dogrywka 1. połowa2 : 2
dogrywka 2. połowa2 : 2
karne5 : 4
140'

4 gole, 3 strzelone głową, 3 przez piłkarzy Jagielloni - w tym jeden samobójczy. Dużo walki, dużo gry w środku pola, ale też sporo sytuacji i składnych akcji - tyle mogli zobaczyć dziś kibice w Białymstoku. 120 minut nie wystarczyło, aby wyłonić zwycięzcę. W rzutach karnych 5:4 wygrywają gospodarze i to oni awansują do kolejnej rundy Pucharu Polski. Dzięki za wspólnie spędzony, długi środowy wieczór. Do usłyszenia !

137'

Jagiellonia Białystok okazała się odrobinę lepsza w rzutach karnych. Lechiści muszą pogodzić się z wyższością przeciwnika.

135'

Tymiński bezbłędnie! Koniec, Jaga w kolejnej rundzie Pucharu Polski !

134'

Surma nie trafa! Interwencja Słowika

133'

Pejović trafia

132'

Słowik broni strzał Traore!

131'

Normabuena celnie, ostatnia seria przed nami

131'

Rasiak celnie!

130'

Kaniecki broni strzał Dzalamidze!

129'

Machaj precyzyjnie

129'

Grzyb trafia!

128'

Deleu mocno i celnie!

127'

Kupisz także celnie

126'

Andreu trafia!

121'

Loterię czas zacząć. Pierwsi strzelać będą zawodnicy Lechii Gdańsk

120'

120 minut nie wystarczyło piłkarzom żadnego z zespołów, aby udowodnić swoją wyższość. Przed nami rzuty karne - kto okaże się lepszy ? Przekonamy się za kilka chwil.

117'

Kolejny strzał, tym razem sprzed pola karnego zagrozić bramce Kanieckiego próbował Norambuena, jednak bramkarz gości odbija piłkę zmierzającą w światło bramki, a dobijający futbolówkę napastnik Jagi złapany na spalonym. Wszystko wskazuje na to, że będziemy świadkami rzutów karnych w dzisiejszym spotkaniu.

113'

W natarciu gospodarze - dosyć długa wymiana piłki przed polem karnym Lechii kończy się strzałem w środek bramki. Futbolówka w rękach Kanieckiego.

110'

Strzał Tomasza Kupisza z około 30 metrów wysoooko ponad bramką Kanieckiego.

106'

I tym samym, bez przerwy, rozpoczynamy drugą część dogrywki.

105'

Koniec pierwszej połowy dogrywki.

105'

Rasiak wychodził na czystą pozycję, jednak chorągiewka sędziego liniowego powędrowała do góry. Tymczasem arbiter przedłuża pierwszą część o 1 minutę.

103'

Żółtko także dla Norambueny za faul taktyczny przy kontrataku Lechii Gdańsk.

101'

Bardzo brzydki faul Pazdana. Tylko żółta kartka za wślizg w nogi Machaja.

99'

Ostatnia zmiana w Jagiellonii - Smolarka zastępuje Tarnowski

96'

Ciężko jest napisać cokolwiek interesującego o pierwszych 5 minutach dogrywki. Dużo gry w środku, dużo rozprowadzania akcji od defensywy, a zagrożenia przy bramkach jak na lekarstwo.

90'

Jaga od środka i rozpoczynamy pierwszą cżęść dogrywki.

94'

Będziemy świadkami dogrywki na stadionie w Białymstoku. Po kilku minutach przerwy powracamy do śledzenia relacji.

92'

O 4 minuty arbiter zawodów przedłużył regulaminowy czas gry.

92'

.. a także dla Bieniuka. Dużo akresywności w grze zawodników zarówno Jagi, jak i Lechii.

90'

Wspomniana kartka dla Janickiego

89'

Kartka także dla Tymińskiego za faul na Traore.

79'

Następna okazja Traore! Przed napastnikiem Lechii został juz tylko Słowik, ale techniczny lob Razacka wybija sprzed linii bramkowej Michał Pazdan. To mógł być nokaut Jagielloni, skończyło się na strachu i drobnym uraznie Tomasza Kupisza, który został poszkodowany w walce o odbiór piłki.

76'

GOOOOL !.! Strzał z dystansu Janickiego, piłka zmienia tor lotu po musnięciu nogi Razacka Traore, co kompletnie myli Słowika! 2:2 na tablicy wyników i zanosi się nam na emocjonujacą końcówkę w Białymstoku.

72'

A w Jagielloni Dawida Plizgę zastępuje Damian Kądzior.

69'

Druga zmiana w ekipie Lechistów. Ricardinho opuszcza plac gry, w jego miejsce skandowany przez kibiców Grzegorz Rasiak.

65'

Wysokim pressingiem wyszli zawodnicy przyjezdnych, co poskutkowało rzutem rożnym. Jednak nie było zagrożenia po dośrodkowaniu i dalekim wybiciem wyjaśniają obrońcy Jagi.

61'

Kolejne uderzenie Ricardinho po niezbyt dobrym wybiciu Ukaha, ale instynktowanie broni Słowik.

59'

Dośrodkowanie Kupisza wybija nieatakowany obrońca Lechii. Korner dla gospodarzy, wrzutka, niedokładne odbicie piłki przez Kanieckiego i znów zagotowało się pod jego bramką, Sytuację wyjaśniają jednak obrońcy.

54'

Pierwsza zmiana w Jagielloni. Bandrowskiego zastępuje Tymiński.

52'

Z rzutu wolnego przed polem karnym przymierzył Machaj, lecz piłka minęła bramkę.

48'

Z rożnego dośrodkowywał Machaj, piłkę głową uderza Ricardinho i mało brakowało, aby pokonał w tej sytuacji Słowika. Futbolówka jednak przechodzi minimalnie nad poprzeczką.

46'

I od środka piłkarze Lechii. Słowika odrazu zaskoczyć próbował Traore, jednak jego próba daleka od udanej.

45'

W przerwie meczu zmiana w drużynie Lechii. Kacprzycki za Wiśniewskiego.

45'

Dobra wymiana podań pomiedzy Ricardinho, Janickim i Razackiem, ale strzał tego pierwszego trafia w nogi obrońcy i wychodzi poza linię końcową. Po rozegraniu rożnego i wybiciu piłki sędzia kończy pierwszą połowę spotkania. Do przerwy 2:1 dla Jagi, a wszystkie bramki strzelone były głową. Na kolejną odsłonę meczu zapraszamy za 15 minut.

41'

Było groźnie po prostopadłym podaniu do Smolarka, jednak dobrze zachował się w odbiorze Sebastian Madera i mamy rzut rożny dla gości. Do końca spotkania pozostało niespełna 5 minut. Przekonajmy się, czy jednej z drużyn uda się jeszcze poprawić wynik spotkania.

36'

Po kontrataku sam na sam ze Słowikiem wychodził Machaj, jednak w polu karnym uprzedza go obrońca Jagielloni i mamy korner dla gdańszczan.

32'

GOOOL! Błyskawiczna odpowiedź gospodarzy! Z rzutu wolnego z 30 metrów niepilnowany Tomasz Kupisz kieruje piłkę głową do siatki! Szybka rehabilitacja zawodnika Jagielloni i gospodarze znów na prowadzeniu!

30'

Mamy wyrównanie w Białymstoku! Z rzutu rożnego piłkę zmierzającą na piąty metr bramki Słowika niefortunnie przecina Kupisz i futbolówka trafia do siatki !

27'

Razack Traore faulowany w środkowej części boiska. Lechiści starają się stworzyć klarowną sytuację do oddania strzału, lecz ich zagrania są niedokładne lub dobrze sprawują się obrońcy Jagi.

24'

Kolejny strzał Ebiego bo płaskim podaniu Kupisza, ale futbolówkę zmierzającą w światło bramki na raty łapie Słowik.

21'

GOOOL! 1:0 dla Jagielloni. Po ładnym rozegraniu piłki z prawej strony boiska krótkie dośrodkowanie wykorzystuje niepilnowany Smolarek!

19'

Groźna akcja Jagielloni, piłkę z boku pola karnego do bramki próbował skierować Kupisz, wysunięty Słowik nie obronił strzału i futbolówkę zmierzającą wzdłuż linii bramkowej wybijają obrońcy.

16'

Przed polem karnym powstrzymany został zawodnik Lechii, jednak arbiter faulu nie odgwizał i od bramki akcję rozpoczyna Jakub Słowik. Po kolejnej akcji dośrodkowanie pomocnika Jagi i wbiegającego Smolarka powstrzymuje obrońca gości. Inicjatywę na boisku zaczynają przejmować gospodarze.

10'

Mimo 2 sytuacji Jagielloni to Lechia Gdańsk przeważa na boisku w pierwszych 10 minutach spotkania. Ich akcję skutecznie przerywają jednak gospodarze.

8'

Z szesnastki próbował strzelać Dzalamidze, jednak piłka uderzona zbyt lekko wychodzi poza linię końcową bez zagrożenia dla bramki Lechistów.

3'

Rzut rożny dla Jagi po akcji przeprowadzonej lewą stroną boiska. Rozegranie jednak nienajlepsze i od bramki grę wznowi Bartosz Kaniecki.

1'

Od środka zawodnicy Jagielloni.

18:30

Obie jedenastki już na płycie boiska. Warto dodać, iż zawodnicy wyszli w koszulkach z napisem "STOP RASIZMOWI", w związku z ostatnimi akcentami tego zjawiska na boiskach ekstraklasowych.

18:18

Rezerwowi Lechia: Michał Buchalik, Krzysztof Bąk, Adrian Bielawski, Andreu, Łukasz Kacprzycki, Piotr Grzelczak, Grzegorz Rasiak.

18:18

Rezerwowi Jagiellonia: Łukasz Skowron, Filip Modelski, Luka Gusić, Łukasz Tymiński, Maciej Gajos, Damian Kądzior, Paweł Tarnowski.

18:15

Białostocczanie z kolei będą zmuszeni zagrać kolejny mecz bez dopingu protestujących kibiców i w klimacie skandalu, jaki wywołały niewybredne okrzyki rasistów, którzy obrażali Ugo Ukaha podczas meczu w Szczecinie. To w głowach i nogach piłkarzy będzie leżała nadzieja, by znowu o ich zespole zaczęto pisać w kontekście dobrych występów, a nie pozaboiskowych problemów i konfliktów.

18:14

Lechia Gdańsk w T-Mobile Ekstraklasie zaliczyła już trzy zwycięstwa i choć do ostatniego meczu z Lechem Poznań przystępowała po dwóch porażkach, zdołała się pokazać z bardzo dobrej strony. Ozdobą ostatniego spotkania był gol Abdou Razacka Traore. Bramka reprezentanta Burkina Faso będzie z pewnością brana pod uwagę w rankingach na najpiękniejsze trafienie tego sezonu.

18:13

Poznaliśmy wyjściowe jedenastki, które rozpoczną ostatni mecz 1/8 finału Pucharu Polski. W Białymstoku, miejscowa Jagiellonia podejmuje Lechię Gdańsk. Zapraszamy na relację na żywo.