Niedziela, 7 października 2012, godz. 12:15
Dolcan ZąbkiDolcan Ząbki
4 : 1
Polonia BytomPolonia Bytom
94'

Mika uprzedza Piątkowskiego. Sędzia kończy mecz. Dolcan wygrywa 4:1 z Polonią Bytom. Po dwie bramki dla gospodarzy strzelili Osolinski i Tataj, w tym jedną z karnego.

92'

Kontra Dolcanu. Osoliński strzela z "16" obok bramki!

90'

Dziesięciu zawodników stało na linii bramkowej. Piłka trafiła w liczny mur.

90'

Wolny pośredni dla Polonii z ok. 6 metrów. Zawodnik Dolcanu podał do Leszczyńskiego nogą

88'

Tataj precyzyjnie od słupka i 4:1 dla Dolcanu!

88'

Karny dla Dolcanu!

83'

Precyzyjny strzał Tataja głową i Mika bezradny. Wielkie brawa dla napastnika Dolcanu, który zdołał uderzyć mimo że był faulowany. Trzeci gol Tataja w sezonie.

83'

GOOOOOLLL! MACIEJ TATAJ!

83'

Spalony Polonii. Goście mimo gry w osłabieniu stwarzają sobie coraz klarowniejsze sytuacje!

81'

W polu karnym Dolcanu był taki bilard, że piłka mogla wpaść do bramki! Było gorąco przed bramką Leszczyńskiego.

80'

Polotyliuk faulowany na prawej stronie.

79'

Górkiewicz podaje za plecy kolegi z zespołu. Piłka pod nogami Leszczyńskiego.

78'

Żółta dla Jakubika. Polonia zagościła na połowie Dolcanu po raz pierwszy od kilku minut. Leszczyński łapie piłkę.

76'

Gol dla Dolcanu, ale nieuznany! Takie zamieszanie w polu karnym, że trudno powiedzieć, kto skierował piłkę do bramki.

76'

Tataj próbował przelobować Mikę! Trochę za nisko i korner, bo bramkarz zdołał sparować piłkę.

74'

Kolejna akcja Dolcanu, który przycisnął rywala. Centra w pole karne Piątkowski nie trafia w piłkę. Poprawka z dystansu Grzelaka i piłka poleciała na parking.

73'

Rajd Chwastka na prawym skrzydle przewany. O dziwo bez faulu. Ale Dolcan ma rzut rożny, po którym Mika łapie piłkę.

71'

Faul Polonii. Już straciłem rachubę który ;) Rożny dla Dolcanu. Grzelak głową obok bramki.

70'

Koziara wchodzi w miejsce Matuszka.

67'

Wykorzystał kapitalne podanie w pole karne i płaskim, mocnym uderzeniem na dalszy słupek strzela swoją drugą bramkę w tym meczu (i czwartą w sezonie).

67'

GOOOL!!!!! Bartosz Osoliński!

67'

I Michalak ukarany żółta kartką.

66'

Spalony Piątkowskiego.

65'

Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Barana za ostry faul.

64'

Faul Polonii. To już chyba dwudziesty.

64'

Ładna akcja Dolcanu. Piątkowski minął bramkarza, ale za mocno wypuścił sobie piłkę. Dobiegł do niej Świeblewski i zacentrował. Słabo.

62'

Kontra Dolcanu, za głębokie podanie w pole karne i Mika nie miał kłopotu ze złapaniem piłki.

61'

Białkowski na spalonym. Odezwali się kibice gości. Widać zimno im doskwiera. Kolejny spalony Polonii, a dokładniej Płókarz.

59'

Górkiewicz nie sięgnął piłki. Od bramki Leszczyński.

58'

Klepczarek dostaje żółtą kartkę za faul.

57'

Gamla zmienia Pietrychę.

56'

Mika rozgrzewany. Strzał z dystansu i pewnie chwyta piłkę.

56'

Piątkowski strzela obok słupka! Miałby wejście smoka. A tak... mamy remis.

55'

I Dolcan ma korner. Bez zagrożenia.

55'

Piątkowski zmienia Zjawińskiego.

53'

Grzelak wybijając piłkę nabił przeciwnika i piłka poleciała prosto w ręce Leszczyńskiego.

52'

Poloniści w szoku! Próbują się otrząsnąć, ale najpierw... faulują kilka razy pod rząd. I spalony gospodarzy.

49'

Kapitalnie wykonany rzut wolny. Piłka po drodze odbiła się od słupka i wpadła do siatki! Mika nawet nie drgnął.

49'

Gol Bartosza Osolińskiego z rzutu wolnego!

49'

Wolny dla Dolcanu. Do bramki Miki ok. 20 metrów.

48'

Żółta dla Zjawińskiego za dyskusje.

46'

Druga połowa rozpoczęta. Kilka sekund później wolny dla Polonii bez zagrożenia.

46'

Świerblewski od początku drugiej połowy za Dybca.

13:16

I wracamy powoli na drugą połowę. Szybciej Dolcan, który ma poważna naradę na środku boiska.

13:15

Dolcan Ząbki - Polonia BytomDolcan Ząbki - Polonia BytomDolcan Ząbki - Polonia BytomDolcan Ząbki - Polonia Bytom

13:10

Dolcan bije głową w mur, Polonia "kosi". Cempa strzelił ładną bramkę, lecz nie dograł pierwszej połowy do końca z powodu urazu. Goście już po kilku minutach powinni prowadzić dwiema bramkami. Jacek Trzeciak dobrze debiutuje w roli trenera śląskiej drużyny, ale na ostateczną ocenę wstrzymajmy się do końca spotkania.

47'

Dybiec wślizgiem wybił piłkę spod nóg Białkowskiego. Kontra Dolcanu nieudana. Sędzia kończy pierwszą połowę. Dolcan 0, Polonia Bytom 1.

45'

Piłka podana bramkarzowi. Sędzia dolicza 2 minuty.

44'

Matuszek faulowany ok. 20 metrów od bramki Polonii.

44'

Pokotyluk zastępuje kontuzjowanego Cempę.

43'

Martin Baran dostaje żółtą kartkę za faul.

42'

Cempa na noszach opuszcza murawę. Polonia w "10", ale rozgrzewa się do wejścia rezerwowy. W międzyczasie ostro faulowany Białkowski.

39'

Zanosi się, że będzie zmiana. Teraz na murawie pojawiają się noszowi.

39'

Cempa nie podnosi się z murawy. Potrzebna jest pomoc medyczna.

38'

"Angielska" gra Polonistów: piłka może ich minąć, przeciwnik - nie.

37'

Chwastek strzela prawą nogą i Mika szczęśliwie paruje strzał! Dobitka Osolińskiego już mniej groźna. Polonia od bramki. "Obudzili się" kibice gości na kilka sekund skandując Polonia, Polonia.

35'

Cempa na spalonym.

35'

Matuszek ukarany żółtą kartką za faul.

34'

Dobra centra Chwastka w pole karne, ale nikt z jego partnerów nie "zamykał" akcji. Dolcan z uporem maniaka centruje raz z lewek, raz z prawej strony.

32'

Za mocne podanie do Tataja. Piłkę łapie Mika.

32'

Tataj zderzył się głowami z Gorkiewiczem po centrze z wolnego. Bramkarz Polonii wybił piłkę poza linię boczną. Obaj zawodnicy mogą grać dalej.

30'

Baran zagrywa mocno w pole karne ze środka i piłka pada łupem Leszczyńskiego. Akcja gospodarzy przerwana... faulem.

29'

Dolcan ma nad czym pracować na treningach. Nieudane rozegranie i od bramki bramkarz gości.

28'

Tataj szybko wrócił na murawę. A Polonia znowu fauluje. Do bramki prawie 30 metrów.

28'

Poloniści koszą rywala jak trawę na wiosnę. Na boisku leży Tataj i z pomocą medyków schodzi poza linię boczną.

26'

Żółta dla Broniewicza za niewyparzony język

25'

Kolejne dośrodkowanie Jakubika. Znowu górą obrońca gości. Próba wyjścia z kontrą przerwana faulem na środku boiska.

24'

Centra Chwastka z lewej strony bardzo mocne i Zjawiński ledwie zdołał opanować piłkę w narożniku boiska. Podał w pole karne do Jakubika, ale ten był umiejętnie blokowany przez stopera Polonii. Od bramki Mika.

23'

Centra Jakubika w pole karne i głową wybija piłkę Kulpaka.

23'

Polonia bez pardonu przerywa akcje przeciwnika. Wolny z ok. 30 metrów.

21'

Świeca w pole karne Polonii. Mika na raty łapie piłkę. Kolejna akcja Dolcanu spaliła na panewce.

21'

Zjawiński faulowany na środku boiska.

20'

Tataj zablokowany w polu karnym tak, że od bramki zacznie Mika.

20'

Odpowiedź Dolcanu. Piłka po strzale z dystansu otarła się o zawodnika gości i wyszła na korner.

15'

Po tej bramce dała o sobie znań ok. 100-osobowa grupa bytomskich kibiców. I ostatnio znane z Ząbek nic się nie stało...

15'

Ostre dośrodkowanie z lewego skrzydła i niepilnowany Dawid Cempa strzałem z powietrza pokonał Leszczyńskiego. To jego trzecia bramka w sezonie.

15'

Gol dla Polonii! Dawid Cempa

13'

Kopia kontry Polonii sprzed kilku minut. Znowu zawodnik nie trafił w piłkę kilka metrów przed bramką. Ostatecznie jest rzut rożny, ale bez zagrożenia.

13'

Donośny doping Dolcanu z dwóch sektorów. Do tego za bramką dołączyło kilka osób z trybuny południowej

12'

Próba bezpośredniego strzału nie sprawiła kłopotu Leszczyńskiemu.

11'

Wolny dla Polonii z ok. 30 metrów.

10'

Kolejny spalony Dolcanu.

9'

Michalak zagrywa płasko w pole karne, ale piłkę przejął Dybiec.

8'

Za mocne podanie do Banasia i piłka w rękach Leszczyńskiego.

9'

Faulowany Osoloński na środku boiska. Dolcan próbuje grać długą piłkę na napastników. Z mizernym skutkiem.

5'

Tataj na spalonym.

4'

Kontra Polonii powinna dać prowadzenie! Białkowski popędził na bramkę Dolcanu i podał na środek pola karnego do Płókarza. Ten... nie trafił w piłkę! A miał pustą bramkę!

3'

Jo się wos pytom, gdzie jest Polonia Bytom i Tylko zwycięstwo, hej Dolcan tylko zwycięstwo na trybunach

2'

Pierwsze przewinienie Dolcanu. Wolny dla Polonii z ok. ich pola karnego.

2'

Pierwsza akcja gospodarzy. Centra Chwastka z lewej strony zablokowana, ale piłka doleciała w pole karne. Daleko wybija Górkiewicz.

1'

Dolcan rozpoczął pierwszą połowę.

12:12

Polonia Bytom zagra w "domowych" strojach. Dolcan w jasnozielonych koszulkach i czarnych koszulkach. Za moment minuta ciszy poświęcona Arkadiuszowi Sojce

12:10

Obie drużyny są gotowe do wyjścia na murawę. Za kilka minut rozpocznie się pierwsza połowa spotkania.

12:07

Rezerwowi Polonia: Juraj Balaż, Paweł Gamla, Damian Gołąb, Kacper Grzybek, Tomasz Kaczor, Dawid Krzemień, Maksym Pokotyluk.

12:05

Rezerwowi Dolcan: Maciej Humerski, Marcin Hirsz, Patryk Koziara, Mateusz Piątkowski, Piotr Bazler, Damian Świerblewski, Rafał Wiśniowski.

12:04

Na murawie trwa rozgrzewka zawodników obu zespołów, nad stadionie dosłownie zbierają się ciemne chmury.

12:02

Polonia, która mimo spadku została w pierwszej lidze, musi zacząć wygrywać. Było blisko przełamania ze Stomilem, ale nie udało się wykorzystać gry w przewadze przez prawie całą drugą połowę.

12:00

Ambicje tych drużyn sięgają znacznie wyżej niż wskazuje to ligowa tabela. Dolcan po dobrym rozpoczęciu rundy był nawet w czołówce. Ostatnie spotkania spowodowały jednak spadek na drugi biegun. Swoje piętno na dyspozycji zawodników mogą odcisnąć zawirowania związane z odejściem Roberta Podolińskiego do GKS Bełchatów. Jego następca, Marcin Sasal, nie doszedł do porozumienia z Dolcanem i temat został zakończony.

11:59

Witamy w relacji na żywo z Ząbek, gdzie miejscowy Dolcan podejmuje Polonię Bytom.