Piątek, 11 października 2013, godz. 20:00
UkrainaUkraina, herb
1 : 0
PolskaPolska
99'

Niestety, to już jest koniec. "I nie ma już nic..." To Ukraina cieszy się z zapewnienia sobie co najmniej promocji do listopadowych barażów. Polacy zajmą w grupie H czwarte miejsce i w ten sposób zakończy się najprawdopodobniej praca z naszą kadrą Waldemara Fornalika. Dwa wygrane mecze z San Marino, jeden z Mołdawią i kilka remisów - tylko na tyle było stać Biało-Czerwonych w tych eliminacjach. Eliminacjach, które się kończą się dla nas klęską. We wtorek ostatni akcent pracy Fornalika - spotkanie wyjazdowe na Wembley z Anglią. Tymczasem z mojej strony to wszystko, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

95'

Koniec! Koniec meczu i jednocześnie szans reprezentacji Polski na awans na brazylijskie mistrzostwa świata.

94'

Kartka dla Chaczeridiego.

93'

Jeszcze jedna zmiana. Za Edmara wchodzi Bezus.

92'

Potężny i niecelny strzał z dystansu Błaszczykowskiego.

90'

Opuszcza boisko strzelec jedynego gola, Andrij Jarmolenko, a w jego miejsce wchodzi jego klubowy kolega, Oleg Husiew.

89'

Koszmarna centra Wojtkowiaka...

89'

Fatalne dośrodkowanie Rotana. Od bramki Boruc i dwie minuty do końca.

87'

Nieporozumienie między Szukałą i Borucem. Gospodarze będą mieli rzut rożny po akcji Devicia.

84'

Ukraińcy dużo swobodniej poczynają sobie na boisku. Polacy pod ścianą.

82'

Żółtko dla Szukały, który staranował Devicia.

81'

Szarżujący Jędrzejczyk zatrzymany pod polem karnym rywala.

80'

Dziesięć minut nadziei dla Biało-Czerwonych.

78'

Kartka dla Peszki za dyskusje z arbitrem.

77'

Mariusz Lewandowski opuszcza plac gry, a melduje się na nim Piotr Zieliński.

76'

I polski bramkarz dalekim zagraniem wyprowadził znakomitą kontrę! Lewandowski zgrywa piłkę do Błaszczykowskiego, ten wykłada ją Peszce, ale gracz Koln źle w nią trafia i w dobrej sytuacji uderza w boczną siatkę!!!

75'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego Jarmolenki łapie Boruc.

74'

Niesamowite!!! Po dośrodkowaniu Mierzejewskiego Lewandowski znalazł się w idealnej sytuacji, ale głową posłał piłkę z kilku metrów ponad poprzeczką!!!

72'

Robert Lewandowski uderza wysoko w trybuny.

71'

Ukraina - Polska

70'

Peszko faulowany 25 metrów od ukraińskiej bramki. Może być dobra okazja dla Polaków.

69'

Seria fatalnych strat Biało-Czerwonych na swojej połowie, ale na nasze szczęście Ukraińcy w ofensywie okazali się równie niedokładni i wciąż jest 1:0.

66'

Mierzejewski wchodzi za Klicha.

65'

Konoplianka z lewej strony zagrał na drugą stronę, do ustawionego w polu karnym Jarmolenki, nie trafił w piłkę Wojtkowiak, a gracz Dynama nie dał szans Borucowi i strzałem w okienko wyprowadził Ukrainę na prowadzenie!

64'

GOL!!! Andrij Jarmolenko!

63'

Kolejne dośrodkowanie Jarmolenki pada łupem polskich obrońców. Pod tym względem polska obrona spisuje się świetnie.

62'

Ulubieniec miejscowej publiczności, Marko Devic zmienia Zozulię.

61'

Schodzi z boiska Sobota, a w jego miejsce Peszko.

60'

Błaszczykowski wpadł w pole karne między dwoma obrońcami rywala, ale nie trafił czysto lewą nogą w piłkę. Szkoda.

59'

Peszko zaraz zamelduje się na boisku.

58'

Zupełnie nieudany strzał z dystansu Jarmolenki.

56'

Na spalonym Zozulia.

56'

Sfrustrowany Rakicki brutalnie potraktował Błaszczykowskiego. Tylko żółta kartka.

53'

Oho, Zozulia mógł wyjść sam na sam z Borucem, ale mijając Wojtkowiaka na szczęście się przewrócił.

52'

51'

Co raz lepiej prezentuje się Robert Lewandowski, który najpierw zabawił się z Chaczeridim, a następnie Rakickim.

48'

Krychowiak wygrywa dwukrotnie pojedynek biegowy z Konoplanką. Brawa dla zawodnika Reims.

46'

Mariusz Lewandowski zatrzymał wychodzącego z kontrą Edmara.

46'

Lewandowski do Klicha i gramy!

21:01

Piłkarze obu drużyn wracają już na murawę charkowskiego stadionu. Za chwilę wznawiamy grę.

20:48

Polacy grają bardzo walecznie i wydają się być stroną minimalnie lepszą od Ukrainy. Na razie jest jednak 0:0, a po przerwie gra zacznie się tak naprawdę od nowa.

45'

Obronną ręką wychodzą Polacy i koniec pierwszej części gry! Do przerwy w Charkowie mamy bezbramkowy remis.

45'

Jeszcze rzut rożny dla gospodarzy na koniec tej części gry.

45'

Dośrodkowanie Konoplanki nie dotarło do żadnego z jego partnerów. Piłka w rękach Boruca.

44'

Nieudane dośrodkowanie z prawej stron Fedeckiego. Piłka poza boiskiem.

41'

Jędrzejczyk dobrze zablokował Szewczuka. Od bramki grę wznowi Boruc.

40'

Z rzutu rożnego dla Biało-Czerwonych nic nie wynikło.

39'

Sobota!!! Były gracz Śląska najpierw został zablokowany w narożniku pola karnego po akcji Błaszczykowskiego, ale zdołał się jeszcze poprawić, jednak znakomitą interwencją popisał się Piatow!

38'

Konoplanka ze stojącej piłki uderza prosto w ręce Boruca.

38'

Krychowiak fauluje Konoplankę 30 metrów od bramki Boruca.

36'

Robert Lewandowski nieźle podprowadził sobie piłkę, uderzył technicznie z 20 metrów, jednak około metra od narożnika bramki Piatowa.

35'

Bardzo niemrawo na razie grają Ukraińcy, którzy jeszcze nie stworzyli sobie żadnej sytuacji pod polską bramką. Oby tak dalej.

34'

33'

Składna akcja Polaków zakończona niedokładnym dośrodkowaniem Jędrzejczyka. Piłka pada łupem Piatowa.

32'

Leży na boisku Robert Lewandowski po starciu z Chaczeridim. Napastnik Borussii nie powinien mieć jednak problemów z kontynuowaniem gry.

30'

Błaszczykowski podaje na linię pola karnego do Klicha, ale gracz Zwolle nie opanował piłki. Po chwili marniutkie uderzenie z dystansu R. Lewandowskiego pewnie łapie Piatow.

28'

Ufffffffffffff! Potężny strzał Szewczuka z dalszej odległości nieznacznie minął bramkę Boruca!

28'

Ajezusmariaaaaa!!! Po centrze Klicha do piłki dopadł Glik, ale głową trafił w stojącego na linii bramkowej Edmara!!!

27'

Rzut rożny dla Polski po interwencji Chaczeridiego.

26'

Szukała odbija piłkę głową posłaną w pole karne przez Konopliankę.

25'

Centra Wojtkowiaka wpada w ręce Piatowa. Zero zagrożenia pod jego bramką.

23'

Fatalna centra Rotana. Od bramki rozpocznie Boruc.

23'

Konoplanka wywalczył rzut rożny dla gospodarzy.

22'

Lewandowski przegrał pojedynek 1 na 1 z Rakickim. Gdyby go minął, byłby sam na sam z Piatowem.

21'

Błaszczykowski nie opanował piłki po znakomitym podaniu Soboty i interwencji Stepanenki. Szkoda.

20'

20'

Centra Błaszczykowskiego, ekwilibrystyczna próba Jędrzejczyka, ale i on został złapany na pozycji spalonej.

19'

Rakicki pomylił się w przyjęciu piłki i musiał faulować R. Lewandowskiego 35 metrów od ukraińskiej bramki.

18'

Rotan z rzutu wolnego zdołał dośrodkować na głowę Zozulii, który nie potrafił jednak oddać czystego strzału, a w dodatku był na spalonym.

17'

Sobota dostał dobrą piłkę na szesnasty metr, jednak fatalnie skiksował i futbolówka sama, z płaczem, wpadła ręce Piatowa.

16'

Lewandowski Mariusz na wolne do Roberta, ale Rakicki nie pozwolił piłce się przedostać do napastnika Borussii.

14'

Lewandowski złapany na spalonym. Sędzia chyba się pomylił.

13'

Jarmolenko odważnie strzela z dystansu, ale Boruc nie miał żadnych problemów z interwencją.

11'

Indywidualna akcja Konoplanki na lewym skrzydle, ścięcie do środka i strzał, który na szczęście trafia w głowę Glika.

11'

Uderzenie z dystansu Lewandowskiego trafia w defensora rywali.

10'

Dobre dośrodkowanie w naszą szesnastkę, ale Jarmolenko uderzył głową bardzo źle.

9'

Faulowany Jarmolenko na lewym skrzydle. Szansa dla Ukrainy z rzutu wolnego.

9'

Była okazja do kontry, ale Sobota nie był w stanie uruchomić Lewandowskiego.

8'

Edmar brutalnie fauluje Krychowiaka i kolejna kartka.

7'

Faul w ataku Lewandowskiego i jego strzał głową już się nie liczył.

6'

Konoplianka uderza z 16 metrów, ale zostaje zablokowany. Z dystansu strzela jeszcze Edmar - ponad bramką!

3'

Taktyczny faul Stepanenki na Klichu i już jest pierwsza kartka w tym meczu. Dobrze zaczyna Eriksson, nie tak jak pół roku temu czynił to Czech Kralovec, który dopuścił do brutalnych fauli.

3'

Glik zatrzymał w polu karnym Zozulję.

2'

1'

Oho, pierwsze starcie na murawie. Faulowany Jędrzejczyk starł się jeszcze z Zozulją.

1'

Zaczynamy mecz w Charkowie! Naprzód Polacy!

19:57

Sędzią dzisiejszego meczu jest pan Jonas Eriksson ze Szwecji.

19:57

Piłkarze już na murawie i czas na hymny narodowe!

19:39

Obok prezentujemy wyjściowe składy obu drużyn! Jeśli ktoś obserwował bieżące doniesienia prasowe, to nie może być zaskoczony tym, że w środku pomocy zobaczymy Mariusza Lewandowskiego, a na lewej obronie Grzegorza Wojtkowiaka.

19:37

- Ukraińcy w ogóle są jako naród pewni siebie. Piłkarze też mają o sobie wysokie mniemanie. W sumie można ich zrozumieć, bo grają w dobrych klubach i nie muszą opuszczać w tym celu swojego kraju. A przed meczem... Mecz jak mecz, trzeba to traktować ze spokojem. My gramy na wyjeździe, oni u siebie. Trzeba zrobić wszystko, żeby im te humory popsuć - zapowiada Mariusz Lewandowski.

19:35

19:32

Pierwszy gwizdek już za niespełna pół godziny. Jaki wynik typujecie? Wpisujcie w komentarzach.

19:30

W charkowskich pubach od rana reklamowano wspólne oglądanie transmisji telewizyjnej. Na ulicach miasta rozchwytywani przez ukraińskie media byli nieliczni polscy kibice, którzy przyjechali na spotkanie. Jeden z nocnych klubów zaoferował nawet 50-procentową zniżkę na wstęp dla każdego, kto w piątek przyjdzie z jakimkolwiek atrybutem kibica.

19:19

Ukraińcy wykorzystali ostatnie godziny przed meczem m.in. na spotkanie z grupą satyryków, którzy zamieszkali w tym samym hotelu, co ekipa trenera Mychajło Fomienki.

18:36

Nasza zapowiedź tego spotkania ->>> LINK

18:25

Sytuacja w grupie H wygląda następująco. Pierwsza jest Anglia z 16 punktami, za nią plasują się Ukraina oraz Czarnogóra (15 pkt). Dopiero na czwartym miejscu znajduje się Polska, z 13 'oczkami'. W grze o mundial nie liczą się już ekipy Mołdawii i San Marino. Na dzisiaj, oprócz meczu Ukraina - Polska, zaplanowane są także starcia Anglia - Czarnogóra i Mołdawia - San Marino.

18:20

W dzisiejszym meczu reprezentacja Polski gra o 'być albo nie być' w tych eliminacjach. Polacy po 8 spotkaniach mają na swoim koncie zaledwie 13 punktów. Biało-Czerwoni wygrali 3 mecze, 4 zremisowali i ponieśli jedną porażkę. Co ciekawe, miała ona miejsce właśnie w marcowym pierwszym starciu z Ukrainą na Stadionie Narodowym. Gole Jarmolenki, Husiewa oraz Zozulji pozwoliły naszym sąsiadom na zwycięstwo 3:1. Jedynego gola dla Polski zdobył wówczas Łukasz Piszczek.

18:13

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu eliminacji do Mistrzostw Świata, w którym Ukraina zmierzy się z reprezentacją Polski!