Rozwój KatowiceRozwój Katowice
0 : 3
Zagłębie SosnowiecZagłębie Sosnowiec
94'

Koniec spotkania. Rozwój Katowice zasłużenie wysoko ulega Zagłębiu Sosnowiec 0:3. Przyjezdni byli drużyną zdecydowanie lepszą i mogli strzelić jeszcze kilka bramek. Za uwagę dziękuje Michał Kopciński.

91'

Pajączkowski mógł strzelić swoją drugą bramkę. Jego strzał broni Soliński, dobitka główką Matusiaka trafia w poprzeczkę! Zagłębie jest dziś o dwie klasy lepsze od rywala.

88'

Zmiana w drużynie gospodarzy. Szostek zastępuje na boisku Króla.

86'

Powinno być 0:4! Matusiak znalazł się sam przed bramką, jednak uderza wprost w Solińskiego!

85'

Domański wchodzi w miejsce Jankowskiego.

85'

Po płaskiej wrzutce Cyganka piłka trafiła do niepilnowanego Pajączkowskiego, który z pełnym spokojem ograł jednego z rywali i trafił do bramki.

83'

0:3! Pajączkowski

82'

Kolejne celne uderzenie przyjezdnych- strzał Jankowskiego broni Soliński.

80'

Goście domagają się rzutu karnego po zagraniu ręką w polu karnym jednego z rywali. Gwizdek sędziego milczy- arbiter popełnił chyba błąd.

79'

Zablokowane uderzenie Cyganka- piłka wychodzi poza linię końcową- będzie kolejny w tym meczu rzut rożny dla Zagłębia.

78'

Tyleż mocne, co niecelne uderzenie z dystansu Matusiaka.

77'

Zakotłowało się pod bramką Zagłębia po dośrodkowaniu Króla- obrońcy Zagłębia wybijają piłkę z linii bramkowej.

75'

Kut pojawia się na boisku w miejsce Zalewskiego.

73'

Pierwsza żółta kartka w spotkaniu- ukarany Jankowski.

72'

Pajączkowski wchodzi w miejsce Ryndaka.

72'

Fantastyczna obrona Solińskiego- bramkarz Rozwoju broni bardzo mocne uderzenie głową Szatana.

71'

Kolejny kiks piłkarzy gospodarzy- będziemy świadkami kolejnego rzutu rożnego.

70'

Pierwsza zmiana w drużynie gości. Za Tylca wchodzi Cyganek.

66'

Dobre prostopadłe podanie Tkocza do Gielzy, który niecelnie uderza z pierwszej piłki.

64'

Zmiana w drużynie Rozwoju. Za Tyca wchodzi Glenc.

62'

Próba akcji lewą stroną Zagłębia- Jankowski an spalonym.

61'

Tkocz faulowany 35 metrów od bramki. Będzie stały fragment gry dla Rozwoju.

58'

Nic ciekawego nie dzieje się na boisku- Zagłębie nastawiło się na grę z kontry, Rozwój próbuje ataku pozycyjnego- póki co nieskutecznie.

54'

Uderzenie z dystansu Sierczyńskiego celne, jednak zbyt lekkie, aby pokonać bramkarza rywala.

52'

Niecelne uderzenie z 25 metrów wprowadzonego po przerwie Nowaka. Może to on będzie impulsem do lepszej gry gospodarzy, którzy póki co są wyraźnie słabsi od rywala.

50'

Zablokowane dośrodkowanie Tkocza. Będzie rzut rożny dla Rozwoju.

48'

Soliński gra dziś bardzo niepewnie. Jego podania po ziemi do jednego z kolegów o mało co nie przeciął Jankowski.

46'

Mamy jedną zmianę w szeregach gospodarzy. Od początku drugiej połowy Gabriel Nowak zagra w miejsce Adriana Świerczyńskiego.

46'

Druga połowa rozpoczęta!

17:57

Rozwój-ZagłębieRozwój-ZagłębieRozwój-Zagłębie

17:51

Zagłębie Sosnowiec zasłużenie prowadzi w Katowicach z Rozwojem 2:0. Poza pierwszymi 10 minutami, kiedy to gospodarze zmarnowali dwie stuprocentowe sytuacje, to goście z Zagłębia zdecydowanie przeważali na boisku. Raz za razem nękali bramkarza Rozwoju,a w końcówce pierwszej połowy dwukrotnie go pokonali.

49'

Koniec I połowy. Rozwój Katowice-Zagłębie Sosnowiec 0:2.

48'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka znalazła się pod nogami Jankowskiego, który pewnym uderzeniem pokonuje Solińskiego.

45'

Druga bramka dla Zagłębia! Strzelcem gola Jankowski!

45'

Kolejny niecelny strzał gości z Sosnowca. Tym razem uderzał Ninković.

43'

Tak jak pisałem chwilę wcześniej- ta bramka prędzej czy później musiała paść. Zagłębie od pół godziny wyraźnie przeważa na boisku.

40'

Gol dla gości! Szatan kapitalnie uderza z 20 metrów i piłka wpada do siatki.

40'

Prostopadłe podanie Szatana do Tylca- strzał tego drugiego ponownie minimalnie niecelny. Bramka dla gości wisi w powietrzu.

39'

Próba przerzutu Zalewskiego bardzo nieudana. Zagłębie od autu.

37'

Piłka po uderzeniu Jankowskiego z 16 metrów przechodzi centymetry obok lewego słupka.

36'

Dobre prostopadłe podanie w stronę wychodzącego na czystą pozycję Jankowskiego. Ten znajdował się jednak na minimalnym spalonym.

34'

Zawodnicy z Sosnowca coraz wyraźniej przeważają- raz za razem zagrażają bramce rywala- zdecydowanie częściej są również przy piłce.

32'

Kolejna szansa dla przyjezdnych. Obrońcy Rozwoju w ostatniej chwili blokują strzał aktywnego dziś Sierczyńskiego.

29'

Szansa dla Zagłębia. Strzela Sierczyński, piętą przecina uderzenie Grube i piłka przechodzi centymetry obok lewego słupka.

27'

Bardzo nieudana próba strzała w wykonaniu Tylca.

26'

Obraźliwe przyśpiewki w wykonaniu kibiców obu drużyn. Dużo ciekawiej zaczyna się robić na trybunach niż na boisku.

24'

Kibice Zagłębia rozpoczynają doping.

21'

Zablokowane uderzenie Matusiaka- będzie korner dla przyjezdnych.

20'

Kolejna szansa dla gospodarzy- mocne uderzenie Tyca z woleja przechodzi jednak nad bramką.

20'

Kiks Solińskiego- bramkarz Rozwoju nieczysto trafia w piłkę- na szczęście czujni byli obrońcy, którzy zażegnują niebezpieczeństwo.

18'

3 na 2 z kontrą wychodzili piłkarze Rozwoju. Fatalne zagranie Króla zaprzepaściło szansę na bramkę.

17'

Nieudane dośrodkowanie Ryndaka z prawej strony boiska- golkiper Rozwoju rozpocznie od bramki.

15'

Odrobinę spokojniejszy fragment gry- walka głównie w środkowej strefie boiska, dużo niedokładnych podań i strat.

12'

Bardzo dobry początek spotkania. Kilka ciekawych sytuacji z obu stron- mogliśmy już ujrzeć bramki przy ulicy Zgody.

11'

Tym razem piłka po strzale Tylca przechodzi ponad bramką strzeżoną przez Solińskiego.

9'

W odpowiedzi uderzenie Szatana minimalnie niecelne.

9'

Niesamowite! Nie ma gola! Tyc dogrywa w pole karne do niepilnowanego Króla. Ten uderza w stronę bramki, a piłkę z linii bramkowej wybija jeden z obrońców. Dobitka przechodzi ponad poprzeczką.

6'

Pierwsza szansa dla Rozwoju. Prostopadłe podanie Zalewskiego do Gielzy, który odgrywa do kolegi z zespołu, a ten wślizgiem z 5 metrów próbuje wpakować piłkę do bramki. Kapitalnie broni Kudła.

4'

Pierwsze przewinienie. Łukasz Grube faulowany w środkowej strefie boiska.

3'

Rozwój stara się od razu przejąć panowanie nad sytuacją na boisku- Zagłębie gra jednak bardzo agresywnie i skutecznie uniemożliwia gospodarzom przejście pod pole karne.

1'

Nieudane zagranie górą jednego z graczy przyjezdnych, Soliński od bramki.

1'

Pierwszy gwizdek arbitra. Rozwój od środka.

16:57

Bardzo miła uroczystość. Wieloletni kapitan Rozwoju Rafała Lis zostaje uhonorowany przez włodarzy klubu kwiatami i pamiątkowym upominkiem . Lis niedawno skończył karierę piłkarską.

16:56

Drużyna Rozwoju zagra w białych koszulkach i czarnych spodenkach, goście z Sosnowca wystąpią w czerwono-białych strojach.

16:55

Piłkarze są już na murawie boiska. Początek spotkania już za chwilę.

16:51

Ławki rezerwowych:
Rozwój
: Faber, G. Nowak, Szostek, Kut, Sobas, Glenc. Zagłębie: Wieczorek,Malara, Rozmus, Cyganek, Pajączkowski, Domański, Ostroushko.

16:49

Zawodnicy zeszli już z boiska, by już za kilka minut pojawić się na nim ponownie, tym razem w towarzystwie trójki sędziowskiej, której przewodniczyć będzie Pan Marek Opaliński.

16:46

Kibice Zagłębia powoli wchodzą do sektora gości. Są szczegółowo przeszukiwani przez ochroniarzy na bramkach.

16:45

Rozwój Zagłębie

16:43

Kontuzja Kapiasa to kolejne zmartwienie trenera Mirosława Smyły. W dzisiejszym spotkaniu gospodarze będą musieli sobie radzić również bez Macieja Wolnego, który doznał kontuzji podczas ostatniego meczu z Energetykiem ROW Rybnik.

16:41

rozwoj zaglebierozwoj zaglebierozwoj zaglebie

16:39

Obie drużyny od kilkunastu minut rozgrzewają się na boisku.

16:38

Wiadomość z ostatniej chwili- kontuzji doznał Szymon Kapias. W jego miejsce od 1. minuty zagra Adrian Świerczyński.

16:36

W drodze na stadion przechodziłem obok grupy kibiców z Sosnowca. Jest ich grubo ponad setka- zapowiada się zorganizowany doping fanów przyjezdnych.

16:32

Jesienią na Stadionie Ludowym w Sosnowcu górą był Rozwój, który wygrał 3:1. Podopieczni Mirosława Kmiecia zapewne będą chcieli wziąć dzisiaj srogi rewanż za tamto spotkanie.

16:28

Gdyby spotkanie przy ulicy Zgody rozgrywane było jesienią faworytem byliby gospodarze. To katowiczanie prezentowali się w lidze dużo korzystniej od dzisiejszego rywala. Dziś jest zgoła odmiennie. Rozwój w czterech ostatnich meczach ligowych zdobyli zaledwie punkt, natomiast Zagłębie jest niepokonane od dziewięciu spotkań.

16:23

Piękna, słoneczna pogoda. Temperatura około 20 stopni Celsjusza- warunki idealne do oglądania piłkarskiego widowiska.

16:18

Już za nieco ponad 40 minut rozpoczną się śląsko-zagłębiowskie derby w II lidze zachodniej. Rozwój Katowice podejmie na własnym boisku Zagłębie Sosnowiec. Na relację live z tego spotkania zaprasza Michał Kopciński.