Piast GliwicePiast Gliwice
1 : 0
Widzew ŁódźWidzew Łódź
90'

Koniec meczu. Dzięki bramce Rubena Jurado z 50 minuty Piast pokonuje Widzew Łódź 1:0 i awansuje do 1/8 finału Pucharu Polski. Goście "przespali" większość spotkania, dlatego gliwiczanie wygrali raczej zasłużenie.

90'

Niecelny strzał z 18 metrów oddał Stępiński, ale wciąż Widzew atakuje.

90'

Paweł Oleksy otrzymał żółtą kartkę.

89'

Izvolt wchodzi za Cicmana.

88'

Wojciech Kędziora ostatnie minuty spotkania obejrzy z ławki, gdyż Marcin Brosz zdecydował się na wprowadzenie za niego Jana Buryana.

86'

Po dośrodkowaniu Kaczmarka niecelny strzał głową oddał Stępiński.

84'

Rybicki nie opanował piłki i próbując ratować sytuację faulował Matrasa, za co otrzymał żółty kartonik.

20:13

A fotoreporterzy czekają za bramką na ciekawe ujęcia :)

81'

Po stracie piłki przez Zganiacza strzał z dystansu oddał Sebastian Dudek, ale wyraźnie zabrakło celności w tym uderzeniu.

78'

Jako ciekawostka dodam, że Alvaro Jurado i Ruben Jurado nie są braćmi, a zbieżność nazwisk jest przypadkowa.

20:07

73'

Strzelec bramki w pierwszym meczu pucharowym - Adrian Sikora zastąpił dzisiejszego strzelca bramki - Rubena Jurado.

72'

Matras został trafiony ręką w twarz przez jednego z Widzewiaków. Potrzebna była interwencja klubowych lekarzy, ale już może kontynuować grę.

58'

Alex Bruno wszedł za Pietrowskiego.

19:58

W 2 połowie Mielcarz ma dużo pracy

67'

Stępiński pojawia się za Okachiego.

46'

Rybicki zastąpił Ben Dhifallaha.

19:54

Czarne chmury i ulew nad stadionem

63'

Kędziora znalazł się z piłką na lewej stronie pola karnego, ale świetnie krył go Abbes i nie pozwolił mu na dokładne dośrodkowanie do jednego z partnerów.

59'

Mogła z tego wyjść bardzo ładna akcja, ale Ruben za głęboko dośrodkował do Kędziory, przez co wychowanek Carbo Gliwice nie dobiegł do tego podania.

58'

Przepiękny strzał Kaczmarka i jeszcze lepsza interwencja Treli - rzut rożny.

57'

Na trybunach 523 kibiców.

56'

Okachi zdecydował się na prostopadłe podanie, ale za dużo siły w to włożył i piłka trafiła do Treli.

52'

Bardzo źle wykonany rzut wolny przez Kaczmarka. Ni to strzał ni podanie i piłka trafia w ogrodzenie za bramką.

50'

GOOOOOOOL! Ruben Jurado z 4 metrów dobija strzał Pavola Cicmana i wyprowadza swój zespół na prowadzenie!

47'

Wojciech Kędziora stojąc 3 metry przed pustą bramką trafił wprost w poprzeczkę! Trudno uwierzyć jak mógł zepsuć taką sytuację...

46'

Druga połowa rozpoczęta - miejmy nadzieję, że zdecydowanie lepsza, niż przed przerwą.

45'

Po upływie doliczonej minuty Tomasz Kwiatkowski zlitował się nad kibicami i zakończył pierwszą połowę póki co marnego widowiska na stadionie przy ulicy Okrzei.

43'

Najpierw piłkę w polu karnym stracił Podgórski, do futbolówki dopadł Ruben i uderzył kilka metrów obok bramki.

40'

Na ciekawy strzał z dystansu zdecydował się Bartkowski, ale nie udało mu się skierować piłki w kierunku bramki.

39'

Na bramkę Treli uderzał Okachi, golkiperowi Piasta udało się jednak wybronić ten strzał.

37'

Paweł Oleksy faulowany na 35. metrze.

31'

Z 17 metrów strzelał Zganiacz i wiadomo z jakim skutkiem... Po dwóch kwadransach trzeba przyznać, że atmosfera iście sparingowa - nie tylko ze względu na ilość kibiców.

29'

Ładne dośrodkowanie Podgórskiego z rzutu wolnego - piłka trafia na głowę Matrasa, ale tym razem ponownie strzał był niecelny.

24'

Żółtą kartkę otrzymał także Alvaro Jurado.

22'

Ponowna próba strzału z rzutu wolnego nie była zbyt udana - wprost w Mielcarza.

22'

Tomasz Podgórski faulowany na 26 metrze i sam poszkodowany próbował wykonać ten stały fragment gry, ale przeszkodził mu Okachi - za co otrzymał żółtą kartkę.

18'

Podgórski uderzył niecelnie z 18 metrów, ale było blisko.

17'

Phibel otrzymuje żółtą kartkę.

17'

W dogodnej pozycji strzelecki Kędziora uderzył tak niecelnie, że piłka trafiła w obrońcę Widzewa znajdującego się obok niego.

16'

Oba zespoły od kilku minut skupione w środkowej strefie boiska.

12'

Ben Dhifallah faulowany przez Klepczyńskiego, ale może już kontynuować grę.

10'

Pietrowski dośrodkował z prawego skrzydła, ale zbyt głęboko, przez co pewnie Trela chwycił piłkę.

9'

Przez moment Ruben leżał na murawie, ale już może kontynuować grę.

6'

Ponownie dośrodkował Cicman i także niecelnie - piłkę w ostatniej chwili piąstkował Mielcarz.

18:39

5'

Strzał Kaczmarka pewnie chwyta Trela.

4'

Dośrodkowanie Cicmana trafia jednak wprost na głowę Phibela.

2'

Tomasz Podgóski oddał pierwszy strzał w tym sezonie - jeśli chodzi o oficjalne mecze. Kapitan Piasta uderzył z 20 metrów jednak niecelnie.

1'

Zaczynamy!

18:32

Ławka rezerwowych Piasta: Szumski, Izvolt, Krzycki, Murawski, Lisowski, Sikora. Ławka rezerwowych Widzewa: Dragojevic, Nowak, Alex, Stępiński, Rybicki.

18:29

Jeśli chodzi o zespół Piasta to w pierwszym składzie spośród nowych zawodników znaleźli się Damian Zbozień i Paweł Oleksy. W Widzewie najbardziej rzuca się w oczy Sebastian Dudek sprowadzony ze Śląska Wrocław.

18:18

Już za kwadrans rozpocznie się spotkanie 1/16 finału Pucharu Polski w którym Piast Gliwice przy niemalże pustych trybunach podejmie łódzki Widzew. Na relację z Areny Orłów serdecznie zaprasza Paruyr Tovmasyan.