Niedziela, 28 kwietnia 2013, godz. 12:30
1 : 1
GKS KatowiceGKS Katowice
14:36

95'

Koniec meczu! Niespodzianka w Bytomiu- Polonia remisuje z GKS-em Katowice 1:1. Po nudnych 70 minutach piłkarze dostarczyli nam wiele emocji w końcówce. Za uwagę dziękuje Michał Kopciński.

93'

Grzybek w miejsce Jarki.

92'

Nowak miał piłkę meczową! Znalazł się sam przed Budziłkiem. Bramkarz GKS-u broni w fantastyczny sposób strzał rywala.

91'

Zakotłowało się w polu karnym Polonii. Ostatecznie żaden z zawodników z Katowic nie potrafił oddać celnego strzału.

90'

Piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki.

89'

Gol! Fantastyczne uderzenie z rzutu wolnego Nowaka! Mamy remis!

88'

Szansa dla gospodarzy. Będzie rzut wolny z 20 metrów.

88'

Te ostatnie kilkanaście minut jest dużo ciekawsze niż wcześniejsze 3/4 meczu.

87'

Pitry nie wykorzystuje karnego! Mika broni zarówno strzał z jedenastki, jak i dobitkę Goncerza.

86'

Karny dla GieKSy! Trznadel fauluje Goncerza. Kontrowersyjna decyzja arbitra.

85'

Walesa na boisku w miejsce Szkatuły.

85'

Żółta kartka dla Sadzawickiego.

84'

Kapitan GKS-u wykorzystuje uderzeniem głową precyzyjne dośrodkowanie z rzutu rożnego.

82'

Gol dla GKS-u ! Napierała!

81'

Kowalczyk podał prostopadle do wychodzącego Dudy. W ostatniej chwili ratuje zespół Odrzywolski.

80'

Zmiana. Goncerz za Czerwińskiego.

79'

4 żółte kartki w 5 minut- zrobiło się bardzo ostro na boisku.

78'

Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Białkowskiego! GieKSa zagra w przewadze.

77'

Pokotyluk wchodzi w miejsce Wojsyka.

77'

Kolejny kartonik- ukarany Wojsyk

75'

Żółta kartka dla Bialkowskiego

74'

Bardzo dobrze w polu karnym ustawiony był Jarka,jednak niedokładnie przyjął piłkę i obrońcy GieKSy wybijają na korner.

73'

Żółta kartka dla Kamińskiego.

71'

Ręką w polu karnym zagrywał Kamiński, ale gwizdek sędziego milczy. Błąd arbitra- powinna być "jedenastka" dla Polonii.

69'

Zmiana. Arkadiusz Kowalczyk wchodzi w miejsce Rakelsa.

68'

Najgroźniejsza akcja w tym meczu. Po wrzutce z rzutu wolnego z woleja uderzał Kamiński. Piłka przechodzi centymetry od spojenia bramki strzeżonej przez Mikę.

67'

Potężne uderzenie z dystansu Nowaka. Ponownie bardzo niecelne. Siła uderzeń nie idzie dziś w parze z precyzją.

65'

Dobra indywidualna akcja Czerwińskiego zakończona zbyt mocnym dośrodkowaniem w stronę wbiegającego Gancarczyka.

63'

Kolejne nieudane akcje z obu stron. Z trybun słychać okrzyki i gwizdy.

59'

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego musnął piłkę głową Kamiński. Futbolówka przechodzi w bezpiecznej odległości od słupka.

58'

Jeśli pierwsze 45 minut było nudne to na prawdę nie wiem co napisać teraz...

56'

Dośrodkowanie Jarki z prawej strony boiska bardzo nieudane. Budziłek od bramki.

54'

GKS nie przypomina w dzisiejszym spotkaniu drużyny, która regularnie wygrywa wiosną. Póki co zawodnicy z Katowic nie oddali żadnego celnego strzału.

51'

Chwila przerwy. Zawodnicy sprzątają z boiska serpentyny rzucone przez fanów gospodarzy.

50'

Dobry rajd Chwalibogowskiego lewą stroną boiska przerwany w bardzo dobry sposób przez Banasia.

48'

Zablokowany strzał Nowaka.

46'

Mamy jedną zmianę w drużynie gości. Od początku drugiej połowy w miejsce Wołkowicza zagra Gancarczyk.

46'

Rozpoczynamy drugą połówkę spotkania.

46'

Koniec pierwszych 45 minut tego, stojącego na bardzo niskim poziomie, widowiska. Polonia Bytom-GKS Katowice 0:0. Wracamy za 15 minut.

43'

Bardzo mocno i bardzo niecelnie z dystansu strzelał Sadzawicki.

42'

I znowu spokojniejszy (czyt. nudny) fragment gry.

39'

Seria rzutów rożnych dla gości.

37'

Strzał z 30 metrów Jarki zbyt lekki, by zaskoczyć Budziłka.

35'

Dobry zwód w polu karnym Pitrego- zawodnik GieKSy próbuje również strzelać, jednak zostaje zablokowany.

33'

Po błędzie zawodników z Bytomia w stronę bramki popędził Rakels. Uderzenie z prawej nogi jednak bardzo nieudane.

31'

Pierwsze celne uderzenie Polonii w meczu. Strzelał Nowak, bez problemów broni Budziłek.

29'

Składna akcja GieKSy zakończona zablokowanym strzałem Fonfary.

27'

Groźne uderzenie z 20 metrów Rakelsa. Piłka przechodzi około metra obok słupka.

24'

Wieje nudą w Bytomiu. Przypomina to ostatnie spotkanie katowiczan z Flotą. Wtedy po przerwie zrobiło się dużo ciekawiej. Miejmy nadzieję, że dziś również będą jeszcze emocje przy Olimpijskiej.

21'

Równie mocne, co niecelne uderzenie z dystansu Pitrego.

20'

Czysty wślizg Odrzywolskiego przerywa akcję rywala. Mika od bramki.

18'

Groźna akcja lewą stroną katowiczan. Łotewski napastnik zbyt lekko podaje jednak w stronę Pitrego.

16'

Chwila przerwych. Przy interwencji ucierpiał Mika.

15'

Fatalne wznowienie z rzutu wolnego gospodarzy. Piłkę przejmuje Pitry i prostopadle podaje do wychodzącego na czystą pozycję Rakelsa- niestety dla przyjezdnych trochę zbyt mocno. Piłkę łapie Mika.

14'

Niecelne uderzenie z 20 metrów Nowaka. Piłka wyraźnie zeszła z nogi zawodnika Polonii.

13'

Na razie spotkanie nie powala ani tempem ani atrakcyjnością. Miejmy nadzieję, że szybko się to zmieni.

11'

GieKSa spokojnie rozgrywa atak pozycyjny- piłkarze w żółto-czarnych strojach czekają na błąd rywala.

9'

Pierwsza próba akcji Polonii- dobrze reagują defensorzy GKS-u.

8'

Banaś w bardzo dobry sposób przecina prostopadłe podanie Pitrego do Rakelsa.

7'

Groźne dośrodkowanie z rzutu rożnego Fonfary- piłkę wybijają obrońcy gospodarzy.

5'

Nieudana próba strzału prawą nogą Wołkowicza- Mika rozpocznie od bramki.

4'

Bardzo nieudane dośrodkowanie z rogu boiska. Polonia od autu.

3'

Pierwszy rzut rożny dla gości.

3'

GKS od początku chce ruszyć na rywala- piłkarze klubu z Katowic agresywnie atakują graczy Polonii.

1'

Zaczynamy!

12:29

Obie drużyny pojawiły się już na boisku wraz z trójką sędziowską. Za chwilę pierwszy gwizdek arbitra, pana Grzegorza Jabłońskiego.

12:27

Spotkanie rozpocznie się już za kilka minut.

12:20

Ławka rezerwowych GKS-u: Sabela, Kowalczyk Jacek, Goncerz, Gancarczyk, Sobotka, Kowalczyk Arkadiusz.

12:19

Ławka rezerwowych Polonii: Maścibrzuch, Popkotyluk, Grzybek, Radkiewicz, Walesa

12:13

Warto wspomnieć, iż w ostatnim tygodniu Komisja Dyscyplinarna PZPN zawiesiła Polonii licencję na występy w I lidze- to na pewno nie pomagało w przygotowaniach do dzisiejszego meczu.

12:12

Równie groźnym zawodnikiem dla bytomian powinien być Łotysz Deniss Rakels, który strzelił obie bramki w wygranym meczu ostatniej kolejki z Flotą Świnoujście (2:0).

12:10

W rundzie jesiennej przy Bukowej w Katowicach GKS pokonał Polonię 4:2. Wszystkie bramki dla GieKSy zdobył wtedy Przemysław Pitry, który znajduje się w wyjściowej "jedenastce" dzisiejszego spotkania.

12:07

Gospodarze trapieni są wieloma problemami:kadrowymi, finansowymi, organizacyjnymi. Ostatnia drużyna w tabeli I ligi ma już tylko czysto teoretyczne szanse na utrzymanie.

12:04

Bytomianie natomiast przegrali 10 z ostatnich 11 meczów w lidze. Jedyne zwycięstwo w tym sezonie odnieśli u siebie z Flotą Świnoujście (2:1)

12:02

Zdecydowanym faworytem tego spotkania są goście. GieKSa w siedmiu dotychczasowych spotkaniach ligowych w tym roku zdobyła aż 15 punktów i w tabeli rundy wiosennej plasuje się w ścisłej czołówce.