Polonia BytomPolonia Bytom
94'

Koniec spotkania. Zasłużone zwycięstwo Floty

92'

Flota w końcówce już odpuściła, bo tego meczu przegrać nie może. Polonia też nie bardzo wie, co ma zrobić z piłką, mimo że rywale oddali im nieco pola.

90'

Sędzia doliczył aż cztery minuty. Pytanie tylko po co aż tyle, chociaż rzeczywiście przerw w grze trochę było.

87'

Ostatnia zmiana w Flocie. Protasiewicz za Śpiączkę.

83'

Chyła zmienił kontuzjowanego Olszara. Druga zmiana we Flocie.

80'

Flota ruszyła do ataku w końcówce i ponownie pełne ręce roboty ma Mika. Gdyby nie bramkarz Polonii, wynik mógłby być dzisiaj wyższy.

77'

Rzut wolny dla Floty sprzed pola karnego. Ponownie przy piłce Niedziela, ale tym razem huknął w mur.

74'

Śpiączka dośrodkował piłkę w taki sposób, że zmierzała prosto do bramki, ale w ostatniej chwili wybili ją obrońcy.

72'

Pierścionek rotuje składem. Przeprowadza ostatnią zmianę. W miejsce Pietrycha wszedł Pokotyliuk.

70'

W tym meczu wiele już się wydarzyć nie może. Flota bezpiecznie prowadzi, a Polonia jest bezradna, grając do tego w osłabieniu. Możemy liczyć ewentualnie na kolejne bramki Wyspiarzy, jeśli będą mieli siły i chęci zaatakować.

65'

A Flota ciągle w ataku. Minimalnie niecelnie uderzył Olszar.

64'

Michalak zmienił Białkowskiego. Zmiany jednak chyba niewiele dadzą Piotrowi Pierścionkowi.

64'

Niedziela zmarnował dogodną okazję w sytuacji sam na sam z Miką!

60'

I kolejna kartka dla zawodnika gości, tym razem dla Sinclaria.

59'

Sypią się kartki w drugiej połowie. Tym razem ukarany Fryc.

58'

Udarević zdecydował się na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego i to się opłaciło! Mika bez szans i Flota podwyższa prowadzenie!

58'

2:0 dla Floty! Już praktycznie po meczu!

56'

Kolejna żółta kartka dla bytomian, tym razem Paweł Gamla, który wszedł w na boisko jeszcze przed przerwą.

52'

Będzie okazja dla Polonii. Rzut wolny sprzed pola karnego po faulu na jednym z pomocników bytomian.

49'

Kolejna kartka dla Polonisty, tym razem żółtą ukarany Pietrycha.

48'

Mocny początek Floty. Niedziela obsłużył podaniem Śpiączkę, ale ten nie wykorzystał okazji.

46'

Drugą połowę rozpoczęła Flota.

46'

W przerwie Nnamani zmienił Arifovicia.

45'

Koniec pierwszej połowy. Na razie Flota zasłużenie prowadzi 1:0.

45'

Żółta kartka dla Banasia.

44'

Żółta kartka dla Arifovicia.

43'

Kolejna próba Floty, ale strzał z dystansu niecelny.

42'

Niewiada dobrze znalazł się w polu karnym, ale uderzył zbyt słabo by zaskoczyć Mikę.

40'

Polonia mimo gry w osłabieniu próbuje atakować i odrabiać straty. Ciągle gra jednak niedokładnie.

39'

Gamla zastąpił Alancewicza.

37'

Kieruzel strzałem w okienko z pola karnego nie dał szans Mice. Teraz może rozwiązać się worek z bramkami, a spotkanie może w końcu nabierze kolorytu!

37'

Kieruzel i w końcu 1:0 dla Floty!

36'

Zaostrzyło się spotkanie! Czerwona kartka dla Kulpaki za uderzenie jednego z rywali!

34'

Żółta kartka dla Krzemienia za faul.

30'

Flota próbuje, stara się, ale wyraźnie widać po niej zmęczenie pucharowym meczem z Górnikiem Zabrze. Polonia jednak nie pokazuje na razie nic, co mogłoby wskazywać, że będzie w stanie to wykorzystać.

27'

Flota próbowała ze stałego fragmentu gry. Tym razem jednak dobrze interweniował Mika po dośrodkowaniu Niedzieli.

23'

W dobrej okazji Białkowski złapany na spalonym.

21'

Przypadkowa okazja Floty, która wynikała z błędu defensywy i bramkarza gości. Śpiączka jednak uderzył głową minimalnie niecelnie.

20'

Spotkanie wyraźnie straciło na atrakcyjności po pierwszych ciekawych fragmentach. Niewiele ciekawego dzieje się na boisku.

15'

Flota straciła nieco impet, ale goście nie potrafią tego wykorzystać. Jesteśmy świadkami kopaniny od kilku minut.

12'

Od początku meczu wyraźną przewagę mają gospodarze, którzy jednak nie potrafią jej udokumentować bramką. Polonia w głębokiej defensywie, ale tego można się było spodziewać.

10'

Jedna z nielicznych okazji dla Polonii. Białkowski zdecydował się na strzał z dystansu, który sprawił sporo problemów Kaspirzykowi. Bramkarz Floty ostatnio jednak bronił już nie takie rzeczy.

8'

Sporo pracy od początku ma defensywa i bramkarz Polonii. Tym razem usiał uprzedzić szarżę jednego z zawodników Floty. Na szczęście dla gości, był szybszy.

6'

To mogło się podobać kibicom! Kolejne dobre dogranie Niedzieli "na klatkę" przyjął Śpiączka, jednak jego strzał z powietrza nie był zbyt celny.

5'

Tym razem przed szansą stanął sam Niedziela, którego dogrywał jeden z kolegów. Niestety strzał mu nie wyszedł.

4'

Aktywny od początku jest Niedziela, który zapoczątkował kolejną groźną akcję, niestety brakowało wykończenia ze strony kolegów.

3'

Ni to strzał ni to dośrodkowanie Niedzieli ląduje w rękach Miki. Flota stara się od początku narzucić swój styl gry. To Wyspiarze są dzisiaj faworytami i próbują to udowodnić.

3'

Pierwsze minuty to tradycyjne badanie sił. Polonia jest jedną wielką niewiadomą, ponieważ jej skład nie był budowany na pierwszą ligę. Co dzisiaj pokażą podopieczni Piotra Pierścionka, którzy grają w białych koszulkach?

1'

Od środka piłkarze Polonii.

17:58

Na ławce Floty nie może dziś zasiąść Dominik Nowak, który pauzuje za czerwoną kartkę, jaką obejrzał w meczu 1 kolejki z Olimpią Grudziądz, kiedy został odesłany na trybuny za protesty przy podyktowaniu karnego dla rywali.

17:55

Zespoły szykują się już powoli do wyjścia na boisko. Za moment pierwszy gwizdek Dawida Piaseckiego,

17:50

Znamy już składy obu zespołów. Na ławce rezerwowych Floty: Paweł Waśkow, Marek Opałacz, Paweł Bielecki, Christian Ndubuisi Nnamani, Koba Shalamberidze, Daniel Chyła i Michał Protasewicz. Rezerwowymi Polonii są dziś natomiast: Juraj Balaż, Krzysztof Michalak, Kacper Grzybek, Kamil Walesa, Damian Gołąb, Maksym Pokotyliuk i Paweł Gamla.

17:45

Dla bytomian będzie to inauguracja ligi, gdyż pierwszego spotkania nie rozegrali z powodu niejasnej sytuacji, co do tego, kto ostatecznie na zapleczu ekstraklasy zagra. Ostatecznie padło na Polonię, która rzutem na taśmę dostała licencję i zastąpiła Ruch Radzionków, który wycofał się z rozgrywek.

17:40

Witamy w relacji ze spotkania 2 kolejki 1 ligi, w którym rozpędzona zwycięstwem w Pucharze Polski nad Górnikiem Zabrze Flota Świnoujście podejmie niedoszłego spadkowicza, który wrócił w ostatniej chwili w szeregi pierwszoligowców - Polonię Bytom.