!

Żółta kartka dla Weimana za kilka słów za dużo w stronę sędziego.

92'

Boruc nie spieszy się ze wznowieniem piłki. No i jest żółta kartka za grę na czas.

91'

Aston Villa atakuje, ale jest nieskuteczna. Benteke nie trafił teraz na pustą bramkę! A sędzia doliczył aż pięć minut!

89'

Z rzutu rożnego dośrodkował Bannam a Baker uderzył z główki w poprzeczkę!

87'

Tak jest, kontuzjowany Shaw nie wróci już na boisko i opuszcza stadion na noszach. W jego miejsce De Ridder.

86'

Jeden z piłkarzy Southampton ucierpiał i jest zniesiony na noszach. Konieczna będzie chyba zmiana. Przerwa w grze.

83'

Bardzo aktywny Benteke wywalczył rzut wolny po faulu Mayi. Daleko od pola karnego, ale Bannan wrzucał w pole karne, gdzie po główce jednego z piłkarzy Villi pewnie interweniował Boruc.

82'

Druga zmiana w Southampton. Schodzi Puncheon, w jego miejsce Steven Davis.

81'

Najpierw Agbonlahor zablokowany przed polem karnym, a sekundy później Benetek nie doszedł do za mocnego podania w pole karne i od bramki rozpocznie Boruc.

80'

I kolejna sytuacja Benteke, tym razem zablokowany przez obrońce. Villa wyraźnie dominują w końcówce meczu, ale mają co raz mniej czasu.

79'

Po raz kolejny uderzeniem popisał się Benteke, ale ponownie ponad bramką.

78'

Ostatnia zmiana w Aston Villi. Bowery w miejsce Westwooda.

78'

Benteke wywalczył przed polem karnym pozycję do strzału, ale uderzył wyraźnie kilka metrów od okienka bramki Boruca.

77'

Pierwsza zmiana w "Świętych". Fox za Ramireza.

77'

Schneiderlin wrzucał z rzutu rożnego, a Yoshida główkował ponad bramką.

73'

Coraz mniej czasu mają gospodarze na wywalczenie korzystnego rezultatu. W tym momencie "Święci" przeskakują ich w tabeli, a do tego mają rozegrany mecz mniej.

71'

Rzut wolny dla Villa z lewej strony przy narożniku pola karnego. Wrzutka w pole karne i wszystko kończy się na faulu Clarka po drugiej stronie szesnastki. Od rzutu wolnego goście.

70'

Benteke zderzył się z interweniującym Borucem. Zawodnik Aston Villi upadł, ale polski bramkarz trafił piłkę, a jego celem nie było powalenie rywala i sędzia nie miał wątpliwości, że nic nie było.

69'

W tej sytuacji uderzał Jason Puncheon.

69'

Sporo szczęścia mieli teraz piłkarze Aston Villi, których uratował teraz słupek.

67'

Agbonlahor próbował stworzyć zagrożenie przed polem karnym gości, ale nie zdołał przepchnąć się z obrońcami "Świętych" i stracił piłkę.

64'

Okazja dla Southampton, w ostatniej chwili uprzedzony jednak mający przed sobą pustą bramkę Rodriguez.

62'

W odpowiedzi akcja gospodarzy. Sprzed pola karnego uderzał N'Zogbia, ale pewnie obronił Boruc. Po chwili N'Zongbia zszedł z boiska, a w jego miejsce pojawił się Agbonlahor.

61'

Przed polem karnym trochę miejsca do oddania strzału znalazł Rodriguez, uderzył po ziemi, ale w środek bramki i bez problemu obronił Guzan.

61'

Rzut rożny dla Southampton. Wrzucał piłkę Schneiderlin, ale wybili ją obrońcy. Po chwili z prawej strony po rykoszecie piłkę posłał w pole karne Cork, ale wyłapał ją Guzan.

59'

Nie najlepsza wrzutka N'Zogbii z rzutu rożnego, ale piłka ciągle w posiadaniu Villi. Po chwili z kontrą próbował wyjść osamotniony Rodriguez, ale został powstrzymany.

58'

Hooiveld chwilowo powstrzymał Benteke przed polem karny, Po wznowieniu gry z autu gospodarze ciągle oblegają bramkę Boruca. Ostatecznie tylko rzut rożny, ale znowu było groźnie po wrzutce najpierw z prawej, później z lewej.

56'

Kolejny atak Aston Villi i obrońcy gości ratują się na oślep wybijając piłkę.

54'

Na Boruca w polu bramkowym wpadł Ciaran Clark, ale Polak jest w stanie kontynuować grę.

54'

Rzut wolny sprzed pola karnego gości z lewej strony, po główce Benteke piłkę wyłapał Boruc, ale w polu karnym ucierpiał w starciu.

52'

Wspaniałe uderzenie sprzed pola karnego Weimana i jeszcze lepsza interwencja Artura Boruca! Polak pokazał klasę, ale to Aston Villa raz po raz wchodzi w obronę Southampton jak w masło. To się może źle skończyć!

50'

Ależ okazja Aston Villi po nonszalanckim zachowaniu obrony Southampton. Po stracie piłki przed kolegę z defensywy Artur Boruc musiał ratować sytuację, ale wybił piłkę przed siebie po uderzeniu Weimanna i Yoshida uprzedził w ostatniej chwili spieszącego z dobitką Westwooda.

47'

Kontra Aston Villi, uderzał z ostrego kąta Andreas Weimann, ale Boruc pewnie wyłapał kozłująca piłkę.

46'

Boruc przeżegnał się przed rozpoczęciem drugiej połowy. Chris Foy dał sygnał i od środka zaczęli gospodarze.

46'

Bannan zmienił Holmana.

46'

Koniec pierwszej polowy. Southampton dosyć szczęśliwie prowadzi w, trzeba to powiedzieć, mało porywającym, a nawet nudnym meczu. Może po przerwie się to zmieni.

45'

Aston Villa w ataku, Minuta doliczona do pierwszej połowy.

45'

Rodriguez zagrał prostopadłą piłkę, ale nie zrozumiał się z kolegami i nikt nie ruszył do jego podania.

44'

Doskonała interwencja Guzana, który powstrzymał szarżującego lewą stroną Shawa.

43'

Rzut rożny dla Southampton. Piłkę w pole karne wrzucał Ramirez, uderzał niecelnie, ponad bramką Cork.

41'

Tymczasem goście zadowoleni z wyniku mądrze się bronią i próbują utrzymywać piłkę z dala od własnego pola karnego. Aston Villa nie ma pomysłu, jak przełamać, słabo spisującą się ostatnio, defensywę Southampton.

39'

Powtórki nie dają wątpliwości, karny dla Southampton się nie należał, a co najmniej był bardzo kontrowersyjny.

37'

Aston Villa w szoku, próbuje odrabiać straty. Po rzucie rożnym pewnie piłkę wyłapuje jednak Boruc.

34'

Lambert pewnie wykonał rzut karny i Southampton prowadzi 1:0!

34'

Wydaje się, że sędzia przereagował, bo obrońcy Aston Villi jakoś wyraźnie nie przewinili. Ale to tylko nasza opinia.

33'

Piłka po rykoszecie minęła bramkę Boruca i mamy rzut rożny. Wykonał go N'Zogbia, ale bardzo szybko poszła kontra. Po sporym zamieszaniu w polu karnym sędzia dyktuje rzut karny dla drużyny gości!

32'

W walce o górną piłkę Benteke łokciem uderzył w twarz Yoshidę, ale zdarzenie było raczej przypadkowe, sędzia nie wyciągnął konsekwencji.

30'

Puncheon zwiódł w polu karnym Stevansa prostym balansem ciała, ale jego strzał poszybował wysoko nad bramką.

29'

Rozgrzewa się trójka zawodników "Świętych": Barry Bannan, Stephen Ireland i Gabriel Agbonlahor.

29'

Po nieudanym prostopadłym podaniu piłka pod nogami Boruca, który nieczęsto ma jak na razie z nią kontakt.

28'

Clyne ładnie włączył się do ataku i po podaniu piętką dośrodkował z prawego skrzydła, ale lot piłki przeciął Clark.

26'

Yoshida głową uprzedził Boruca i wybił piłkę na rzut rożny. N'Zogbia wykonał kornera, ale Schneiderlin ostatecznie wybił piłkę z pola karnego.

24'

Po nieudanym ataku pozycyjnym Aston Villi z dobrą kontrą wyszli goście, ale ostatecznie ostre dośrodkowanie Ramireza z lewej strony pola karnego zostało przecięte. Zapowiadała się groźna i szybka akcja.

22'

Po dośrodkowaniu z prawej strony strzał głową sprzed pola karnego oddał Rodriquez, ale piłka minęła bramkę i wyszła za linię końcową obok słupka.

19'

Kibice Aston Villi okazali teraz cierpiącemu na białaczkę byłemu piłkarzowi zespołu, Stillianovi Petrovowi.

16'

Lambert szarżował prawą stroną, minął bramkarza i wycofał piłkę przed bramkę, ale interweniujący Clark zdołał ją zatrzymać i czubkiem buta podać do Guzana, który pewnie ją złapał.

15'

Po podaniu Ramireza z lewej strony w pole karne wbiegł Schneiderlin, ale jego ostre dośrodkowanie zostało przecięte i wybite przez obrońców Villa.

13'

Artur Bourc dalekim podaniem z rzutu wolnego sprzed własnego pola karnego wznowił teraz grę, ale jego koledzy z ataku nie zdołali opnować piłki.

10'

Pierwszą okazję do interwencji miał teraz Guzan, który bez problemu wyłapał dośrodkowanie z rzutu wolnego z lewej strony sprzed pola karnego.

9'

Artur Boruc na razie nie miał zbyt wiele okazji, by się zaprezentować. Gra toczy się jak do tej pory od pola karnego do pola karnego, a obaj bramkarze nie mają okazji interweniować.

8'

Southampton próbuje stwarzać zagrożenie długimi podaniami do przodu, ale to gospodarze mają wyraźnie lepsze pomysły na ataki. Kilkoma szybkimi podaniami udaje im się raz po raz przedostawać w okolice pola karnego "Świętych".

6'

Po rzucie rożnym Benteke uderzał z narożnika pola karnego, ale ponad bramką.

5'

Benteke uderzał sprzed pola karnego i po rykoszecie wywalczył kolejny rzut rożny dla gospodarzy.

4'

Po rzucie rożnym dla Southampton wyszła kontra Aston Villi. Clyne z trudem poradził sobie z szarżującym rywalem i musiał wycofać do Bourca, który wykopał piłkę do przodu. Po chwili jednak Villa wywalczyła rzut rożny. Bez zagrożenia.

2'

Gospodarze w tradycyjnym bordowych koszulkach z błękitnymi rękawami i białymi spodenkami. Southampton w żółtych koszulkach i niebieskich spodenkach.

1'

Rodriguez faulował w ataku przed polem karnym Aston Villi. Z rzutu wolnego zaczął Guzan,

1'

Początek spotkania! Czy Boruc zachowa dziś czyste konto?

15:53

Rezerwowi Aston Villi: Kelvin Davis, Daniel Fox, Daniel Seaborne, Steven Davis, James Ward-Prowse, Tadanari Lee i Steve De Ridder.

15:53

Rezerwowi Southampton: Andy Marshall, Ron Vlaar, Barry Bannan, Eric Lichaj, Stephen Ireland, Gabriel Agbonlahor i Jordan Bowery.

15:32

Zarówno jednak Boruc, jak i jego koledzy z defensywy dzisiaj zrobią wszystko, by nie powtórzyć tamtego kompromitującego wyniku.

15:32

Tydzień temu liga nie grała, jednak dzisiejsi rywale grali swoje mecze w Pucharze Anglii. Zdecydowanie lepiej wspominają ubiegłą sobotę piłkarze Aston Villi, którzy pokonali Ipswitch Town 2:1. Artur Boruc mecz z Chelsea z przed tygodnia najchętniej wymazał by z pamięci, chociaż powody do wstydu za porażkę 1:5 bardziej ma defensywa Southampton. Polski bramkarz bezpośrednio nie zawinił żadnej z bramek, co przy takim pogromie nieczęsto się zdarza.

15:29

W poprzedniej kolejce oba zespoły zanotowały remisy. Gospodarze podzielili się punktami ze Swansea, a mecz zakończył się wynikiem 2:2. Z kolei w spotkaniu Southampton z Arsenalem oba zespoły zdobyły po jednej bramce. W spotkaniu z Kanonierami również bronił Boruc.

15:27

Witamy w relacji na żywo z meczu 22. kolejki Premier League, w którym zmierzą się sąsiedzi w tabeli. Zarówno Aston Villa, która z 19 pkt zajmuje 16 miejsce, jak i Southampton Artura Boruca, mający na koncie 18 pkt i zajmujący 17 miejsce w tym sezonie walczą wyraźnie o utrzymanie w elicie. Dzisiejszy mecz może mieć bardzo duże znaczenie dla końcowego układu tabeli, dlatego spodziewamy się sporych emocji.