Koniec meczu! Warta pokonała Polonię Bytom 2:1.

O cztery minuty przedłużony został dzisiejszy mecz.

Trojanowski wyszedł lewą stroną, ale za bardzo nie miał komu odegrać piłki.

86'

Ostatnia zmiana w zespole Warty: Ngamayama zastępuje Trochima.

84'

Co teraz zrobił Wojciech Trochim? To musi być bramka, a zawodnikowi Warty odskoczyła piłka i nie oddał nawet strzału w sytuacji jeden na jeden z Miką!

83'

GOOOOL!!! Tomasz Górkiewicz po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzela kontaktową bramkę dla Polonii! Czy goście jeszcze zdążą wyrównać?

82'

Druga zmiana w Warcie: Trojanowski za Pawłowskiego.

81'

Marciniak brzydko faulował Górkiewicza.

79'

W polu karnym Polonii przy próbie strzału faulował Trochim.

76'

Ostatnia zmiana w Polonii: Gamla za Pietrychę.

74'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego obrońca Warty głową skierował piłkę do siatki. Warta prowadzi 2:0 i już chyba nic złego poznaniakom w tym meczu nie grozi.

73'

GOOOL! Maciej Mysiak podwyższa prowadzenie Warty!

69'

Była to ostatnia akcja Bartoszaka w dzisiejszym meczu. Strzelca bramki zastąpił Piotr Giel.

68'

Wspaniałą sytuację zmarnował przed chwilą Bartoszak! Szarżował sam na sam z Miką, ale zbyt mocno wypuścił sobie piłkę, później jeszcze poślizgnął się i umożlliwił interwencję bramkarzowi gości. Później jeszcze odbitą piłkę wrzucać w pole karne próbował Magdziarz, ale skończyło się na interwencji obrońcy.

65'

Ciekawy dialog wywiązał się między trenerem Polonii Jackiem Trzeciakiem a Piotrem Kulpaką. "Do boku Kulpi, do boku" rzucił szkoleniowiec gości, na co obrońca odpowiedział mu "trenerze no przecież Pawłowski mi odcinał".

60'

Groźna sytuacja pod bramką Warty, ale na spalonym był Białkowski.

59'

Zmiana w Polonii, Pokotyliuk zastępuje Banasia.

58'

Nieudany strzał głową Bartoszaka.

56'

Ależ okazja dla Warty! Strzelał Pawłowski, ale w bramce doskonale spisał się Mika!

53'

Uderzenie głową jednego z warciarzy broni Mika.

53'

Po strzale Pawłowskiego piła wychodzi... za linię boczną boiska.

52'

Lis zbyt daleko wyszedł z własnej bramki, ale na szczęście dla gospodarzy zdołał odbić piłkę na rzut rożny.

51'

Niecelne uderzenie Magdziarza sprzed linii pola karnego.

48'

Ależ blisko był teraz Pawłowski! Jednym zwodem ograł dwóch obrońców i uderzył z ostrego kąta, ale piłka minęła długi słupek bramki Miki.

46'

Zmiana w Polonii: Kaczor w miejsce Krzemienia.

46'

Początek drugiej połowy.

14:56

45'

Koniec pierwszej połowy.

42'

Miękki strzał Grzeszczyka obroniony przez Mikę.

40'

Kulpaka faulował wchodzącego w pole karne Polonii Bartłomieja Pawłowskiego, żółta kartka dla gracza gości.

37'

Kamil Białkowski ładnie wychodził prawą stroną boiska, ale akcję zakończył fatalnym podaniem wprost pod nogi obrońców Warty.

35'

Najpierw Marciniak wykiwał trzech rywali, podał do Bartoszaka, a później ten mimo że był przewracany przez rywala, zdołał skierować piłkę do siatki. Warta prowadzi 1:0, zanosi się na kolejną porażkę Polonii!

33'

GOOOL!!! Warta obejmuje prowadzenie! Strzelcem bramki Krzysztof Bartoszak!

33'

Słaby i niecelny strzał Szkatuły.

32'

Marciniak faulował Banasia na trzydziestym metrze przed własnym polem karnym, rzut wolny dla gości.

31'

Tuż nad bramką Miki z rzutu wolnego strzelał Grzeszczyk.

30'

Mójta uderzał z rzutu wolnego, a tor lotu zmienił Bartoszak, wybijając piłkę daleko od bramki. Mógł zostawić ją w spokoju, to może byłoby więcej zagrożenia pod bramką Miki.

28'

Wojciech Trochim skierował piłkę w boczną siatkę.

27'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową strzelał Wichtowski. Sygnalizowane uderzenie w środek bramki, bez trudu radzi sobie Mateusz Mika.

27'

Uderzenie Trochima i piłka po nodze Piotra Kulpaki wychodzi na rzut rożny.

25'

Długie zagranie do Bartoszaka przechwycił jeden z obrońców Polonii.

24'

Na spalonym Magdziarz.

22'

Pawłowski bardzo ładnie przeszedł lewą stroną boiska, poklepał z Trochimem, po czym dograł do Bartoszaka. Zawodnik Warty był przewracany przez rywala, ale gwizdek sędziego milczy. Ale to w końcu pan Lyczmański...

19'

Pierwsza dobra okazja w tym meczu! Mójta groźnie uderzał z wolnego, ale piłkę zdołał odbić Mika. Po chwili niecelnie dobijał Krzysztof Bartoszak. To powinien być gol!

19'

Alancewicz pociągnął za koszulkę Trochima tuż przed polem karnym Polonii, żółta kartka dla zawodnika gości.

18'

Wrzutkę Bartczaka zablokował Michalak.

16'

Obrońca Warty szybko mógł się zrehabilitować, ale jego dośrodkowanie w pole karne głową wybił Baran.

16'

Mójta prosto w mur.

15'

Trochim faulowany przez Alancewicza, będzie niezła okazja dla Warty z rzutu wolnego.

14'

Białkowski zagrywał do Górkiewicza, ten za bardzo zszedł do boku i nie zdołał oddać skutecznego strzału z ostrego kąta.

12'

Zza pleców Trochima wyskoczył Banaś i odebrał mu piłkę. "Krzyknij k.. jeden albo drugi!" rzucił zawodnik Warty do kolegów, którzy nie ostrzegli go o rywalu za plecami.

10'

Dośrodkowanie Banasia zablokowane przez Mójtę. Trzeba przyznać, że w dzisiejszej kopaninie, jaką fundują nam oba zespoły, lepiej radzą sobie goście.

9'

W pierwszych minutach z boiska wieje nudą. Nie ma za bardzo nawet o czym pisać...

7'

Wyprowadzający piłkę z własnego pola karnego Pawłowski faulowany przez Banasia.

6'

Z rzutu wolnego w mur trafił Pietrycha, piłka wychodzi na rzut rożny.

5'

Trochim faulował wychodzącego na czystą pozycję Białkowskiego. Żółta kartka dla warciarza.

3'

Z rożnego dośrodkowywał Pietrycha, po czym groźnie, ale niecelnie głową strzelał Górkiewicz.

2'

Rajd Białkowskiego lewą stroną zatrzymany przez Macieja Mysiaka.

1'

Zaczynamy!

14:02

Oba zespoły wychodzą na boisko, wyprowadzane przez sędziego Adama Lyczmańskiego. Oby dzisiejszy mecz arbitrowi wyszedł lepiej niż niedawne spotkanie Wisły Kraków z Pogonią Szczecin, kiedy podarował beniaminkowi dwa gole.

13:59

ŁAWKI REZERWOWYCH:

Warta: Łukasz Radliński, Adrian Bartkowiak, Alain Ngamayama, Marcin Trojanowski, Michał Jakóbowski, Mateusz Pogonowski, Piotr Giel.

Polonia: Jural Balaż, Paweł Gamla, Kacper Grzybek, Tomasz Kaczor, Maksym Pokotyluk.

13:57

Od samego rana w Poznaniu spora mgła, która na szczęście nieco podniosła się, dzięki czemu mamy niezłe warunki do gry.

13:56

Za bramką na sektorze "niebieskim" jest już około 40 studentów, którzy mogli na dzisiejszy mecz wejść za darmo. Na stadionie przy Drodze Dębińskiej zainstalowane są nowe bramki wejściowe - i trzeba przyznać, że troszkę wolniej trwa wpuszczanie kibiców. Jeszcze są kolejki przed obiektem, więc kibiców w "Ogródku" będzie z pewnością więcej.

13:53

Witamy państwa ze stadionu przy Drodze Dębińskiej w Poznaniu. Już za chwilę początek meczu Warta - Polonia Bytom.

13:50

Warta Poznań stanie dziś przed szansę na trzecie z rzędu zwycięstwo na własnym boisku. Szansą o tyle dużą, że przeciwnikiem Zielonych będzie najsłabsza drużyna w 1. lidze - Polonia Bytom.