Wtorek, 2 października 2012, godz. 18:30
Zagłębie LubinZagłębie Lubin
2 : 1
Polonia WarszawaPolonia Warszawa
20:29

Cały zespół zagrał dobrze, cieszymy się ze zwycięstwa a co do kadry to jeśli będę w dobrej formie to trener na pewno każdemu da szansę - komentuje mecz Szymon Pawłowski

95'

Koniec spotkania Zagłebie Lubin wygrywa 2:1 z Polonią Warszawa

94'

Rzut wolny dla Zagłebia na swojej połowię, nie spieszą się Miedziowi a sędzia w tej chwili kończy mecz

93'

93'

Polonia jeszcze starała się atakować ale przewinił Pazio

93'

Rakowski za Jeża

92'

5 Polonistów w polu karnym.. Polonia jeszcze chce przedłużyc swoje szanse na awans ale dobrze ustawione Zagłębie i błąd Polonii .. od bramki zacznie bramkarz Zagłebia

92'

3 minuty doliczył arbiter więc jescze dokładnie 1,5 minuty

92'

Uderzenie Injaca.. ale Serb nie trafia w bramkę Gliwy

91'

Woźniak zmienia Pawłowskiego

90'

Brzyski w kierunku Caniego ale dobrze przerywa tą akcję Polonii rozgrywający dobry mecz Banaś

89'

Kolejna kontra Zagłebia świetnie przyjmuję zagraną piłkę Pawłowski ale już zwolniło trochę Zagłębie, które przegrywa jeszcze akcje przez Gliwę

88'

Brzyski z Gołębiewskim pod polem karnym .. Cani jeszcze stara się strzelać na bramkę ale podaje wzdłuż lini bramkowej jednak nikt nie zamyka tej akcji i na rzut rożny Vidanov

87'

Im bliżej do końca tego spotkania tym lepszy, szybszy i energiczny przebieg tego meczu ..

86'

Odpowiedź Polonii Wszołek starał się strzelać z ostrego kąta ale chyba powinien podawać w tej sytuacji

86'

Ależ teraz okazja Caniego.. pomyliła się defensywa Zaglębia przejął piłkę Cani i nie wykorzystał doskonales sytuacji Cani na zdobycie wyrównującego gola

85'

Wszołek kapitalny przerzut na prawą stronę, Brzyski w pole karne.. łapię piłkę Gliwa

84'

Kokoszka upomniany żółtą kartką

83'

Teraz jednak szybka kontra Zagłębie, świetnie się zabrał z piłką Costa strzela ale niecelnie

82'

8 minut regulaminowego czasu gry dzieli Zagłębie od ćwierćfinału Pucharu Polski.. ale Polonia nie zwalnia tempa

81'

Abwo do Papadopoulosa w pole karne ale szybszy do piłki Budzyński

81'

Pawłowski po raz kolejny dobrze dogrywa do Abwo ten jednak nie opanował piłki i aut dla Polonii

80'

Głowami w polu karnym zderzyli się Banaś i Gołębiewski ale bez faulu pokazuje sędzia

79'

Polonia znacznie lepiej się spisuję w tej drugiej połowie, podobnie jak Zagłebię w pierwszej teraz Polonia często utrzymuję się przy piłce na połowie przeciwnika wymieniając podania na wzór Dumy Katalonii

77'

Przejęcie piłki przez Zagłebie, kapitalne zachowanie Pawłowskiego szybki rajd dogrywa do Wilczka na 16 metr ten strzela ale piłka odbija się od obrońcy i wychodzi na rzut rożny a sędzia główny wskazuje, że Polonia zacznie od bramki...

76'

Tomasz Brzyski z rzutu wolnego w pole karne ale nic z tego nie wyszło, jednak Polonia odzyskuje piłkę i rozgrywa kolejny atak pozycyjny

74'

Szybka odpowiedź Zagłębia.. Pawłowski prostopadłym podaniem uruchamia w polu karnym Coste.. ten strzela obok bramki, szybka akcja Zagłębia i strzał Costy, który ucierpiał przy tym strzale w starciu z Brzyskim

73'

Pazio świetnie ogrywa jednego z zawodników Zagłębia podaje do Gołębiewskiego ten sprytnie chciał odegrać do Caniego ale skiksował i przy piłce Zagłebie

71'

Kontra Zagłębia Abwo,troche zwolnił akcje ale wykłada piłkę Pawlowskiemu ale nie czysto uderza Pawłowski.. jeszcze Papadopoulos uderza z dystansu ale niecelnie

70'

Brzyski za Isidoro

69'

Dawid Abwo zmienia Eltona Lire

68'

Nie można się szkoleniowcowi Miedziowych, bo przez ostanie 10 minut oddali inicjatywę gościom tego spotkania

66'

Ożywienie przy ławce rezerwowych Zagłębia.. Pavel Hapal chyba będzie chciał za chwilę przeprowadzić jakąś zmianę

65'

Cani do Pazio na lewą stronę ten wrzuca w pole karne piłka wychodzi na prawą stronę znów wrzutka w pole karne strzela Cani.. instynktownie broni Gliwa

63'

Zamieszanie po rzucie rożnym w polu karnym dwóch zawodników Polonii próbowało strzelić piłkę do bramki ale trzech piłkarzy Zagłebia zablokowało strzały

62'

Kapitalne podanie z głębi pola między dwóch obrońców do Gołebiewskiego ten nawinął w polu karnym obrońce Zagłebia ale strzał Gołebiewskiego sparowany na rzut rożny

61'

Dużo lepsze tempo meczu w drugiej połowie

61'

Rzut rożny dla Polonii .. 5 piłkarzy z Warszawy w polu karnym Zagłebia ale szybka kontra Zagłębia Pawłowski do Jeża ale myli sie Jeż ktory chciał podac do Liry i kontra za kontre teraz Polonia atakowała ale wrzutkę Polonisty łapię Michał Gliwa

59'

Żółta dla Bilka za faul na Wszołku

59'

Vidanov od autu..do Pawłowskiego i kolejny aut dla Zagłebia

58'

I jeszcze "żółtko" dla Isidoro za faul na Pawłowskim

57'

Pawłowski nawinął dwóch obrońców Polonii ale Isidoro fauluje go tuż przed polem karnym i będzie rzut wolny

56'

Kilka głębokich wdechów Piotra Stokowca - na pewno nie jest zadowolony z tej sytuacji trener Polonii

55'

Po rzucie rożnym Budzyński wypuszcza piłkę z rąk strzela Pawłowski piłka jednak zablokowana odbija się prosto pod nogi Tunczewa, który dobrze wiedział co z tą piłka zrobić i umieszcza ją w siatce. Zagłębia 2 Polonia 1

53'

Tunczew !! 2:1 !!

52'

Wilczek do Costy ten wrzuca z lewej strony do Papadopoulosa a Czech po raz kolejny świetnie uderza głową i nie wiele brakowało a piłka wpadła by za kołnierz Budzyńskiego, który jednak dobrze sobie poradził z tym strzałem

51'

Polonia trochę śmielej zaczyna atakować i częściej zapędza się na połowę rywala niż w pierwszej połowie, kolejna dobra akcja w tym meczu ale dogranie Caniego do Cotry w polu karnym troche za mocne i łapie piłkę Gliwa

50'

Dobre podanie w kierunku Szymona Pawłowskiego na prawe skrzydło ale na spalonym Pawłowski

49'

Faul Kokoszki na Bilku.. a sędzie po raz kolejny nie pokazuje kartki

49'

Znów rozpędza się Zagłębie, ale szybko przerwany atak i tylko aut dla Miedziowych.

46'

Druga odsłona meczu podobnie jak pierwsza zaczyna się od ataku Zagłębia ale minął się z piłka Papadopoulos chwile poźniej odpowiedz Polonii ale w polu karnym piłka .. odbiła się od Caniego i wyszła po za linie końcową

46'

Drugą połowę zaczyna Polonia

19:31

Zagłębie przeważało praktycznie przez całą pierwszą połowę, Polonia odpowiedziała 4-5 akcjami z czego jedna ta z 1 minuty doliczonego czasu zakończyła się bramką. W Zagłębiu aktywna praktycznie cała druga linia: Pawłowski, Jeż w szczególności, na lewej stronie sporo "wiatru" robi duet Costa - Lira. W Polonii na wyróżnienie zasługuje strzelec bramki Paweł Wszołek, który starał się solowymi rajdami poderwać kolegów z zespołu do śmielszych ataków.

19:28

W Lubinie temperatura odczuwalna 17 stopni ale na trybunach w Lubinie gorąco od samego początku spotkania głośny doping kibiców Zagłębia. Gorąco również na boisku kilka dobrych akcji, bramki, dwa ostrzejsze starcia zawodników, kibice którzy nie wybrali się dzisiaj na stadion przy ul. M. Skłodowskiej-Curie mogą żałować.

19:25

Bramka strzelona do szatni zawsze deprymuje przeciwnika teraz musimy się skupić, żeby strzelić na 2:1 - mówi w przerwie Paweł Wszołek strzelec bramki na 1:1

47'

Koniec pierwszej połowy

47'

Świetnie wykorzystuję dośrodkowanie Paweł Wszołek i bramką "do szatni" daje remis Polonii

46'

Wszołek 1:1 !!

45'

Dwie minuty doliczone przez sędziego Radkiewicza

41'

Kapitalny cross z prawej strony boiska przez całą połowę do Michala Papadopoulosa ten przyjmuję piłkę w polu karnym mija jednego obrońcę Polonii, który bardzo bierną postawą rozczarował w tej sytuacji i byly reprezentant Czech nie miał problemu ze strzeleniem piłki do bramki Budzyńskiego

41'

Papadopoulos !!! Ależ asysta Pawłowskiego

39'

Szansa na kontrę dla Zagłębia Pawłowski jednak zablokowany ale Zagłębie przy piłce.. Elton Lira do Costy ten cofa piłkę do Banasia ale Zagłębie traci piłke pod polem karnym Polonii

37'

Wpada w pole karne Cotra przewrócił się po starciu z jednym z obrońców ale sędzia nie wzruszony po tym incydencie

37'

Lira teraz faulował Caniego na połowie boiska a sędzie Tomasz Radkiewicz chyba nie wziął ze sobą kartek do Lubina..

36'

Elton Lira dzisiaj bardzo ofensywnie ustawiony przez Pavla Hapala, Lira uczestniczy praktycznie w każdej ofensywej akcji w lewym sektorze boiska

34'

Wznowiona już gra.. podanie Wilczka na lewe skrzydło do Eltona Liry ale zbyt mocno "wyrzucił" go tym podaniem Wilczek i od bramki zacznie Budzyński

32'

Przy tym wybiciu piłki z pola karnego ucierpiał Edgar Cani.. którego kopnął w nogę w polu karnym jeden z piłkarzy Zagłebia .. w myśl przepisów powinien być rzut karny mimo że nie było to specjalne zagranie piłkarza z Lubina

31'

Isidoro do Piątka ten w pole karne z prawej strony ale po raz kolejny wybijają Miedziowi

31'

Robert Jeż uderza z rzutu wolnego.. mierzył w lewe okienko ale zdecydowanie za wysoko..

30'

Od razu odpowiedź Zagłębia wrzutka zewnętrzną częscią stopy Jeża do Papadopoulosa ale jego strzał nie zaskoczył młodego Budzyńskiego

28'

Cotra do Piątka ten do Gołębiewskiego na skrzydło, wrzuca Gołebiewski wybija piłke jeden z obrońców i uderza Piątek na bramke Gliwy ale radzi sobie z tym strzałem bramkarz Zagłębia

27'

Akcja Polonii, Gołębiewski na prawym skrzydle ale jego wrzutka w pole karne niecelna

26'

Teraz dobre podanie z przed pola karnego na Papadopoulosa ale zabrakło centymetrów aby skierować piłkę do siatki..

24'

Costa do Jeża ten do Liry piłka znów do Costy i jego wrzuta zablokowana

23'

Costa zatrzymany przez Yahiya Diame na połowie Polonii ale utrzymuję się przy piłce Zagłebie

22'

Polonia w ataku Cani odgrywa do rozpędzonego Pazio ale skutecznie przerywa akcję Vidanov, rzut rożny dla Polonii

20'

Kontra Zagłębia Vidanov wrzuca piłkę do Liry ten do Jeża który strzela ale niecelnie

20'

Jeż kapitalny 30 metrowy przerzut do Eltona Liry na lewe skrzydło ale zgubił piłkę Lira

18'

Na trybunach uważnie przygląda się grze obu zespołów Rafał Ulatowski

17'

Gołębiewski wrzuca w pole karne Zagłębia ale ta piłka nie doszła do żadnego z piłkarzy Polonii i po raz kolejny od bramki Gliwa

17'

Pierwsze 15 minut jak najbardziej dla Zagłębia, które w pełni kontroluje sytuację na boisku

16'

Wszołek, kolejny rajd ale tym razem nie udany i od bramki Michał Gliwa

13'

Wszołek.. jego pierwszy rajd lewą stroną boiska i młody zawodnik Polonii wywalczył rzut rożny

11'

Pawłowski do Wilczka ten chciał strzelać ale za długo na ten strzał się zdecydował i bez trudu blokuje go jeden z Polonistów

10'

Pierwszy strzał na bramkę Zagłębia.. ale zablokowany a strzelał Łukasz Piątek

10'

Costa do Wilczka ... Wilczek na lewej stronie wrzutka ale spokojnie interweniuje obrona Polonii

9'

Zagłębie gra piłką, prawie wcale nie daję dojść do głosu Polonii

8'

Wilczek w pole karne, strzał Roberta Jeża.. Budzyński koncami palców broni dobija jeszcze Papadopoulos ale jego dobitka niecelna

6'

Elton Lira dobrze podaje do Roberta Jeża ten z pierwszej piłki podaje w pole karne do Papadopoulosa jednak Grek strzela obok bramki

5'

Jeż oddaje strzał na bramkę Budzyńskiego ale piłka poszybowała zbyt wysoko

4'

Kolejne zablokowane dośrodkowanie Zagłębia, będzie pierwszy rzut rożny dla Miedziowych

3'

Zagłębie rozgrywa piłkę w obronie na swojej połowie spokojnie przygotowując atak

2'

Dzisiaj "Czarne Koszule" czyli zespół Polonii Warszawa grający na wyjeździe wyjątkowo na biało, a w czarnych strojach piłkarze gospodarzy Zagłębie Lubin

1'

Pierwszy atak Zagłębia Elton Lira starał się dośrodkować z lewej strony boiska ale jego dośrodkowanie zablokowane

1'

Zaczęło Zagłębie

18:35

W poprzedniej rundzie Pucharu Polski Zagłębie pokonało na wyjeździe 2:4 Wisłę Płock natomiast Polonia pokonała w Legnicy tamtejszą Miedź 1:3

18:21

W dzisiejszym spotkaniu na czarno wystąpi Zagłębie, a nie drużyna "Czarnych Koszul".

18:20

Dzisiejszy mecz poprowadzi arbiter pierwszoligowy Tomasz Radkiewicz z Łodzi.

18:05

Zapraszaamy do zapoznania się z pełną zapowiedzią dzisiejszego spotkania

18:00

Piłkarze dzisiejszego rywala Zagłębia, chociaż nie wyjechali za żadne zagraniczne zgrupowanie pokazali, wespół z kolegami po fachu z Widzewa, że nie kasa i nie treningi na obcych murawach są gwarantem ligowych punktów, a wola walki i ambicja połączone z niemałymi umiejętnościami. Patrząc na ten zespół z boku, można go porównać do mistrzowskiego Zagłębia z sezonu 2006/07, o którego sile stanowili młody Łukasz Piszczek, Maciej Iwański czy Wojciech Łobodziński.

17:58

Ławka rezerwowych Polonii: Mariusz Pawełek, Siergiej Goliatkin, Sebastian Olczak, Borys Rusak, Mateusz Gliński, Mateusz Michalski, Tomasz Brzyski.

17:55

Zapraszamy na relację NA ŻYWO ze spotkania 1/8 finału Pucharu Polski pomiędzy dwoma zespołami z Ekstraklasy. W Lubinie rywalizować będą drużyny Zagłębia i Polonii Warszawa.