Dolcan ZąbkiDolcan Ząbki
1 : 0
zawiszaZawisza Bydgoszcz
17:53

Druga połowa ciekawsza. Więcej klarowniejszych sytuacji i doczekaliśmy się bramki. Byłyby dwie, ale Andrzej Witan obronił rzut karny Bartosza Osolińskiego (zmarnował 2 "jedenastki" z trzech). Kapitalne uderzenie Grzegorza Piesio dało trzy punkty. Seria Dolcanu trwa w najlepsze. W tym bez straty gola przed własną publicznością od meczuz GKS Katowice jeszcze w rundzie jesiennej. Relację LIIVE z Ząbek prowadził dla Państwa Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje w Ekstraklasa.net

93'

Sędzia kończy mecz! Dolcan wygrywa 1:0 z Zawiszą. Jedyną bramkę strzelił Grzegorz Piesio.

92'

Żółta dla Macieja Tataja za faul taktyczny.

92'

Jeszcze ostatnia akcja Dolcanu przed końcem spotkania. Rzut rożny po wzorowo przeprowadzonej kontrze.

90'

3 minuty doliczone.

90'

Piotr Petasz trafia w mur. Odbita piłka i jeden z zawodników strzela nad poprzeczką!

90'

Rzut wolny dla Zawiszy. Do bramki ok. 25 metrów.

89'

Strzał Mateusza Piątkowskiego mija słupek.

87'

I ostatnia zmiana w Dolcanie: Maciej Tataj pojawia sie w miejsce Dariusza Zjawińskiego.

87'

Hermes zmienia Łukasza Nawotczyńskiego. Ostatnia zmiana Zawiszy.

84'

Wybicie Rafała Leszczyńskiego pod nogi zawodnika Zawiszy. Strzał z 20 metrów Pawła Abbotta już pewnie wyłapuje.

83'

Tomasz Ostalczyk zmienia Jakuba Wójcickiego.

81'

Żółta kartka dla Kamila Drygasa.

80'

Kolejna akcja Dolcanu, który dąży do strzelenia drugiej bramki! Strzał z 8. metra Bartosza Osolińskiego za lekki.

77'

Andrzej Witan paruje strzał na poprzeczkę!

77'

Grzegorz Piesio faulowany w polu karnym. Rzut karny!

76'

Zwracam honor temu zawodnikowi. Grzegorz Piesio dostał piłkę na 20. metrze i huknął lewą nogą w samo okienko! Andrzej Witan bez szans. Kapitalne uderzenie.

75'

GOL, GRZEGORZ PIESIO

74'

Brasiliana w wykonaniu Grzegorza Piesio, czyli zagranie piętką do Bartosza Osolińskiego. Ten odgrywa... za mocno.

72'

Dolcan znacznie przeważa, ale niewiele z tego wynika. Centra Dariusza Zjawińskiego w pole karne do nikogo. Znaczy do Andrzeja Witana, który łapie piłkę.

71'

Grzegorz Piesio bierze się za rozgrywanie piłki w środku pola. Może umiejętności ma, ale celność podań pozostawia wiele do życzenia. Piłkę przechwytuje Andrzej Witan.

68'

Daniel Mąka był w sytuacji sam na sam z Rafałem Leszczyńskim! Górą bramkarz, który wybija piłkę noga na korner!

68'

Ciekawa sytuacja: nie ma kibiców Zawiszy

66'

Daniel Mąka zmienia Vahana Gevorgyana.

66'

Aktywny Paweł Sasin poszedł na klepę z Grzegorzem Piesio. Ten pierwszy dostał piłkę w polu karnym i zatrzymuje go Andrzej Witan.

65'

Szarpana gra obu zespołów. Brakuje składności, pomysłu na grę. Paweł Sasin dobrze centruje do Mateusza Piątkowskiego, ale pomógł sobie ręka w przyjmowaniu piłki.

63'

Vahan Gevorgyan strzela anemicznie by pokonać Rafała Leszczyńskiego

63'

Ładnie wyprowadzona kontra przez Zawiszę. Do momentu ostatniego zagrania. Fatalny strzał z lewej strony.

60'

Piotr Petasz fauluje na wysokości prawego narożnika pola karnego. Zostaje za to ukarany żółtą kartką.

59'

Siła złego na jednego. Grzegorz Piesio minął dwóch zawodników, ale na trzecim się skończyło.

58'

Dariusz Zjawiński strzela z dystansu. Metr obok słupka.

58'

Druga zmiana w Dolcanie. Paweł Sasin wchodzi za Damiana Świerblewskiego.

57'

Akcja Dolcanu i strzał Damian Świerlewskiego. Udana interwencja Andrzeja Witana, który efektownie łapie piłkę. Parada na rozgrzanie niż wynikająca z zagrożenia.

54'

Niepotrzebna strata Grzeorza Piesio i dogodna okazja Zawiszy. Płaskie zagranie w pole karne przez Pawła Abbotta łapie Rafał Leszczyński.

52'

Zakotłowało się przed polem karnym Dolcanu. Ostatecznie Paweł Abbott na spalonym.

51'

Kolejna okazja i piłka po strzale przelatuje nad poprzeczką! Strzał niepilnowany Damian Świerblewski. Dolcan przycisnął...

49'

Najlepsza okazja Dolcanu! Klepka na lewej flance i Andrzej Witan z problemami broni strzał Bartosza Osolińskiego z 12 metrów.

46'

Jakub Wójcicki posyła piłkę do siatki. Wcześniej gwizdek arbitra. Spalony.

46'

Gwizdek sędziego i druga polowa rozpoczęta.

17:02

Piotr Stokowiec, Jan Urban i Tomasz Kiełbowicz są na trybunach o czym poinformował spiker.

16:59

I wracamy na drugą odsłonę. Zawodnicy obu drużyn już są na boisku.

16:57

Panie redaktorze,może jakieś podsumowanie 1 połowy ?? Już jest. Oznaczone godz. 16:51. Newiele można napisać. Pilkarze nie rozpieszczają. Dodam tylko, że w sektorze gości jest ok. 100 kibiców.

16:54

można jakąś fotkę młyna gospodarzy i klatki gości?;) Z klatki gości może być problem – ochrona i te sprawy ;) Niemniej jest porobiona galeria i będzie jako oddzielny dział. Z Młyna natomiast prawdopodobnie pojawi się podczas drugiej połowy. Sędzia przerywa na moment grę by udzielić reprymendy... Jurijowi Szatałowowi." Czyżby zasnął? Podejrzewam, że coś krzyknął w stronę arbitra.

16:51

Dużo walki, mało sytuacji. Rządzi chaos i spora niedokładność. Dolcan chce dalekimi podaniami przedostać się pod bramkę Andrzeja Witana, ale grając pod wiatr jest to dość trudne. Zawisza też próbuje, lecz niewiele z tego wynika.

46'

Za mocne podanie do Grzegorza Piesio. Andrzej Witan asekurował piłkę i pozwolił jej opuścić boisko. W tym momencie sędzia kończy pierwszą połowę.

45'

Sędzia dolicza minutę.

45'

Sędzia przerywa na moment grę by udzielić reprymendy... Jurijowi Szatałowowi.

45'

Świetny przechwyt w środku pola i błsykawiczne podanie do Grzegorza Piesio na lewą flankę. Ten za mocno wypuszcza sobie piłkę! Akcja spaliła na panewce.

41'

Dolcan wraca do "jesiennego" ustawienia 3-6-1. A jeden z zawodników kopnął piłkę na dach nowej trybuny.

39'

Zmiana w Dolcanie, najprawdopodobniej spowodowana kontuzją. Patryk Koziara zastępuje Bartosza Wiśniewskiego.

38'

Dwójkowa akcja Grzegorza Piesio z Mateuszem Piątkowskim. Ten drugi w roli prawoskrzydłowego centruje wprost w ręce Andrzeja Witana.

36'

(...) wie ktoś ilu naszych jest na stadionie? Miało przyjechać 120. Taką informację podaje strona Zawiszy.

35'

Część kibiców gości jest na trybunach. Reszta oczekuje na wejście.

34'

Andrzej Witan na raty łapie piłkę. A za jego plecami czyhał na błąd Rafał Grzelak.

34'

Akcja Dolcanu i dla odmiany... rzut rożny.

33'

Piotr Petasz bez pardonu wybija piłkę w trybunę, która wraca na boisko. Był bliski trafienia w reflektor.

31'

I znowu Grzegorz Piesio. Nie radzą sobie z nim gracze Zawiszy. Zatrzymują go jedynie faulami.

30'

Przechwyt w środku pola Grzegorza Piesio i próba podania za plecy obrońcy. Trochę za niskie. Akcja gości i korner.

28'

Bartosz Wiśniewski dostał piłkę w pole karne, ale zwlekał ze strzałem czy podaniem. Jak podjął tę drugą decyzję, to zagrał za mocno.

27'

Podanie na "zapalenie płuc" do Damiana Świerblewskiego.

25'

Zawisza przejął inicjatywę. Coraz częściej pojawia się w okolicach pola karnego przeciwnika.

24'

Dobra centra i strzał Pawła Abbotta. Po drodze piłka odbiła się od gracza Dolcanu i wyszła na korner. Ostatecznie łapie ją Rafał Leszczyński.

23'

Rafał Grzelak fauluje na prawej stronie Jakuba Wójcickiego.

22'

Piotr Bazler trafiony w głowę. Pomocnik Dolcanu gra dalej. Brawa od kibiców, którzy dopominali się by policja wpuściła fanów przyjezdnych.

19'

Daleki cross Rafała Grzelaka do Dariusz Zjawińskiego. Mógłby strzelać, jak z Kolejarzem. A tak od bramki Andrzej Witan.

19'

Świetna okazja Zawiszy. Vahan Gevorghyan nie zdołał opanować piłki w polu karnym. A byłby sam na sam z bramkarzem!

18'

Piotr Petasz strzela z rzutu wolnego z ponad 25 metrów. W sam środek bramki do "koszyczka" Rafała Leszczyńskiego.

16'

Jęk zawodu po nieudanym dośrodkowaniu Damiana Świerblewskiego.

15'

Rzut rożny Zawiszy. Dobre dośrodkowanie i "świecę" jednego z zawodników broni Rafał Leszczyński.

15'

Strzał Rafała Grzelaka z woleja zablokowany. Można się spierać, czy nie było ręki.

14'

Dariusz Zjawiński na prawej stronie. Dośrodkowanie zablokowane i z narożnika wznawia grę Bartosz Osoliński.

12'

Najpierw wyszumiał się Zawisza, teraz pora na Dolcan. Bardzo aktywny jest Grzegorz Piesio.

10'

Piotr Petasz zahaczył Grzegorza Piesio. Do piłki podbiegł Dariusz Zjawiński, który czekał na decyzję arbitra. Ten czekał na ruch "Zjawy". Ostatecznie rzut wolny i złe dośrodkowanie Piotra Bazlera.

9'

Akcja Zetki i niecelny strzał. Kontra Dolcanu i za mocne podanie do Bartosza Wiśniewskiego.

8'

Dobra centra i Rafał Grzelak minął się z piłką. Poprawka i nieudana przewrotka Mateusza Piątkowskiego.

7'

Indywidualna akcja Grzegorza Piesio na lewej stronie i rzut rożny.

7'

Dolcan w komplecie. Przyjechały autokary z Bydgoszczy.

5'

Wyraźnie kulejąc opuszcza boisko. Zawisza oddaje piłkę w geście fair play.

4'

Bartosz Wiśniewski od dobrych kilkunastu sekund leży na boisku. Zawisza kontynuowała swoją akcję i po stracie jeden z zawodników Dolcanu wybija poza boisko. Konieczna pomoc medyczna.

3'

Składna akcja Dolcanu. Grzegorz Piesio podaje na prawo do Mateusz Piątkowskiego, który trochę za mocno centruje. Jeszcze strzelał Bartosz Osoliński, ale nieczysto trafił w piłkę. Odpowiedź Zawiszy i korner.

2'

Początek należy do gości, którzy zepchnęli Dolcan pod własne pole karne. Prostopadłe podanie w pole karne do Pawła Abbotta łapie Rafał Leszczyński.

1'

Zawisza zaczyna pierwszą połowę.

16:00

Obie drużyny przy gromkich brawach wyszły na boisko. Za moment rozpoczęcie spotkania!Dolcan - Zawisza

15:56

Gwoli ścisłości: na liniach będą Arkadiusz Śpiewak i Michał Gajda.

15:47

Kwadrans do rozpoczęcia meczu. Młynarze (tak pozwolę sobie ich nazwać) powoli zajmują miejsce w Młynie, czyli sektorze kręcącym doping. Wywiesili przed momentem banner. Rozgrzewka gardeł i niedługo ruszą pełną parą. Znaczy tak było do tej pory...

15:44

Fanów Zawiszy jeszcze nie ma. A ma ich być ponad 100. Policja jest gotowa na przyjęcie przyjezdnych.

15:41

Kibice gospodarzy powoli wchodzą na trybunę. Mają do pokonania masę schodów, a są "świeżo" po obiedzie ;) Obecnie jest już ponad 150 kibiców. Czyli w 1/12 pełna trybuna.

15:36

Rezerwowi Zawiszy Bydgoszcz: Wojciech Kaczmarek, Daniel Mąka, Hermes Neves Soares, Damian Ciechanowski, Sebastian Ziajka, Tomasz Ostalczyk.

15:34

Rezerwowi Dolcanu Ząbki: Maciej Humerski, Maciej Tataj, Piotr Klepczarek, Patryk Koziara, Daniel Dybiec, Paweł Sasin, Rafał Wiśniowski.

15:32

Dolcan - Zawisza. Rozgrzewka.Dolcan - Zawisza. Rozgrzewka.Dolcan - Zawisza. Rozgrzewka.Dolcan - Zawisza. Rozgrzewka.

15:30

Na boisku już są obie drużyny prowadzące rozgrzewkę. Do meczu pozostało już pół godziny!

15:25

Dolcan

15:24

Podczas relacji pojawi się kilka zdjęć. Na ew. pytania będę odpowiadał w przerwie i podczas drugiej połowy, jeżeli zabraknie emocji ;)

15:19

Pogoda dopisuje. Jest ponad 10*C i wieje lekki "zefirek" ;) Kibice powoli przychodzą na stadion. Rozgrzewkę prowadzą bramkarze Dolcanu: Rafał Leszczyński, Maciej Humerski oraz Mateusz Kryczka