Flota ŚwinoujścieFlota Świnoujście
2 : 1
Górnik ZabrzeGórnik Zabrze
18:58

Górnik mimo przewagi w końcówce spotkania nie był w stanie odmienić losów tego spotkania. Brawo należą się gospodarzom, za dzielne odpieranie ataków Zabrzan, a także za skuteczność pod bramką Skorupskiego. To na tyle, dziękuje za relację :-)

94'

Koniec meczu! Sensacja w Świnoujściu! Górnik kończy tegoroczną przygodę w Pucharze Polski już na pierwszym rywalu!

93'

Fryc za Arifovica.

92'

Opałacz zfaulował w polu karnym Milika, za co otrzymał drugą żółtą kartkę. Po chwili do jedenastki podszedł sam poszkodowany i skutecznie zamienił karnego na bramkę.

92'

Goool! Milik z rzutu karnego!

90'

Druga żółta kartka i Opałacz wylatuje z boiska!

89'

Obrońcy Floty wybijają piłkę z linii bramkowej!

89'

Dobrze popędził z piłką teraz Nakoulma, ale obrońcy Floty powstrzymali rajd zawodnika z Burkina Faso i wybijają piłkę na rzut rożny.

88'

Groźne uderzenie z dystansu i Skorupski z problemami odbija piłkę.

85'

Próbują teraz Zabrzanie wrzutek, raz z jednej, raz z drugiej strony, ale skutecznie radzą sobie z nimi zawodnicy Floty. Pięć minut do końca.

84'

Strzał rozpaczy w wykonaniu Iwana, nad bramką.

83'

Próba dogrania piłki w pole karne przez Milika, ale pewnie przecina i łapię piłkę Kasprzik.

80'

Ostatnie dziesięć minut meczu przed nami. Czy Górnik zdoła odmienić losy tej rywalizacji? Póki co na to się nie zanosi.

76'

Szybko reaguje Nawałka. Ostatnia zmiana w ekipie gości. Bartosz Iwan zmienia Oziębałe.

74'

Fatalne zachowanie defensywy Zabrzan i Zalepa strzałem głową powiększa prowadzenie gospodarzy!

74'

Gooool! 2-0 dla Floty! Sensacja wisi w powietrzu!

72'

Dwójkowa akcja Nakoulmy z Milikiem, ten drugi próbował uderzać pietą, ale nieudanie i piłkę przejęli gospodarze.

70'

Obraz gry nie zmienia się. Górnik ciągle próbuje znaleźć sposób na obronę Floty, ale bezskutecznie.

68'

Rzut wolny dla Górnika po faulu na Nowaku. Do piłki podszedł Mączyński, ale jego uderzeniu zdecydowanie brakowało precyzji i od bramki rozpocznie golkiper świnoujścian.

67'

Ukarany Sebastian Zalepa za faul na Krzysztofie Mączyńskim.

66'

Zmiana również w ekipie gospodarzy. Chyła w miejsce Szalamberidze.

64'

Trener Nawałka stara się odmienić losy rywalizacji. Na boisku pojawia się Arkadiusz Milik w miejsce Bębenka.

60'

Górnik odważniej rozpoczął drugą odsłonę spotkania, ale jak na razie nie przekłada się na to na okazje bramkowe. Flota bardzo dobrze się broni przed atakami Zabrzan. Do końca zostało 30 minut, zobaczymy czy goście będą w stanie odmienić losy meczu.

56'

Marek Opałacz. Niebezpieczne wejście wślizgiem w nogi rywala i żółta kartka dla zawodnika gospodarzy.

55'

Faul jednego z zawodników Górnika i rzut wolny dla Floty.

54'

Dobrze z prawej strony znalazł się teraz Michael Bemben, ale jego dośrodkowanie zablokowane i będzie szansa dla gości z rzutu rożnego.

51'

Kasprzik pewnie interweniuje po uderzeniu Szeweluchina.

48'

Górnik bliski utraty drugiej bramki! Skorupski ratuje swój zespół interwencją wślizgiem.

47'

Sędzia dzisiejszego spotkania jest bliski wyrobienia swojej średniej z poprzedniego sezonu w dawaniu żółtych kartek. W 18 spotkaniach poprzedniego sezonu arbiter z Poznania pokazywał średnio co najmniej 4 żółte kartki na mecz.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę spotkania.

45'

Po dwóch doliczonych minutach sędzia kończy pierwszą połowę spotkania. Jak na razie mamy niespodziankę w Świnoujściu. Górnik nie co bezradny, nie ma pomysłu na rozmontowanie defensywy świnoujścian. Zobaczymy czy Adam Nawałka zmotywuje swoich podopiecznych do lepszej gry po przerwie.

44'

Próba uderzenia na bramkę Kasprzika, ale piłka po strzale Nakoulmy ląduje daleko obok bramki.

41'

Żółta kartka za symulację i próbę wymuszenia rzutu karnego.

39'

Dobra próba Szalamberidze, ale jego próba zagrania w pole karne ostatecznie zablokowana.

36'

Zaledwie sześciu minut potrzebował Konrad Nowak i już jego nazwisko ląduje w notesie arbitra.

33'

Dobre dośrodkowanie w pole karne Radosława Jasińskiego, a Bartosz Śpiączka uprzeda defensorów Górnika i strzałem głową pokonuje Skorupskiego. Mamy niespodziankę w Świnoujściu!

33'

Goooool dla Floty!

30'

A jednak. Kontuzja uniemożliwia kontynuowanie gry Kwiekowi i w jego miejsca na placu gry melduje się Konrad Nowak.

27'

Krzysztof Mączyński ukarany żółtą kartką przez arbitra.

24'

Na uderzenie z dystansu zdecydował się Piotr Kieruzel, ale bardzo niecelne. Skorupski od bramki.

23'

Utyka teraz Aleksander Kwiek, oby nie okazało się to nic poważnego.

21'

Groźna akcja Zabrzan! Bemben dogrywał w pole karne, tam Oziębała uderza głową, ale na posterunku Kasprzik pewnie łapię piłkę.

18'

Gra teraz jakby się wyrównała. Gospodarze co raz odważniej zapędzają się pod bramkę Górnika, ale na razie bez większych rezultatów.

15'

Górnik jak na razie spokojnie rozgrywa swoje akcje. Gospodarze uważni i skoncentrowani czekają na kontrataki.

13'

Seria rzutów rożnych w wykonaniu Floty, jednak i tym razem bez większego zagrożenia pod bramką Skorupskiego.

10'

Dobre dośrodkowanie Olkowskiego z lewej strony boiska, wydawało się, że jeden z zawodników Górnika był przewracany w polu karnym, ale arbiter nakazuje grać dalej.

9'

Pierwszy w tym spotkaniu rzut rożny dla gospodarzy. Dośrodkowanie jednak mało precyzyjnie i Zabrzanie pewnie oddalają zagrożenie z pod własnej bramki.

7'

Próba rozegrania akcji środkiem boiska przez ekipę Górnika, ale uważnie w destrukcji jak na razie grają zawodnicy gospodarzy.

4'

Wrzut z autu na wysokości pola karnego dla Górnika. Piłka nie dochodzi jednak do żadnego z ustawionych w polu karnym zawodników z Zabrza i ponownie górą obrońcy świnoujścian.

3'

Pierwszy stały fragment gry dla gości. Kwiek dogrywał piłkę z rzutu wolnego, ale skutecznie wybijają piłkę obrońcy Floty.

3'

Rezerwowi Flota: Waśkow, Bielecki, Fryc, Protasiewicz, Mawo i Chyła

Rezerwowi Górnik: Witkowski, Łukasiewicz, Nowak, Telichowski, Iwan, Łuczak, Milik

1'

Gospodarze występują dzisiaj w jednolitych niebieskich strojach. Górnik na biało.

1'

Zaczęli!

16:58

Obie jedenastki już na murawie, za chwilę rozpoczynamy zawody.

16:55

W bramce świnoujścian stanie natomiast inny bohater spotkania z Olimpią, Grzegorz Kasprzik. Udało mu się obronić rzut karny, a także kilka razy uratować swój zespół od utraty bramki. W nagrodę został doceniony i znalazł się w naszej jedenastce 1. kolejki 1.ligi.. Czy dzisiaj zaliczy równie udany występ?

16:50

Gospodarze mają za sobą także inaugurację pierwszoligowych rozgrywek. Pokonali oni na własnym boisku Olimpię Grudziądz 1:0. Zwycięską bramkę zdobył nieobecny dzisiaj w zespole Floty, Krzysztof Bodziony. To na pewno duże osłabienie drużyny prowadzonej przez Dominika Nowaka.

16:45

Flota w poprzedniej rundzie Pucharu Polski rozgromiła na wyjeździe Ruch Zdzieszowice, aż 5-0! Bramki w tamtym meczu strzelali: Arifović, Olszar, Bodziony, Śpiączka i Niedziela. Dla Górnika dzisiejsza rywalizacja to dopiero pierwsze oficjalne spotkanie w tym sezonie.

16:40

Znamy już składy w jakich wystąpią dzisiaj zespoły Floty i Górnika. Możecie je zobaczyć po lewej stronie. W ataku Zabrzan pozyskany tego lata z Widzewa Łódź, Przemysław Oziębała. Jak wypadnie w swoim debiucie? Przekonamy się po zakończeniu spotkania.

16:30

Witamy w relacji ze spotkania 1/16 finału Pucharu Polski w którym Flota Świnoujście zmierzy się z Górnikiem Zabrze.