Adam Mójta za faul

89'

Chyba w tym spotkaniu bramek nie zobaczymy

88'

Znów próbuje uderzać Kowalczyk ale tym razem Cabaj nie musi interweniować. Od bramki zawodnik Sandecji

86'

Górski zmienia Certika

85'

Dobre uderzenie Kowalczyk wpada w ręce Cabaja

83'

Goncerz za Fonfarę

82'

Co zrobił Gancarczyk wie tylko on sam. Wpadł on w pole karne gości ale zamiast strzelać próbował jeszcze zagrywać i stracił piłke.

79'

Kowalczyk do Pitrego, który pogubił się w polu karnym Sandecji

76'

Sandecja atakuje. Kurczyński z 20 metrów nad poprzeczką

73'

Kurczyński zmienia Giela w zespole Sandecji

72'

Przycisnęła Gieksa ale gospodarzom brakuje skuteczności

69'

A na trybunach trwa wymiana "uprzejmości"

68'

Gancarczyk do wychodzącego na czystą pozycję Rakelsa, który jednak jest na pozycji spalonej

66'

Ostatnie 25. minut meczu przed nami. Przewagę mają gospodarze a Sandecja skupia się na kontrach

64'

Kowalczyk zmienia Radionowa

64'

Na 17 metrze do strzału składał się Tuszyński ale przy próbie uderzenia na bramkę sfaulował blokującego go Fonfarę.

62'

Ależ zmarnowali gospodarze okazje. Rakels z najbliższej odległości nie potrafił skierować piłki do bramki Sandecji.

60'

Strzał z 25 metrów Giela pewnie łapie Budziłek. Po szybkiej kontrze niecelnie podaje Pitry marnując szansę na celne uderzenie swojego zespołu.

57'

Błąd Chwalibogowskiego w obronie musiał naprawiać Budziłek, który pewnie wyłapał dośrodkowanie Certika.

57'

Niedokładne zagranie Gancarczyka do Rakelsa i od bramki Cabaj.

56'

Dużo walki w środku pola oglądamy w pierwszych 10 minutach drugiej części meczu. Brakuje jednak czystych sytuacji podbramkowych

53'

Duda zagrał prostopadłą piłkę do Radionowa i zawodnik Gieksy w starciu bark w bark zdanie sędziego fauluje rywala

52'

Rzut wolny dla gości z około 40 metrów. Uderzał Piotr Giel i piłka przeleciała 5 metrów nad bramką

49'

Fonfara próbował odegrać piłkę do Pitrego ale goście przejęli to podanie.

48'

Od początku drugiej połowy gospodarze w zdecydowanym natarciu na bramkę Cabaja

46'

Niepotrzebnie Pitry dotknął piłkę zabierając Rakelsowi szansę na gola.

46'

GKS rozpoczyna 2 połowę

46'

Jedna zmiana w zespole gospodarzy

18:58

Przerwa w meczu 1. ligi pomiędzy GKS Katowice a Sandecją Nowy Sącz powoli dobiega końca. Za moment piłkarze wrócą na boisko i zobaczymy czy doczekamy się bramek.

45'

Uderzenie Rakelsa z dystansu trafia w przeciwnika. I tym samym sędzia kończy 1 połowe. Zapraszam po przerwie.

44'

W ostatnich minutach pierwszej połowy to Sandecja przeważa. Gospodarze jednak znakomicie grają w defensywie.

41'

Pierwsza połowa zbliża się do końca. W Katowicach oglądaliśmy dobre widowisko.

39'

Bartłomiej Chwalibogowski wrzuca do Rakelsa, który zamiast nogą uderza głową i piłka przelatuje obok bramki

38'

Doskonała akcja gości. Po wrzutce w pole karne jeden z zawodników z Nowego Sącza musnął piłkę i Budziłek w ostatniej chwili wybija piłkę

37'

Po dośrodkowaniu Pitrego Radionov głową uderza na bramkę. Piłka przelatuje jednak nad bramką

36'

Goście najczęściej atakują tą stroną gdzie znajduje się Alan Czerwiński, który jest dziś w słabszej formie niż Bartłomiej Chwalibogowski

34'

Dużo ciekawych akcji oglądamy dziś w Katowicach. Przed momentem po akcji lewą stroną Czerwiński zmuszony był wybić piłkę na rzut rożny.

32'

Kapitalne uderzenie Pitrego z 25 metrów Cabaj wybija na rzut rożny.

30'

Na kwadrans przed końcem meczu rzut wolny z 30 metrów wykonywał Duda ale trafił wprost w mur zawodnik z Małopolski

28'

Przewagę osiągają gospodarze głównie za sprawą Rakelsa, który robi dużo "wiatru" w defensywie Sandecji

27'

Dość mocno w zderzeniu z rywalem ucierpiał Rakels ale szybko podniósł się z boiska

26'

Po niedokładnej wrzutce w pole karne Sandecji od bramki rozpocznie Marcin Cabaj

25'

W Katowicach jest kilkudziesięciu kibiców z Nowego Sącza

23'

Dobre szybkie 20 minut oglądamy dziś w Katowicach

22'

Po rzucie rożnym piłka przelatuje w polu karnym nad głowami wszystkich piłkarzy. Dopada do niej Jewhen Radionow ale jego strzał broni bramkarz

21'

Pitry, Rakels w polu karnym ale Czerwiński zamiast wrzucać w pole karne wycofuje ją aż do bramkarza

20'

Mocne uderzenie z rzutu wolnego Pawła Nowaka kapitalnie broni Budziłek

18'

Rzut wolny dla Sandecji z około 35 metrów. To może być groźna sytuacja

17'

Goście skupili się na grze z kontry. GKS natomiast średnio sobie radzi z pokonaniem defensywy gości

15'

Bębenek uderza z 17. metrów jednak obok bramki

13'

Dobra akcja na lewej stronie Bartłomieja Chwalibogowskiego, który dośrodkował w pole karne w kierunku Przemysława Pitrego. Ten ostatni nie trafił czysto w piłkę.

9'

Pewne piąstkowanie bramkarza GKS-u.

8'

Z drugiej strony dobra interwencja Łukasza Budziłka po uderzeniu Piotra Mrozińskiego i będzie rzut rożny dla gości.

7'

Z dobrej strony pokazuje się na razie na skrzydle Rakels. Wypuścił teraz Jewhena Radionowa, który nie był w stanie przymierzyć w światło bramki.

5'

Dryblował na lewym skrzydle Deniss Rakels, ale został powstrzymany przez obrońcę przyjezdnych.

3'

Było groźnie. Po dośrodkowaniu z lewej strony uderzał Maciej Bębenek, ale bardzo niedokładnie.

1'

Rozpoczynają piłkarze Sandecji.

17:55

Kibice zapełniają już "Blaszok", w sektorze gości ma pojawić się grupa ok. 100 osób z Nowego Sącza.

17:43

W rundzie jesiennej katowiczanie pokonali rywala z Nowego Sącza 2:0 po golach Pitrego i Rakelsa. W zeszłym roku na Bukowej katowiczanie wygrali w takim samym stosunku. Jak będzie dziś?

17:41

Zespół z Nowego Sącza wiosną prezentuje się przeciętnie, a w tabeli I ligi plasuje się na 13. pozycji. W ostatniej kolejce Sandecja uległa Arce Gdynia 1:2.

17:40

Dwa ostatnie mecze katowickiej GieKSy rozegrane na wyjeździe przyniosły dwa remisy. Podział punktów w Bytomiu został przyjęty przez kibiców jako wielka porażka (bytomianie to najsłabsza ekipa w 1. lidze), a punkt zdobyty w Stróżach można oceniać jako sukces, tym bardziej, że gospodarze prowadzili już 2:0.