GKS KatowiceGKS Katowice
1 : 1
wartaWarta Poznań
20:52

Spotkanie kończy się podziałem punktów. GKS remisuje z Wartą 1-1. Mecz był wyrównany i wydaje się, iż taki wynik jest sprawiedliwy, mimo, iż zapewne żadna z drużyn nie będzie do końca zadowolona. Żegnam się z Państwem, relację przeprowadził Michał Kopciński.

93'

Ostatni gwizdek sędziego. Mecz kończy się wynikiem 1-1.

90'

Coraz większa niedokładność obu drużyn.

88'

Szybka kontra GKS-u w sytuacji 3 na 2 kończy się fatalnym podaniem Chwalibogowskiego.

87'

Rykoszet po strzale Trojanowskiego. Rzut rożny dla Warty.

86'

Ostatnia zmiana w drużynie gospodarzy. Chwalibogowski za Kruczka.

86'

Rzut wolny dla Warty z 25 metrów.

85'

Obie drużyny starają się przechylić szale zwycięstwa na swoją korzyść.

82'

Strzał z dystansu Trochima broni golkiper GKS-u.

80'

Strzał z wolnego Trojanowskiego centymetry nad bramką GieKsy.

79'

Żółta kartka dla Farkasa. Po jego faulu rzut wolny z 18 metrów dla Warty.

77'

... i dla Kosznika. Kolejne starcie zawodników obu drużyn

77'

Żółta kartka dla Kruczka....

74'

Strzał z woleja Beliancina po wrzutce z rzutu rożnego Kruczka. Futbolówka przelatuje wysoko ponad bramką.

73'

Zmiana w ekipie z Poznania. Trojanowski za Jakóbowskiego.

72'

Po kolejnym błędzie defensywy GKS-u w sytuacji sam na sam znalazł się napastnik Warty, Sabela broni.

71'

Druga zmiana w ekipie z Katowic. Goncerz zastępuje Pietronia.

69'

Niecelny strzał z dystansu wprowadzonego kilka minut wcześniej Pawłowskiego.

66'

... oraz dla Radlińskiego. Obaj panowie wymienili między sobą kilka "ciepłych" słów.

66'

Żółty kartonik dla Pitrego...

65'

Przepychanka w polu karnym Warty. Leży jeden z poznaniaków.

64'

Zmiana również w drużynie z Poznania. Pawłowski zastępuje Giela.

61'

1 zmiana w drużynie gospodarzy. Kowalczyk za Rakelsa.

61'

Zamieszanie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W końcu z najbliższej odległości piłkę do siatki pakuje Napierała.

60'

1-1! Napierała!

58'

Cały czas groźnie pod bramką katowiczan. Dośrodkowanie Jakóbowskiego nie dochodzi do żadnego zawodnika.

57'

Po chwili bramkarz Warty broni bez problemu strzał Kruczka.

56'

Dośrodkowanie Wołkowicza ląduje w rękach Radlińskiego.

52'

Bardzo dobre uderzenie z 25 metrów kapitana Warty. Piłka ociera się jeszcze o rękawicę interweniującego Sabeli, jednak ląduje w siatce.

51'

1-0 dla Warty! Gol Magdziarza!

48'

Strzał głową Napierały po dośrodkowaniu z rzutu wolnego przechodzi minimalnie obok bramki Warty.

47'

Statystyka strzałów po 1 połowie: 9-5 dla Warty. Strzały celne 3-2 dla katowiczan.

47'

Piłkarze obu drużyn póki co bez zmian.

46'

Druga połowa rozpoczęta

20:02

I dołączają do nich katowiczanie. Za chwilę rozpocznie się druga połowa spotkania.

20:00

Piłkarze Warty już na boisku.

19:54

Na dzisiejszym spotkaniu frekwencja nie jest zachwycająca. Mecz śledzi zaledwie około 1500 widzów.

19:53

W pierwszej części spotkania kibice nie zobaczyli żadnej bramki. Poziom spotkania nie powala na kolana. Po początkowej , wyraźnej przewadze Warty, końcówka na korzyść "GieKSy". Kilka groźnych sytuacji nie zostało jednak skutecznie zakończonych. Miejmy nadzieję, iż w drugich 45 minutach dane nam będzie śledzić ciekawsze widowisko.

46'

Koniec I połowy. Na razie na Bukowej bez bramek.

45'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową uderza Pitry. Mocny strzał zawodnika GKS-u broni golkiper Warty

45'

Bardzo dobre uderzenie Kruczka z pola karnego. Z dużym trudem łapie piłkę Radliński. Okazuje się, że zrobił to już poza linią końcową.Korner dla Gieksy.

43'

Po okresie przewagi gospodarzy wreszcie strzał oddaje Warta. Uderzenie Magdziarza z dystansu jest jednak bardzo niecelne.

41'

Próba dośrodkowania z linii końcowej boiska Pietronia. Piłka, która wyraźnie zeszła mu z nogi, zmierzała w okienko bramki Radlińskiego.Ten popisuje się kapitalną interwencją- piłka zostaje przeniesiona nad bramką na rzut rożny.

39'

Po prostopadłym podaniu w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Rakels. Jego strzał broni jednak Radliński.

36'

Dobra akcja Gieksy. Płaskie podanie Rakelsa wzdłuż bramki trafia do Pietronia. Ten, będąc w bardzo dobrej sytuacji, uderza wysoko nad bramką.

35'

Bardzo dobry, minimalnie niecelny, strzał Trochima z 30 metrów.

33'

Kibice coraz częściej wyrażają swoje niezadowolenie z gry GKS-u. Głupie straty, brak pomysłu na grę- tak można opisać grę katowiczan w pierwszych 30 minutach.

30'

Brzydki faul Wołkowicza. Sędzia pokazuje mu żółty kartonik.

29'

Bardzo dobra wrzutka Kruczka z rzutu wolnego. W dobrej sytuacji znalazł się pod bramką poznaniaków Beliancin. Mija się jednak z piłką. Wystarczyło w nią trafić, by było 1-0.

27'

Chwila spokoju. Piłkarze rozgrywają piłkę głównie w środkowej strefie boiska.

23'

Fatalny błąd Beliancina. Stracona przez niego piłka ląduje pod nogami Jakóbowskiego, który oddaje minimalnie niecelny strzał. Katowiczanie mają tym razem dużo szczęścia.

20'

W odpowiedzi strzela Przemysław Pitry. Futbolówka mija lewy słupek Radlińskiego o 2 metry.

20'

Kolejny strzał Piotra Giela. Po jego uderzeniu sprzed pola karnego piłka ląduje w rękawicach bramkarskich Sabeli.

18'

Bardzo niecelny strzał z 25 metrów kapitana Warty, Tomasza Magdziarza.

17'

Obiecująca akcja gości. Jakubowski znalazł się jednak na pozycji spalonej.

15'

Warta wyraźnie przeważa w posiadaniu piłki. Póki co gra poznaniaków może się podobać. Gieksa jest natomiast zepchnięta do defensywy.

12'

Szybka kontra gospodarzy. Dośrodkowanie z prawej strony Goncerza, Kruczek nie dochodzi jednak do dobrze wrzuconej piłki.

10'

Piłka po wybiciu jednego z obrońców Gieksy ląduje poza stadionem. Aut dla gości.

8'

Prostopadłe podanie do Giela. Ten uderza z 15 metrów. Sabela broni z trudem.

7'

Pierwszy niecelny strzał w wykonaniu Warty. Piłka po uderzeniu głową przeleciała wysoko nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Sabelę.

6'

Grzeszczyk faulowany w środkowej strefie boiska. Warta rozpoczyna grę po gwizdku sędziego.

4'

Zablokowane dośrodkowanie Warty. Pierwszy korner dla drużyny z Wielkopolski.

3'

Głośny doping na "Żylecie".Kibice starają się pomóc swojej drużynie w odniesieniu zwycięstwa.

2'

Pierwsza próba ataku GKS-u przerwana przez obrońców z Poznania.

1'

Warta rozpoczęła od środka.

18:59

Arbiter wyprowadził bohaterów dzisiejszego meczu na boisko.

18:53

Rozbłysły już jupitery na Bukowej. Spotkanie będzie się kończyło w zapadających ciemnościach, więc oświetlenie jest nieuniknione.

18:50

Obie drużyny zeszły już do szatni. Już niedługo pierwszy gwizdek sędziego Mariusza Złotka.

18:43

Pogoda do gry bardzo dobra. Lekkie zachmurzenie, temperatura około 20 stopni

18:40

Rezerwowi:

GKS: Wierzbicki, Goncerz, Chwalibogowski, Zapotoczny, Sobotka, A. Kowalczyk, Kamiński.

Warta: Lis, Wichtowski, Mójta, Pawłowski, Płotka, Trojanowski, Laskowski

18:38

Znamy już wyjściowe składy obu drużyn. Są one widoczne obok.

18:33

Na razie na trybunach pustki. Miejmy nadzieję, że stadion będzie się powoli zapełniać.

18:30

Obie drużyny chcą dzisiaj zatrzeć złe wrażenie, jakie pozostawiły po sobie w meczach inaugurających sezon. Katowiczanie przegrali na własnym boisku z ŁKS-em Łódź 1-2, natomiast poznaniacy ulegli na wyjeździe Arce Gdynia 0-2.

18:28

Obie drużyny są na płycie boiska i odbywają przedmeczową rozgrzewkę.

18:28

Już o godzinie 19 zabrzmi pierwszy gwizdek w spotkaniu pomiędzy GKS-em Katowice a Wartą Poznań. Na relację z tego spotkania 2 kolejki I ligi sezonu 2012/2013 zaprasza Michał Kopciński.